Top 100 firme — Construcții, Suceava după lichiditate ridicată în 2017
600 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 5,1×, iar liderul atinge 136,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LASTLYNE S.R.L.▲ 1 | Sat Valea Putnei, Comuna Pojorâta, Suceava | 136,2×▲ 151,8 % | ▲ 151,8 % | 908,7 K RON | |
| 2 | 2.ICG ALESTIMENTI S.R.L.▲ 1 | Sat Bursuceni, Comuna Vereşti, Suceava | 72,3×▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 235 K RON | |
| 3 | 3.CONSTRIMPEX SRL▲ 31 | Municipiul Suceava, Suceava | 45,5×▲ 549,6 % | ▲ 549,6 % | 268,8 K RON | |
| 4 | 4.ICHIM MONTAJ SRL▲ 2 | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 31,1×▲ 31 % | ▲ 31 % | 79,1 K RON | |
| 5 | 5.SILVIU V4 BUILDING S.R.L.nou | Sat Siminicea, Comuna Siminicea, Suceava | 31×▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 794,2 K RON | |
| 6 | 6.GRANIT WORK COMPANY SRL▼ 2 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 29,7×▼ 10 % | ▼ 10 % | -44,6 K RON | |
| 7 | 7.VIDIAL SPEED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 29×▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 281,4 K RON | |
| 8 | 8.P.G.A. ALLESTIMENTI S.R.L.▲ 145 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 26,3×▲ 1.000,8 % | ▲ 1.000,8 % | 270,3 K RON | |
| 9 | 9.DECO CASA PLUS S.R.L.nou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 25,2×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 142,1 K RON | |
| 10 | 10.GAVCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Poieni-Solca, Comuna Poieni-Solca, Suceava | 24,2×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 130,8 K RON | |
| 11 | 11.REZINA TECH S.R.L.▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 23,9×▲ 142,6 % | ▲ 142,6 % | 169,1 K RON | |
| 12 | 12.DOI-B-TOTAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 98 | Municipiul Suceava, Suceava | 22,3×▲ 546,1 % | ▲ 546,1 % | 212 K RON | |
| 13 | 13.VENTARTPRO SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 21,3×— | — | — | 250,3 K RON |
| 14 | 14.PUREDIL S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 20,8×▲ 300,4 % | ▲ 300,4 % | 424,3 K RON | |
| 15 | 15.LIFT SERVICE SV S.R.L.▲ 71 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,4×▲ 385 % | ▲ 385 % | 81,2 K RON | |
| 16 | 16.ILISOICONSTRUCŢII GENERALE S.R.L.▼ 3 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 18,5×▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 174,6 K RON | |
| 17 | 17.LAND CONNECT S.R.L.▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 17,6×▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 435,2 K RON | |
| 18 | 18.CON IBES BUCOVINA S.R.L.▲ 95 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Suceava | 17,4×▲ 422,9 % | ▲ 422,9 % | 259,9 K RON | |
| 19 | 19.COROAMĂ CONSTRUCT SRL▲ 84 | Sat Gălăneşti, Comuna Gălăneşti, Suceava | 17,3×▲ 364,5 % | ▲ 364,5 % | 36,2 K RON | |
| 20 | 20.ROLICRIS CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 17×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 203,8 K RON | |
| 21 | 21.OVI MANSARD SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 17×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 53,6 K RON | |
| 22 | 22.NICO-RAR SERVICE S.R.L.nou | Sat Dolheştii-Mari, Comuna Dolheşti, Suceava | 16,9×▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 228,6 K RON | |
| 23 | 23.ALEXFLORI-BUCOVINA S.R.L.▲ 417 | Sat Hârtop, Comuna Hârtop, Suceava | 15,3×▲ 2.082,9 % | ▲ 2.082,9 % | 476,1 K RON | |
| 24 | 24.DIPAMA S.R.L.nou | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 15,1×— | — | — | 237,1 K RON |
| 25 | 25.EDIL COSTEL SRL▲ 65 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 14,8×▲ 266,6 % | ▲ 266,6 % | 133,6 K RON | |
| 26 | 26.INST SERBAN SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 14,8×▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 65,7 K RON | |
