Top 100 firme — Construcții, Suceava după lichiditate ridicată în 2015
547 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 3,5×, iar liderul atinge 54×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ICHIM MONTAJ SRL▲ 7 | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 54×▲ 212,4 % | ▲ 212,4 % | 153,1 K RON | |
| 2 | 2.ICG ALESTIMENTI S.R.L.▲ 1 | Sat Bursuceni, Comuna Vereşti, Suceava | 41,8×▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 258,8 K RON | |
| 3 | 3.TG STRADE S.R.L.nou | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 33,4×▼ 0 % | ▼ 0 % | 242,5 K RON | |
| 4 | 4.FIDOCAT CONSTRUCT SRL▲ 263 | Municipiul Suceava, Suceava | 28×▲ 2.441,8 % | ▲ 2.441,8 % | 910,2 K RON | |
| 5 | 5.CLAUCRIS CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Dolheştii-Mari, Comuna Dolheşti, Suceava | 26,7×▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 160,3 K RON | |
| 6 | 6.ILISOICONSTRUCŢII GENERALE S.R.L.▲ 8 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 24,8×▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 21,5 K RON | |
| 7 | 7.RUSTIC GEO CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 22,1×▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 95,7 K RON | |
| 8 | 8.CRIS CONSTRUCTIONS INT S.R.L.nou | Sat Poieni-Solca, Comuna Poieni-Solca, Suceava | 20,7×▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 92,7 K RON | |
| 9 | 9.MUSCĂ CRISTIAN S.R.L.▼ 2 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 17,6×▼ 2 % | ▼ 2 % | 59 K RON | |
| 10 | 10.SOFRA EDIL S.R.L.nou | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 17,4×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 101,5 K RON | |
| 11 | 11.SAVI MONTAGGI S.R.L.nou | Sat Poieni-Solca, Comuna Poieni-Solca, Suceava | 16,9×▼ 94,5 % | ▼ 94,5 % | 92,8 K RON | |
| 12 | 12.COSTA PRIM ONE CONSTRUCT S.R.L.▲ 13 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 16,9×▲ 77,9 % | ▲ 77,9 % | -140,1 K RON | |
| 13 | 13.CONSTRUZIONI EUROPEE EU S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 15,8×▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | -991,2 K RON | |
| 14 | 14.LIETO BUCOVINA SRLnou | Sat Coşna, Comuna Coşna, Suceava | 15,3×▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 64,9 K RON | |
| 15 | 15.DAS 2100 SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 14,8×▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 82 K RON | |
| 16 | 16.LAND CONNECT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 14×— | — | — | 15,3 K RON |
| 17 | 17.OMG WORK S.R.L.nou | Sat HORODNIC DE JOS, Comuna HORODNIC DE JOS, Suceava | 13,8×▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | -8,8 K RON | |
| 18 | 18.GRANIT WORK COMPANY SRL▲ 51 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 13,1×▲ 229,6 % | ▲ 229,6 % | 13,9 K RON | |
| 19 | 19.LUBO CONSTRUCT SRL▲ 93 | Sat Pîrteştii de Sus, Comuna Cacica, Suceava | 12,3×▲ 396,8 % | ▲ 396,8 % | 165,7 K RON | |
| 20 | 20.CRUŢ INSTAL S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 10,7×▼ 61,5 % | ▼ 61,5 % | 180,4 K RON | |
| 21 | 21.PRESTARI CONSTRUCTII SAnou | Municipiul Suceava, Suceava | 10,6×▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 664 RON | |
| 22 | 22.SOLCA EDILE SRL▲ 172 | Loc. Solca, Oraş Solca, Suceava | 10,1×▲ 646,7 % | ▲ 646,7 % | 72,4 K RON | |
| 23 | 23.EURO INSTAL SRL▲ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,8×▲ 74 % | ▲ 74 % | 118,2 K RON | |
| 24 | 24.MINITEA SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 9,4×— | — | 154,5 K RON | |
| 25 | 25.LEAL A.E.G. SRL▲ 80 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 9,1×▲ 237,8 % | ▲ 237,8 % | 79,9 K RON | |
| 26 | 26.DUMISIL IMPEX SRL▲ 40 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,1×▲ 124 % | ▲ 124 % | 5,4 K RON | |
| 27 | 27.ELECTRICA CORRADO SRL▲ 67 | Sat Costişa, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 9,1×▲ 201,7 % | ▲ 201,7 % | 37,5 K RON | |
| 28 | 28.FABER CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 8,5×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 93,5 K RON | |
| 29 | 29.TANARUX CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Părhăuţi, Comuna Todireşti, Suceava | 8,5×▲ 290,8 % | ▲ 290,8 % | 92,8 K RON | |
| 30 | 30.ELECTRO-CAT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 8,5×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 287 RON | |
| 31 | 31.TIBECO SRL▲ 51 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,4×▲ 138,6 % | ▲ 138,6 % | 33 K RON | |
| 32 | 32.RUSY SRL▼ 22 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 8,1×▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 223 RON | |
| 33 | 33.CAMY CONSTRUCT SRL▲ 44 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,6×▲ 103,2 % | ▲ 103,2 % | 52 K RON | |
| 34 | 34.MON-GAM SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,6×— | — | 354,3 K RON | |
| 35 | 35.EDIL FLUTUR S.R.L.nou | Sat Poieni-Solca, Comuna Poieni-Solca, Suceava | 7,3×— | — | — | 104,9 K RON |
| 36 | 36.SANDRO CEZ S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,3×— | — | 904 RON | |
| 37 | 37.LIFT SERVICE SV S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,2×▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 198,7 K RON | |
