Top 100 firme — Construcții, Alba după marjă netă în 2024
1.384 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 55 %, iar liderul atinge 15.120 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.POPA & ROȘCA CONSTRUCT S.R.L.▲ 528 | Municipiul Blaj, Alba | 15.120 %▲ 92.603,6 % | ▲ 92.603,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.MOD CONSTRUCT SRL▲ 1.414 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 4.451,5 %— | — | 235,9 K RON | |
| 3 | 3.ALSECON II SEBEŞ SRL▲ 1.501 | Municipiul Sebeş, Alba | 1.761,7 %— | — | 475,7 K RON | |
| 4 | 4.AVAL CONS S.R.L.▲ 65 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 997,5 %▲ 1.227,9 % | ▲ 1.227,9 % | 599,9 K RON | |
| 5 | 5.PROMLAG CONSTRUCT SRL▲ 1.340 | Municipiul Sebeş, Alba | 788,5 %— | — | 207,4 K RON | |
| 6 | 6.CASA ORHIDEEA SRL▲ 421 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 707,8 %▲ 2.974,5 % | ▲ 2.974,5 % | 16,3 K RON | |
| 7 | 7.ALBAVIL INVEST S.R.L.▲ 370 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 331,8 %▲ 1.105,3 % | ▲ 1.105,3 % | 49,9 K RON | |
| 8 | 8.G&D PREFABBRICATI SRL▲ 1.303 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 231,6 %— | — | 34,3 K RON | |
| 9 | 9.CREATIVE ESTATE RESIDENCE S.R.L.▲ 350 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 203,9 %▲ 607,7 % | ▲ 607,7 % | 236,5 K RON | |
| 10 | 10.MON BLANC SRL▲ 1.367 | Municipiul Aiud, Alba | 196,7 %— | — | 104,3 K RON | |
| 11 | 11.CROSS CITY SRL▼ 6 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 134,1 %▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.ELMICRIS DRUMINSTALL S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 97,1 %— | — | — | 93,5 K RON |
| 13 | 13.TECHNICAL ADVICE S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 90,7 %— | — | — | 259,5 K RON |
| 14 | 14.TECHPRO CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 90,2 %— | — | — | 246,2 K RON |
| 15 | 15.BUZURA CONSTRUCT SRL▲ 39 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 89,4 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 22,4 K RON | |
| 16 | 16.STAR CONSTRUCT SI EXCAVARI S.R.L.nou | Sat Câlnic, Comuna Câlnic, Alba | 86,7 %— | — | — | 252,9 K RON |
| 17 | 17.SERANIO DESIGN CONSTRUCT S.R.L.▲ 863 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 85,9 %▲ 2.957,7 % | ▲ 2.957,7 % | 4,3 K RON | |
| 18 | 18.RADIANT SUN S.R.L.▼ 3 | Sat Laz, Comuna Săsciori, Alba | 85,4 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 430 K RON | |
| 19 | 19.BOD ENERGY LOGISTIC S.R.L.▼ 8 | Municipiul Blaj, Alba | 84,4 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 422 RON | |
| 20 | 20.ASONY NEW DESIGN S.R.L.▲ 15 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 84,4 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 42,2 K RON | |
| 21 | 21.OPERATIV VALY CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 84,4 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 22 | 22.VIC MONTANA S.R.L.nou | Sat Gura Sohodol, Comuna Sohodol, Alba | 84 %— | — | 168 RON | |
| 23 | 23.BAXI SERVICE SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 83,7 %— | — | 122,8 K RON | |
| 24 | 24.DANA PAVAJE S.R.L.nou | Sat Răchita, Comuna Săsciori, Alba | 83,6 %— | — | — | 216,2 K RON |
| 25 | 25.WAGNER CONCEPT S.R.L.▲ 1.076 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 83,2 %— | — | 22 K RON | |
| 26 | 26.GECO CONFORT S.R.L.▲ 1.459 | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 82,5 %— | — | 9,2 K RON | |
| 27 | 27.PAVAJE & OZANA S.R.L.nou | Sat Răchita, Comuna Săsciori, Alba | 81,6 %— | — | — | 132,6 K RON |
| 28 | 28.NILA PIETRE MURI S.R.L.nou | Sat Mirăslău, Comuna Mirăslău, Alba | 80 %— | — | — | 102 K RON |
| 29 | 29.ZETATEC SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 79,6 %— | — | — | 237,7 K RON |
| 30 | 30.AGE INSTAL SRL▲ 10 | Sat Muncelu, Oraş Baia de Arieş, Alba | 78,8 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 44,1 K RON | |
| 31 | 31.DRAMET EFECT S.R.L.▲ 893 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 77,3 %▲ 4.031 % | ▲ 4.031 % | 309 RON | |
| 32 | 32.CASSA D´ORO SRLnou | Sat Săsciori, Comuna Săsciori, Alba | 76,1 %— | — | — | 30,5 K RON |
| 33 | 33.BUȚU S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 76,1 %— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 34 | 34.MATTHEWS BRIDGE REVIVAL S.R.L.nou | Sat Mereteu, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 75,5 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 35 | 35.TOMIFLEX LOGISTIC SRL▲ 332 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 75,5 %▲ 168,5 % | ▲ 168,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 36 | 36.BELRO BATELEC SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 75 %— | — | — | 16,1 K RON |
| 37 | 37.DALVER SRL▲ 80 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 74,3 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 56,9 K RON | |
