Top 100 firme — Sănătate, Galați după lichiditate ridicată în 2009
50 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 15,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SACRIS SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 15,8×▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 152,6 K RON | |
| 2 | 2.DR. SERBAN OFTAMEDIC SRL▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 6,7×▲ 428,6 % | ▲ 428,6 % | 234,4 K RON | |
| 3 | 3.SUPLESS SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 5,2×▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 98,9 K RON | |
| 4 | 4.DANUBIUS-MEDICA SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4,9×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 168,2 K RON | |
| 5 | 5.SONOCLAR SRL▲ 21 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 3,5×▲ 818,4 % | ▲ 818,4 % | 10,8 K RON | |
| 6 | 6.SERAC SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 2,7×▲ 16 % | ▲ 16 % | 60,7 K RON | |
| 7 | 7.GRANT LMB SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,3×▼ 91,1 % | ▼ 91,1 % | 20,8 K RON | |
| 8 | 8.ELECTROROM SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1,2×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 21,1 K RON | |
| 9 | 9.NEWMED SRLnou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 1,1×▼ 97,3 % | ▼ 97,3 % | -62,9 K RON | |
| 10 | 10.REMENIX SRL▼ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 1×▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | -54,6 K RON | |
| 11 | 11.SORMED SRL▲ 7 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 0,8×▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 1,5 K RON | |
| 12 | 12.ORIGANI SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,8×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 15,2 K RON | |
| 13 | 13.MEDHOUSE 2005 SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,8×▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -11,1 K RON | |
| 14 | 14.MARTA CARPDENT S.R.L.▲ 11 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,7×▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 8,7 K RON | |
| 15 | 15.DENTOART SRL▲ 12 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,7×▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 16,9 K RON | |
| 16 | 16.S.O.S.CENTRU MEDICAL SRL▲ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,6×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 46,9 K RON | |
| 17 | 17.INTERECHO SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,6×▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 3,9 K RON | |
| 18 | 18.STOMINTERN SRL▼ 12 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 0,6×▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | 6,7 K RON | |
| 19 | 19.PROTEST DIAGNOSTIC SRL▼ 8 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,6×▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | -111,3 K RON | |
| 20 | 20.CABINET STOMATOLOGIC DENTOTAL DR.TUDOSE ANCA SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,5×▼ 74 % | ▼ 74 % | 561 RON | |
| 21 | 21.BIOMEDMUN SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,5×▼ 10 % | ▼ 10 % | 37,7 K RON | |
| 22 | 22.MIGADENT SRL▲ 18 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×▲ 437,5 % | ▲ 437,5 % | 35,7 K RON | |
| 23 | 23.CABINET STOMATOLOGIC ADDENT DR.PURDEA ADRIAN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | 2,6 K RON | |
| 24 | 24.VIVADENT SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 58,7 K RON | |
| 25 | 25.INTERSPORT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×▲ 157,1 % | ▲ 157,1 % | 149,1 K RON | |
| 26 | 26.EXPERT MED CENTRUL MEDICAL IRINA SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,4×▼ 48,6 % | ▼ 48,6 % | -233,1 K RON | |
| 27 | 27.RANDI SRL▲ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▲ 57,1 % | ▲ 57,1 % | 29,2 K RON | |
| 28 | 28.SEPTELICI DENTAL SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 49,3 K RON | |
| 29 | 29.LABOR G.D. SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 58 RON | |
| 30 | 30.ZAMBETUL TAU SRL▼ 9 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 457 RON | |
| 31 | 31.MEDICOTEST SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | -65,2 K RON | |
| 32 | 32.ESTETA 2000 SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,3×▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | -2,9 K RON | |
| 33 | 33.LAUNER FARM SRL▲ 17 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▲ 1.050 % | ▲ 1.050 % | 86,6 K RON | |
| 34 | 34.FLORAMED SRL▼ 15 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,2×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 24,4 K RON | |
| 35 | 35.FAMILY DENT SRL▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | -39,8 K RON | |
| 36 | 36.VITAL MED SRL= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -168,6 K RON | |
| 37 | 37.CERADENT SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×0,0% | 0,0% | -52,5 K RON | |
| 38 | 38.AVICENNA SRL▼ 7 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | -12,7 K RON | |
| 39 | 39.AKYDENT SRL▼ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▼ 40 % | ▼ 40 % | 7,2 K RON | |
| 40 | 40.HUMANITAS DR.VULPOI SNC▼ 11 | Municipiul Tecuci, Galaţi | 0,1×▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | 15,6 K RON | |
| 41 | 41.MAYCOR SRL▲ 4 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▲ 40 % | ▲ 40 % | -136,7 K RON | |
| 42 | 42.DENTAVIC SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▲ 100 % | ▲ 100 % | 34 K RON | |
| 43 | 43.ARAMA ADENT SNC= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0,1×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -6 K RON | |
| 44 | 44.CADEROM SRL▲ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▼ 25 % | ▼ 25 % | 390,2 K RON | |
| 45 | 45.GINECO SERV SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×0,0% | 0,0% | 13,5 K RON | |
| 46 | 46.DENTAL SRL▼ 2 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▼ 60 % | ▼ 60 % | 84,7 K RON | |
| 47 | 47.ULTRADENT SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×— | — | — | 7,4 K RON |
| 48 | 48.CHIROMAX SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▼ 98 % | ▼ 98 % | -120,1 K RON | |
| 49 | 49.VITADENT SRL▼ 10 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▼ 88,9 % | ▼ 88,9 % | 103,5 K RON | |
| 50 | 50.ESOMED SRL▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 0×▼ 100 % | ▼ 100 % | 49,8 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Galați
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
270 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
184 firme · 114,5 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
60 firme · 39,4 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
68 firme · 25,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
7 firme · 3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
9 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
2 firme · 975,3 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
3 firme · 698,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
1 firme · 192,3 K RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
2 firme · 151,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
4 firme · 136,4 K RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 33,3 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
1 firme · 19,4 K RON