| 38 | 38.CAPERA SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 7,1×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | -3,9 K RON | |
| 39 | 39.BESTARTIFEX S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 7,1×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 78,2 K RON | |
| 40 | 40.ELECOVAS SRL▲ 20 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,9×▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 102,9 K RON | |
| 41 | 41.MONOCLIMA SRL▲ 29 | Sat Ciprian Porumbescu, Comuna Ciprian Porumbescu, Suceava | 6,8×▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 75,1 K RON | |
| 42 | 42.INSTAL G SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 6,6×▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 44,1 K RON | |
| 43 | 43.IOCABI CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6,6×— | — | — | 78,3 K RON |
| 44 | 44.PDP TERMOIZOLAŢII S.R.L.▲ 28 | Sat Dealu, Comuna Zvoriştea, Suceava | 6,5×▲ 67,2 % | ▲ 67,2 % | 309,1 K RON | |
| 45 | 45.REGALIS ART CONSTRUCT SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6,5×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 74,2 K RON | |
| 46 | 46.ITAL-RO. LATTONERIA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 6,4×▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 89,6 K RON | |
| 47 | 47.RESTACO GROUP SRL▲ 59 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 6,3×▲ 139,3 % | ▲ 139,3 % | 28,8 K RON | |
| 48 | 48.COROAMĂ CONSTRUCT SRL▼ 18 | Sat Gălăneşti, Comuna Gălăneşti, Suceava | 6,3×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -100,2 K RON | |
| 49 | 49.ANDENYS SRL▼ 31 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,3×▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 9,3 K RON | |
| 50 | 50.FINISAJE GOGOLINCĂ S.R.L.nou | Sat Corocăieşti, Comuna Vereşti, Suceava | 6,1×— | — | — | 176,8 K RON |
| 51 | 51.ECO GROUP GDS SRL▲ 7 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,1×▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 3,9 K RON | |
| 52 | 52.REMCET PRIM SRL▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,9×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 32 K RON | |
| 53 | 53.DECO CASA PLUS S.R.L.nou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 5,8×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 5,8 K RON | |
| 54 | 54.EDILCON SRL▲ 62 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,8×▲ 135,9 % | ▲ 135,9 % | 52 K RON | |
| 55 | 55.BONTA INTERIOARE S.R.L.nou | Loc. Vicovu de Sus, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 5,6×— | — | — | 85,5 K RON |
| 56 | 56.DANIELO BYL SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 5,5×▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | 157,9 K RON | |
| 57 | 57.CONSTRIMPEX SRL▼ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,4×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 244,9 K RON | |
| 58 | 58.GLOBAL SPORT TOP CONSTRUCT S.R.L.▲ 21 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 5,2×▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 83,3 K RON | |
| 59 | 59.COMPLEX ZIMBRUL IMOBILIARE S.R.L.▲ 438 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,2×▲ 3.892,3 % | ▲ 3.892,3 % | 858 K RON | |
| 60 | 60.PLAFON DRA S.R.L.▲ 136 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,2×▲ 285,8 % | ▲ 285,8 % | 114,1 K RON | |
| 61 | 61.ATL-AGENTEJO S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 5,2×▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 84,7 K RON | |
| 62 | 62.CTS TEHNOSERV.COM S.R.L.nou | Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, Suceava | 5,1×— | — | — | 132,1 K RON |
| 63 | 63.TUDOSI CONSTRUCT ȘI PRESTĂRI SERVICII S.R.L.▲ 29 | Sat Pârteştii de Jos, Comuna Pârteştii de Jos, Suceava | 5,1×▲ 63 % | ▲ 63 % | 91,8 K RON | |
| 64 | 64.PROMPT CONSTRUCT SRL▼ 43 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 5×▼ 51 % | ▼ 51 % | 95,9 K RON | |
| 65 | 65.INSTALATORUL SRL▲ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,9×▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 773,1 K RON | |
| 66 | 66.PRO-INTERCONTI SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,9×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 210,2 K RON | |
| 67 | 67.UTILAJ CONSTRUCT SRL▲ 30 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 4,8×▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 93,8 K RON | |
| 68 | 68.LANDOR PROD IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,7×▲ 14 % | ▲ 14 % | 41,2 K RON | |
| 69 | 69.MARCOR GEO S.R.L.nou | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 4,7×— | — | — | 40,9 K RON |
| 70 | 70.CIUTACONS KV S.R.L.nou | Sat Plăvălari, Comuna Udeşti, Suceava | 4,7×— | — | 267,9 K RON | |
| 71 | 71.ELECTRO VANI SRL▲ 4 | Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama, Suceava | 4,6×▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 38,8 K RON | |
| 72 | 72.ASTRALUX SRL▼ 36 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,6×▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 52,9 K RON | |
| 73 | 73.AVT TERMOSISTEM S.R.L.▲ 50 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,5×▲ 94,4 % | ▲ 94,4 % | -16,8 K RON | |
