Top 100 firme — Agricultură, silvicultură și pescuit după lichiditate ridicată în 2020
11.490 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 35,8×, iar liderul atinge 626×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGROBUZIAŞ SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 626×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.AGROANDREI SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 307,8×▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.FERMA POMICOLA JELNA SRL▲ 1.383 | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 187,2×▲ 4.638,2 % | ▲ 4.638,2 % | 94,9 K RON | |
| 4 | 4.BIOSOL AGROMEDIA SRL▲ 18 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 173,1×▲ 150 % | ▲ 150 % | 97,5 K RON | |
| 5 | 5.APIVEST COOPERATIVĂ AGRICOLĂnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 170,2×▲ 980,7 % | ▲ 980,7 % | 26,1 K RON | |
| 6 | 6.HALMIRIS TRADE SRL▲ 116 | Sat Istria, Comuna Istria, Constanţa | 158,4×▲ 495,4 % | ▲ 495,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.VICKI POND SRL▲ 32 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 130×▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | -52,1 K RON | |
| 8 | 8.CLAUS TOTAL INVEST S.R.L.▲ 13 | Sat Găneşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 125,6×▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 755,2 K RON | |
| 9 | 9.SIGMA FOREST SRL▲ 172 | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 111,4×▲ 437,6 % | ▲ 437,6 % | 832,7 K RON | |
| 10 | 10.PRO CAP DEVELOPING SRL▲ 1.784 | Sat Coconi, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 110,6×▲ 3.513,1 % | ▲ 3.513,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 11 | 11.MIDGARD INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 105,7×▲ 886,6 % | ▲ 886,6 % | 991,7 K RON | |
| 12 | 12.AREAL EX-CONSTRUCT SRL▲ 410 | Sat Padea, Comuna Dranic, Dolj | 103,7×▲ 826,7 % | ▲ 826,7 % | 1 mil. RON | |
| 13 | 13.AGROINDUSTRIALA CERES S.R.L.▲ 357 | Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 96,6×▲ 690,6 % | ▲ 690,6 % | -38,7 K RON | |
| 14 | 14.AGROCRYS SERV SRLnou | Sat Orbeasca de Sus, Comuna Orbeasca, Teleorman | 95,7×— | — | 6,9 K RON | |
| 15 | 15.SIGMA INVEST MULTISERVICE SRL▲ 88 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 95,5×▲ 231 % | ▲ 231 % | 226,6 K RON | |
| 16 | 16.SKOGING SRL▲ 1.687 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 92×▲ 2.766,4 % | ▲ 2.766,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.PROPLANT SEN SRL▼ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 90,9×▲ 13 % | ▲ 13 % | -319,7 K RON | |
| 18 | 18.AUSTROSOL S.R.L.▲ 571 | Sat Şeitin, Comuna Şeitin, Arad | 86,2×▲ 903,7 % | ▲ 903,7 % | 441,2 K RON | |
| 19 | 19.AGROFARM GROSSMANN SRL▼ 18 | Loc. Sântana, Oraş Sântana, Arad | 80,9×▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | 3,2 mil. RON | |
| 20 | 20.NUTRIPASĂRE SRL▲ 3.467 | Municipiul Oradea, Bihor | 77,5×▲ 4.623,8 % | ▲ 4.623,8 % | 149,2 K RON | |
| 21 | 21.IAGER KEDVES SRL▲ 52 | Sat Izvoru Mureşului, Comuna Voşlăbeni, Harghita | 76,5×▲ 100,1 % | ▲ 100,1 % | -3,3 K RON | |
| 22 | 22.BIOPLANTSEM SRL▲ 185 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 72,2×▲ 278,7 % | ▲ 278,7 % | -347,6 K RON | |
| 23 | 23.PREDILECT SRL▲ 1.460 | Sat Baseşti, Comuna Baseşti, Maramureş | 72,1×▲ 1.848,9 % | ▲ 1.848,9 % | 141,6 K RON | |
| 24 | 24.INTERNATIONAL FORESTRY AUDIT CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69,1×▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | -77,8 K RON | |
| 25 | 25.AVICOLA MOLDOVA SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 68,3×▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 1 mil. RON | |
| 26 | 26.STEFANA FOREST SRL▲ 3.597 | Sat Apa Asău, Comuna Asău, Bacău | 67,7×▲ 4.182,9 % | ▲ 4.182,9 % | 214 K RON | |
| 27 | 27.GUILAUDA SRL▲ 930 | Sat Topraisar, Comuna Topraisar, Constanţa | 67,4×▲ 1.107 % | ▲ 1.107 % | 264,7 K RON | |
| 28 | 28.OLIVINA BEST SRLnou | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 65,8×▼ 74,1 % | ▼ 74,1 % | -308,7 K RON | |
| 29 | 29.IONTOM SRL▼ 24 | Municipiul Beiuş, Bihor | 64,7×▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | 424,4 K RON | |
| 30 | 30.RABOLUS SRL▲ 371 | Comuna Băneasa, Constanţa | 64,6×▲ 459,1 % | ▲ 459,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 31 | 31.PISCICOLA PROD COM SRL▲ 110 | Sat Rasa, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 64,2×▲ 159,2 % | ▲ 159,2 % | 973,5 K RON | |
| 32 | 32.MECAGRO M.T. SRL▼ 23 | Sat Secusigiu, Comuna Secusigiu, Arad | 64,1×▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 33 | 33.FRAGOLAVEST SRLnou | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 62,3×▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 278,3 K RON | |
| 34 | 34.TERRAPON AGRO SRL▲ 190 | Sat Vităneşti, Comuna Vităneşti, Teleorman | 61,8×▲ 243,6 % | ▲ 243,6 % | 335,1 K RON | |
| 35 | 35.CESIMA AGROTRADE SRL▼ 5 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 61,2×▲ 1 % | ▲ 1 % | 320,5 K RON | |
| 36 | 36.CHEREJI SRL▲ 3.819 | Sat Pişcolt, Comuna Pişcolt, Satu Mare | 61,2×▲ 4.061,2 % | ▲ 4.061,2 % | 420,3 K RON | |
| 37 | 37.BOKWEL SRL▲ 321 | Sat Beciu, Comuna Beciu, Teleorman | 60,6×▲ 384,6 % | ▲ 384,6 % | 1 mil. RON | |
| 38 | 38.SEBEŞ IUHOD SRL▲ 150 | Sat Sărăţeni, Comuna Sărăţeni, Mureş | 59,5×▲ 190,6 % | ▲ 190,6 % | 545,5 K RON | |
| 39 | 39.ALIGRIG AGRO SRL▲ 620 | Sat Hătcărău, Comuna Drăgăneşti, Prahova | 59,3×▲ 662,7 % | ▲ 662,7 % | 680,9 K RON | |
| 40 | 40.NUCU FOREST SRLnou | Sat Doleşti, Comuna Avram Iancu, Alba | 58,7×— | — | 199,3 K RON | |
| 41 | 41.CRELAN SRL▲ 66 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 57,8×▲ 103,5 % | ▲ 103,5 % | 280,9 K RON | |
| 42 | 42.BOROSPYN SRL▲ 1.475 | Sat Mădei, Comuna Borca, Neamţ | 57,3×▲ 1.500,8 % | ▲ 1.500,8 % | 145,2 K RON | |
| 43 | 43.ZARSILVA SRL▲ 4.344 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 55,3×▲ 4.184,5 % | ▲ 4.184,5 % | 389,2 K RON | |
| 44 | 44.AGRISERV SRL▲ 16 | Comuna Bucu, Ialomiţa | 53,5×▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | -217,2 K RON | |
| 45 | 45.AGRODORF SRL▲ 4.847 | Municipiul Timişoara, Timiş | 53,5×▲ 4.431,4 % | ▲ 4.431,4 % | 625,6 K RON | |
| 46 | 46.SILV PETROPIN SRL▲ 107 | Sat Poieni, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 53,4×▲ 132,1 % | ▲ 132,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 47 | 47.EMILIANA COM SRL▼ 15 | Comuna Bîrgăuani, Neamţ | 52,8×▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 122,6 K RON | |
| 48 | 48.ALDAGRI SRL▼ 2 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 52,7×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 49 | 49.SAN MICHELE DEL GARGANO SRL▼ 6 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 52,6×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 829,8 K RON | |
| 50 | 50.AGRO GEBER SRL▼ 32 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 52,4×▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 234,9 K RON | |
| 51 | 51.ARDELEAN MARIETA COM S.R.L.▲ 2.385 | Oraş Dragomireşti, Maramureş | 51,3×▲ 2.120,4 % | ▲ 2.120,4 % | 575,3 K RON | |
| 52 | 52.AGRONATURA S.R.L.nou | Sat Geoagiu-Băi, Oraş Geoagiu, Hunedoara | 51,3×— | — | 633,4 K RON | |
| 53 | 53.ZAIGET SRL▼ 20 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 50,7×▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 333,6 K RON | |
| 54 | 54.PHOENYX AGRARIA SRL▼ 16 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 49,9×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 136,8 K RON | |
| 55 | 55.MAFI CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Vişina, Comuna Vişina, Dâmboviţa | 49,6×▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 12,3 K RON | |
| 56 | 56.AGROSEABIS CULTURE SRL▲ 4.015 | Sat Sopot, Comuna Sopot, Dolj | 49,5×▲ 3.463,3 % | ▲ 3.463,3 % | 354,8 K RON | |
| 57 | 57.SAMAGRO SERV SRL▲ 138 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 49,3×▲ 148,1 % | ▲ 148,1 % | -153,8 K RON | |
| 58 | 58.ARIA TRANSROUTE SRL▲ 24 | Sat Gurahonţ, Comuna Gurahonţ, Arad | 49,2×▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 92,3 K RON | |
| 59 | 59.VIOMAR FOREST SRL▲ 710 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 48,3×▲ 609,5 % | ▲ 609,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 60 | 60.SIV FOREST SRL▼ 9 | Sat Strâmtura, Comuna Vama, Suceava | 48×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 7 K RON | |
| 61 | 61.GRANICERI ASSET MANAGEMENT S.R.L.▲ 91 | Sat Grăniceri, Comuna Grăniceri, Arad | 47,1×▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 381 K RON | |
| 62 | 62.AGRO PADINA SRL▲ 500 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 47×▲ 424,7 % | ▲ 424,7 % | -37,5 K RON | |
| 63 | 63.AGRODRAGSERV SRLnou | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 46,5×▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 3,2 K RON | |
| 64 | 64.OCTAVIA TRANS SRL▲ 323 | Sat Lazuri, Comuna Comişani, Dâmboviţa | 46,5×▲ 290,1 % | ▲ 290,1 % | -47,5 K RON | |
| 65 | 65.SULTAN ALEXIA SRL▲ 165 | Sat Plugova, Comuna Mehadia, Caraş-Severin | 45,6×▲ 157,9 % | ▲ 157,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 66 | 66.HER & STRA CYPRINUS SRL▲ 328 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 45,3×▲ 287,2 % | ▲ 287,2 % | 105 K RON | |
| 67 | 67.SCHMID-MAIS SRL▲ 1.218 | Sat Iohanisfeld, Comuna Otelec, Timiş | 45,2×▲ 961,5 % | ▲ 961,5 % | 979,7 K RON | |
| 68 | 68.AGROMEC COCORA SA▼ 20 | Sat Cocora, Comuna Cocora, Ialomiţa | 45×▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -165,1 K RON | |
| 69 | 69.CEREAL BORGHESANA SRL▲ 87 | Comuna Lipovu, Dolj | 44,6×▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 828 K RON | |
| 70 | 70.MILK WAY SRL▲ 18 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 43,1×▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 24,8 K RON | |
| 71 | 71.LAVORRO FARINA DOR SRL▲ 63 | Sat Coteana, Comuna Coteana, Olt | 42,9×▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 162,5 K RON | |
| 72 | 72.P.M.MARIAN SRL▲ 357 | Sat Băbiciu, Comuna Băbiciu, Olt | 42,8×▲ 285,4 % | ▲ 285,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 73 | 73.NEWCO AGRO LAND SRL▲ 723 | Comuna Adamclisi, Constanţa | 42,7×▲ 549,1 % | ▲ 549,1 % | 214,9 K RON | |
| 74 | 74.LAVIAN CROPINVEST SRL▲ 1.988 | Municipiul Piteşti, Argeş | 42,7×▲ 1.493,3 % | ▲ 1.493,3 % | 344,2 K RON | |
| 75 | 75.TROVATORE SRL▲ 111 | Oraş Gătaia, Timiş | 41,4×▲ 101,6 % | ▲ 101,6 % | 9,5 mil. RON | |
| 76 | 76.CMN AGRI BUSINESS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 41,4×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 47,4 K RON | |
| 77 | 77.AGRO ALDECON SRL▲ 174 | Sat Lunca, Comuna C.A. Rosetti, Buzău | 41,1×▲ 148,9 % | ▲ 148,9 % | -71,9 K RON | |
| 78 | 78.JOSTIN AGRARA SRL▲ 571 | Loc. Sântana, Oraş Sântana, Arad | 41,1×▲ 421,9 % | ▲ 421,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 79 | 79.IANOŞDA ORGANIC SRLnou | Oraş Sântana, Arad | 41×▼ 84,8 % | ▼ 84,8 % | 967,1 K RON | |
| 80 | 80.DOMBEGY AGRO SRL▲ 10 | Sat Zimandu Nou, Comuna Zimandu Nou, Arad | 40,7×▲ 31 % | ▲ 31 % | 327,6 K RON | |
| 81 | 81.VOLS BLUEBERRIES SRL▼ 25 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 40,7×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 868 K RON | |
| 82 | 82.RABBIT PROD SRL▲ 782 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 40,5×▲ 559 % | ▲ 559 % | 724,8 K RON | |
| 83 | 83.FERMA SCHEI SRL▲ 477 | Comuna Tufeşti, Brăila | 40,4×▲ 351 % | ▲ 351 % | 1,6 mil. RON | |
| 84 | 84.NIKKE AGRARIA SRL▲ 54 | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,3×▲ 61 % | ▲ 61 % | 167,2 K RON | |
| 85 | 85.ERAM AGROPIA SRL▲ 47 | Sat Ghergheasa, Comuna Ghergheasa, Buzău | 40,3×▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 812,4 K RON | |
| 86 | 86.OPTIMAGRI SRL▲ 741 | Municipiul Arad, Arad | 39,7×▲ 522,9 % | ▲ 522,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 87 | 87.AGROMIXT CUZA VODA S.A.▲ 55 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 39,3×▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 1 mil. RON | |
| 88 | 88.SAVISTAR APICOL SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38,6×▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 46,4 K RON | |
| 89 | 89.COOPERATIVA AGRICOLĂ AGRO MATIAS MUNTENIAnou | Sat Câmpeni, Comuna Amaru, Buzău | 38,4×▲ 54.757,1 % | ▲ 54.757,1 % | 23,5 K RON | |
| 90 | 90.ATTILA & DAVID SRL▲ 2 | Sat Ocna de Jos, Comuna Praid, Harghita | 38,3×▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 114,8 K RON | |
| 91 | 91.AGRO DESIGN SRL▲ 1.442 | Sat Beharca, Comuna Coţofenii din Faţă, Dolj | 38,3×▲ 979,4 % | ▲ 979,4 % | 637,8 K RON | |
| 92 | 92.KARPATEN FORST S.R.L.nou | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 38,3×▲ 14 % | ▲ 14 % | 230,6 K RON | |
| 93 | 93.COMAN KEVIN SRL▼ 69 | Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, Maramureş | 37,7×▼ 44 % | ▼ 44 % | -96,9 K RON | |
| 94 | 94.CLEVER WASH SRLnou | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 36,9×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 94,4 K RON | |
| 95 | 95.AGRI CONCEPT S.R.L.▲ 7.515 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,7×▲ 4.997,2 % | ▲ 4.997,2 % | 503,1 K RON | |
| 96 | 96.REAL FOREST S.R.L.▲ 16 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 36,7×▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 139,3 K RON | |
| 97 | 97.JULAND AGRO S.R.L.▼ 78 | Sat Ghiorac, Comuna Ciumeghiu, Bihor | 36,2×▼ 49,2 % | ▼ 49,2 % | 151,4 K RON | |
| 98 | 98.GABIEMA COL SRL▼ 32 | Sat Romos, Comuna Romos, Hunedoara | 36,1×▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 99 | 99.WANER S.R.L.nou | Sat Bixad, Comuna Bixad, Covasna | 35,8×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 442,5 K RON | |
| 100 | 100.DORFAN IMPEX SRL▲ 304 | Sat Slava Rusă, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 35,8×▲ 211,1 % | ▲ 211,1 % | 1,2 K RON |
Agricultură, silvicultură și pescuit pe județe
Timiș (1.287)Bihor (1.119)Constanța (1.054)Arad (915)București (905)Suceava (839)Cluj (784)Teleorman (784)Dolj (759)Mureș (692)Argeș (659)Olt (656)Brăila (626)Satu Mare (622)Galați (620)Tulcea (619)Iași (603)Buzău (600)Călărași (599)Brașov (573)Neamț (566)Maramureș (557)Vrancea (543)Giurgiu (537)Alba (522)Ialomița (516)Prahova (513)Bacău (477)Ilfov (475)Sibiu (462)Vaslui (431)Harghita (424)Bistrița-Năsăud (398)Dâmbovița (390)Botoșani (388)Hunedoara (364)Sălaj (356)Vâlcea (314)Covasna (285)Caraș-Severin (260)Gorj (260)Mehedinți (189)