Top 100 firme — Construcții, Alba după marjă netă în 2023
1.538 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 66,5 %, iar liderul atinge 12.178,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONCEPT PASSIVE S.R.L.▲ 1.345 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 12.178,3 %— | — | 121,8 K RON | |
| 2 | 2.DEGUST S.R.L.▲ 162 | Municipiul Aiud, Alba | 6.699,9 %▲ 10.829,6 % | ▲ 10.829,6 % | 46,9 K RON | |
| 3 | 3.ELISA EDIL CONSTRUCT S.R.L.▲ 405 | Municipiul Aiud, Alba | 3.359,7 %▲ 11.189,3 % | ▲ 11.189,3 % | 107,5 K RON | |
| 4 | 4.MICUŢU ŞI LIA SRL▲ 1.305 | Sat Strungari, Comuna Pianu, Alba | 355,3 %— | — | 284,8 K RON | |
| 5 | 5.CROSS CITY SRL▲ 1.003 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 342,7 %— | — | 317,8 K RON | |
| 6 | 6.ALMAX RESIDENCE S.R.L.▲ 108 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 207,9 %▲ 190,9 % | ▲ 190,9 % | 3,9 mil. RON | |
| 7 | 7.MATIȘ NEW HOME S.R.L.▲ 1.219 | Municipiul Blaj, Alba | 128,1 %— | — | 1,9 mil. RON | |
| 8 | 8.ELECTRIC MAPAMOND S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 123,1 %— | — | — | 646 RON |
| 9 | 9.MANCAȘ TEHNO INSTAL S.R.L.▲ 1.336 | Municipiul Aiud, Alba | 122,2 %— | — | 73,4 K RON | |
| 10 | 10.NET ELECTROSTAL S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 100 %— | — | — | 500 RON |
| 11 | 11.BOD ENERGY LOGISTIC S.R.L.▲ 9 | Municipiul Blaj, Alba | 99 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 1,5 K RON | |
| 12 | 12.ZIAN ELECTRIC S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 99 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 13 | 13.PETRAȘCU CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 99 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 14 | 14.PROAUDIO FIDELITY S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 99 %— | — | — | 990 RON |
| 15 | 15.RADIANT SUN S.R.L.nou | Sat Laz, Comuna Săsciori, Alba | 98,9 %— | — | — | 2,4 mil. RON |
| 16 | 16.NELCEC STRUCTURI S.R.L.▲ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 96,7 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 145 RON | |
| 17 | 17.GINIAS TERRA S.R.L.▲ 966 | Sat Săliştea, Comuna Săliştea, Alba | 94,3 %▲ 20.406,5 % | ▲ 20.406,5 % | 4,1 K RON | |
| 18 | 18.CONSTRUCȚII CIVILE BEIU S.R.L.nou | Sat Gura Cutului, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 90,9 %— | — | — | 33,7 K RON |
| 19 | 19.SAMU CONSTRUCTSYSTEM S.R.L.▲ 52 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 90,6 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 208,7 K RON | |
| 20 | 20.COVIPLAC S.R.L.nou | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 88,8 %— | — | — | 271,6 K RON |
| 21 | 21.AGT RENT MACHINERY SRL▲ 523 | Municipiul Blaj, Alba | 88,4 %▲ 383,5 % | ▲ 383,5 % | 248,4 K RON | |
| 22 | 22.OCEANSIDE PROPERTY SERVICES S.R.L.▲ 109 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 88,4 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 476,8 K RON | |
| 23 | 23.STRADEROM PARAPET SRL▲ 40 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 87,7 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 24 | 24.ELMASOL INSTAL S.R.L.nou | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 87,5 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 25 | 25.BOGDAN ACTIV CONSTRUCT SRL▲ 311 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 87,2 %▲ 135,9 % | ▲ 135,9 % | 528,7 K RON | |
| 26 | 26.STANINSTAL GOG S.R.L.▼ 10 | Sat Lunca Merilor, Comuna Bistra, Alba | 86,6 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 3 K RON | |
| 27 | 27.PENTAGON CONCERN S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 86,4 %— | — | — | 8,6 K RON |
| 28 | 28.NEGREA ART DESIGN S.R.L.▲ 363 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 86,4 %▲ 175,2 % | ▲ 175,2 % | 7,6 K RON | |
| 29 | 29.LOGHIN MONTAGI SRL▼ 17 | Sat Fărău, Comuna Fărău, Alba | 86,3 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 92,7 K RON | |
| 30 | 30.ŢEAPA LETO SRL▲ 169 | Sat Micoşlaca, Oraş Ocna Mureş, Alba | 86,1 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 3,9 K RON | |
| 31 | 31.CONCORDIA MOZAIQ S.R.L.▲ 772 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 86 %▲ 1.535,7 % | ▲ 1.535,7 % | 4,3 K RON | |
| 32 | 32.ARKA PAVAJ S.R.L.nou | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 85,6 %— | — | 7,3 K RON | |
| 33 | 33.AMENAJARI SI CONSTRUCTII RARES S.R.L.▲ 1.282 | Sat Bucerdea Grânoasă, Comuna Bucerdea Grânoasă, Alba | 84,9 %— | — | 1,8 mil. RON | |
| 34 | 34.TOP SINCRON S.R.L.▲ 3 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 84,9 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 23,8 K RON | |
| 35 | 35.ASONY NEW DESIGN S.R.L.▼ 4 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 84,8 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 50,8 K RON | |
| 36 | 36.INDECO PROJECT MANAGEMENT SRL▲ 24 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 84,3 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 677 K RON | |
| 37 | 37.CĂLIN & FLORIN STRUCTURI S.R.L.nou | Sat Totoi, Comuna Sântimbru, Alba | 84 %— | — | — | 3,7 K RON |
| 38 | 38.AURELIUS COMPANY SRL▲ 58 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 84 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 3,4 K RON | |
| 39 | 39.NICOT BUSINESS S.R.L.nou | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 84 %— | — | — | 420 RON |
| 40 | 40.AGE INSTAL SRLnou | Sat Muncelu, Oraş Baia de Arieş, Alba | 83,8 %— | — | 60,4 K RON | |
| 41 | 41.CONTIEDIFICIA S.R.L.▲ 40 | Municipiul Aiud, Alba | 83,7 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 46,5 K RON | |
| 42 | 42.IOSUA SI SIMION S.R.L.nou | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 83,6 %— | — | — | 3,4 K RON |
| 43 | 43.AMISOLA INVEST S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 83,5 %— | — | — | 291,9 K RON |
| 44 | 44.SERBAN INSTAL S.R.L.▼ 10 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Alba | 82,7 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 25,7 K RON | |
| 45 | 45.DARIA TUDOR TEAM SRLnou | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 82,6 %— | — | 12,1 K RON | |
| 46 | 46.SEBY UNV S.R.L.nou | Sat Valea Vinţului, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 82,5 %— | — | — | 26,4 K RON |
| 47 | 47.MIRCEA CONSTRUCŢII APUSENI SRL▲ 984 | Sat Drăgoieşti-Luncă, Comuna Vidra, Alba | 81,5 %— | — | 20,9 K RON | |
| 48 | 48.ALBANIC INSTAL SRL▼ 18 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 81,3 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 242,8 K RON | |
| 49 | 49.RAZVAN & SORIN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Jidvei, Comuna Jidvei, Alba | 81,1 %— | — | — | 104,6 K RON |
| 50 | 50.FLOREA CONSTRUCȚII S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 81,1 %— | — | — | 6,7 K RON |
| 51 | 51.TIMEEA ȘI EMY CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Căpâlna, Comuna Săsciori, Alba | 80,8 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 52 | 52.MARI-NUC CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Niculeşti, Comuna Horea, Alba | 80,6 %— | — | — | 134,7 K RON |
| 53 | 53.ARIEŞUL INSTAL PREST SRL▼ 7 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 80,6 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 241 K RON | |
| 54 | 54.BUZURA CONSTRUCT SRL▼ 16 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 80,2 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 3 K RON | |
| 55 | 55.NICU PAVAJE S.R.L.▲ 509 | Sat Răchita, Comuna Săsciori, Alba | 80 %▲ 396,5 % | ▲ 396,5 % | 152,8 K RON | |
| 56 | 56.STRADEROM EXPRES SRL▼ 4 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 79,3 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 208,5 K RON | |
| 57 | 57.PACEVOX S.R.L.▲ 1 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 79 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 279,6 K RON | |
| 58 | 58.NEGRUȚ OVIDIU S.R.L.nou | Sat Întregalde, Comuna Întregalde, Alba | 78,9 %— | — | 4,3 K RON | |
| 59 | 59.ALMAX GROUP SRL▲ 159 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 78 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 6 mil. RON | |
| 60 | 60.DOMICA SRL▲ 279 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 78 %▲ 113,7 % | ▲ 113,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 61 | 61.IULIANA PAVAJE S.R.L.nou | Sat Răchita, Comuna Săsciori, Alba | 77,5 %— | — | — | 323,9 K RON |
| 62 | 62.MAIERVO CONFORT S.R.L.▲ 1.021 | Sat Săliştea, Comuna Săliştea, Alba | 77,3 %— | — | 2,5 K RON | |
| 63 | 63.INDREI INVEST S.R.L.▼ 8 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 77,1 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 1,1 mil. RON | |
| 64 | 64.AMOLIV CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Beldiu, Oraş Teiuş, Alba | 76,8 %— | — | — | 50,6 K RON |
| 65 | 65.ADRIATICA CONSTRUCŢII SRL▲ 55 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 76,6 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 12 K RON | |
| 66 | 66.STRADEROM GROUP SRL▼ 55 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 76,3 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 194,8 K RON | |
| 67 | 67.OVIDIU & ROBERT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Tărtăria, Comuna Săliştea, Alba | 75,7 %— | — | — | 2 K RON |
| 68 | 68.BEX INSTAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Căpud, Oraş Teiuş, Alba | 75,6 %— | — | — | 103,1 K RON |
| 69 | 69.AVAL CONS S.R.L.▲ 1.291 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 75,1 %— | — | 400,5 K RON | |
| 70 | 70.FLA&OLY TROKENBAU S.R.L.nou | Sat Bistra, Comuna Bistra, Alba | 75 %— | — | — | 317 K RON |
| 71 | 71.OPTIM TERMO S.R.L.nou | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 74,7 %— | — | — | 24,9 K RON |
| 72 | 72.HEXAOIL SRLnou | Sat Căpâlna de Jos, Comuna Jidvei, Alba | 74,3 %— | — | 18,6 K RON | |
| 73 | 73.LA CASA DI GIOIA S.R.L.nou | Sat Câlnic, Comuna Câlnic, Alba | 73,2 %— | — | — | 96 K RON |
| 74 | 74.IOANA ART DESIGN S.R.L.▼ 38 | Sat Răchita, Comuna Săsciori, Alba | 73,1 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 325 K RON | |
| 75 | 75.ASALLTICOM S.R.L.▲ 1.247 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 73 %— | — | 16,4 K RON | |
| 76 | 76.HOLOBUȚ CONSTRUCT S.R.L.▲ 1.092 | Sat Muncelu, Oraş Baia de Arieş, Alba | 72,9 %— | — | 233,5 K RON | |
| 77 | 77.CSD SAP MANAGEMENT S.R.L.nou | Loc. Pâclişa, Municipiul Alba Iulia, Alba | 72,4 %— | — | — | 4,1 K RON |
| 78 | 78.MARCO ŞI LUCI CONSTRUCT S.R.L.▲ 40 | Sat Crăciunelu de Jos, Comuna Crăciunelu de Jos, Alba | 71,9 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 200,2 K RON | |
| 79 | 79.CBG STAR S.R.L.nou | Sat Oiejdea, Comuna Galda de Jos, Alba | 71,5 %— | — | — | 9,3 K RON |
| 80 | 80.TRIVANTA CONSTRUCT S.R.L.▲ 906 | Sat Sebeşel, Comuna Săsciori, Alba | 71,4 %▲ 16.511,6 % | ▲ 16.511,6 % | 5,6 K RON | |
| 81 | 81.VEGASET IND SRL▲ 113 | Sat Tonea, Comuna Săsciori, Alba | 70,7 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 22,3 K RON | |
| 82 | 82.PACON AKS SRL▲ 559 | Sat Stremţ, Comuna Stremţ, Alba | 69,5 %▲ 464,6 % | ▲ 464,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 83 | 83.ELECTRO ORIEL S.R.L.▲ 229 | Sat Vurpăr, Comuna Vinţu de Jos, Alba | 69,5 %▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 84 | 84.ADAS WBH S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 69,2 %— | — | — | 5,7 mil. RON |