| 74 | 74.ENA DIGITAL LINE DESIGNER S.R.L.▼ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,4×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 80,4 K RON | |
| 75 | 75.PARTENER CONSTRUCT SRLnou | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 4,4×▲ 145,5 % | ▲ 145,5 % | 120,9 K RON | |
| 76 | 76.TIMPROD-SERVICE S.R.L.▲ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,3×▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 102,1 K RON | |
| 77 | 77.OVI MANSARD SRL▲ 56 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,3×▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 116,8 K RON | |
| 78 | 78.CONTRANSCOM SA▲ 35 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,2×▲ 70,5 % | ▲ 70,5 % | -31,9 K RON | |
| 79 | 79.ART VMA SRL▲ 358 | Oraş Salcea, Suceava | 4,1×▲ 692,3 % | ▲ 692,3 % | 67 K RON | |
| 80 | 80.NOVA KRONOS SRL▲ 77 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4×▲ 148,8 % | ▲ 148,8 % | 4,3 K RON | |
| 81 | 81.LORY & IONY CONSTRUCT S.R.L.-D.nou | Loc. Frasin, Oraş Frasin, Suceava | 4×— | — | — | 57,4 K RON |
| 82 | 82.CONSGARDEN S.R.L.▲ 44 | Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama, Suceava | 3,8×▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 55,4 K RON | |
| 83 | 83.LODOR CONSTRUCT S.R.L.▼ 59 | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 3,8×▼ 61 % | ▼ 61 % | 35,3 K RON | |
| 84 | 84.LIFT SERVICE SRL▼ 31 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,8×▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 112 K RON | |
| 85 | 85.TEHNO LEŞAN SRLnou | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 3,8×▲ 200,8 % | ▲ 200,8 % | 63,5 K RON | |
| 86 | 86.ESOES DISTRIBUTIE SRL▼ 42 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,8×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 15,1 K RON | |
| 87 | 87.ONIONA COMPROD SRL▲ 130 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3,7×▲ 199,2 % | ▲ 199,2 % | 183,2 K RON | |
| 88 | 88.SISTEM SERVICII TEHNIC GRUP NORD S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 3,7×— | — | — | 100,5 K RON |
| 89 | 89.MONOFASICA SRL▲ 31 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,6×▲ 55,6 % | ▲ 55,6 % | 106,3 K RON | |
| 90 | 90.INST SERBAN SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,6×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 29 K RON | |
| 91 | 91.MASTER LAND SRLnou | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 3,6×▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 463,6 K RON | |
| 92 | 92.INSTAL DIM SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 3,5×▲ 174,4 % | ▲ 174,4 % | 102,4 K RON | |
| 93 | 93.GIMA CONSTRUCT S.R.L.▲ 74 | Sat Şerbăuţi, Comuna Şerbăuţi, Suceava | 3,5×▲ 129,2 % | ▲ 129,2 % | 18,4 K RON | |
| 94 | 94.FULL CONFORT SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 3,5×▲ 239,4 % | ▲ 239,4 % | 422,8 K RON | |
| 95 | 95.DAMI-PROD-COM SRL▼ 14 | Sat Fântâna Mare, Comuna Fântâna Mare, Suceava | 3,5×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 874,5 K RON | |
| 96 | 96.POLI CONSTRUCT SRL▲ 12 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 3,5×▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 15,7 K RON | |
| 97 | 97.SIGUR TERM S.R.L.▲ 40 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,5×▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 28,2 K RON | |
| 98 | 98.LUX-ELECTRONIC S.R.L.nou | Sat Băneşti, Comuna Fântânele, Suceava | 3,5×▲ 184,4 % | ▲ 184,4 % | 122,9 K RON | |
| 99 | 99.INSTAL EXPERT SRL▼ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,5×▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 128,2 K RON | |
| 100 | 100.B & G DESIGN S.R.L.nou | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 3,5×— | — | — | 58,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Suceava
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
465 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.006 firme · 975 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
233 firme · 715,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
70 firme · 310,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
171 firme · 216,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 185,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
61 firme · 152,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
90 firme · 79,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
14 firme · 75,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
18 firme · 68,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
82 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
26 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
72 firme · 27 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
30 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
14 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
13 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
15 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
12 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 549,1 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 277,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 208 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
2 firme · 155 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 152,5 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON