Top 100 firme — Construcții, Călărași după lichiditate ridicată în 2019
257 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,5×, iar liderul atinge 73,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PELIVAN SRL= | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 73,5×▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 271,2 K RON | |
| 2 | 2.EMANUEL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 54,3×▼ 34 % | ▼ 34 % | 143,7 K RON | |
| 3 | 3.ZUMBAR CONSTRUCT SRL-Dnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 34,8×▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | 178,4 K RON | |
| 4 | 4.IUSEIN COMPANY SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 34,2×— | — | 144,3 K RON | |
| 5 | 5.CRISPIER CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 22,7×— | — | — | 292,7 K RON |
| 6 | 6.CONCEPT STING GRUP S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 21,7×— | — | — | 119,5 K RON |
| 7 | 7.MONTAJ CONSULTING SRL▲ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,5×▲ 168,4 % | ▲ 168,4 % | 322,8 K RON | |
| 8 | 8.VI CONS GROUP SRL▲ 10 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 19,3×▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 243,7 K RON | |
| 9 | 9.ALBERT MONTAJ CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 17,7×▲ 168,8 % | ▲ 168,8 % | 517,4 K RON | |
| 10 | 10.ZAMFIR FLORY CONSTRUCT SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 16,9×— | — | 43,8 K RON | |
| 11 | 11.GAZ INSTAL SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,6×▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 716 RON | |
| 12 | 12.APOLOZAN MARIAN SRLnou | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 15,5×▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 149,4 K RON | |
| 13 | 13.COSTI CONSTRUCT SRLnou | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 15,1×▲ 139,7 % | ▲ 139,7 % | 780 K RON | |
| 14 | 14.ORESTEES TEAM SRL▼ 11 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 14,7×▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 305,9 K RON | |
| 15 | 15.LORIMAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 14,3×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 224 K RON | |
| 16 | 16.SOS WORK & CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 14,2×— | — | — | 2,3 mil. RON |
| 17 | 17.COOLFIX HUB S.R.L.nou | Sat Orăşti, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 13,3×▼ 81,2 % | ▼ 81,2 % | 13,8 K RON | |
| 18 | 18.ADI & ROBERT SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 12,5×— | — | 685,9 K RON | |
| 19 | 19.VERU MONTAJ GLASS S.R.L.nou | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 11,9×▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 281,4 K RON | |
| 20 | 20.TELPRON COMEX SRL▲ 15 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 10,7×▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 5,8 mil. RON | |
| 21 | 21.VILLA INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,5×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 764,1 K RON | |
| 22 | 22.GHIPŞE CONSID S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,4×— | — | — | 153,7 K RON |
| 23 | 23.MODEL ELECTROPROF SRL▲ 5 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 10×▲ 24 % | ▲ 24 % | 124,5 K RON | |
| 24 | 24.LUIZA MAX PROCONS SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,9×▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 39,4 K RON | |
| 25 | 25.ASFALTERRA BETA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Seinoiu, Comuna Tămădău Mare, Călăraşi | 9,9×▲ 49.350 % | ▲ 49.350 % | 161,2 K RON | |
| 26 | 26.BALANŢ PREST SRL▼ 11 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,5×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | -57,2 K RON | |
| 27 | 27.FROM WORK AT HOME S.R.L.nou | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 9,4×— | — | — | 296,5 K RON |
| 28 | 28.AVANTAJ IZOLAȚII SRLnou | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 9,4×▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | 36,1 K RON | |
| 29 | 29.SOHCOSMAR S.R.L.nou | Sat Sohatu, Comuna Sohatu, Călăraşi | 9×— | — | — | 170,2 K RON |
| 30 | 30.REMONT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,3×▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 86,7 K RON | |
| 31 | 31.NEW CRISTALIN DISTRIBUTION SRLnou | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 8,2×— | — | 404,9 K RON | |
| 32 | 32.MULTIGROUPE INSTALATION ELMY S.R.L.nou | Sat Radu Vodă, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 8,1×— | — | — | 71,9 K RON |
| 33 | 33.ELECTRO CORDOBA SRL▼ 12 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 8,1×▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 91,9 K RON | |
| 34 | 34.ALBERTO & LILI CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 8,1×▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 373,5 K RON | |
| 35 | 35.VMR WORKS&CONSTRUCT S.R.L.▼ 25 | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Călăraşi | 8×▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 419 K RON | |
| 36 | 36.MAGIC ALEX STAR CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 7,8×— | — | — | 132,3 K RON |
| 37 | 37.GRAND CONSTRUCT SRL▼ 5 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 7,6×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 518,9 K RON | |
| 38 | 38.CRISTIAN CONSTRUCT SRLnou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | 7,4×▲ 269,9 % | ▲ 269,9 % | 67 K RON | |
| 39 | 39.TADPOLE SRL▲ 27 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,3×▲ 142,7 % | ▲ 142,7 % | 561,7 K RON | |
| 40 | 40.CONFEROMOB PRODCOM SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,2×▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 140,1 K RON | |
| 41 | 41.NAZARET CONSTRUCT SRL▼ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,1×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -13,5 K RON | |
| 42 | 42.BELMAN SUIN SRL▲ 37 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,8×▲ 181,3 % | ▲ 181,3 % | 91,8 K RON | |
| 43 | 43.FLOMER COM CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 6,6×— | — | — | 190,1 K RON |
| 44 | 44.PERFECT WORK CERNICA SRL▲ 11 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 6,6×▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 166,6 K RON | |
| 45 | 45.SETACO PREVENT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,4×▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 162 K RON | |
| 46 | 46.M & D ELECTRIC INSTAL SRL▼ 17 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 6,1×▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 23,3 K RON | |
| 47 | 47.EAST BUILDING SOLUTION S.R.L.▲ 134 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,6×▲ 775 % | ▲ 775 % | 236,8 K RON | |
| 48 | 48.VALOREND SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,5×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 143,6 K RON | |
| 49 | 49.SUPER CONSTRUCT NEVADA SRL▲ 3 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 5,5×▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 374 K RON | |
| 50 | 50.LAUR ŞI MARIAN S.R.L.nou | Sat Nana, Comuna Nana, Călăraşi | 5,5×— | — | — | 94,4 K RON |
| 51 | 51.TECHNO VAL SRL▼ 10 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 5,2×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 70,7 K RON | |
| 52 | 52.FAB CONSTRUCTIONES S.R.L.nou | Sat Jegălia, Comuna Jegălia, Călăraşi | 5,2×— | — | — | 54,6 K RON |
| 53 | 53.MOGA HOUSE CONSTRUCT SRL▼ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 77,3 K RON | |
| 54 | 54.SEBAMIH DIVERS S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,9×— | — | — | 57,7 K RON |
| 55 | 55.HERMANOS MOISE SRL▲ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,9×▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 193,6 K RON | |
| 56 | 56.POLAND MARIO SRL▼ 45 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 4,9×▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 774,6 K RON | |
| 57 | 57.SERVINSTAL SRL▼ 34 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 4,8×▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 25 K RON | |
| 58 | 58.NEW LED SMD SRL▼ 22 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 4,7×▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 195,1 K RON | |
| 59 | 59.CONTEC BUILDING S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,6×— | — | — | 323,4 K RON |
| 60 | 60.RICĂ TAURU CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 4,6×— | — | — | 161,4 K RON |
| 61 | 61.CISIM ENGINEERING SRL▼ 23 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,6×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 41,2 K RON | |
| 62 | 62.ONE TECH INSTAL SRL▼ 49 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 4,5×▼ 65,6 % | ▼ 65,6 % | 241,7 K RON | |
| 63 | 63.MEDIR SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,4×▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 64 | 64.SAB ARCHITECTURE & CONSULTING SRL▼ 47 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,3×▼ 62,3 % | ▼ 62,3 % | 189,1 K RON | |
| 65 | 65.PAVAJDEVIS S.R.L.▼ 32 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 4,3×▼ 38 % | ▼ 38 % | 80,9 K RON | |
| 66 | 66.SARAEMANUEL S.R.L.nou | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 4,2×— | — | — | 96,8 K RON |
| 67 | 67.CELINE GRUP SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,2×▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | 618 RON | |
| 68 | 68.ALICE SECURITY S.R.L.▼ 26 | Sat Ileana, Comuna Ileana, Călăraşi | 4,1×▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 88,7 K RON | |
| 69 | 69.FIRMA CONSTRUCT SRL▼ 35 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 4×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 10,5 K RON | |
| 70 | 70.BST CON R&F SRLnou | Sat Căscioarele, Comuna Căscioarele, Călăraşi | 3,9×▼ 98,3 % | ▼ 98,3 % | 9 K RON | |
| 71 | 71.BAREX SERV CONSTRUCT SRL▼ 55 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,9×▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 491,8 K RON | |
| 72 | 72.ACON MACH S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,9×— | — | — | 183,5 K RON |
| 73 | 73.CALIN SERVICE TOTAL SRL▼ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,8×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 715,2 K RON | |
| 74 | 74.ISABTERM INSTAL S.R.L.nou | Sat Negoeşti, Comuna Şoldanu, Călăraşi | 3,5×— | — | — | 33,5 K RON |
| 75 | 75.ALIN METAL CARPENTERIA S.R.L.nou | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 3,4×— | — | — | 73,7 K RON |
| 76 | 76.DOMAREX '94 SRL▲ 16 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 3,3×▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 77 | 77.DIANA & VLAD PREST SRL▲ 25 | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 3,3×▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 257,3 K RON | |
| 78 | 78.DRUMURI SI PODURI SA▲ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,2×▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 79 | 79.ALEX HOUSE CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,1×▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 163,3 K RON | |
| 80 | 80.ROBERT & COSMINA CONSTRUCT SRL▼ 60 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 3,1×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 198,7 K RON | |
| 81 | 81.IRON & STEEL DESIGN S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 3,1×▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 110,3 K RON | |
| 82 | 82.AQUA SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,1×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 942 K RON | |
| 83 | 83.GAMICON MODEL SRLnou | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 3,1×▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 40,3 K RON | |
| 84 | 84.NABES SRL▲ 112 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,9×▲ 646,2 % | ▲ 646,2 % | 186,6 K RON | |
| 85 | 85.YONICK MONTAJ SRLnou | Sat Vasilaţi, Comuna Vasilaţi, Călăraşi | 2,9×▼ 89,4 % | ▼ 89,4 % | 110,2 K RON | |
| 86 | 86.AUR ALEX CONSTRUCT SRL▼ 32 | Sat Progresu, Comuna Sohatu, Călăraşi | 2,9×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 271,7 K RON | |
| 87 | 87.NICOLLE DRAGALINA S.R.L.nou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 2,8×▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 29 K RON | |
| 88 | 88.TERMOSUD SERVICE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,8×— | — | 117,7 K RON | |
| 89 | 89.REVIDA HIDRO EDIL SRL▼ 8 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,7×▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | -16,4 K RON | |
| 90 | 90.ANDREY BYO CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 2,7×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 480,6 K RON | |
| 91 | 91.GLOBAL TRANS EDIL SRL▲ 52 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 2,7×▲ 128,8 % | ▲ 128,8 % | 388,3 K RON | |
| 92 | 92.GUGIU CONSTRUCT SRL▼ 70 | Sat Dorobanţu, Comuna Dorobanţu, Călăraşi | 2,7×▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | 319,5 K RON | |
| 93 | 93.ROMIDEAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,6×▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 136,1 K RON | |
| 94 | 94.IDEAL CLEAN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 2,6×▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 15,8 K RON | |
| 95 | 95.SILVERA AQUA TECH SRLnou | Sat Siliştea, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | 2,6×▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 21,1 K RON | |
| 96 | 96.GE WA - IMPEX SRLnou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 2,6×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 179,7 K RON | |
| 97 | 97.A.C.L. SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,5×▲ 425,5 % | ▲ 425,5 % | -27,1 K RON | |
| 98 | 98.ANILADY BUILDING SRL▲ 60 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 2,5×▲ 151 % | ▲ 151 % | 458,9 K RON | |
| 99 | 99.EST CONSTRUCT SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,5×▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 250,6 K RON | |
| 100 | 100.UNION BUSINESS COMPANY SRL▲ 30 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,5×▲ 85 % | ▲ 85 % | 1,6 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Călărași
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
313 firme · 450,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
68 firme · 213,7 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
15 firme · 150,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
87 firme · 129,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
64 firme · 82,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
24 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
20 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
25 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
21 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
17 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 888,2 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 845,5 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 396,6 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 349,2 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 80 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
1 firme · 30,7 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 200 RON