Top 100 firme — Sănătate, Galați după marjă netă în 2025
566 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 56,7 %, iar liderul atinge 410,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEDLEGCONSULT S.R.L.▲ 80 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 410,3 %▲ 572,5 % | ▲ 572,5 % | 1,6 K RON | |
| 2 | 2.AXESS IMAGING SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 108,7 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 2,8 mil. RON | |
| 3 | 3.LICHEARDOPOL CARDIOECHO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 90,1 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 818,3 K RON | |
| 4 | 4.VARTIC DENT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 88,7 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 600,4 K RON | |
| 5 | 5.DR. TUDOROAEA CRISTINA-MIHAELA S.R.L.▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 86,4 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 1,7 K RON | |
| 6 | 6.RADIMAGING S.R.L.nou | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 82,3 %— | — | — | 782,5 K RON |
| 7 | 7.JM ANESTHETIST S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 82,2 %— | — | — | 740 RON |
| 8 | 8.ABE DENTAL CARE S.R.L.▲ 35 | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 80,6 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 136,5 K RON | |
| 9 | 9.DALID SRL▲ 61 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,6 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 3,6 K RON | |
| 10 | 10.AMM ENDOTOPS S.R.L.nou | Sat Pechea, Comuna Pechea, Galaţi | 80,3 %— | — | — | 118,8 K RON |
| 11 | 11.QUESTORIUM S.R.L.nou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 78,6 %— | — | 388 K RON | |
| 12 | 12.ADRIMED SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 78,5 %— | — | — | 77,2 K RON |
| 13 | 13.DR. AIT ALLAH EL MEHDI S.R.L.▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 78,2 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 264,9 K RON | |
| 14 | 14.IMAGINGMED PGS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 78 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 264,4 K RON | |
| 15 | 15.ADELIN BEAUTYDERM SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 77,8 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 301,9 K RON | |
| 16 | 16.MOVILEANU CRISMED S.R.L.▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 77,6 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 142,2 K RON | |
| 17 | 17.ART MED DENT S.R.L.▲ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 77 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 227,3 K RON | |
| 18 | 18.MD LEFTER S.R.L.▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 76,2 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 98,4 K RON | |
| 19 | 19.SACRIS SRL▲ 13 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 75,4 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 593,1 K RON | |
| 20 | 20.ANA REHAB S.R.L.▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 75,1 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 264,4 K RON | |
| 21 | 21.MARIŞDENT S.R.L.▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 75 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 202,5 K RON | |
| 22 | 22.MEDFAM SOLOMON SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 74,1 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 453,2 K RON | |
| 23 | 23.ENDODONȚIE - DR. CHIRIAC S.R.L.▲ 68 | Sat Lieşti, Comuna Lieşti, Galaţi | 74 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 220,2 K RON | |
| 24 | 24.MILENA SANTE SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 73,9 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 740,9 K RON | |
| 25 | 25.MARINESCU ANGIOLIFE S.R.L.▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 73,3 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 555 K RON | |
| 26 | 26.DR TRUȘ MED SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 72,7 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 332,5 K RON | |
| 27 | 27.NUTRICAD MED SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 72,6 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 306,9 K RON | |
| 28 | 28.CABINET MEDICAL DR. MURGOCI ELEN LORIANA S.R.L.▲ 23 | Sat Şiviţa, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 72,2 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 531 K RON | |
| 29 | 29.ALMA LASER DERMATOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 71,7 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 30 | 30.ALLREUMATEST S.R.L.▲ 43 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 71,6 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 192,4 K RON | |
| 31 | 31.STANDARDIAB MED S.R.L.▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 71,6 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 103,9 K RON | |
| 32 | 32.STOPDIAB NUTRISS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 71,5 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 291,7 K RON | |
| 33 | 33.GABRIELA CIM SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 71,1 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 7 K RON | |
| 34 | 34.PAVELMED SRL▲ 81 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,8 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 431,8 K RON | |
| 35 | 35.WHITESMILEDENT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,8 %— | — | — | 7,5 K RON |