| 27 | 27.LUX-ELECTRONIC S.R.L.▲ 43 | Sat Băneşti, Comuna Fântânele, Suceava | 14,4×▲ 195,3 % | ▲ 195,3 % | 39,5 K RON | |
| 28 | 28.ROMBOUW S.R.L.▲ 200 | Oraş Liteni, Suceava | 14×▲ 805,8 % | ▲ 805,8 % | 300 K RON | |
| 29 | 29.DUMISIL IMPEX SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 13,5×▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 20,8 K RON | |
| 30 | 30.L&G LUKCONSGAB SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 13,1×— | — | — | 144,1 K RON |
| 31 | 31.CREATIV PAINT S.R.L.nou | Sat Raşca, Comuna Moldoviţa, Suceava | 12,8×▲ 658,6 % | ▲ 658,6 % | 357,7 K RON | |
| 32 | 32.POIANA FOREST S.R.L.▼ 22 | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 12,7×▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 220 K RON | |
| 33 | 33.BUCSEDIL CONSTRUCT S.R.L.▲ 217 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 12,5×▲ 794,3 % | ▲ 794,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 34 | 34.IORDILEN S.R.L.▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 12,4×▲ 107,5 % | ▲ 107,5 % | 111,7 K RON | |
| 35 | 35.MEGAPOWER SRL▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 12,4×▲ 97,6 % | ▲ 97,6 % | 381 K RON | |
| 36 | 36.CIOBANU EDIL SRL▼ 24 | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 11,8×▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 151,6 K RON | |
| 37 | 37.CIUTACONS KV S.R.L.▼ 6 | Sat Plăvălari, Comuna Udeşti, Suceava | 11,6×▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 218,8 K RON | |
| 38 | 38.CĂTĂDARI CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 11,5×— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 39 | 39.DITTA SAVU S.R.L.nou | Sat Bilca, Comuna Bilca, Suceava | 11,3×▲ 7.985,7 % | ▲ 7.985,7 % | 241,5 K RON | |
| 40 | 40.CONSTRUCŢII BUILDING HOUSE S.R.L.nou | Sat Corocăieşti, Comuna Vereşti, Suceava | 11,3×— | — | — | 163,7 K RON |
| 41 | 41.IDROHOS S.R.L.nou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 11,2×▼ 9 % | ▼ 9 % | 256,4 K RON | |
| 42 | 42.BEGOTRA OMS S.R.L.nou | Sat Negostina, Comuna Bălcăuţi, Suceava | 11×— | — | 159,2 K RON | |
| 43 | 43.BILI CONSTRUCZIONI S.R.L.nou | Sat Voitinel, Comuna Voitinel, Suceava | 10,5×▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 104,2 K RON | |
| 44 | 44.BUILDING GOOD HOUSES S.R.L.nou | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 10,4×▲ 791,5 % | ▲ 791,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 45 | 45.ACS - GENERAL STRUCTURE SRLnou | Sat Lămăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | 10,4×— | — | — | 132,2 K RON |
| 46 | 46.LUNGOCI CONSTRUCT S.R.L.▲ 15 | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 10,2×▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 142,2 K RON | |
| 47 | 47.EAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 61 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 10,2×▲ 186 % | ▲ 186 % | 61,7 K RON | |
| 48 | 48.ATL-AGENTEJO S.R.L.▲ 106 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,1×▲ 327 % | ▲ 327 % | 108,4 K RON | |
| 49 | 49.CVI REAL PROFESIONAL S.R.L.nou | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 10×— | — | — | 138,5 K RON |
| 50 | 50.EDIL PAV SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 9,7×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 64,2 K RON | |
| 51 | 51.TANARUX CONSTRUCT S.R.L.▼ 28 | Sat Părhăuţi, Comuna Todireşti, Suceava | 9,7×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 213,5 K RON | |
| 52 | 52.AGRI-VINETI S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 9,6×▼ 86,1 % | ▼ 86,1 % | 106,2 K RON | |
| 53 | 53.MAQUIS TRADING SRL▲ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,5×▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 61,3 K RON | |
| 54 | 54.ANDENYS SRL▼ 1 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 9,1×▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 23,2 K RON | |
| 55 | 55.PAGANINI S.R.L.nou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 8,4×— | — | — | 192,9 K RON |
| 56 | 56.MIRCON BUILDING S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 8,4×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 718,2 K RON | |
| 57 | 57.EVENT MULTI CONSTRUCT S.R.L.▼ 42 | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 8,4×▼ 49,8 % | ▼ 49,8 % | 258,3 K RON | |
| 58 | 58.BETACONS SRL▲ 46 | Loc. Bucşoaia, Oraş Frasin, Suceava | 8,3×▲ 122,6 % | ▲ 122,6 % | -667,9 K RON | |
| 59 | 59.CRIS ROITHALY SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 8,1×— | — | — | 303,1 K RON |
| 60 | 60.TAHOCON SRL▼ 21 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 8×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 22,8 K RON | |
| 61 | 61.IOCABI CONSTRUCT S.R.L.▲ 183 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 7,8×▲ 438,9 % | ▲ 438,9 % | 695,8 K RON | |
| 62 | 62.RAMY CONSTRUCT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 7,7×▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 103,3 K RON | |
| 63 | 63.SIAFF SRL▲ 240 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,7×▲ 554,7 % | ▲ 554,7 % | 122,1 K RON | |
| 64 | 64.BODNARIUC NORD TRANS FOREST SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 7,6×▲ 1.037,3 % | ▲ 1.037,3 % | 225,4 K RON | |
| 65 | 65.G.M. EXPERT TOTAL S.R.L.nou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 7,6×▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | 109,7 K RON | |
| 66 | 66.GCG GABICIP SRLnou | Sat Negrileasa, Comuna Stulpicani, Suceava | 7,5×— | — | — | 66,1 K RON |
| 67 | 67.CONANDROLEX SRLnou | Sat Pâraie, Comuna Mălini, Suceava | 7,3×— | — | — | 483,8 K RON |
| 68 | 68.ONIONA COMPROD SRL▼ 5 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 7,3×▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 179,1 K RON | |
| 69 | 69.CRISTIAN MEGA CONSTRUCT SRL▲ 66 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,3×▲ 166,5 % | ▲ 166,5 % | 227,2 K RON | |
| 70 | 70.FUTURE JOB BUCOVINA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,2×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 250,8 K RON | |
| 71 | 71.LEAL A.E.G. SRL▼ 44 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 7,1×▼ 12 % | ▼ 12 % | 49,2 K RON | |
| 72 | 72.CWD AVIV S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7×— | — | — | 66,8 K RON |
| 73 | 73.RED UNIVERSAL CONSTRUCT S.R.L.▼ 43 | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 6,9×▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 163,8 K RON | |
| 74 | 74.VESEVA EDIL S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 6,8×▼ 87,4 % | ▼ 87,4 % | 70,5 K RON | |
| 75 | 75.NORD-EST EUROSERVICE CONSTRUCT S.R.L.▼ 50 | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 6,7×▼ 24,8 % | ▼ 24,8 % | 660,4 K RON | |
| 76 | 76.ITAL-RO. LATTONERIA SRL▼ 47 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,7×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 27,9 K RON | |
| 77 | 77.EDILCON SRL▼ 37 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,7×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 147,6 K RON | |
| 78 | 78.A.M.I. PROJECT MANAGEMENT SRLnou | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 6,7×▲ 198,2 % | ▲ 198,2 % | 245 K RON | |
| 79 | 79.MONOCLIMA SRL▼ 33 | Sat Ciprian Porumbescu, Comuna Ciprian Porumbescu, Suceava | 6,5×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 145,4 K RON | |
| 80 | 80.NIVEL CONSTRUCT SRL▲ 58 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 6,3×▲ 134 % | ▲ 134 % | 42,1 K RON | |
| 81 | 81.DIRITPREST S.R.L.▼ 19 | Sat Valea Putnei, Comuna Pojorâta, Suceava | 6×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 103,8 K RON | |
| 82 | 82.REGALIS ART CONSTRUCT SRL▼ 47 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6×▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 8,4 K RON | |
| 83 | 83.REMCET PRIM SRL▼ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,9×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 376,8 K RON | |