| 38 | 38.ARIEŞUL INSTAL PREST SRL▲ 15 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 73,8 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 204,7 K RON | |
| 39 | 39.DOC MUNDO S.R.L.nou | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 73,4 %— | — | — | 77,9 K RON |
| 40 | 40.ADRIATICA CONSTRUCŢII SRL▲ 25 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 73,1 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 9,2 K RON | |
| 41 | 41.INDECO PROJECT MANAGEMENT SRL▼ 5 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 72,2 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 550,8 K RON | |
| 42 | 42.TAT HADA FINISAJE S.R.L.nou | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 71,8 %— | — | — | 184,1 K RON |
| 43 | 43.INSTALAŢII KOKO UNIVERSAL TECHNOLOGY SRL▲ 830 | Municipiul Blaj, Alba | 71,8 %▲ 2.374,1 % | ▲ 2.374,1 % | 90,1 K RON | |
| 44 | 44.LUCIAN CASA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 71,6 %— | — | — | 25,8 K RON |
| 45 | 45.STRADEROM GROUP SRL▲ 21 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 71,5 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 46 | 46.STANINSTAL GOG S.R.L.▼ 20 | Sat Lunca Merilor, Comuna Bistra, Alba | 71,4 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 7,2 K RON | |
| 47 | 47.NEW MAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 71 %— | — | — | 77,8 K RON |
| 48 | 48.DUCO EXCAVAȚII S.R.L.▲ 1.018 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 70,6 %— | — | 208,3 K RON | |
| 49 | 49.SYNTAX PAVAJE S.R.L.nou | Sat Răchita, Comuna Săsciori, Alba | 70,5 %— | — | — | 86,9 K RON |
| 50 | 50.ARCI BMB CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Tărtăria, Comuna Săliştea, Alba | 70,3 %— | — | — | 9,1 K RON |
| 51 | 51.VICTORAȘ INSTAL S.R.L.▲ 545 | Loc. Valea Bistrii, Oraş Câmpeni, Alba | 69,5 %▲ 440 % | ▲ 440 % | 255,7 K RON | |
| 52 | 52.SERBAN INSTAL S.R.L.▼ 8 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Alba | 69,4 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 28 K RON | |
| 53 | 53.SINCRON ENERGY S.R.L.nou | Sat Vinţu de Jos, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 69,4 %— | — | — | 184,6 K RON |
| 54 | 54.PACEVOX S.R.L.▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 69,3 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 156,9 K RON | |
| 55 | 55.FABIAN IMOBIL CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 68,6 %— | — | 14,2 K RON | |
| 56 | 56.JUVCO PROIECT S.R.L.▲ 1.447 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 67 %— | — | 122,2 K RON | |
| 57 | 57.MAXIMO PROPERTIES S.R.L.▲ 1.085 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 67 %— | — | 416,3 K RON | |
| 58 | 58.MARGROS CONSTRUCŢII SRL▲ 1.020 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 66,9 %— | — | 669 RON | |
| 59 | 59.ALBANIC INSTAL SRL▼ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 66,8 %▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 137,1 K RON | |
| 60 | 60.MARIO FILIP METAL SRL▲ 678 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 66,3 %▲ 826,5 % | ▲ 826,5 % | 72,4 K RON | |
| 61 | 61.IULIANA PAVAJE S.R.L.= | Sat Răchita, Comuna Săsciori, Alba | 66 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 303,8 K RON | |
| 62 | 62.AMISOLA INVEST S.R.L.▼ 19 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 65,5 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 238,9 K RON | |
| 63 | 63.CELACARS S.R.L.nou | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 65,4 %— | — | — | 172,3 K RON |
| 64 | 64.SPHERA ESTATE RESIDENCE S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 65,3 %— | — | — | 60 K RON |
| 65 | 65.CXN MEGALUX CONSTRUCT S.R.L.▲ 77 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 65,2 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 66 | 66.TECA BAU CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 64,7 %— | — | — | 174 K RON |
| 67 | 67.ROTOTI S.R.L.nou | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 64,6 %— | — | — | 121,9 K RON |
| 68 | 68.EURO INSTAL CALOR SRL▲ 19 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 64,6 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 38,9 K RON | |
| 69 | 69.ALESOL MIX TECHNOLOGY S.R.L.▲ 1.256 | Sat Bucerdea Vinoasă, Comuna Ighiu, Alba | 63,8 %— | — | 59 K RON | |
| 70 | 70.RECREATIV MONTAN SRL▲ 963 | Sat Gârde, Comuna Bistra, Alba | 63,8 %— | — | 96,9 K RON | |
| 71 | 71.DUȚY MONTAJ S.R.L.▲ 77 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 63,4 %▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 177 K RON | |
| 72 | 72.SECE ION S.R.L.nou | Sat Roşia de Secaş, Comuna Roşia de Secaş, Alba | 63 %— | — | — | 43,2 K RON |
| 73 | 73.TECHNO GAZ BLAJ S.R.L.▲ 50 | Municipiul Blaj, Alba | 62,7 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 56,7 K RON | |
| 74 | 74.TOMSADA S.R.L.nou | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 62,4 %— | — | — | 121,4 K RON |
| 75 | 75.RAPEL ALPHA SRL▲ 1.094 | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 62,4 %— | — | 4,8 K RON | |
| 76 | 76.TRIVANTA CONSTRUCT S.R.L.▲ 4 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 61,2 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 153 RON | |
| 77 | 77.GHIȘA CASA CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.428 | Oraş Teiuş, Alba | 60,3 %— | — | 1 K RON | |
| 78 | 78.BS EXCAVATII GROUND EXPERT S.R.L.▲ 1.363 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59,8 %— | — | 21,5 K RON | |
| 79 | 79.AUTOTRANS SA▲ 29 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59,8 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 69 K RON | |
| 80 | 80.MEGA INTRETINERE CONSTRUCTII SI COMERT S.R.L.▲ 65 | Sat Rimetea, Comuna Rimetea, Alba | 59,7 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 99,1 K RON | |
| 81 | 81.SADA RESIDENCE S.R.L.▲ 1.057 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59,7 %— | — | 29,9 K RON | |
| 82 | 82.CEZAR ŞI ŞTEFAN S.R.L.▲ 1.233 | Sat Hăpria, Comuna Ciugud, Alba | 59,7 %— | — | 41,8 K RON | |
| 83 | 83.VIDEO HOME ALARM & MUSIC S.R.L.▲ 61 | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 59,1 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 20,5 K RON | |
| 84 | 84.ARHCONSTUDIO S.R.L.▲ 75 | Municipiul Sebeş, Alba | 58,8 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 75,3 K RON | |
| 85 | 85.OANCEA FAN S.R.L.▲ 96 | Sat Hăpria, Comuna Ciugud, Alba | 58,5 %▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 20,3 K RON | |
| 86 | 86.RAUL RAV CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Blaj, Alba | 58,4 %— | — | — | 172,1 K RON |
| 87 | 87.TRIFAN OVIDIU CONSTRUCT S.R.L.▲ 106 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 57,8 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 184,8 K RON | |
| 88 | 88.MILAN CONS S.R.L.▲ 684 | Sat Şard, Comuna Ighiu, Alba | 57,7 %▲ 879,6 % | ▲ 879,6 % | 368,1 K RON | |
| 89 | 89.ECOCONSTRUCŢII SISTEM COMPLET S.R.L.▲ 1.381 | Sat Mihalţ, Comuna Mihalţ, Alba | 57,6 %— | — | 385,3 K RON | |
| 90 | 90.TOMOTAȘ CONSTRUCȚII S.R.L.▲ 53 | Municipiul Blaj, Alba | 57,1 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 125,7 K RON | |
| 91 | 91.SELECT FOOD BUSINESS S.R.L.▲ 1.436 | Loc. Oarda, Municipiul Alba Iulia, Alba | 56,8 %— | — | 70,5 K RON | |
| 92 | 92.VLAD CONSTRUCT SRL▲ 4 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 56,7 %▼ 16 % | ▼ 16 % | 1,1 mil. RON | |
| 93 | 93.CRM ELECTRICAL TESTING SRL▲ 1.398 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 56,5 %— | — | 312,4 K RON | |
| 94 | 94.EUROFOR SRL▲ 252 | Municipiul Sebeş, Alba | 56,4 %▲ 91,5 % | ▲ 91,5 % | 809,9 K RON | |
| 95 | 95.HASS CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Crăciunelu de Jos, Comuna Crăciunelu de Jos, Alba | 56,4 %— | — | — | 95,8 K RON |
| 96 | 96.ADM ADRIAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.366 | Sat Gârbova, Comuna Gârbova, Alba | 56,3 %— | — | 207,3 K RON | |
| 97 | 97.CORECT BUSINESS SERVICES SRL▲ 207 | Sat Ungurei, Comuna Roşia de Secaş, Alba | 55,5 %▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 322,7 K RON | |
| 98 | 98.LĂZĂREAN AUTO SRL▲ 394 | Sat Şugag, Comuna Şugag, Alba | 55,2 %▲ 195,6 % | ▲ 195,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 99 | 99.EMED INSTAL S.R.L.▲ 21 | Municipiul Sebeş, Alba | 55,1 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 162,8 K RON | |
| 100 | 100.STRADEROM PARAPET SRL▼ 77 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 55 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 1,3 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Alba
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
628 firme · 634,1 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
240 firme · 428,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
56 firme · 300,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
185 firme · 296,9 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
151 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
79 firme · 79,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
122 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
72 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
10 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
36 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
48 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
26 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
6 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
30 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
7 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 863,2 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 856,6 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
15 firme · 195,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 123,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 0 RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 0 RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 0 RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON