Top 100 firme — Sănătate, Galați după angajați în 2025
624 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 864. Pragul de intrare în top este 3, iar liderul atinge 60.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.REUMAVISION MSK S.R.L.▲ 2 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 60▲ 106,9 % | ▲ 106,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.MEDICOTEST SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 58▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 222,6 K RON | |
| 3 | 3.FIZIOACTIV S.R.L.▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 35▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.MEDRO HEALTHCARE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 27▲ 35 % | ▲ 35 % | 2,4 mil. RON | |
| 5 | 5.SANAVITA AM MEDICAL POINT SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 26▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 2 mil. RON | |
| 6 | 6.CHIROMAX SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 240,0% | 0,0% | 791,2 K RON | |
| 7 | 7.REMENIX SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 3,3 mil. RON | |
| 8 | 8.DENTAL CLINIC & LABORATORY SRL▲ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 19▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 403,7 K RON | |
| 9 | 9.PROTEST DIAGNOSTIC SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -998,3 K RON | |
| 10 | 10.DENTOART SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 598 K RON | |
| 11 | 11.STOMDENTAL-DESIGN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 17▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 95,2 K RON | |
| 12 | 12.AGRESS BEAUTY CLINIQUE SRL▼ 3 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 17▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 195,6 K RON | |
| 13 | 13.EXPERT MEDICAL RAMIRA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 86,6 K RON | |
| 14 | 14.CASA NOVA DANIELE SRL▼ 2 | Sat Şerbeştii Vechi, Comuna Şendreni, Galaţi | 15▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 288,1 K RON | |
| 15 | 15.PROCLINIC FOR LIFE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15▼ 25 % | ▼ 25 % | 38 K RON | |
| 16 | 16.DENTAL SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 130,0% | 0,0% | 79,8 K RON | |
| 17 | 17.DIAMED OBESITY SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 13— | — | 219,3 K RON | |
| 18 | 18.RANDI SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 120,0% | 0,0% | 310,4 K RON | |
| 19 | 19.CERADENT SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 12▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 20,6 K RON | |
| 20 | 20.SĂNĂTATEA PLUS SRL▲ 4 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 11▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 399,3 K RON | |
| 21 | 21.ARISTOMED DOR SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 110,0% | 0,0% | 49,8 K RON | |
| 22 | 22.LAUNER FARM SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 11▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -244,5 K RON | |
| 23 | 23.CABINET STOMATOLOGIC DENTOTAL DR.TUDOSE ANCA SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 10▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 219,6 K RON | |
| 24 | 24.MY DENT DIGITAL DENTISTRY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▼ 20 % | ▼ 20 % | 674 K RON | |
| 25 | 25.ARESTETICA SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 822,1 K RON | |
| 26 | 26.MARTA CARPDENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 80,0% | 0,0% | 50,3 K RON | |
| 27 | 27.DR MARCU BLUEDENT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 1,4 K RON | |
| 28 | 28.BALTEAN ORTODONTICS S.R.L.▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 150,2 K RON | |
| 29 | 29.MEDICAL BEST SRL= | Municipiul Tecuci, Galaţi | 8▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 668,7 K RON | |
| 30 | 30.DINU SMARTDENT SRL▲ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 108,4 K RON | |
| 31 | 31.IENDODONTIE S.R.L.▲ 60 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7▲ 133,3 % | ▲ 133,3 % | 21,5 K RON | |
| 32 | 32.DENTAL CREATIVE CENTER S.R.L.▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 579,2 K RON | |
| 33 | 33.DOCTOR MIHĂLUŢĂ SRL▼ 9 | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 7▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 247,2 K RON | |
| 34 | 34.DMV IULIDENTIMPLANT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 1,1 mil. RON | |
| 35 | 35.DANTURA CLINIC MBA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 386,7 K RON | |
| 36 | 36.MEDHOUSE 2005 SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 143,7 K RON | |
| 37 | 37.PSIHIMED DOCA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 650 K RON | |
| 38 | 38.ALMADENT ESTETIC SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 70,0% | 0,0% | 832,1 K RON | |
| 39 | 39.POJART SMILE S.R.L.▲ 21 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 679,4 K RON | |
| 40 | 40.ERIK DENTISTRY S.R.L.▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 2,6 K RON | |
| 41 | 41.DR. VASILIU CAMELIA - MEDIC DENTIST SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 649,5 K RON | |
| 42 | 42.PSIZONE S.R.L.▼ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▼ 25 % | ▼ 25 % | 9,7 K RON | |
| 43 | 43.SANNOVA CENTER S.R.L.▲ 48 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,7 mil. RON | |
| 44 | 44.VITALIS SDA CLINIC URGENT S.R.L.▲ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 8,3 K RON | |
| 45 | 45.ORIGANI SRL▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 39,1 K RON | |
| 46 | 46.ALIDENTA SRL▲ 14 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | -13,2 K RON | |
| 47 | 47.HI SMILE SONIA DENTAL CLINIC SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,0% | 0,0% | 339,1 K RON | |
| 48 | 48.MEDIGAL HOUSE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 35,6 K RON | |
| 49 | 49.CLINICA ITALIANA DENTARA DAN-MAXIMO SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 42,8 K RON | |
| 50 | 50.SOLIS VISUM S.R.L.▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 129,7 K RON | |
| 51 | 51.CADEROM SRL▼ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 109,5 K RON | |
| 52 | 52.SĂNĂTATE CU OZON S.R.L.▼ 9 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 241,7 K RON | |
| 53 | 53.CARO MEDICAL S.R.L.▲ 162 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | -676,7 K RON | |
| 54 | 54.DENTAURUM PLUS SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 80,7 K RON | |
| 55 | 55.DR.MITRAȘCĂ S.R.L.▼ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 341,5 K RON | |
| 56 | 56.DR. BREAHNĂ DENT SRL▼ 13 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 396,4 K RON | |
| 57 | 57.CATALINA HEALTHCARE SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 510,8 K RON | |
| 58 | 58.MY DIGITAL LABORATORY S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 560,9 K RON | |
| 59 | 59.SOFIMED HELP ID S.R.L.▼ 16 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 104,7 K RON | |
| 60 | 60.EDIAGNOSTIC HEALTHCARE S.R.L.▲ 155 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 5▲ 400 % | ▲ 400 % | 524,4 K RON | |
| 61 | 61.GYNECOCENTER SRL▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -1,2 K RON | |
| 62 | 62.DENTEK SRL▼ 19 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 64,4 K RON | |
| 63 | 63.MEDICOTIB DTI S.R.L.▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 45 K RON | |
| 64 | 64.ARIANADENT CENTRAL S.R.L.▼ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 1,6 K RON | |
| 65 | 65.SIMON EXCELDENT S.R.L.▼ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | -33 K RON | |
| 66 | 66.OMEGA ELITE DENT S.R.L.▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 50,0% | 0,0% | 101,3 K RON | |
| 67 | 67.MIRADENT STUDIO MS SRL▲ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 124 K RON | |
| 68 | 68.DENTISTS SOCIETY SRL▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -23,9 K RON | |
| 69 | 69.LUXDENT SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 16,3 K RON | |
| 70 | 70.CHIRODENT DENTAL EXPERT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 463,1 K RON | |
| 71 | 71.AXESS IMAGING SRL▼ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 2,8 mil. RON | |
| 72 | 72.STELIADI LUX S.R.L.▲ 19 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 355,5 K RON | |
| 73 | 73.ZAMBET DE SOARE SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -31,7 K RON | |
| 74 | 74.ZAMBETUL TAU SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 33,6 K RON | |
| 75 | 75.CODRESCU A. IONUȚ SRL▼ 15 | Sat Suceveni, Comuna Suceveni, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 563,3 K RON | |
| 76 | 76.DENTABENE MEDICAL SRL▼ 16 | Sat Smârdan, Comuna Smârdan, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 124,6 K RON | |
| 77 | 77.ETHALON OPTIC SRL▼ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 940 K RON | |
| 78 | 78.DR ANAMARIA BALICA DENT S.R.L.▲ 49 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 204,5 K RON | |
| 79 | 79.BIOMEDICAL CLINIQUE SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 69,9 K RON | |
| 80 | 80.DR. SERBAN OFTAMEDIC SRL▼ 20 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 134,3 K RON | |
| 81 | 81.REVIVE S.R.L.▲ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 9,2 K RON | |
| 82 | 82.ALBMED ECO SRL▼ 22 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 194,4 K RON | |
| 83 | 83.GINECOAID SRL▲ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 22,5 K RON | |
| 84 | 84.CHIROMAX SECOND S.R.L.▼ 24 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | -35,1 K RON | |
| 85 | 85.ONCOLIFE S.R.L.▲ 130 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 300 % | ▲ 300 % | 278,4 K RON | |
| 86 | 86.MATY MEDIXDENT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 462,1 K RON | |
| 87 | 87.STRUNGĂREAȚĂ SRL▼ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 88 | 88.CRISTIAN MEDICOFAM SRL▼ 28 | Sat Bereşti-Meria, Comuna Bereşti-Meria, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 649 K RON | |
| 89 | 89.CASUSBELLI S.R.L.▼ 29 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 21,7 K RON | |
| 90 | 90.ELECTROROM SRL▼ 30 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 257,1 K RON | |
| 91 | 91.DENTALMED DR. BÎRSA SRL▼ 31 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 40,0% | 0,0% | 14,9 K RON | |
| 92 | 92.BIVOL DENTAL SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -79,8 K RON | |
| 93 | 93.CLINISAN ESEDENT S.R.L.▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 36,5 K RON | |
| 94 | 94.GRANT LMB SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 183,6 K RON | |
| 95 | 95.FAMILY DENT SRL▼ 35 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 42,5 K RON | |
| 96 | 96.GA DENT ALIN SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 52,6 K RON | |
| 97 | 97.BIO GREEN UTILITY SRL▼ 6 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 5,9 K RON | |
| 98 | 98.DOCTOR CIOBANU SERGIU S.R.L.▼ 55 | Sat Şendreni, Comuna Şendreni, Galaţi | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | -72,6 K RON | |
| 99 | 99.INTERTOP MEDICA GA SRL▼ 8 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Galaţi | 30,0% | 0,0% | 478,1 K RON | |
| 100 | 100.ANRIANAS S.R.L.▲ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | -96,3 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Galați
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
270 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
184 firme · 114,5 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
60 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
68 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 975,3 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 698,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 192,3 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
2 firme · 151,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 136,4 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 33,3 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 19,4 K RON