| 84 | 84.MICHELE CONSTRUZIONI S.R.L.nou | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 5,9×— | — | — | 87,2 K RON |
| 85 | 85.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SUCEAVA SA▼ 41 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,8×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 66,6 K RON | |
| 86 | 86.MIDAVANDRI LUX SRL▼ 11 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 5,8×▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 80,5 K RON | |
| 87 | 87.ELECTRO VANI SRL▲ 2 | Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama, Suceava | 5,8×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 27,1 K RON | |
| 88 | 88.GRANIMAR STONE S.R.L.nou | Sat Cumpărătura, Comuna Bosanci, Suceava | 5,8×▲ 327,4 % | ▲ 327,4 % | 159,2 K RON | |
| 89 | 89.HIDROTERRA SA▲ 42 | Sat Slobozia Sucevei, Comuna Grăniceşti, Suceava | 5,7×▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 97,9 K RON | |
| 90 | 90.OFN TATAR SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 5,7×— | — | — | 96,4 K RON |
| 91 | 91.KOL IDEAL EXPERT S.R.L.nou | Sat Boura, Comuna Forăşti, Suceava | 5,5×— | — | — | 441,2 K RON |
| 92 | 92.MACARUT S.R.L.▲ 111 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,5×▲ 215,6 % | ▲ 215,6 % | 59,4 K RON | |
| 93 | 93.ALGO BUENO S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 5,4×▲ 2.605 % | ▲ 2.605 % | 164,6 K RON | |
| 94 | 94.NIVOCON BUILD S.R.L.nou | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 5,4×▲ 1.575 % | ▲ 1.575 % | 201,1 K RON | |
| 95 | 95.EDILSECO S.R.L.▲ 111 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 5,4×▲ 212,9 % | ▲ 212,9 % | 92,5 K RON | |
| 96 | 96.RISTRUTTURAZIONI CIVILI S.R.L.nou | Sat Frătăuţii Vechi, Comuna Frătăuţii Vechi, Suceava | 5,3×— | — | — | 130,3 K RON |
| 97 | 97.ISO MEMBRANE SRLnou | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | 5,3×— | — | — | 62 K RON |
| 98 | 98.CONSGARDEN S.R.L.▼ 26 | Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama, Suceava | 5,2×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 10,3 K RON | |
| 99 | 99.MARILILIBOD S.R.L.▼ 54 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,2×▼ 15 % | ▼ 15 % | -5,4 K RON | |
| 100 | 100.TEHNOCLIMA SRL▲ 200 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 5,1×▲ 331,4 % | ▲ 331,4 % | 1,6 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Suceava
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
465 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.006 firme · 975 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
233 firme · 715,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
70 firme · 310,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
171 firme · 216,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 185,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
61 firme · 152,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
90 firme · 79,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
14 firme · 75,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
18 firme · 68,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
82 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
26 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
72 firme · 27 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
30 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
14 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
13 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
15 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
12 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 549,1 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 277,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 208 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
2 firme · 155 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 152,5 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON