Top 100 firme — IT și comunicații, Sălaj după datorii în 2021
197 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 17,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 10,2 K RON, iar liderul atinge 3,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NEXTTECH INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,4 mil. RON— | — | 19,4 mil. RON | |
| 2 | 2.MEDIADIFF PRODUCT SRL▼ 1 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 2 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -289,7 K RON | |
| 3 | 3.ALFA SOFTWARE SA▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,2 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 4 | 4.SEDO ELECTRIC SRL▲ 37 | Municipiul Zalău, Sălaj | 717,1 K RON▲ 788 % | ▲ 788 % | 421,4 K RON | |
| 5 | 5.MULTIMEDIA NETWORK SRL▲ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 551,6 K RON▲ 227,5 % | ▲ 227,5 % | 0 RON | |
| 6 | 6.SQUARE POINT SRL▲ 1 | Sat Racâs, Comuna Hida, Sălaj | 535,8 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 436,3 K RON | |
| 7 | 7.ROMPRES MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 519,6 K RON— | — | — | 71,5 K RON |
| 8 | 8.ARTISAN INFRASTRUCTURE S.R.L.▲ 1 | Comuna Zimbor, Sălaj | 471,9 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 408,5 K RON | |
| 9 | 9.ARA SOUND SRL▼ 1 | Sat Poarta Sălajului, Comuna Românaşi, Sălaj | 437,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 10 | 10.RANDAP GROUP S.R.L.▲ 129 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 375,6 K RON▲ 46.851,3 % | ▲ 46.851,3 % | 10,8 K RON | |
| 11 | 11.LYSNART SERUTNEV SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 324 K RON▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 1 mil. RON | |
| 12 | 12.RHONDA ONY SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 305,4 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 10,1 K RON | |
| 13 | 13.INTELLITECH SRL▼ 1 | Sat Bogdana, Comuna Buciumi, Sălaj | 302,1 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 69,3 K RON | |
| 14 | 14.CODA COMMUNICATIONS SRL▼ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 247,5 K RON▼ 63,3 % | ▼ 63,3 % | 651 K RON | |
| 15 | 15.DIVO SRL▼ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 236,5 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -2,1 K RON | |
| 16 | 16.MATIK SOFT IT S.R.L.▲ 19 | Sat Agrij, Comuna Agrij, Sălaj | 223,5 K RON▲ 132,3 % | ▲ 132,3 % | -123,5 K RON | |
| 17 | 17.COMPUTER & TELECOM SRL▲ 140 | Municipiul Zalău, Sălaj | 220,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 18 | 18.BRISROM CONCEPT S.R.L.▲ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 213,2 K RON▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 156 K RON | |
| 19 | 19.DAMSA SOFT IT S.R.L.▲ 23 | Sat Agrij, Comuna Agrij, Sălaj | 200,5 K RON▲ 156,7 % | ▲ 156,7 % | -116,8 K RON | |
| 20 | 20.MEDIA IT SRL▲ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 195,7 K RON▲ 85 % | ▲ 85 % | 485,2 K RON | |
| 21 | 21.NETWORK FIREWALL SRL▲ 6 | Sat Pria, Comuna Cizer, Sălaj | 187,6 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | -41,6 K RON | |
| 22 | 22.ZVS SMART IT S.R.L.▲ 16 | Sat Traniş, Comuna Năpradea, Sălaj | 171,7 K RON▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 8,9 K RON | |
| 23 | 23.SCP ERP IT S.R.L.▲ 42 | Municipiul Zalău, Sălaj | 171,3 K RON▲ 373,1 % | ▲ 373,1 % | 739 K RON | |
| 24 | 24.CNC SYSTEMS SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 160,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 25 | 25.EDULANDIA TRANSYLVANIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 156,8 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | -24,7 K RON | |
| 26 | 26.AFACEREA CORMOS S.R.L.▲ 80 | Sat Aluniş, Comuna Benesat, Sălaj | 154,9 K RON▲ 2.688,6 % | ▲ 2.688,6 % | 187,9 K RON | |
| 27 | 27.INFO PLUS SRL▼ 21 | Municipiul Zalău, Sălaj | 153,5 K RON▼ 76,8 % | ▼ 76,8 % | 540,1 K RON | |
| 28 | 28.POP CONS CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Gâlgău Almaşului, Comuna Bălan, Sălaj | 151,7 K RON▲ 1.788,8 % | ▲ 1.788,8 % | 156,3 K RON | |
| 29 | 29.COMBYTE SRL▼ 3 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 142,7 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -2,3 K RON | |
| 30 | 30.INTER LUX SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 140,4 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 12,5 K RON | |
| 31 | 31.TECHLOGYCOM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 118,2 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -197 RON | |
| 32 | 32.MODERN 3D PROJECTION S.R.L.▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 114 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 33 | 33.MALUT SOFT S.R.L.▲ 10 | Sat Ileanda, Comuna Ileanda, Sălaj | 112,5 K RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 19,1 K RON | |
| 34 | 34.ATELIER PIXEL DESIGN S.R.L.▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 111,4 K RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | -31,1 K RON | |
| 35 | 35.CONTAS MIBIA S.R.L.▼ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 110,9 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 108,2 K RON | |
| 36 | 36.6S-IT VISIONS S.R.L.▲ 20 | Municipiul Zalău, Sălaj | 110,4 K RON▲ 109,1 % | ▲ 109,1 % | 497,4 K RON | |
| 37 | 37.GIL IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 110 K RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 3,8 K RON | |
| 38 | 38.HAPPY MUSIC STUDIO S.R.L.▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 109,8 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 6,9 K RON | |
| 39 | 39.LEAF TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 99 | Municipiul Zalău, Sălaj | 105,1 K RON▲ 12.720,2 % | ▲ 12.720,2 % | 214,1 K RON | |
| 40 | 40.FIRESTORM SRL▼ 15 | Municipiul Zalău, Sălaj | 98,6 K RON▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 194,3 K RON | |
| 41 | 41.EXCELENT COMPUT S.R.L.▼ 28 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 93,5 K RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | -29,4 K RON | |
| 42 | 42.NIVA & TAVGER NETWORK S.R.L.▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 88,7 K RON▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | -32,7 K RON | |
| 43 | 43.NEXTTECH IT SOLUTIONS S.R.L.▼ 26 | Municipiul Zalău, Sălaj | 87,7 K RON▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 2 mil. RON | |
| 44 | 44.KAIKKI S.R.L.▲ 42 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 83,9 K RON▲ 449,3 % | ▲ 449,3 % | 29,6 K RON | |
| 45 | 45.MMD SMART SOFT S.R.L.▼ 25 | Sat Bănişor, Comuna Bănişor, Sălaj | 83,8 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 8,3 K RON | |
| 46 | 46.START SMALL SOLUTIONS S.R.L.▼ 30 | Municipiul Zalău, Sălaj | 80,4 K RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | 100,5 K RON | |
| 47 | 47.SIMAR SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 78 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 44,6 K RON | |
| 48 | 48.BITWISE OPS S.R.L.▲ 95 | Sat Bănişor, Comuna Bănişor, Sălaj | 72,5 K RON▲ 18.199,8 % | ▲ 18.199,8 % | 144,4 K RON | |
| 49 | 49.TD TECH S.R.L.▼ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 69,3 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 76,4 K RON | |
| 50 | 50.NEW EUROSAT S.R.L.▲ 32 | Loc. Stâna, Municipiul Zalău, Sălaj | 68,6 K RON▲ 263 % | ▲ 263 % | -36,3 K RON | |
| 51 | 51.TIPOVID SRL▲ 106 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 63,8 K RON— | — | -617 RON | |
| 52 | 52.PROFIMUSIC SRL▼ 3 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 59,6 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 129,2 K RON | |
| 53 | 53.CHRUNCERA S.R.L.▲ 32 | Sat Cristelec, Comuna Măerişte, Sălaj | 58,5 K RON▲ 227,6 % | ▲ 227,6 % | -27,1 K RON | |
| 54 | 54.SANTA WEBNET S.R.L.▲ 6 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 56,9 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 91,2 K RON | |
| 55 | 55.24 FPS S.R.L.= | Municipiul Zalău, Sălaj | 52,9 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 56,9 K RON | |
| 56 | 56.ADAPT LOGIQ ONLINE SRL▲ 5 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 51,7 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 108,8 K RON | |
| 57 | 57.ONLINE WEBDESIGN SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 50,8 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 150 RON | |
| 58 | 58.COMPUSYS SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 50,2 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 19,4 K RON | |
| 59 | 59.SIG-MA C&C SRL▼ 6 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 45,8 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 10 K RON | |
| 60 | 60.ANDARI GENERAL MED S.R.L.▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 43,4 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 28,4 K RON | |
| 61 | 61.ADCO SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 43,3 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | -4,6 K RON | |
| 62 | 62.INFO GRAPH SRL▼ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 42,7 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 56,7 K RON | |
| 63 | 63.GELLOMARK IMPEX SRL▲ 42 | Municipiul Zalău, Sălaj | 40,9 K RON▲ 608,9 % | ▲ 608,9 % | 181,3 K RON | |
| 64 | 64.MODERNSOFT SRL▼ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 39,9 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 242,2 K RON | |
| 65 | 65.NEFA SOFT SRL▼ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 38,7 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 61,9 K RON | |
| 66 | 66.SMART TEAM TRANSILVANIA S.R.L.▼ 29 | Sat Cliţ, Comuna Băbeni, Sălaj | 37,2 K RON▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 60,1 K RON | |
| 67 | 67.PRESTHOME SRL▼ 28 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 37 K RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 423,3 K RON | |
| 68 | 68.ESCAPE TELECOM SRL▼ 6 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 36,6 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | -283 RON | |
| 69 | 69.LOGIC SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 35,8 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 1,6 K RON | |
| 70 | 70.HAMSTERSQUAD S.R.L.nou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 35,5 K RON— | — | — | 593,2 K RON |
| 71 | 71.NEXTTECH CONSULTING SERVICES S.R.L.▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 32,5 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -105,1 K RON | |
| 72 | 72.VIRAL DEVELOPMENT S.R.L.▼ 8 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 31,6 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | -4,2 K RON | |
| 73 | 73.WORLD WIDE BIZCOM S.R.L.▲ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 29,8 K RON▲ 176,9 % | ▲ 176,9 % | 11,7 K RON | |
| 74 | 74.AUTHENTIC MEDIA SRL▼ 42 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 27,9 K RON▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 115,9 K RON | |
| 75 | 75.PENDURAS ATLANTIS S.R.L.▼ 60 | Municipiul Zalău, Sălaj | 27 K RON▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | -13,8 K RON | |
| 76 | 76.FERKO HOST SRL▼ 26 | Municipiul Zalău, Sălaj | 25,3 K RON▼ 58 % | ▼ 58 % | 16,8 K RON | |
| 77 | 77.KABELGLOBO SRL▲ 4 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 25 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 8 K RON | |
| 78 | 78.RAMORAC TEST S.R.L.nou | Sat Năpradea, Comuna Năpradea, Sălaj | 24,8 K RON— | — | — | -22,8 K RON |
| 79 | 79.ABSOLUT BINAR 7 S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 24,7 K RON— | — | — | -2,8 K RON |
| 80 | 80.PACIFIC ENERGY S.A.▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 22,5 K RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -5 K RON | |
| 81 | 81.SPARECASH SRL▲ 12 | Sat Iaz, Comuna Plopiş, Sălaj | 22,4 K RON▲ 139,7 % | ▲ 139,7 % | 495,1 K RON | |
| 82 | 82.GIL DISTRIBUTION SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 83 | 83.ARCHLIME APP SOLUTIONS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 691,5 K RON | |
| 84 | 84.AMILUDA S.R.L.▲ 3 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 19,8 K RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | -24,3 K RON | |
| 85 | 85.LUCRAT FRUMOS SRL▼ 2 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 18,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.YOUTOPIC S.R.L.▲ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18,3 K RON▲ 194,7 % | ▲ 194,7 % | 516,9 K RON | |
| 87 | 87.CALINUX NET S.R.L.▲ 26 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15,7 K RON▲ 294,8 % | ▲ 294,8 % | 139,8 K RON | |
| 88 | 88.NIMTECH SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 15 K RON— | — | — | 299,2 K RON |
| 89 | 89.MONOCLUE SOLUTIONS S.R.L.▲ 13 | Sat Prodăneşti, Comuna Creaca, Sălaj | 13,6 K RON▲ 89,4 % | ▲ 89,4 % | 708,2 K RON | |
| 90 | 90.STARNETRANS SRL▼ 19 | Municipiul Zalău, Sălaj | 12,8 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 101,6 K RON | |
| 91 | 91.AETHER ALGO-CLOUD S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 12,1 K RON— | — | — | 407,3 K RON |
| 92 | 92.RIVULUS TELECOM SRL▼ 4 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 12 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 8 K RON | |
| 93 | 93.HANNA INSTRUMENTS ROMANIA SRL▲ 64 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 12 K RON— | — | 3,1 mil. RON | |
| 94 | 94.TRANSLOCATOR GPS SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,7 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -381 RON | |
| 95 | 95.STEALTHY OWL TECHNOLOGIES S.R.L.▲ 31 | Sat Sâg, Comuna Sâg, Sălaj | 11,3 K RON▲ 594,1 % | ▲ 594,1 % | -1,2 K RON | |
| 96 | 96.DOLPHIN DESIGN S.R.L.= | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,1 K RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 23,2 K RON | |
| 97 | 97.HARD FORK VALULE S.R.L.▼ 6 | Sat Ip, Comuna Ip, Sălaj | 10,9 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -600 RON | |
| 98 | 98.SENTOWEB SRL▲ 39 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 10,4 K RON▲ 1.044,1 % | ▲ 1.044,1 % | -4,7 K RON | |
| 99 | 99.MMD SOFTWARE SRL▼ 15 | Municipiul Zalău, Sălaj | 10,3 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 39,1 K RON | |
| 100 | 100.WOLFRAMIT SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 10,2 K RON— | — | — | 518 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Sălaj
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
128 firme · 125,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
45 firme · 40 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
2 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
26 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
17 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
9 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 773,3 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 640,5 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 496,4 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 466,3 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 391,2 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 367,7 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
2 firme · 188,4 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
2 firme · 169,7 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 135,7 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 52 K RON
CAEN 0620
Activități de servicii în tehnologia informației
1 firme · 35,5 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 500 RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 0 RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 0 RON