Top 100 firme — Activități profesionale, Caraș-Severin după lichiditate ridicată în 2023
209 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,7×, iar liderul atinge 60,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GOLDCONT SRL▲ 15 | Sat Măru, Comuna Zăvoi, Caraş-Severin | 60,7×▲ 485 % | ▲ 485 % | 161,1 K RON | |
| 2 | 2.IENEA CONT SRL▲ 28 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 33×▲ 364,4 % | ▲ 364,4 % | -195,9 K RON | |
| 3 | 3.EUROCONSULT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,5×▼ 50 % | ▼ 50 % | 122,1 K RON | |
| 4 | 4.EXPERT CAPITAL INVEST SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,4×▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 187,6 K RON | |
| 5 | 5.ANDU CAG VISUAL EFFECTS S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 19,1×▼ 94,6 % | ▼ 94,6 % | 97,2 K RON | |
| 6 | 6.IDEAL CONT SELECTIV SRL▲ 23 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18,6×▲ 151,2 % | ▲ 151,2 % | 147,3 K RON | |
| 7 | 7.RVL AUTO PERFORMANCE S.R.L.nou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 18,2×— | — | — | 120,7 K RON |
| 8 | 8.EXPERTFINANCIA SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 18×▼ 72,1 % | ▼ 72,1 % | 294 K RON | |
| 9 | 9.BUSSINES CERT CONCEPT S.R.L.▲ 8 | Sat Fârliug, Comuna Fârliug, Caraş-Severin | 17,6×▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 205 K RON | |
| 10 | 10.MAMIAPREST SRL▲ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 17,5×▲ 127,9 % | ▲ 127,9 % | 502,2 K RON | |
| 11 | 11.B & B MEDIA SRL▲ 12 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 17×▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 146,8 K RON | |
| 12 | 12.PANSER COM SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 15,4×▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | -15,3 K RON | |
| 13 | 13.CARAŞEXPERTCONT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 14,7×▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 185,9 K RON | |
| 14 | 14.TAU BOGDAN CAB MED VET S.R.L.▲ 74 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 13,7×▲ 589,4 % | ▲ 589,4 % | 370,4 K RON | |
| 15 | 15.RAZ TOP WEST S.R.L.▲ 63 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 13,4×▲ 433,5 % | ▲ 433,5 % | 553,9 K RON | |
| 16 | 16.ZENESSIS TEHNIC S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 13,3×▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 165,5 K RON | |
| 17 | 17.RABOR D METAL SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 13,2×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 61,5 K RON | |
| 18 | 18.PROMOSIENA S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 13,1×— | — | — | 181,2 K RON |
| 19 | 19.3 D REŞIŢA SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 12,5×▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | 200,3 K RON | |
| 20 | 20.M.G. GORAN DATA SRL▲ 11 | Sat Pojejena, Comuna Pojejena, Caraş-Severin | 12,1×▲ 80 % | ▲ 80 % | 2 K RON | |
| 21 | 21.CONTA INTELIGENT SRL▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 11,8×▲ 116,9 % | ▲ 116,9 % | 344,4 K RON | |
| 22 | 22.ONIVET MEDSERV SRL▲ 11 | Sat Şopotu Nou, Comuna Şopotu Nou, Caraş-Severin | 11×▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 222,7 K RON | |
| 23 | 23.ALBU CRISTIAN CONSULTING SRL▼ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,7×▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 265,9 K RON | |
| 24 | 24.LEINSTEIN SRL▲ 89 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,2×▲ 633,1 % | ▲ 633,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.CCC QUALITY CONTROL & ASSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 10,1×— | — | — | 204 K RON |
| 26 | 26.REALING-PM S.R.L.nou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 9,6×— | — | — | 266,8 K RON |
| 27 | 27.VETERIN PRAX SRL▲ 35 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9,5×▲ 206,4 % | ▲ 206,4 % | 409 K RON | |
| 28 | 28.AKTIV PROECONATURA S.R.L.= | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 9,4×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 100,7 K RON | |
| 29 | 29.FINANCIAR AUDIT CONSULTING SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,8×▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | 164,7 K RON | |
| 30 | 30.OLID EXPERT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,7×▼ 83,3 % | ▼ 83,3 % | 94 K RON | |
| 31 | 31.R & F EUROPE PROJECT CONSULTING S.R.L.▼ 12 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 8,2×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 616,7 K RON | |
| 32 | 32.SPECTRUM LOGICS CONTROL SRL▲ 71 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,2×▲ 393,9 % | ▲ 393,9 % | 129 K RON | |
| 33 | 33.CABINET VETERINAR DR. NEGOITA SRL▼ 25 | Sat Cornea, Comuna Cornea, Caraş-Severin | 8,1×▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 274,2 K RON | |
| 34 | 34.ROSCHIWAL+PARTNER ENGINEERING REŞIŢA SRL▼ 22 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 8,1×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 626,8 K RON | |
| 35 | 35.EDILITAR PROIECT SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,4×▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | -24,6 K RON | |
| 36 | 36.AMAPRUDENS SRL▲ 19 | Sat Valeadeni, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 7,2×▲ 97,3 % | ▲ 97,3 % | 261 K RON | |
| 37 | 37.M.L. BELU CONSULTING SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 7,1×▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 98,3 K RON | |
| 38 | 38.NIPAISMIM CONSULT SRLnou | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 6,9×— | — | 148,8 K RON | |
| 39 | 39.CABINET MEDICAL VETERINAR DR. PANGA SRLnou | Sat Zăgujeni, Comuna Constantin Daicoviciu, Caraş-Severin | 6,7×▼ 73,7 % | ▼ 73,7 % | 294,6 K RON | |
| 40 | 40.PROMAESEXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,7×▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 107,1 K RON | |
| 41 | 41.GALAXY RADCS S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,7×— | — | 92,6 K RON | |
| 42 | 42.MGA PROIECT CONSULT S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,5×— | — | — | 234,2 K RON |
| 43 | 43.CABINET VETERINAR BRANCU SRL▼ 36 | Sat Mehadia, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 6,4×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 105,5 K RON | |
| 44 | 44.TEOIENCIU CONS S.R.L.▲ 76 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,4×▲ 449,1 % | ▲ 449,1 % | 75,8 K RON | |
| 45 | 45.SECO SRL▼ 11 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,3×▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -40,1 K RON | |
| 46 | 46.DANOV INTEGRAL ASSIST S.R.L.▲ 18 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 6,3×▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 176,5 K RON | |
| 47 | 47.BARDEAU VETCONSULT SRL▲ 10 | Sat Grădinari, Comuna Grădinari, Caraş-Severin | 6,3×▲ 96 % | ▲ 96 % | 245,9 K RON | |
| 48 | 48.BOANDREŞ VEL SRLnou | Sat Verendin, Comuna Luncaviţa, Caraş-Severin | 5,9×▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 258 K RON | |
| 49 | 49.PROIECT M & M SRL▼ 17 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5,8×▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 163,6 K RON | |
| 50 | 50.VET ZOO FARM SRL▼ 32 | Sat Doclin, Comuna Doclin, Caraş-Severin | 5,6×▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 144,6 K RON | |
| 51 | 51.RUJICI AGRO VET SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 65 | Sat Câmpia, Comuna Socol, Caraş-Severin | 5,5×▲ 312,9 % | ▲ 312,9 % | 234,8 K RON | |
| 52 | 52.TAVI CONFORT CENTRALE SRL-D▼ 27 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5,4×▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 124,9 K RON | |
| 53 | 53.BANAT CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,4×▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 979,9 K RON | |
| 54 | 54.KSBC MAGISTER COUNSELLING S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,4×▼ 84,8 % | ▼ 84,8 % | 341,4 K RON | |
| 55 | 55.ARAVET MEDIPLUS SRL▼ 6 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5,4×▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 1 mil. RON | |
| 56 | 56.DELTA TAPAE SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 5,3×— | — | 52,3 K RON | |
| 57 | 57.PROJECT CENTER HUB S.R.L.▲ 12 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,2×▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 98,4 K RON | |
| 58 | 58.PROTECT.RAD SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,1×▼ 89 % | ▼ 89 % | 228,2 K RON | |
| 59 | 59.MINISTAR SERVICII SRL▲ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 5,1×▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 105 K RON | |
| 60 | 60.GENIALITATE ALEX S.R.L.▲ 30 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 4,9×▲ 160,6 % | ▲ 160,6 % | 217,3 K RON | |
| 61 | 61.CG RADIANT MEDIA S.R.L.nou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 4,9×— | — | — | -8,3 K RON |
| 62 | 62.FEROVIAR PROIECT SRL▼ 17 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,7×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 7,6 K RON | |
| 63 | 63.AGROFOREST CONSULT S.R.L.nou | Sat Valeadeni, Comuna Brebu, Caraş-Severin | 4,7×— | — | — | 1,6 mil. RON |
| 64 | 64.CALATRANS TAHO S.R.L.▲ 16 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,6×▲ 99,1 % | ▲ 99,1 % | 63,6 K RON | |
| 65 | 65.BANAT MALL PUBLIMEDIA S.R.L.▼ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,6×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 20,4 K RON | |
| 66 | 66.TOMACONT EXPERT S.R.L.▼ 51 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4,6×▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | 12,5 K RON | |
| 67 | 67.PACOMIR ITP SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4,6×▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 49,9 K RON | |
| 68 | 68.INFINITY INTERNATIONAL CONSULTING & CONTROLLING S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,5×▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 527,5 K RON | |
| 69 | 69.N.N.L.R.STAR TRANS SERV COM SRL▼ 4 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 4,5×▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 7,1 K RON | |
| 70 | 70.E.M.V. EMARA DESIGN SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 4,5×▲ 295,6 % | ▲ 295,6 % | 50,7 K RON | |
| 71 | 71.ADVICE LEGAL SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 4,4×▼ 91 % | ▼ 91 % | 35,9 K RON | |
| 72 | 72.CENTRUL DE RESURSE PENTRU MEDIU SRL▼ 52 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,9×▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | -95,2 K RON | |
| 73 | 73.NOVAC APIVET S.R.L.nou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 3,9×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 93,1 K RON | |
| 74 | 74.NICO EXPERT RESOURCE SRL▼ 53 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,9×▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 153 K RON | |
| 75 | 75.CICOM CONT EXE SRL▲ 24 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,8×▲ 125,3 % | ▲ 125,3 % | 49,4 K RON | |
| 76 | 76.SABITECH-CONSULTING SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,7×▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 23,5 K RON | |
| 77 | 77.SFERA ACTIV CONSULT SRL▲ 21 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,7×▲ 114 % | ▲ 114 % | 87,1 K RON | |
| 78 | 78.CZIPLE F & G CONSULTING S.R.L.▼ 8 | Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraş-Severin | 3,6×▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 85,9 K RON | |
| 79 | 79.WGS-TOPOTEAM S.R.L.▲ 30 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 3,5×▲ 140,3 % | ▲ 140,3 % | 307,9 K RON | |
| 80 | 80.BABEL ADVERTISING S.R.L.nou | Loc. Moldova Veche, Oraş Moldova Nouă, Caraş-Severin | 3,5×— | — | — | 48,9 K RON |
| 81 | 81.CLASCARCAS SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,4×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 6,2 K RON | |
| 82 | 82.WGS SURV S.R.L.▲ 20 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,4×▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | 213,1 K RON | |
| 83 | 83.PERSONAL IMAGE SRLnou | Sat Iablaniţa, Comuna Iablaniţa, Caraş-Severin | 3,4×▲ 62 % | ▲ 62 % | 35,7 K RON | |
| 84 | 84.BALACI EXPERTISE S.R.L.▼ 70 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,4×▼ 69,3 % | ▼ 69,3 % | 135 K RON | |
| 85 | 85.GEO STARCAD BANAT S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,3×▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | 71,1 K RON | |
| 86 | 86.PROVEST MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,2×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 641,4 K RON | |
| 87 | 87.MANU CONSULTING SRL▲ 50 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3,2×▲ 246,2 % | ▲ 246,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 88 | 88.MAFTEI MARIANA EXPERT CONT SRL▼ 15 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 3,1×▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 118,2 K RON | |
| 89 | 89.AFJ VOYAGER EXPERT CONSULT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 3×▼ 91,2 % | ▼ 91,2 % | 202 K RON | |
| 90 | 90.CONTCRION CIM CONSULTING S.R.L.▲ 40 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 3×▲ 201 % | ▲ 201 % | 62 K RON | |
| 91 | 91.ASIGON TCA SRLnou | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 3×— | — | 1 K RON | |
| 92 | 92.RIF VET FARM SRL▼ 6 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,9×▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 103,7 K RON | |
| 93 | 93.CABINET VETERINAR TANIA AVRAM S.R.L.nou | Sat Ramna, Comuna Ramna, Caraş-Severin | 2,9×▲ 169,8 % | ▲ 169,8 % | 42,4 K RON | |
| 94 | 94.ECOCLEAN DIENST SRL▲ 16 | Loc. Bocşa, Oraş Bocşa, Caraş-Severin | 2,9×▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 138,1 K RON | |
| 95 | 95.ICS X CONCEPT SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,8×▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 2,9 K RON | |
| 96 | 96.FIDIC CLAIM CONTROL SRL▲ 1 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,8×▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 895 K RON | |
| 97 | 97.CARMIL CONT SRL▼ 58 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,8×▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | 103,2 K RON | |
| 98 | 98.NICO EXPERT CONT SRL▼ 85 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,8×▼ 75,8 % | ▼ 75,8 % | 159,6 K RON | |
| 99 | 99.RUSTING PSI SRL▼ 28 | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 2,8×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 504 K RON | |
| 100 | 100.M - PROIECT CONSULTING SRL▼ 26 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2,7×▲ 3 % | ▲ 3 % | 112,4 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Caraș-Severin
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
105 firme · 75,4 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
47 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
65 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
65 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
32 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
45 firme · 9,2 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
22 firme · 7,8 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
33 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
42 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
37 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
11 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
6 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
5 firme · 790,5 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
5 firme · 353,3 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 145,9 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
4 firme · 74,4 K RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 71,5 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 14,3 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 8 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
2 firme · 7,2 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 0 RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 0 RON