| 85 | 85.MARIUS - FLOAREA S.R.L.▲ 178 | Sat Răchita, Comuna Săsciori, Alba | 69,1 %▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 201,8 K RON | |
| 86 | 86.TOPCONS SRL▲ 58 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 68,8 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 300,5 K RON | |
| 87 | 87.EURO INSTAL CALOR SRL▼ 18 | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 68,6 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 26,5 K RON | |
| 88 | 88.NIK & ELISEI BUILDER S.R.L.nou | Sat Săsciori, Comuna Săsciori, Alba | 68,5 %— | — | — | 205,1 K RON |
| 89 | 89.AUDIOTOP SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 68,3 %— | — | 399,2 K RON | |
| 90 | 90.ART EFECT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Ampoiţa, Comuna Meteş, Alba | 68,1 %— | — | — | 22,7 K RON |
| 91 | 91.OAȘ DELTA CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 67,8 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 92 | 92.NUOVOCLEANWASH S.R.L.▲ 1.271 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 67,7 %— | — | 89 K RON | |
| 93 | 93.BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL▲ 394 | Sat Războieni-Cetate, Oraş Ocna Mureş, Alba | 67,6 %▲ 192,1 % | ▲ 192,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 94 | 94.ANCRIOVI TIME S.R.L.▲ 250 | Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, Alba | 67,6 %▲ 87,3 % | ▲ 87,3 % | 179,4 K RON | |
| 95 | 95.PADIM CENTER SRL▲ 30 | Sat Henig, Comuna Berghin, Alba | 67,5 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 28,1 K RON | |
| 96 | 96.VLAD CONSTRUCT SRL▲ 33 | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 67,5 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 97 | 97.CANDLEMASS S.R.L.nou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 67,5 %— | — | — | 200,6 K RON |
| 98 | 98.ANTAL GRAND STRUCTURI S.R.L.▼ 5 | Sat Sântimbru, Comuna Sântimbru, Alba | 67,4 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 591,2 K RON | |
| 99 | 99.LOVIRIL CONSTRUCT SRLnou | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 66,6 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 100 | 100.ARMAS RESIDENCE S.R.L.▲ 1.185 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 66,5 %— | — | 157,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Alba
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
628 firme · 634,1 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
240 firme · 428,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
56 firme · 300,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
185 firme · 296,9 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
151 firme · 243,5 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
79 firme · 79,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
122 firme · 61,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
72 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
10 firme · 31,3 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
36 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
48 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
26 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
6 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 8 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
30 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
7 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
14 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 863,2 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
4 firme · 856,6 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
15 firme · 195,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 123,1 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 0 RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 0 RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 0 RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 0 RON