| 36 | 36.ARCMED S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,6 %— | — | — | 27 K RON |
| 37 | 37.MERAKI DENT S.R.L.▲ 32 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,5 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 278,1 K RON | |
| 38 | 38.DM ORL CONSULT S.R.L.▲ 44 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,4 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 73,3 K RON | |
| 39 | 39.MEDPURE CENTER S.R.L.▲ 10 | Loc. Târgu Bujor, Oraş Târgu Bujor, Galaţi | 69,6 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 171,2 K RON | |
| 40 | 40.DR. GMURO S.R.L.nou | Sat Braniştea, Comuna Braniştea, Galaţi | 69,5 %— | — | — | 142,5 K RON |
| 41 | 41.NUTRIMETADIAB SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 69,3 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 593,5 K RON | |
| 42 | 42.HIGHMED S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68,7 %— | — | — | 360,1 K RON |
| 43 | 43.REVIMED 2005 SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68,5 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 14,3 K RON | |
| 44 | 44.CENTRUL OFTALMOLOGIC DR. ANGHELE S.R.L.▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68,3 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 353,3 K RON | |
| 45 | 45.VERANOVA S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68 %— | — | — | 382,6 K RON |
| 46 | 46.MEDICODINU SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 68 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 220,2 K RON | |
| 47 | 47.DREAM SMILE STUDIO S.R.L.▼ 22 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 67,9 %▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 273,3 K RON | |
| 48 | 48.CLAUDE REHABILITATION S.R.L.▼ 39 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,8 %▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 218,7 K RON | |
| 49 | 49.MAXIMOS DENTAL CLINIC S.R.L.▲ 72 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,8 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 327,5 K RON | |
| 50 | 50.MEDIC ALEX NENCIU S.R.L.▲ 88 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 67,8 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 240,1 K RON | |
| 51 | 51.MED RAVERA SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 67,3 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 159,1 K RON | |
| 52 | 52.MEDIMAGISTIX MOISII S.R.L.▲ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 66,6 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 91,6 K RON | |
| 53 | 53.MEDSAN GALATI S.R.L.▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 66,5 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 377,1 K RON | |
| 54 | 54.INTERTOP MEDICA GA SRL▼ 8 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 66,1 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 478,1 K RON | |
| 55 | 55.CARDIOTOTAL S.R.L.▲ 184 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 65,7 %▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 104,1 K RON | |
| 56 | 56.CHINDERAD MED S.R.L.▲ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 65,6 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 439,1 K RON | |
| 57 | 57.GS IMAGISTIC S.R.L.▼ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 65,6 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 68 K RON | |
| 58 | 58.LEPADATU DENT S.R.L.▲ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 65,6 %▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 126,7 K RON | |
| 59 | 59.TOTAL CARE ANESTHESIA S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 65,5 %— | — | — | 52,7 K RON |
| 60 | 60.ELYMAG S.R.L.▼ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 65,4 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 197,6 K RON | |
| 61 | 61.DIACLINIC ORL S.R.L.▼ 30 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 65,2 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 302 K RON | |
| 62 | 62.PAD-MD MEDICAL S.R.L.▲ 205 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 64,9 %▲ 195,9 % | ▲ 195,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 63 | 63.CABINET MEDICAL DR. PROFIR ANCA S.R.L.▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 64,3 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 437,8 K RON | |
| 64 | 64.MICHIRMED SRL▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63,8 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 24,2 K RON | |
| 65 | 65.MIRCARD MED S.R.L.▲ 98 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63,7 %▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 64,3 K RON | |
| 66 | 66.DC PROCTO S.R.L.▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63,6 %▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 497,1 K RON | |
| 67 | 67.DR. MIHNEA CĂTĂUȚĂ S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 63,6 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 68 | 68.RADIOLOGIE DR TUDORACHI NICOLETA S.R.L.▲ 105 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63,4 %▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 224,2 K RON | |
| 69 | 69.RALVIC UFIT BE S.R.L.▲ 271 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63,4 %▲ 640,4 % | ▲ 640,4 % | 249,5 K RON | |
| 70 | 70.URODERM MED S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 63,2 %— | — | — | 264,3 K RON |
| 71 | 71.RODIMED CLINIC SRL▼ 21 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 63 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 247,7 K RON | |
| 72 | 72.CODRESCU A. IONUȚ SRL▼ 7 | Sat Suceveni, Comuna Suceveni, Galaţi | 62,9 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 563,3 K RON | |
| 73 | 73.DOCTOR HAPPYCORINADENT S.R.L.▲ 29 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 62,8 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 112,2 K RON | |
| 74 | 74.DR. SÂRBU FABIOLA S.R.L.▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 62,7 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 150,9 K RON | |
| 75 | 75.INTERNDIABTEC SRL▼ 28 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 62,6 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 264,2 K RON | |
| 76 | 76.RECODENT SOLUTION S.R.L.▲ 4 | Sat Odaia Manolache, Comuna Vânători, Galaţi | 62,1 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 175,1 K RON | |
| 77 | 77.ELITE VICTORYDENT SRL▲ 45 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 62,1 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 369,6 K RON | |
| 78 | 78.CRISTIAN MEDICOFAM SRL▼ 36 | Sat Bereşti-Meria, Comuna Bereşti-Meria, Galaţi | 61,9 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 649 K RON | |
| 79 | 79.DOCTOR SPIRIDONESCU S.R.L.▲ 37 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61,9 %▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 173,5 K RON | |
| 80 | 80.ORTHODOC S.R.L.▲ 71 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61,8 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 226,2 K RON | |
| 81 | 81.ARCDENTALPRO S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 61,7 %— | — | 42,2 K RON | |
| 82 | 82.CREATIVE SMILES AVRAM S.R.L.▲ 95 | Sat Barcea, Comuna Barcea, Galaţi | 61,5 %▲ 53,4 % | ▲ 53,4 % | 160 K RON | |
| 83 | 83.COSIONT HEART S.R.L.▼ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,9 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 173 K RON | |
| 84 | 84.ANASTAVADENT 73 S.R.L.▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,6 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 270,8 K RON | |
| 85 | 85.ECHO MED DOT S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,6 %— | — | — | 59,4 K RON |
| 86 | 86.ION SIMONA MEDIC DENTIST S.R.L.▼ 42 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,6 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 172 K RON | |
| 87 | 87.ELLYDENT PRAXIS SRL▼ 32 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 60,2 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 85,4 K RON | |
| 88 | 88.RADIODELPH S.R.L.▲ 225 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,1 %▲ 341,1 % | ▲ 341,1 % | 128,1 K RON | |
| 89 | 89.CABINET MEDICAL DR. PROFIR LIVIU SRL▼ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 59,9 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 630 K RON | |
| 90 | 90.MIO-CARD MZ S.R.L.▼ 6 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Galaţi | 59,1 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 229,8 K RON | |
| 91 | 91.MINZATION S.R.L.▲ 236 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 58,8 %▲ 418,8 % | ▲ 418,8 % | 195,1 K RON | |
| 92 | 92.DOCTOR CONSTANTIN E IULIAN SRL▲ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 58,4 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 470,1 K RON | |
| 93 | 93.MEDIC M.M. CRACIUN S.R.L.▼ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 58,4 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 33,2 K RON | |
| 94 | 94.OPHTAANA S.R.L.▲ 105 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,9 %▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 97,5 K RON | |
| 95 | 95.MARCRIMED ZENOMAR S.R.L.▲ 409 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,7 %— | — | 41,5 K RON | |
| 96 | 96.BIOMEDMUNSTAN GN S.R.L.▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,7 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 254,7 K RON | |
| 97 | 97.TONI CROWN DENT S.R.L.▼ 69 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,7 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 141,1 K RON | |
| 98 | 98.ARHIP MEDIC FAM S.R.L.▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 57,5 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 217,8 K RON | |
| 99 | 99.CARING TEETH S.R.L.▲ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 56,7 %▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 144,7 K RON | |
| 100 | 100.ACTUAL MEDICA LMS SRL▲ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 56,7 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 351,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Galați
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
270 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
184 firme · 114,5 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
60 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
68 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 975,3 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 698,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 192,3 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
2 firme · 151,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 136,4 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 33,3 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 19,4 K RON