Top 100 firme — Activități profesionale, Caraș-Severin după angajați în 2025
537 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 423. Pragul de intrare în top este 2, iar liderul atinge 48.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Angajați | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FORMIN SAnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 48▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -4,7 mil. RON | |
| 2 | 2.AMAX MAX DIESEL S.R.L.nou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 19— | — | 1,5 K RON | |
| 3 | 3.MAX - JUNIOR PROJECT SRL▼ 2 | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 16▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 4,4 mil. RON | |
| 4 | 4.ROSCHIWAL+PARTNER ENGINEERING REŞIŢA SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 120,0% | 0,0% | 467,3 K RON | |
| 5 | 5.SOLIVET CONCEPT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9▲ 80 % | ▲ 80 % | 530,1 K RON | |
| 6 | 6.ABRAXAS SRL▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 23,5 K RON | |
| 7 | 7.GCO ALPINTOPO SRL▲ 3 | Sat Vălişoara, Comuna Bucoşniţa, Caraş-Severin | 7▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 481,9 K RON | |
| 8 | 8.ECOMETRICX ANALYTICS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7▲ 75 % | ▲ 75 % | 150,9 K RON | |
| 9 | 9.TURBO WEST PLUS S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6— | — | — | -59,5 K RON |
| 10 | 10.CANI-VET-PREST SRL▲ 3 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 101,3 K RON | |
| 11 | 11.MAMIAPREST SRL▲ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,5 K RON | |
| 12 | 12.GENERAL DESIGN TECH SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6▲ 20 % | ▲ 20 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.GOLDEN 9 FLOW CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | 236,1 K RON | |
| 14 | 14.GUANLAVET SRLnou | Sat Ilova, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 6— | — | -14,3 K RON | |
| 15 | 15.RUX FAUR TECH CONSULT S.R.L.▲ 9 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 6▲ 50 % | ▲ 50 % | 8,1 K RON | |
| 16 | 16.CONTCRION EXPERT S.R.L.▼ 6 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 60,0% | 0,0% | -20,8 K RON | |
| 17 | 17.MG PAINTING SYSTEMS SRL▼ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 33,4 K RON | |
| 18 | 18.MC EURODESIGN CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 43,2 K RON | |
| 19 | 19.CABINET VETERINAR DR. NEGOITA SRL▼ 13 | Sat Cornea, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 45,1 K RON | |
| 20 | 20.TAU BOGDAN CAB MED VET S.R.L.▼ 7 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 362,6 K RON | |
| 21 | 21.CONTA INTELIGENT SRL▼ 8 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 336 K RON | |
| 22 | 22.EFFECT DESIGN SRL▼ 9 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 7,8 K RON | |
| 23 | 23.CONTCRION CIM CONSULTING S.R.L.▼ 10 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 67,8 K RON | |
| 24 | 24.M - PROIECT CONSULTING SRL▼ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 88,1 K RON | |
| 25 | 25.IOVANVETERY SRL▼ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5▲ 25 % | ▲ 25 % | 98,6 K RON | |
| 26 | 26.PROCON ROADPIPE S.R.L.▼ 20 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 5▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | 279,6 K RON | |
| 27 | 27.RURALVET LINAGRUP SRL▼ 14 | Sat Caraşova, Comuna Caraşova, Caraş-Severin | 50,0% | 0,0% | 299,2 K RON | |
| 28 | 28.FINEANŢU VETERINARY SERVICES S.R.L.▲ 8 | Sat Pogara de Sus, Comuna Cornereva, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 7,9 K RON | |
| 29 | 29.CALATRANS TAHO S.R.L.▲ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 21,5 K RON | |
| 30 | 30.PRO CASA PROIECT SRL▲ 6 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | -108,6 K RON | |
| 31 | 31.KSBC MAGISTER COUNSELLING S.R.L.▲ 33 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 1,3 mil. RON | |
| 32 | 32.BAM SERVICII FINANCIARE S.R.L.▲ 32 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 207,5 K RON | |
| 33 | 33.NICO EXPERT RESOURCE SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 98 K RON | |
| 34 | 34.ROAD SURVEY SRL▼ 29 | Sat Cornea, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 4▼ 60 % | ▼ 60 % | 856,7 K RON | |
| 35 | 35.GEOSISTEM SRL▼ 11 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 126 RON | |
| 36 | 36.EUROPEAN STEPS SRL▲ 28 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4▲ 100 % | ▲ 100 % | 581 RON | |
| 37 | 37.WGS-TOPOTEAM S.R.L.▼ 1 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 4▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 857,2 K RON | |
| 38 | 38.SERV MED VET BORACI SRL▼ 14 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 46,1 K RON | |
| 39 | 39.ATS PREMIUM AUTO SERVICE S.R.L.nou | Loc. Anina, Oraş Anina, Caraş-Severin | 4— | — | — | -33,9 K RON |
| 40 | 40.VETERIN PRAX SRL▼ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 40,0% | 0,0% | 235,2 K RON | |
| 41 | 41.EXPERTFINANCIA SRL▼ 28 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3▼ 40 % | ▼ 40 % | 124,3 K RON | |
| 42 | 42.DACRIS OPTIM CONSTRUCT SRL▲ 22 | Sat Brebu Nou, Comuna Brebu Nou, Caraş-Severin | 3▲ 50 % | ▲ 50 % | 349,6 K RON | |
| 43 | 43.VICCATVET SRL▼ 19 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 86,5 K RON | |
| 44 | 44.URBAN INNOVATION HUB S.R.L.▲ 78 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3▲ 200 % | ▲ 200 % | 320,6 K RON | |
| 45 | 45.LAUŞ SABIN SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 99,3 K RON | |
| 46 | 46.ZORINNOVA ARH SRL▼ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 99,4 K RON | |
| 47 | 47.CABINET MEDICAL VETERINAR DR. PANGA SRL▼ 11 | Sat Zăgujeni, Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 180,8 K RON | |
| 48 | 48.GREEN ROUTE LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3— | — | — | -37,4 K RON |
| 49 | 49.S.D. VERAMIS SRL▼ 25 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | -66 K RON | |
| 50 | 50.TOPO ART ING S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3— | — | — | -265 RON |
| 51 | 51.WINDKRAFT NERACAD S.R.L.▼ 15 | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 73,9 K RON | |
| 52 | 52.MS PHOTO MOMENTS S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3— | — | — | -66,8 K RON |
| 53 | 53.LANSA NOVA SRL▼ 17 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 177,2 K RON | |
| 54 | 54.BOANDREŞ VEL SRL▼ 18 | Sat Verendin, Comuna Luncaviţa, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 94,4 K RON | |
| 55 | 55.VETERVILI SRL▼ 19 | Sat Zorlenţu Mare, Comuna Zorlenţu Mare, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 71,5 K RON | |
| 56 | 56.MANU CONSULTING SRL▼ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 79,3 K RON | |
| 57 | 57.VET ZOO FARM SRL▼ 33 | Sat Doclin, Comuna Doclin, Caraş-Severin | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 140,8 K RON | |
| 58 | 58.STOICHESCU VETERIN S.R.L.▼ 34 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 3▼ 25 % | ▼ 25 % | 138,7 K RON | |
| 59 | 59.CABINET VETERINAR SINCULET SRL▼ 23 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 205,9 K RON | |
| 60 | 60.ITP FULGER DAVID S.R.L.▼ 24 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 42,5 K RON | |
| 61 | 61.POLINOM SERV SRL▼ 25 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 30,0% | 0,0% | 32,4 K RON | |
| 62 | 62.STRUCTURA VERDE S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2— | — | — | 5,1 K RON |
| 63 | 63.GINA BARBU CONSULTING EXPERT S.R.L.▲ 59 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 131,4 K RON | |
| 64 | 64.NATURE-HARVESTER-HANDEL-FOREST S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2— | — | 22,2 K RON | |
| 65 | 65.IMVET S.R.L.▲ 57 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 29,2 K RON | |
| 66 | 66.DOCUMENT & IULIA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 99,5 K RON | |
| 67 | 67.DR. JOVANOVIC S.R.L.▲ 55 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 4,2 K RON | |
| 68 | 68.NICO EXPERT CONT SRL▼ 4 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 105 K RON | |
| 69 | 69.NOVAC APIVET S.R.L.▼ 5 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 110,4 K RON | |
| 70 | 70.FEROVIAR PROIECT SRL▼ 6 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | -7,3 K RON | |
| 71 | 71.N.N.L.R.STAR TRANS SERV COM SRL▼ 35 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 42,7 K RON | |
| 72 | 72.CONSULTTES SRL▼ 8 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 134,6 K RON | |
| 73 | 73.MAFTEI MARIANA EXPERT CONT SRL▼ 9 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 172,9 K RON | |
| 74 | 74.TOMACONT EXPERT S.R.L.▼ 50 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2▼ 50 % | ▼ 50 % | 106,1 K RON | |
| 75 | 75.DOCTOR VET BALMI S.R.L.▲ 47 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 25,6 K RON | |
| 76 | 76.BAGHINA SI FIUL SRL▼ 12 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 19,6 K RON | |
| 77 | 77.LM-PADUREA SRL▲ 45 | Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 57,6 K RON | |
| 78 | 78.LAZĂR CARDINAL PUBLIC RELATION S.R.L.▼ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | -46,9 K RON | |
| 79 | 79.OLIPRINTBO FUNDESIGN S.R.L.▼ 15 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | -74,8 K RON | |
| 80 | 80.AUTO CERNA S.R.L.▼ 16 | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 18,6 K RON | |
| 81 | 81.CABINET VETERINAR DR. PONORAN CĂTĂLIN S.R.L.▼ 17 | Sat Dognecea, Comuna Dognecea, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 31,2 K RON | |
| 82 | 82.INFINITY INTERNATIONAL CONSULTING & CONTROLLING S.R.L.▲ 40 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -133 K RON | |
| 83 | 83.NGI ALEXANDRA & PAUL SRL▼ 19 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | -2,2 K RON | |
| 84 | 84.DMA TRADUCERI STANCU S.R.L.▼ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | -35,2 K RON | |
| 85 | 85.AUTOBANATICA SRL▼ 21 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 3,7 K RON | |
| 86 | 86.CASE SOCIETATE DE CONSTRUCTII ARHITECTURA SISTEMATIZARE EDILITARE SA▼ 22 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 71,3 K RON | |
| 87 | 87.VETRAM SHEEP S.R.L.▼ 51 | Sat Măureni, Comuna Măureni, Caraş-Severin | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 81,1 K RON | |
| 88 | 88.MEDIA SHOP TIMISOARA SRL▼ 24 | Sat Poiana Mărului, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | -113,5 K RON | |
| 89 | 89.PACOMIR ITP SRL▼ 25 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 22,4 K RON | |
| 90 | 90.BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L.▲ 32 | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 80,2 K RON | |
| 91 | 91.NICORICI BEST CONT SRL▲ 31 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | 68,1 K RON | |
| 92 | 92.HEALTHVET SRL▼ 56 | Sat Răcăşdia, Comuna Răcăşdia, Caraş-Severin | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 11,5 K RON | |
| 93 | 93.LORALY ADMIR ITP S.R.L.▼ 29 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 222,3 K RON | |
| 94 | 94.CRIS CONSULT SRL▼ 58 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 8,7 K RON | |
| 95 | 95.BANAT MALL PUBLIMEDIA S.R.L.▼ 31 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 11,7 K RON | |
| 96 | 96.BĂLULESCU ANALIST FINANCIAR S.R.L.▼ 32 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 28,3 K RON | |
| 97 | 97.LEX & LEX SRL▲ 256 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2— | — | 66,3 K RON | |
| 98 | 98.ALBU CRISTIAN CONSULTING SRL▼ 34 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 223,7 K RON | |
| 99 | 99.ZARAVET S.R.L.▲ 23 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2▲ 100 % | ▲ 100 % | -23,9 K RON | |
| 100 | 100.EXPERT CAPITAL INVEST SRL▼ 36 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 20,0% | 0,0% | 24,1 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Caraș-Severin
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
105 firme · 75,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
47 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
65 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
65 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
32 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
45 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
22 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
33 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
42 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
37 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
11 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
5 firme · 790,5 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
5 firme · 353,3 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 145,9 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 74,4 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 71,5 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 14,3 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 8 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
2 firme · 7,2 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 0 RON