Top 100 firme — Sănătate, Galați după lichiditate ridicată în 2010
50 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 19,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SACRIS SRL= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 19,4×▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 36,2 K RON | |
| 2 | 2.NEWMED SRL▲ 7 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 9,5×▲ 762,7 % | ▲ 762,7 % | 1,1 K RON | |
| 3 | 3.DANUBIUS-MEDICA SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,7×▲ 17 % | ▲ 17 % | 57,6 K RON | |
| 4 | 4.DR. SERBAN OFTAMEDIC SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5×▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 75,9 K RON | |
| 5 | 5.DANUBE GENERAL SERVICES SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,2×— | — | 90,9 K RON | |
| 6 | 6.CABINET STOMATOLOGIC DENTOTAL DR.TUDOSE ANCA SRL▲ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,7×▲ 266,7 % | ▲ 266,7 % | 19,4 K RON | |
| 7 | 7.MARTA CARPDENT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▲ 116,9 % | ▲ 116,9 % | 11,2 K RON | |
| 8 | 8.ELECTROROM SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,5×▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 1,6 K RON | |
| 9 | 9.MEDHOUSE 2005 SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,4×▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 4,2 K RON | |
| 10 | 10.SORMED SRL▲ 1 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,4×▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 40,8 K RON | |
| 11 | 11.DENTOART SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3×▲ 85,3 % | ▲ 85,3 % | 14,1 K RON | |
| 12 | 12.SERAC SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,1×▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | -55,5 K RON | |
| 13 | 13.GRANT LMB SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -1,9 K RON | |
| 14 | 14.REMENIX SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▼ 3 % | ▼ 3 % | -64,9 K RON | |
| 15 | 15.BIOMEDMUN SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,8×▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 72,9 K RON | |
| 16 | 16.STOMINTERN SRL▲ 2 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 0,8×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 8,5 K RON | |
| 17 | 17.ORIGANI SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,8×0,0% | 0,0% | 11,3 K RON | |
| 18 | 18.ZAMBETUL TAU SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,7×▲ 144,8 % | ▲ 144,8 % | -38,9 K RON | |
| 19 | 19.ROMVENTUS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,6×— | — | — | -14,3 K RON |
| 20 | 20.PROTEST DIAGNOSTIC SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,6×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 43,4 K RON | |
| 21 | 21.SONOCLAR SRL▼ 16 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 0,5×▼ 85,1 % | ▼ 85,1 % | 15,3 K RON | |
| 22 | 22.CABINET STOMATOLOGIC ADDENT DR.PURDEA ADRIAN SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,5×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 3,2 K RON | |
| 23 | 23.PANORAMIC RX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,5×▼ 95,6 % | ▼ 95,6 % | 70,8 K RON | |
| 24 | 24.FAMILY DENT SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×▲ 223,1 % | ▲ 223,1 % | 22,1 K RON | |
| 25 | 25.SEPTELICI DENTAL SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -12,2 K RON | |
| 26 | 26.EXPERT MED CENTRUL MEDICAL IRINA SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -324,2 K RON | |
| 27 | 27.LABOR G.D. SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 9,7 K RON | |
| 28 | 28.FLORAMED SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 129,8 K RON | |
| 29 | 29.MIGADENT SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 45,1 K RON | |
| 30 | 30.ARAMA ADENT SNC▲ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▲ 380 % | ▲ 380 % | 4,2 K RON | |
| 31 | 31.MEDICOTEST SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 6,3 K RON | |
| 32 | 32.ESTETA 2000 SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▼ 25 % | ▼ 25 % | -6,7 K RON | |
| 33 | 33.HUMANITAS DR.VULPOI SNC▲ 7 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 0,2×▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 12,7 K RON | |
| 34 | 34.OPTICRIS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 14,5 K RON | |
| 35 | 35.LAUNER FARM SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 136,5 K RON | |
| 36 | 36.AVICENNA SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | -4,3 K RON | |
| 37 | 37.RANDI SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 4,5 K RON | |
| 38 | 38.S.O.S.CENTRU MEDICAL SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▼ 75 % | ▼ 75 % | -18,5 K RON | |
| 39 | 39.VITAL MED SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | -62,1 K RON | |
| 40 | 40.CERADENT SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▲ 20 % | ▲ 20 % | 3,5 K RON | |
| 41 | 41.AKYDENT SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×0,0% | 0,0% | 10,6 K RON | |
| 42 | 42.GINECO SERV SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | 19,5 K RON | |
| 43 | 43.CHIROMAX SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▲ 300 % | ▲ 300 % | 11,9 K RON | |
| 44 | 44.MAYCOR SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | 31,6 K RON | |
| 45 | 45.CADEROM SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×0,0% | 0,0% | -412,8 K RON | |
| 46 | 46.DENTAL SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×0,0% | 0,0% | 11 K RON | |
| 47 | 47.DENTAURUM PLUS SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▲ 100 % | ▲ 100 % | -121,7 K RON | |
| 48 | 48.MEDICAL BEST SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 0×▼ 97 % | ▼ 97 % | 7,1 K RON | |
| 49 | 49.VITADENT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×0,0% | 0,0% | 65,4 K RON | |
| 50 | 50.ESOMED SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×— | — | 31,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Galați
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
270 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
184 firme · 114,5 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
60 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
68 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 975,3 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 698,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 192,3 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
2 firme · 151,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 136,4 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 33,3 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 19,4 K RON