Top 100 firme — Construcții, Călărași după lichiditate ridicată în 2015
199 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,6×, iar liderul atinge 45,7×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EMANUEL CONSTRUCT SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 45,7×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 105,3 K RON | |
| 2 | 2.ELECTRIC CHANCE SRL▲ 16 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 36,5×▲ 423,1 % | ▲ 423,1 % | 136,9 K RON | |
| 3 | 3.SORIN CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 31,4×▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 25,5 K RON | |
| 4 | 4.CONSTRUCT B.M.V. SRL▲ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 22,3×▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 91,3 K RON | |
| 5 | 5.CONRIZ SRL▲ 89 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,2×▲ 1.276,8 % | ▲ 1.276,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.TERMIS SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,6×▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 454 RON | |
| 7 | 7.MOGA HOUSE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,3×— | — | — | 147,6 K RON |
| 8 | 8.SPRINT GAZ SRL▼ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12×▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 73,3 K RON | |
| 9 | 9.ROUND TRADE SRL▲ 1 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 11,2×▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 5,1 K RON | |
| 10 | 10.DUMI AMACOM SRLnou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 11×▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | 35,3 K RON | |
| 11 | 11.RINION CONSTRUCT SRL▲ 18 | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 9,1×▲ 110,2 % | ▲ 110,2 % | 69 K RON | |
| 12 | 12.PROFESIONAL SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,9×▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 13 K RON | |
| 13 | 13.AD MONTAJ SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 8,6×▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 68,3 K RON | |
| 14 | 14.ACTIV TEHNO INSTAL SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,5×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 73,8 K RON | |
| 15 | 15.ROMCONFORT SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8×▲ 128,4 % | ▲ 128,4 % | 256,5 K RON | |
| 16 | 16.ELPNET INVEST SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 168,4 K RON | |
| 17 | 17.JEAN SI GABI SRLnou | Sat Vărăşti, Comuna Dorobanţu, Călăraşi | 7,7×— | — | — | 333,1 K RON |
| 18 | 18.YNT INVEST SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,2×▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 61,8 K RON | |
| 19 | 19.GENCON ELECTRO SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7×▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 83,3 K RON | |
| 20 | 20.PERFECT WORK CERNICA SRL▼ 11 | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 6,7×▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | -29,3 K RON | |
| 21 | 21.VTC & LOGISTIC RENTING SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,5×— | — | — | 82 K RON |
| 22 | 22.VILLA INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,5×▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 378,4 K RON | |
| 23 | 23.EURO ELECTRIC SRL▲ 14 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 6,5×▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 177,8 K RON | |
| 24 | 24.CALIN SERVICE TOTAL SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,2×▲ 106 % | ▲ 106 % | 456,4 K RON | |
| 25 | 25.SILVYCOM INSTAL SRL▼ 22 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 5,8×▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 211,7 K RON | |
| 26 | 26.MARVI KOLOS CONSTRUCT SRLnou | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 5,8×— | — | — | 183,4 K RON |
| 27 | 27.GRAND CONSTRUCT SRL▲ 9 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 5,7×▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 87,1 K RON | |
| 28 | 28.BALANŢ PREST SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,3×▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 80,4 K RON | |
| 29 | 29.UNION 04 IMPEX SRL▲ 14 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,3×▲ 85,5 % | ▲ 85,5 % | 9 K RON | |
| 30 | 30.BALMI ŞI CARINA SRLnou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 5,2×— | — | — | 87 K RON |
| 31 | 31.ECOREC PROD EXPERT IMPEX SRL▼ 14 | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 5,2×▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 134,6 K RON | |
| 32 | 32.AVANTRADE SRL▼ 7 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5×▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | -28,9 K RON | |
| 33 | 33.ANILADY BUILDING SRL▼ 3 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 4,9×▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 61,8 K RON | |
| 34 | 34.CHARLOT SRL▼ 32 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,9×▼ 83,7 % | ▼ 83,7 % | 7 K RON | |
| 35 | 35.GAZ INSTAL SRL▼ 27 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,6×▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 124,9 K RON | |
| 36 | 36.EUROCONSTRUCT OLTENIŢA SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,4×▲ 176,1 % | ▲ 176,1 % | 158,7 K RON | |
| 37 | 37.TERMOSUD SERVICE SRL▲ 43 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,3×▲ 172 % | ▲ 172 % | 307,8 K RON | |
| 38 | 38.MINISONIO CONSTRUCT SRLnou | Sat Radu Negru, Comuna Modelu, Călăraşi | 4,2×▼ 10 % | ▼ 10 % | 81,3 K RON | |
| 39 | 39.AQUA SRL▲ 10 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,2×▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 40 | 40.TADPOLE SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,2×▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | -44,8 K RON | |
| 41 | 41.IRON & STEEL DESIGN S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 4,1×▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 231,1 K RON | |
| 42 | 42.SILVERA AQUA TECH SRL▲ 39 | Sat Siliştea, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | 3,9×▲ 159,6 % | ▲ 159,6 % | 64 K RON | |
| 43 | 43.KATORA DESIGN SRL▼ 3 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 3,9×▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 39,1 K RON | |
| 44 | 44.VIRGIL CONSTRUCT SRL▲ 33 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 3,8×▲ 140 % | ▲ 140 % | 8,7 K RON | |
| 45 | 45.TENEA EDIL CAFE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,8×▲ 161,4 % | ▲ 161,4 % | 96,6 K RON | |
| 46 | 46.WELFARE DIANA SRLnou | Sat Siliştea, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | 3,8×▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 16,9 K RON | |
| 47 | 47.INDUSTRIAL CONSTRUCT SRL▼ 40 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,7×▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | -886,9 K RON | |
| 48 | 48.GUGIU CONSTRUCT SRLnou | Sat Dorobanţu, Comuna Dorobanţu, Călăraşi | 3,7×— | — | — | 105 K RON |
| 49 | 49.CIA CONS SRL▼ 15 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,6×▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 10,3 K RON | |
| 50 | 50.SAB ARCHITECTURE & CONSULTING SRL▲ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,6×▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 271,8 K RON | |
| 51 | 51.EST CONSTRUCT SRL▼ 38 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,4×▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 93,1 K RON | |
| 52 | 52.FACE MONTAJ SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,3×▼ 100 % | ▼ 100 % | 149,4 K RON | |
| 53 | 53.EVALENIA CONSTRUCT SRL▼ 22 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,3×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 610,6 K RON | |
| 54 | 54.VIDCOMP SRL▼ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,2×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -68,4 K RON | |
| 55 | 55.ACCESORIA SRL▲ 16 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 3,1×▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 186,6 K RON | |
| 56 | 56.EUROMIST URBAN SRL▼ 14 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,9×▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 80,9 K RON | |
| 57 | 57.MAC DESIGN SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,9×▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 221,2 K RON | |
| 58 | 58.MARIMAR STAR SRL▲ 5 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 2,8×▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 217,5 K RON | |
| 59 | 59.NAZARET CONSTRUCT SRL▼ 45 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,8×▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 278,9 K RON | |
| 60 | 60.EL MONT SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,7×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 52,2 K RON | |
| 61 | 61.TORNA CONSTRUCT SRL▼ 10 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,7×▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 44,8 K RON | |
| 62 | 62.DETECT SYSTEM SOLUTION SRL▲ 37 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,6×▲ 134,8 % | ▲ 134,8 % | 556,3 K RON | |
| 63 | 63.EURO MEC.2002 SRL▲ 28 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 2,6×▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 891,1 K RON | |
| 64 | 64.DIN SERV SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,6×▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 49 K RON | |
| 65 | 65.TRIM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,5×▲ 206,1 % | ▲ 206,1 % | 31,8 K RON | |
| 66 | 66.LUXCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,4×▲ 561,1 % | ▲ 561,1 % | 105,3 K RON | |
| 67 | 67.DRUMURI SI PODURI SA= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4×▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 68 | 68.BTC HYTECH CONSTRUCT SRL▲ 14 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 2,3×▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 13,1 K RON | |
| 69 | 69.EMACOM IMPORT-EXPORT SRL▲ 23 | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 2,3×▲ 81,1 % | ▲ 81,1 % | 589,2 K RON | |
| 70 | 70.RCH CON INSTAL SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,3×▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 634,2 K RON | |
| 71 | 71.PROELECTRIC SISTEM SRL▼ 50 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,2×▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 101,8 K RON | |
| 72 | 72.SERVINSTAL SRL▲ 17 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 2,2×▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 76,8 K RON | |
| 73 | 73.VERUNIS SRLnou | Sat Clăteşti, Comuna Mitreni, Călăraşi | 2,2×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 14,8 K RON | |
| 74 | 74.MEDIR SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,2×▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 868,7 K RON | |
| 75 | 75.DOMAREX '94 SRL▲ 9 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 2,1×▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 422,6 K RON | |
| 76 | 76.EFTAMAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 2,1×— | — | 36,2 K RON | |
| 77 | 77.MD FRIGOTEHNIK SRLnou | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 2,1×▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | 45,2 K RON | |
| 78 | 78.K.M.Y. TRANS CONSTRUCT SRL▼ 25 | Sat Cuneşti, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 2,1×▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 60,6 K RON | |
| 79 | 79.CONFORT SA▼ 31 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1×▼ 22 % | ▼ 22 % | 621,3 K RON | |
| 80 | 80.COLT S.R.L.▼ 24 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,1×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 20,9 K RON | |
| 81 | 81.PRIMACONS SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1×▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 53,5 K RON | |
| 82 | 82.TRY NMV CONSTRUCT SRL▼ 28 | Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, Călăraşi | 2×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 152,7 K RON | |
| 83 | 83.EXPERT CONSTRUCT CL SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2×▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 66,8 K RON | |
| 84 | 84.GLAS CONSTRUCT HOUSE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2×▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 65,8 K RON | |
| 85 | 85.OLFA PROD COM SRL▼ 7 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 1,9×▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 34 K RON | |
| 86 | 86.HAGEN INSTAL SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,9×▲ 231,6 % | ▲ 231,6 % | 298,1 K RON | |
| 87 | 87.ELMA VP SRL▲ 75 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 1,9×▲ 410,8 % | ▲ 410,8 % | 296 K RON | |
| 88 | 88.TELPRON COMEX SRL▼ 42 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 1,9×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 89 | 89.ELECTROENEL SERVICES SRL▲ 12 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8×▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 490,8 K RON | |
| 90 | 90.ROMANOR SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,8×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 372,3 K RON | |
| 91 | 91.IRON MAGIC HOUSE SRL▼ 26 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7×▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 134,1 K RON | |
| 92 | 92.HERMANOS MOISE SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7×▲ 335,9 % | ▲ 335,9 % | 428 K RON | |
| 93 | 93.BERNARD BUILDING SRL▼ 74 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 1,7×▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | 116,5 K RON | |
| 94 | 94.MARSIM CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,7×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 2,2 K RON | |
| 95 | 95.FIRMA CONSTRUCT SRLnou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 1,6×▲ 131 % | ▲ 131 % | 55,8 K RON | |
| 96 | 96.CASA AN BOG SRL▼ 76 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6×▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 51,7 K RON | |
| 97 | 97.TERMOSANEL SRL▼ 52 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6×▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 6,8 K RON | |
| 98 | 98.PROINSTAL SRL▼ 51 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6×▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 263,9 K RON | |
| 99 | 99.FILIP CONSTRUCT SRL▼ 29 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 1,6×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | -28,5 K RON | |
| 100 | 100.GRIDSERV PROIECT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 1,6×▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 12,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Călărași
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
313 firme · 450,2 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
68 firme · 213,7 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
15 firme · 150,3 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
87 firme · 129,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
64 firme · 82,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
24 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
20 firme · 22,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
25 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
21 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
17 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
4 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 888,2 K RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 845,5 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
2 firme · 396,6 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 349,2 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 80 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
1 firme · 30,7 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 200 RON