Top 100 firme — Construcții, Alba după marjă netă în 2012
676 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 25,1 %, iar liderul atinge 1.122,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TELEKOM SERVICE SRL▲ 667 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1.122,3 %— | — | 50,5 K RON | |
| 2 | 2.DECO LUX CONSTRUCT SRL▲ 21 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 98,8 %▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 11,9 K RON | |
| 3 | 3.PANELCO STIL SRL▲ 13 | Sat Valea Uzei, Comuna Râmeţ, Alba | 95,9 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 19,2 K RON | |
| 4 | 4.ALBANIC INSTAL SRL▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 94,4 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 129,5 K RON | |
| 5 | 5.ALBA IRIGAȚII SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 94,2 %— | — | — | 6,6 K RON |
| 6 | 6.BAXI SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 93,1 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 88,2 K RON | |
| 7 | 7.MART CONS SRL▲ 2 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 88,9 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 165,5 K RON | |
| 8 | 8.SC NICO REMINI SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 84,8 %— | — | — | 185,8 K RON |
| 9 | 9.GEORGIA CATERING SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 84 %— | — | — | 588 RON |
| 10 | 10.SC KEYRON STATE SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 83,4 %— | — | — | 650,7 K RON |
| 11 | 11.IZOPLAK SRLnou | Sat Roşia Montană, Comuna Roşia Montană, Alba | 80,3 %— | — | 27,3 K RON | |
| 12 | 12.ARMADA PLUS SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 79,9 %— | — | — | 6,4 K RON |
| 13 | 13.L'ARTIGEANA DIA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 76,7 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 14 | 14.ROVER CONS SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 76,5 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 278,2 K RON | |
| 15 | 15.INFISSIDANIELLE SRL▲ 15 | Loc. Teiuş, Oraş Teiuş, Alba | 73,9 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 292 K RON | |
| 16 | 16.SJG CORO KOJAK SRLnou | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | 73,8 %— | — | 23,6 K RON | |
| 17 | 17.ROCAT CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Sebeş, Alba | 73,6 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 36,7 K RON | |
| 18 | 18.INCERC SRL▼ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 73 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 5,8 K RON | |
| 19 | 19.CASA ISTINA SRL▲ 9 | Sat Valea Mănăstirii, Comuna Râmeţ, Alba | 72,3 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 51,5 K RON | |
| 20 | 20.SAN RELAX WELLNESS SRLnou | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 71,9 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 21 | 21.PIA CONSTRUCT SRL▲ 641 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 71,2 %— | — | 1,2 K RON | |
| 22 | 22.TIBERIO CONSTRUCT SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 69,6 %— | — | 2,1 K RON | |
| 23 | 23.MUNDO CONSTRUCT SRL▲ 437 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 64,8 %— | — | 51,7 K RON | |
| 24 | 24.TOADER ART CONSTRUCT SRLnou | Sat Ruseşti, Comuna Albac, Alba | 63,3 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 25 | 25.UNIC TOP ONE S.R.L.nou | Sat Pătrângeni, Oraş Zlatna, Alba | 62,9 %— | — | — | 41,5 K RON |
| 26 | 26.KROMSA TOTAL CONSTRUCT SRL▼ 24 | Municipiul Sebeş, Alba | 62,7 %▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | 52,7 K RON | |
| 27 | 27.EXCAVAŢII-DEMOLTRANS SRLnou | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 62,6 %— | — | — | 63 K RON |
| 28 | 28.VEST CONSTRUCT SA▲ 517 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 62,2 %— | — | 33,6 K RON | |
| 29 | 29.ALINVEST START CONSTRUCT SRL▼ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 60,1 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 266 K RON | |
| 30 | 30.INSTAL TOP SRL▲ 135 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 59 %▲ 405,5 % | ▲ 405,5 % | 2,2 K RON | |
| 31 | 31.GEORGIANA CONSTRUCT SRL▲ 567 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 58,5 %— | — | 8,4 K RON | |
| 32 | 32.ARHITECT CONSTRUCT SRL▲ 339 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 57,9 %— | — | 56,7 K RON | |
| 33 | 33.ELECTRO TOTAL SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 57,5 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 1,4 K RON | |
| 34 | 34.ELECTROBOBINAJ SRL▲ 514 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 56,9 %— | — | 14,3 K RON | |
| 35 | 35.ARIEŞUL INSTAL PREST SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 55,7 %— | — | 44 K RON | |
| 36 | 36.HERMAN DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 54,9 %— | — | — | 55,9 K RON |
| 37 | 37.EURO ACCESS SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 54 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 11 K RON | |
| 38 | 38.LOM POWER CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 52,9 %— | — | — | 55,5 K RON |
| 39 | 39.COMUTIL CONSTRUCT SRL▲ 445 | Municipiul Sebeş, Alba | 51,9 %— | — | 22,2 K RON | |
| 40 | 40.ULPIA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 51,8 %— | — | 13,4 K RON | |
| 41 | 41.CUSTOM METAL FABRICATION SRLnou | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 50,3 %— | — | — | 27,4 K RON |
| 42 | 42.RAPEL ALPHA SRL▲ 553 | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 50,2 %— | — | 8,9 K RON | |
| 43 | 43.SOLANDRA SRL▲ 386 | Municipiul Sebeş, Alba | 50,2 %— | — | 52,7 K RON | |
| 44 | 44.CASA AURORA SRL▲ 18 | Municipiul Aiud, Alba | 46,7 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 10,8 K RON | |
| 45 | 45.ARCON TOTAL PREST SRL▼ 3 | Sat Lunca Mureşului, Comuna Lunca Mureşului, Alba | 46,5 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 37,3 K RON | |
| 46 | 46.PROMLAG CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 45,9 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 47 | 47.CRYSTAL GROUP SRL▲ 48 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 45,8 %▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 261,6 K RON | |
| 48 | 48.CUCU DESIGN SRL▲ 441 | Municipiul Sebeş, Alba | 44 %— | — | 187,1 K RON | |
| 49 | 49.ELYBRICKS CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 42,7 %▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 44,8 K RON | |
| 50 | 50.ALPINIŞTI UTILITARI SRL▼ 18 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 42,5 %▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 19,3 K RON | |
| 51 | 51.HORHE ROAD SRLnou | Sat Henig, Comuna Berghin, Alba | 42,4 %— | — | — | 5,5 K RON |
| 52 | 52.MECA CONS GRUP SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 42,3 %— | — | 44,2 K RON | |
| 53 | 53.CARINA EXPERT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 42,3 %— | — | 20,4 K RON | |
| 54 | 54.MAXIM CONSTRUCT SRL▲ 383 | Municipiul Blaj, Alba | 41,8 %— | — | 37,3 K RON | |
| 55 | 55.TEO CONSTRUCT SRL▲ 553 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 40,3 %— | — | 285,8 K RON | |
| 56 | 56.STEJARUL CIULEA ET CO. CIULEA SNC▼ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 39,7 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 2,5 K RON | |
| 57 | 57.TETI MUREŞAN SRL= | Municipiul Alba Iulia, Alba | 39,4 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 62,8 K RON | |
| 58 | 58.UNIC STRUCTURI COMPACT SRL▲ 362 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38,6 %— | — | 59,9 K RON | |
| 59 | 59.MAX TEHNIQUE SRL▲ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 38,2 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 351 K RON | |
| 60 | 60.ŞARIKA PLUS SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 37,3 %— | — | — | 88 K RON |
| 61 | 61.TERMOSAN INSTAL SRL▲ 481 | Municipiul Blaj, Alba | 36,7 %— | — | 3 K RON | |
| 62 | 62.ELECTRO INSTAL SRL▼ 11 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 36,2 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 54,4 K RON | |
| 63 | 63.PIMS INSTAL SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 36 %— | — | — | 16,4 K RON |
| 64 | 64.ZACSOK INDUSTRY SRLnou | Sat Lopadea Nouă, Comuna Lopadea Nouă, Alba | 35,5 %— | — | — | 20,3 K RON |
| 65 | 65.BARELI SRL▲ 551 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 35,2 %— | — | 20,1 K RON | |
| 66 | 66.OVINIK TRUST SRL▲ 103 | Sat Cergău Mare, Comuna Cergău, Alba | 34,9 %▲ 228,8 % | ▲ 228,8 % | 7,3 K RON | |
| 67 | 67.COGEM RO SRL▲ 543 | Loc. Pâclişa, Municipiul Alba Iulia, Alba | 34,9 %— | — | 251,6 K RON | |
| 68 | 68.MARIS PROD SRL▲ 436 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 34,8 %— | — | 8,5 K RON | |
| 69 | 69.AURELIUS COMPANY SRL▲ 101 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 34,5 %▲ 227,8 % | ▲ 227,8 % | 13 K RON | |
| 70 | 70.PRO VALAHICUM CON SRL▼ 43 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 33,9 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 49 K RON | |
| 71 | 71.PROFILE RIZ SRLnou | Municipiul Blaj, Alba | 33,9 %— | — | — | 62,9 K RON |
| 72 | 72.INSTALATII RUSU SRL▲ 159 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 33,4 %▲ 550,4 % | ▲ 550,4 % | 39,6 K RON | |
| 73 | 73.BUTROS COMPANY LIMITED SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 33,1 %▲ 1.199,6 % | ▲ 1.199,6 % | 86,8 K RON | |
| 74 | 74.VIDEOELECTRIC SRL▼ 18 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 32,2 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 75,3 K RON | |
| 75 | 75.CONSTRUCŢII HERMANOS BĂDILĂ SRL▲ 401 | Municipiul Sebeş, Alba | 31,9 %— | — | 38,5 K RON | |
