Top 100 firme — Activități profesionale, Caraș-Severin după lichiditate ridicată în 2024
237 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,7×, iar liderul atinge 40,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TOOLBOX PUB S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,4×▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 2 | 2.TOP ACTIV PROIECT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 36,4×▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 211,3 K RON | |
| 3 | 3.ARDRUM CONSULT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 36×▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 76,2 K RON | |
| 4 | 4.MAMIAPREST SRL▲ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 32,5×▲ 86 % | ▲ 86 % | 160,7 K RON | |
| 5 | 5.GOLDCONT SRL▼ 4 | Sat Măru, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 32,4×▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | 37,7 K RON | |
| 6 | 6.EUROPEAN STEPS SRL▲ 167 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 29,9×▲ 3.737,2 % | ▲ 3.737,2 % | 10,8 K RON | |
| 7 | 7.FD CAPITAL MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 29,2×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | -30,1 K RON | |
| 8 | 8.CABINET MEDICAL VETERINAR DR. PANGA SRL▲ 31 | Sat Zăgujeni, Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 24×▲ 256,9 % | ▲ 256,9 % | 188,9 K RON | |
| 9 | 9.EXPERT CAPITAL INVEST SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,9×▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | 164,1 K RON | |
| 10 | 10.VETERIN PRAX SRL▲ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 19,6×▲ 105,7 % | ▲ 105,7 % | 194,2 K RON | |
| 11 | 11.VESTCONSULT RL SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 19,5×▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 36,1 K RON | |
| 12 | 12.TIVCAD PROJECTS S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,5×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 148,8 K RON | |
| 13 | 13.MERESZ EXPERT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 15,7×▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 206,3 K RON | |
| 14 | 14.GINA BARBU CONSULTING EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 15,3×▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 75,5 K RON | |
| 15 | 15.MOCERISANA CONT SRLnou | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 14,4×▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 46,1 K RON | |
| 16 | 16.LION SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 13,5×▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 61,8 K RON | |
| 17 | 17.MGA PROIECT CONSULT S.R.L.▲ 25 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 13,4×▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 514,6 K RON | |
| 18 | 18.EUROCONSULT SRL▼ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 12,9×▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 41,3 K RON | |
| 19 | 19.MARKITT TOUR SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,8×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 101,2 K RON | |
| 20 | 20.TAIM IMPEX SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 11,7×▼ 74,8 % | ▼ 74,8 % | 180,6 K RON | |
| 21 | 21.CCC QUALITY CONTROL & ASSURANCE S.R.L.▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,6×▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 144,2 K RON | |
| 22 | 22.HORABAN OPTIM SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 11,5×▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 130,3 K RON | |
| 23 | 23.TTC SAUBER ZAUBER SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,4×▼ 68 % | ▼ 68 % | 368,7 K RON | |
| 24 | 24.M.L. BELU CONSULTING SRL▲ 13 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,4×▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 196,2 K RON | |
| 25 | 25.LUCA DTS AUTOMATION SYSTEMS S.R.L.nou | Sat Berzovia, Comuna Berzovia, Caraş-Severin | 11×▼ 74,9 % | ▼ 74,9 % | 366 K RON | |
| 26 | 26.MEDIA SHOP PUBLICITATE S.R.L.nou | Sat Poiana Mărului, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 10,7×▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 203,7 K RON | |
| 27 | 27.CENTRUL DE RESURSE PENTRU MEDIU SRL▲ 45 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,7×▲ 170,8 % | ▲ 170,8 % | 134,1 K RON | |
| 28 | 28.GENIALITATE ALEX S.R.L.▲ 32 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 10,6×▲ 115,9 % | ▲ 115,9 % | 335 K RON | |
| 29 | 29.OLID EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,5×▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 141,6 K RON | |
| 30 | 30.CARAŞEXPERTCONT SRL▼ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,4×▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 76,7 K RON | |
| 31 | 31.BEST ADVICE TEAM S.R.L.nou | Sat Vermeş, Comuna Vermeş, Caraş-Severin | 10,1×▲ 966,3 % | ▲ 966,3 % | 140 K RON | |
| 32 | 32.VICCATVET SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 10×▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 39,3 K RON | |
| 33 | 33.ALTCEVA AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 9,6×▼ 86 % | ▼ 86 % | 147 K RON | |
| 34 | 34.AUTO NERA SRL▲ 99 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 9×▲ 494,7 % | ▲ 494,7 % | 36,5 K RON | |
| 35 | 35.EXPERTFINANCIA SRL▼ 27 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,9×▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 17,1 K RON | |
| 36 | 36.TAU BOGDAN CAB MED VET S.R.L.▼ 22 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 8,8×▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 208,9 K RON | |
| 37 | 37.ACSANIA EHSP S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 8,8×▲ 596,1 % | ▲ 596,1 % | 193 K RON | |
| 38 | 38.WGS SURV S.R.L.▲ 44 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,8×▲ 155,7 % | ▲ 155,7 % | 158,3 K RON | |
| 39 | 39.BOANDREŞ VEL SRL▲ 9 | Sat Verendin, Comuna Luncaviţa, Caraş-Severin | 8,7×▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 112,6 K RON | |
| 40 | 40.AKTIV PROECONATURA S.R.L.▼ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,5×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 91,9 K RON | |
| 41 | 41.SECO SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,4×▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | -39 K RON | |
| 42 | 42.SFERA ACTIV CONSULT SRL▲ 35 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8×▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 128,3 K RON | |
| 43 | 43.MINISTAR SERVICII SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,7×▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 74,3 K RON | |
| 44 | 44.ZENESSIS TEHNIC S.R.L.▼ 28 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,6×▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 126,4 K RON | |
| 45 | 45.ONIVET MEDSERV SRL▼ 23 | Sat Şopotu Nou, Comuna Şopotu Nou, Caraş-Severin | 7,4×▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 620 RON | |
| 46 | 46.ROSCHIWAL+PARTNER ENGINEERING REŞIŢA SRL▼ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,4×▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 220,2 K RON | |
| 47 | 47.AGROFOREST CONSULT S.R.L.▲ 16 | Sat Valeadeni, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 7,3×▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 365 K RON | |
| 48 | 48.PROTECT.RAD SRL▲ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,2×▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 120,9 K RON | |
| 49 | 49.CABINET VETERINAR MARINCAU SRLnou | Sat Târnova, Comuna Târnova, Caraş-Severin | 7,2×▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 74,5 K RON | |
| 50 | 50.PROMAESEXPERT SRL▼ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,1×▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 445,9 K RON | |
| 51 | 51.CASE SOCIETATE DE CONSTRUCTII ARHITECTURA SISTEMATIZARE EDILITARE SAnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7×▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 110,4 K RON | |
| 52 | 52.CONTA INTELIGENT SRL▼ 31 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 311,5 K RON | |
| 53 | 53.B & B MEDIA SRL▼ 42 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 6,6×▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 18,5 K RON | |
| 54 | 54.PROJECT CENTER HUB S.R.L.▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,4×▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 95,9 K RON | |
| 55 | 55.HISTEREZIS SRL▲ 85 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 6,4×▲ 387 % | ▲ 387 % | 103,8 K RON | |
| 56 | 56.INTERRITUS S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,4×▲ 772,6 % | ▲ 772,6 % | 111,6 K RON | |
| 57 | 57.LM-PADUREA SRLnou | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 6,3×▲ 108,2 % | ▲ 108,2 % | 109 K RON | |
| 58 | 58.BARDEAU VETCONSULT SRL▼ 11 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 6,1×▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 117 K RON | |
| 59 | 59.ECOCLEAN DIENST SRL▲ 35 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 6×▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 121,9 K RON | |
| 60 | 60.CZIPLE F & G CONSULTING S.R.L.▲ 18 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 5,9×▲ 64,7 % | ▲ 64,7 % | 124,6 K RON | |
| 61 | 61.IDEAL CONT SELECTIV SRL▼ 55 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,8×▼ 68,7 % | ▼ 68,7 % | 110,6 K RON | |
| 62 | 62.REMARK SMART AGENCY S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,7×▼ 35 % | ▼ 35 % | 84,5 K RON | |
| 63 | 63.PROIECT M & M SRL▼ 14 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5,6×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 306,3 K RON | |
| 64 | 64.IMC PLANUNGSTEAM S.R.L.▲ 45 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,3×▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 499,7 K RON | |
| 65 | 65.SPECTRUM LOGICS CONTROL SRL▼ 33 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,2×▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | 133,6 K RON | |
| 66 | 66.A.E.M. TEHNO CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5,1×— | — | — | 150,9 K RON |
| 67 | 67.R.M.D. STEMASO CONSULTING S.R.L.▲ 50 | Sat Ilidia, Comuna Ciclova Română, Caraş-Severin | 4,7×▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | 177,1 K RON | |
| 68 | 68.MAFTEI MARIANA EXPERT CONT SRL▲ 20 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4,6×▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 135,2 K RON | |
| 69 | 69.FEROVIAR PROIECT SRL▼ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,6×▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 1,4 K RON | |
| 70 | 70.RAZ TOP WEST S.R.L.▼ 55 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 4,5×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 239,2 K RON | |
| 71 | 71.URBAN INNOVATION HUB S.R.L.▲ 36 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,5×▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 506,9 K RON | |
| 72 | 72.RVL AUTO PERFORMANCE S.R.L.▼ 65 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4,2×▼ 77 % | ▼ 77 % | 56,7 K RON | |
| 73 | 73.NOVAC APIVET S.R.L.= | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 4,2×▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 55,2 K RON | |
| 74 | 74.FINANCIAR AUDIT CONSULTING SRL▼ 45 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,2×▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 178,4 K RON | |
| 75 | 75.KSBC MAGISTER COUNSELLING S.R.L.▼ 21 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,1×▼ 25 % | ▼ 25 % | 541,8 K RON | |
| 76 | 76.GENERAL DESIGN TECH SRL▲ 44 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4×▲ 89,2 % | ▲ 89,2 % | 567,5 K RON | |
| 77 | 77.CABINET VETERINAR TANIA AVRAM S.R.L.▲ 16 | Sat Ramna, Comuna Ramna, Caraş-Severin | 3,8×▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 5,6 K RON | |
| 78 | 78.CALATRANS STO-SIG S.R.L.▲ 26 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,8×▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 49,2 K RON | |
| 79 | 79.AMAPRUDENS SRL▼ 43 | Sat Valeadeni, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 3,8×▼ 47,4 % | ▼ 47,4 % | 378,3 K RON | |
| 80 | 80.TREBEL VET S.R.L.nou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 3,8×▲ 316,7 % | ▲ 316,7 % | 30,7 K RON | |
| 81 | 81.TOMACONT EXPERT S.R.L.▼ 15 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,6×▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 7,6 K RON | |
| 82 | 82.CLASCARCAS SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,5×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 14,2 K RON | |
| 83 | 83.BUSSINES CERT CONCEPT S.R.L.▼ 74 | Sat Fârliug, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 3,5×▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | 227,1 K RON | |
| 84 | 84.CABINET VETERINAR BRANCU SRL▼ 41 | Sat Mehadia, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 3,5×▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 124,3 K RON | |
| 85 | 85.POPOVICI NICOLAE VETERIN S.R.L.▲ 43 | Sat Eftimie Murgu, Comuna Eftimie Murgu, Caraş-Severin | 3,5×▲ 88 % | ▲ 88 % | 51,6 K RON | |
| 86 | 86.DANOV INTEGRAL ASSIST S.R.L.▼ 40 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,5×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 738,2 K RON | |
| 87 | 87.ANNA-S LITTLE CORNER S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,4×▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | 38,5 K RON | |
| 88 | 88.ZORINNOVA ARH SRL▲ 44 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,3×▲ 106,2 % | ▲ 106,2 % | 95,5 K RON | |
| 89 | 89.N.N.L.R.STAR TRANS SERV COM SRL▼ 20 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 3,3×▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 8,4 K RON | |
| 90 | 90.CICOM CONT EXE SRL▼ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,2×▼ 17 % | ▼ 17 % | 62,4 K RON | |
| 91 | 91.MNS CONS GRUP SRL▲ 22 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,1×▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 149,5 K RON | |
| 92 | 92.OGMA REVIEW S.R.L.nou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 3×▲ 142,4 % | ▲ 142,4 % | 106,7 K RON | |
| 93 | 93.TAVI CONFORT CENTRALE SRL-D▼ 41 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3×▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 92,5 K RON | |
| 94 | 94.NICO EXPERT CONT SRL▲ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3×▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 41,6 K RON | |
| 95 | 95.ACANA PREST CONTA S.R.L.▲ 51 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,9×▲ 140,3 % | ▲ 140,3 % | 126,6 K RON | |
| 96 | 96.A & C ADPLAN SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,8×▼ 51 % | ▼ 51 % | 2 K RON | |
| 97 | 97.CARMIL CONT SRL= | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,8×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 108,9 K RON | |
| 98 | 98.ARIA TOPO DRACONES SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2,8×▲ 293 % | ▲ 293 % | 94,3 K RON | |
| 99 | 99.ELMA CENTER REŞIŢA SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,8×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 231,1 K RON | |
| 100 | 100.HEALTHVET SRL▲ 52 | Sat Răcăşdia, Comuna Răcăşdia, Caraş-Severin | 2,7×▲ 144,6 % | ▲ 144,6 % | 13,2 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Caraș-Severin
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
105 firme · 75,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
47 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
65 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
65 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
32 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
45 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
22 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
33 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
42 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
37 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
11 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
5 firme · 790,5 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
5 firme · 353,3 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 145,9 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 74,4 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 71,5 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 14,3 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 8 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
2 firme · 7,2 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 0 RON