Top 100 firme — IT și comunicații, Sălaj după datorii în 2017
122 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 12,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,5 K RON, iar liderul atinge 1,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ALFA SOFTWARE SA▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,3 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.INFO PLUS SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1 mil. RON▼ 30 % | ▼ 30 % | 158,7 K RON | |
| 3 | 3.CODA COMMUNICATIONS SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 821,6 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | -90,1 K RON | |
| 4 | 4.MEDIA GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 810,6 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -569,6 K RON | |
| 5 | 5.NEXTTECH INTERNATIONAL SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 752,1 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 4,6 mil. RON | |
| 6 | 6.ARTISAN INFRASTRUCTURE S.R.L.▼ 2 | Comuna Zimbor, Sălaj | 733,3 K RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 570,6 K RON | |
| 7 | 7.LYSNART SERUTNEV SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 674,3 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 752,9 K RON | |
| 8 | 8.MEDIADIFF PRODUCT SRL▼ 1 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 531,8 K RON▼ 31 % | ▼ 31 % | 91,9 K RON | |
| 9 | 9.ARA SOUND SRL▲ 3 | Sat Poarta Sălajului, Comuna Românaşi, Sălaj | 437,6 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 0 RON | |
| 10 | 10.RHONDA ONY SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 280,5 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -30,7 K RON | |
| 11 | 11.SIMAR SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 267,2 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | -9,9 K RON | |
| 12 | 12.AC NET SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 260 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -1,7 K RON | |
| 13 | 13.MULTIMEDIA NETWORK SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 258 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 4,8 K RON | |
| 14 | 14.DIVO SRL▲ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 232,2 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -12,4 K RON | |
| 15 | 15.COMPUTER & TELECOM SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 220,4 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | -2,2 K RON | |
| 16 | 16.EDROM DATA EXPERT SRL▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 205,9 K RON▲ 76 % | ▲ 76 % | 15,1 K RON | |
| 17 | 17.TECHLOGYCOM S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 200,6 K RON— | — | — | -5,8 K RON |
| 18 | 18.GIL IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 176,3 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 1,3 K RON | |
| 19 | 19.AMS TLCOM SRL▲ 4 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 175 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -5,4 K RON | |
| 20 | 20.INTER LUX SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 161,6 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -9,3 K RON | |
| 21 | 21.COMBYTE SRL▲ 4 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 139,6 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -523 RON | |
| 22 | 22.MODERN 3D PROJECTION S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 128,6 K RON— | — | — | -133 RON |
| 23 | 23.TELECOM RUR SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 117,2 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 2,7 K RON | |
| 24 | 24.SQUARE POINT SRL▲ 53 | Sat Racâs, Comuna Hida, Sălaj | 113,1 K RON▲ 2.559,4 % | ▲ 2.559,4 % | 152,7 K RON | |
| 25 | 25.AUTHENTIC MEDIA SRL▲ 6 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 101,5 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | -7,4 K RON | |
| 26 | 26.TIPOVID SRL▲ 2 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 99,3 K RON0,0% | 0,0% | -1 K RON | |
| 27 | 27.DOCTOR SATELIT SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 98,8 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -8,7 K RON | |
| 28 | 28.SEDO ELECTRIC SRL▲ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 97,9 K RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 606,2 K RON | |
| 29 | 29.SIG-MA C&C SRL▲ 13 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 91,5 K RON▲ 96 % | ▲ 96 % | 284 RON | |
| 30 | 30.INFO GRAPH SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 86,1 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 30,9 K RON | |
| 31 | 31.INFO-SMART SRL▼ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | 81,8 K RON▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | -114,1 K RON | |
| 32 | 32.INTELLITECH SRL▲ 9 | Sat Bogdana, Comuna Buciumi, Sălaj | 76,6 K RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 84,1 K RON | |
| 33 | 33.RUBIK COMMUNICATIONS SRL▲ 41 | Municipiul Zalău, Sălaj | 74,6 K RON▲ 1.266,2 % | ▲ 1.266,2 % | 71 K RON | |
| 34 | 34.TLH TONY SRLnou | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 71,4 K RON— | — | 0 RON | |
| 35 | 35.ANDARI GENERAL MED S.R.L.▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 70,4 K RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 22 K RON | |
| 36 | 36.MNGMT SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 64,3 K RON— | — | — | -129 RON |
| 37 | 37.HANNA INSTRUMENTS ROMANIA SRL▲ 27 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 62,2 K RON▲ 400,2 % | ▲ 400,2 % | 136,7 K RON | |
| 38 | 38.PRESTHOME SRLnou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 60,8 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 696,8 K RON | |
| 39 | 39.ONLINE WEBDESIGN SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 59,9 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -4 K RON | |
| 40 | 40.NEW GENERATION TELECOM S.R.L.▼ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 58,9 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 43,5 K RON | |
| 41 | 41.ADILEX SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 58,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 42 | 42.NEFA SOFT SRL▲ 43 | Municipiul Zalău, Sălaj | 57,5 K RON▲ 3.721,7 % | ▲ 3.721,7 % | 35,3 K RON | |
| 43 | 43.NET TELECOM SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 54,7 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -15,2 K RON | |
| 44 | 44.QUARTZ SOFTWARE SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 51,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 45 | 45.PROFIMUSIC SRL▼ 8 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 48,9 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 24 K RON | |
| 46 | 46.OPTIC MAU HOLDING SRL▲ 17 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 46,9 K RON▲ 274,3 % | ▲ 274,3 % | -1,1 K RON | |
| 47 | 47.HI-TECH SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 38,2 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 231,7 K RON | |
| 48 | 48.LOGIC SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 37 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 1,7 K RON | |
| 49 | 49.IN GRID IT SOLUTIONS SRL▼ 31 | Sat Fetindia, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 33,9 K RON▼ 83,2 % | ▼ 83,2 % | -30,6 K RON | |
| 50 | 50.GELLOMARK IMPEX SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 32,5 K RON▲ 1.094 % | ▲ 1.094 % | 52,8 K RON | |
| 51 | 51.BEL COMPUTER SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 30,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 52 | 52.KABELGLOBO SRL▼ 2 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 26,5 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 38,3 K RON | |
| 53 | 53.STADIFORM SRL▼ 34 | Municipiul Zalău, Sălaj | 25 K RON▼ 87,5 % | ▼ 87,5 % | 159,7 K RON | |
| 54 | 54.GIL DISTRIBUTION SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 55 | 55.ULYSSYS PARTIUM SRL▲ 7 | Sat Ilişua, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 20,9 K RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | -1,9 K RON | |
| 56 | 56.SELENIUM EXPERT SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20,4 K RON▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 3,5 K RON | |
| 57 | 57.NETWORK FIREWALL SRL▼ 21 | Sat Pria, Comuna Cizer, Sălaj | 19,4 K RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 25,7 K RON | |
| 58 | 58.FIRESTORM SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18,6 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 39,5 K RON | |
| 59 | 59.MODERNSOFT SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18,5 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 53,2 K RON | |
| 60 | 60.RIVULUS TELECOM SRL▼ 7 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 18,4 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | -52,9 K RON | |
| 61 | 61.SENTOWEB SRL= | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 16,8 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -2,3 K RON | |
| 62 | 62.TRANSLOCATOR GPS SERVICE SRL▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 16 K RON▲ 139,2 % | ▲ 139,2 % | -2,4 K RON | |
| 63 | 63.FIBER NETWORK SRL▲ 4 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 12,1 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -2,2 K RON | |
| 64 | 64.ROSA NATURAL SRL▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,8 K RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 31 K RON | |
| 65 | 65.TULLIP ENERGY EXPLORATION & DEVELOPMENT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,4 K RON▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | -11,5 K RON | |
| 66 | 66.MMD SOFTWARE SRL▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 10,8 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 43,7 K RON | |
| 67 | 67.STARNETRANS SRL▼ 20 | Municipiul Zalău, Sălaj | 10,5 K RON▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 34,5 K RON | |
| 68 | 68.TREISPE SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 9,4 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 31,3 K RON | |
| 69 | 69.REY INFINITY MSD SRL▲ 27 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8,9 K RON▲ 1.118,1 % | ▲ 1.118,1 % | 21,8 K RON | |
| 70 | 70.COMPUSYS SRL▲ 41 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8,3 K RON— | — | 55,1 K RON | |
| 71 | 71.PRINT-DIGITAL SRL▼ 11 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 7,2 K RON▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 10 K RON | |
| 72 | 72.TIPO PRES SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 7 K RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 12,9 K RON | |
| 73 | 73.KAIKKI S.R.L.▼ 5 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 6 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 25 K RON | |
| 74 | 74.WEB INC SRL▼ 5 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 5,8 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 82,8 K RON | |
| 75 | 75.OPRIŞ RECORDING STUDIO S.R.L.▼ 27 | Municipiul Zalău, Sălaj | 5,8 K RON▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 21,8 K RON | |
| 76 | 76.TLH BOGAR SRL▲ 4 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 5,6 K RON▲ 128,3 % | ▲ 128,3 % | 187 RON | |
| 77 | 77.GRI SERVICE SRL▼ 4 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 5,5 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 0 RON | |
| 78 | 78.DRACULA IT DATA S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 5,3 K RON— | — | — | -4,2 K RON |
| 79 | 79.DA & CZ CONSULTING SRL▲ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,8 K RON▲ 442,8 % | ▲ 442,8 % | -3,5 K RON | |
| 80 | 80.HARD FORK VALULE S.R.L.nou | Sat Ip, Comuna Ip, Sălaj | 4,3 K RON— | — | — | -4 K RON |
| 81 | 81.HAPPY MUSIC STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,1 K RON— | — | — | -4,1 K RON |
| 82 | 82.SCP ERP IT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,9 K RON— | — | — | 199,7 K RON |
| 83 | 83.ANALOG - DIGITAL SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,8 K RON▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 41,2 K RON | |
| 84 | 84.ARCHLIME APP SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,3 K RON— | — | — | 58,5 K RON |
| 85 | 85.PRIMA SERV SRL▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,2 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 14,3 K RON | |
| 86 | 86.RUBICUBE SRL▼ 5 | Sat Mirşid, Comuna Mirşid, Sălaj | 2,6 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 27,3 K RON | |
| 87 | 87.JAVELI TECH SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,6 K RON▲ 184,7 % | ▲ 184,7 % | 122,3 K RON | |
| 88 | 88.ISPMTADMIN SRL▼ 5 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 2,2 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 60 K RON | |
| 89 | 89.ROSYS SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,1 K RON0,0% | 0,0% | -50 RON | |
| 90 | 90.JAU CRISS COMPANY S.R.L.-D.nou | Sat Moigrad-Porolissum, Comuna Mirşid, Sălaj | 2 K RON— | — | — | 2,7 K RON |
| 91 | 91.MINDMATTERS RESOURCING S.R.L.▼ 16 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 2 K RON▼ 63,5 % | ▼ 63,5 % | 8,5 K RON | |
| 92 | 92.MARUŞCA TECH GROUP SRL▼ 4 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 1,8 K RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 48,4 K RON | |
| 93 | 93.NEXT ESSEDI SRL▼ 11 | Sat Derşida, Comuna Bobota, Sălaj | 1,8 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 149 K RON | |
| 94 | 94.ADCO SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,8 K RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 9,2 K RON | |
| 95 | 95.FERKO HOST SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,7 K RON▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 28,5 K RON | |
| 96 | 96.AGEIA LIMITED SRL▼ 53 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,7 K RON▼ 96,3 % | ▼ 96,3 % | 41,4 K RON | |
| 97 | 97.FUNIT SOFT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,6 K RON— | — | — | 102,2 K RON |
| 98 | 98.CODEBLOOM S.R.L.-D.nou | Sat Gâlgău, Comuna Gâlgău, Sălaj | 1,6 K RON— | — | — | 81,5 K RON |
| 99 | 99.BRIDGE GROUP IT S.R.L.nou | Sat Ilişua, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 1,6 K RON— | — | — | 1,7 K RON |
| 100 | 100.M K Y COMP SRL▼ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Sălaj
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
128 firme · 125,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
45 firme · 40 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
2 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
26 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
17 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
9 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 773,3 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 640,5 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 496,4 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 466,3 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 391,2 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 367,7 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
2 firme · 188,4 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
2 firme · 169,7 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 135,7 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 52 K RON
CAEN 0620
Activități de servicii în tehnologia informației
1 firme · 35,5 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 500 RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 0 RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 0 RON