| 76 | 76.ADY & ŞTO CONSTRUCT SRL▲ 231 | Loc. Lancrăm, Municipiul Sebeş, Alba | 31,8 %▲ 3.019,6 % | ▲ 3.019,6 % | 31,9 K RON | |
| 77 | 77.REKONS ALBA SRLnou | Sat Şeuşa, Comuna Ciugud, Alba | 31,3 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 78 | 78.ELDAMAV SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 31,1 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 79 | 79.ATLANTA CONSTRUCT SRL▼ 38 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 31 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 108,5 K RON | |
| 80 | 80.TODOR EXCAVATING SRL▲ 79 | Sat Hăpria, Comuna Ciugud, Alba | 31 %▲ 157,4 % | ▲ 157,4 % | 38,1 K RON | |
| 81 | 81.ALCOM SRL▲ 179 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 30,9 %▲ 865,3 % | ▲ 865,3 % | 89,9 K RON | |
| 82 | 82.GOLD TEAM SRL▼ 13 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 30,4 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 11,8 K RON | |
| 83 | 83.DEKA FLOOR CENTER SRLnou | Municipiul Aiud, Alba | 30 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 84 | 84.MATEO DESIGN CONSTRUCT SRLnou | Sat Crăciunelu de Jos, Comuna Crăciunelu de Jos, Alba | 29,7 %— | — | — | 11,7 K RON |
| 85 | 85.INTER SAL CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Sălciua de Sus, Comuna Sălciua, Alba | 29,3 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 27 K RON | |
| 86 | 86.DANISOL KARINA SRLnou | Municipiul Sebeş, Alba | 29,3 %— | — | — | 33,8 K RON |
| 87 | 87.DOMUSTHERM SRL▲ 156 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 29 %▲ 564,7 % | ▲ 564,7 % | 278,8 K RON | |
| 88 | 88.CANTIERI INVEST SRLnou | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 28,7 %— | — | — | 71,5 K RON |
| 89 | 89.CONSIM INSTAL SRL▼ 39 | Sat Lunca, Comuna Lupşa, Alba | 28,5 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 12,4 K RON | |
| 90 | 90.PRAMENERGY SRL▼ 68 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 28,2 %▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 5 K RON | |
| 91 | 91.IMSAT-ALBA SA▲ 149 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 28,2 %▲ 506,9 % | ▲ 506,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 92 | 92.INSTALATII MONTAJ ALBA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 27,5 %— | — | 278,6 K RON | |
| 93 | 93.PREMISE DENT SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 27,4 %— | — | 96 RON | |
| 94 | 94.INTCONTROL INSTAL SRL▼ 46 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 27,2 %▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 694,7 K RON | |
| 95 | 95.DITICOMP SRL▼ 43 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 27 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 1,3 K RON | |
| 96 | 96.IMMOTRANS SRL▼ 67 | Sat Crăciunelu de Jos, Comuna Crăciunelu de Jos, Alba | 26,8 %▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 51,1 K RON | |
| 97 | 97.TECHNO GAZ SERVICE SRL▼ 51 | Municipiul Blaj, Alba | 25,5 %▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 13 K RON | |
| 98 | 98.GEDAC CONSTRUCT ALBA SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 25,4 %— | — | — | 50 K RON |
| 99 | 99.MICRO SERVICE SRL▲ 31 | Municipiul Aiud, Alba | 25,2 %▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 34,4 K RON | |
| 100 | 100.MIKHA POP SRLnou | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 25,1 %— | — | — | 43 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Alba
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
628 firme · 634,1 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
240 firme · 428,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
56 firme · 300,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
185 firme · 296,9 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
151 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
79 firme · 79,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
122 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
72 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
10 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
36 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
48 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
26 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
6 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
30 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
7 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 863,2 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 856,6 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
15 firme · 195,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 123,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 0 RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 0 RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 0 RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON