Top 100 firme — IT și comunicații, Sălaj după datorii în 2012
117 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 12,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2 K RON, iar liderul atinge 3,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HANNA INSTRUMENTS ROMANIA SRL= | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 3,7 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -36,9 K RON | |
| 2 | 2.ALFA SOFTWARE SA▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 557,1 K RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 879,7 K RON | |
| 3 | 3.MEDIA GRUP SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 553,9 K RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 8,2 K RON | |
| 4 | 4.V M R DIGITAL SRL▲ 5 | Sat Chendrea, Comuna Bălan, Sălaj | 491,2 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -141,9 K RON | |
| 5 | 5.INFO PLUS SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 478 K RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 226,2 K RON | |
| 6 | 6.DIVO SRL▼ 3 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 441,2 K RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 105,5 K RON | |
| 7 | 7.MULTIMEDIA NETWORK SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 410,2 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 4,7 K RON | |
| 8 | 8.UNISYSTEMS SA= | Municipiul Zalău, Sălaj | 364,4 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 67,7 K RON | |
| 9 | 9.SIMAR SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 324,9 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 747 RON | |
| 10 | 10.GIL IMPEX SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 290,3 K RON— | — | 317 RON | |
| 11 | 11.AC NET SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 283 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -3,3 K RON | |
| 12 | 12.NET TELECOM SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 279 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | -97 RON | |
| 13 | 13.ARA SOUND SRL▲ 4 | Sat Poarta Sălajului, Comuna Românaşi, Sălaj | 239,3 K RON▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | -17,3 K RON | |
| 14 | 14.NETWORK SERVICE SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 220,1 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 6,5 K RON | |
| 15 | 15.COMPUTER & TELECOM SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 212,4 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 2,9 K RON | |
| 16 | 16.RHONDA ONY SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 192,9 K RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 12,9 K RON | |
| 17 | 17.MICROWORKS S.R.L.▼ 4 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 183,3 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 36,8 K RON | |
| 18 | 18.CNC SYSTEMS SRL▼ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 182,2 K RON▼ 84 % | ▼ 84 % | -51,3 K RON | |
| 19 | 19.INTER LUX SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 156,3 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 14,5 K RON | |
| 20 | 20.GIL DISTRIBUTION SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 151,6 K RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 0 RON | |
| 21 | 21.IPC CONSULT ITALIAN PDC S.R.L.▲ 71 | Sat Adalin, Comuna Dragu, Sălaj | 142 K RON▲ 8.186,1 % | ▲ 8.186,1 % | 5,7 K RON | |
| 22 | 22.COMBYTE SRL▲ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 125,9 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -11 K RON | |
| 23 | 23.BITERM SRL▲ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 122,6 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | -40,8 K RON | |
| 24 | 24.IMS GRUP KOM SRL▲ 29 | Sat Surduc, Comuna Surduc, Sălaj | 119,2 K RON▲ 435,2 % | ▲ 435,2 % | 3,8 K RON | |
| 25 | 25.ANDARI GENERAL MED S.R.L.▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 107,3 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 215 RON | |
| 26 | 26.SIG-MA C&C SRL▼ 5 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 106,4 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 152 RON | |
| 27 | 27.AMS TLCOM SRL▲ 3 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 94,5 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -18,9 K RON | |
| 28 | 28.LOGIC SERVICE SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 89,8 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 2,1 K RON | |
| 29 | 29.RO-GER CONTACT SRL= | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 89,7 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -2,8 K RON | |
| 30 | 30.INFO GRAPH SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 87,1 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | -37,6 K RON | |
| 31 | 31.STADIFORM SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 86,9 K RON▼ 46,4 % | ▼ 46,4 % | 23,3 K RON | |
| 32 | 32.SENZOR SRL▲ 51 | Municipiul Zalău, Sălaj | 80,5 K RON▲ 1.655,2 % | ▲ 1.655,2 % | 14,6 K RON | |
| 33 | 33.AUTHENTIC MEDIA SRL= | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 78,8 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | -13,6 K RON | |
| 34 | 34.FIRESTORM SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 68,1 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 8,2 K RON | |
| 35 | 35.ONLINE WEBDESIGN SRL▲ 62 | Municipiul Zalău, Sălaj | 59,2 K RON▲ 4.952,8 % | ▲ 4.952,8 % | -28,2 K RON | |
| 36 | 36.STARNETRANS SRL▲ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 57,2 K RON▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 1,1 K RON | |
| 37 | 37.CHARISMA PRINT SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 56,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 38 | 38.SOLID SPECIALIST CX SRL▲ 50 | Municipiul Zalău, Sălaj | 54,1 K RON▲ 2.395 % | ▲ 2.395 % | 264 K RON | |
| 39 | 39.TLH TONY SRL▼ 1 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 53,2 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 3,2 K RON | |
| 40 | 40.TELECOM RUR SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 52,8 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 34,5 K RON | |
| 41 | 41.SELENIUM EXPERT SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 49,2 K RON0,0% | 0,0% | -835 RON | |
| 42 | 42.KABELGLOBO SRL▲ 24 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 43,4 K RON▲ 331,8 % | ▲ 331,8 % | 24,3 K RON | |
| 43 | 43.TIPOVID SRL▼ 2 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 41 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 111 RON | |
| 44 | 44.MODERNSOFT SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 39,9 K RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | 24,3 K RON | |
| 45 | 45.RUBIK COMMUNICATIONS SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 39,2 K RON— | — | — | 41 K RON |
| 46 | 46.DOCTOR SATELIT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 38,6 K RON— | — | — | 4,5 K RON |
| 47 | 47.FIBER NETWORK SRL▲ 3 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 37,9 K RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 22,1 K RON | |
| 48 | 48.VIAMED SRL▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 36,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 49 | 49.TERRAVOX SRL▲ 7 | Sat Sânmihaiu Almaşului, Comuna Sânmihaiu Almaşului, Sălaj | 34 K RON▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | -8,1 K RON | |
| 50 | 50.OPTIC MAU HOLDING SRLnou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 32,1 K RON— | — | — | -1,2 K RON |
| 51 | 51.WELT OFFICE SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 32 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 52 | 52.BEL COMPUTER SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 30,3 K RON— | — | 0 RON | |
| 53 | 53.ROM IT CONSULT SRL▼ 10 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 28,6 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -401 RON | |
| 54 | 54.INFOSERV SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 27,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 55 | 55.NEFA SOFT SRL▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 27,6 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 38,8 K RON | |
| 56 | 56.LEION CONCEPT SRL▼ 9 | Sat Măerişte, Comuna Măerişte, Sălaj | 26 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 163 RON | |
| 57 | 57.BUSINESS RACOL SRL-Dnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 25,4 K RON— | — | — | 8,5 K RON |
| 58 | 58.CODELINE SOLUTIONS SRL▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 25,4 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -415 RON | |
| 59 | 59.QSERV KALYPSO SRL▲ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 24,5 K RON▲ 161,3 % | ▲ 161,3 % | -17,2 K RON | |
| 60 | 60.INFO SDA SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 23,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 61 | 61.PROFIMUSIC SRL▼ 39 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 23,1 K RON▼ 82,1 % | ▼ 82,1 % | 22,5 K RON | |
| 62 | 62.DP WINPACK TV SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 22,5 K RON— | — | — | 11,9 K RON |
| 63 | 63.PRESTHOME SRLnou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 22,2 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 408,4 K RON | |
| 64 | 64.PUBLIPROF.RA SRL▲ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20,3 K RON▲ 271,1 % | ▲ 271,1 % | -8,1 K RON | |
| 65 | 65.KAIKKI S.R.L.▲ 17 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 20,3 K RON▲ 320,1 % | ▲ 320,1 % | 25,8 K RON | |
| 66 | 66.MMD SOFTWARE SRL▲ 32 | Municipiul Zalău, Sălaj | 19,5 K RON▲ 1.684,8 % | ▲ 1.684,8 % | 3,1 K RON | |
| 67 | 67.QUARTZ SOFTWARE SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18,3 K RON▲ 117,5 % | ▲ 117,5 % | -10,2 K RON | |
| 68 | 68.ADCO SRL▼ 29 | Municipiul Zalău, Sălaj | 17,8 K RON▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 19,2 K RON | |
| 69 | 69.HI-TECH SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15,8 K RON0,0% | 0,0% | -217 RON | |
| 70 | 70.AXIOMA DIGITAL SAT SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15,5 K RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 5,9 K RON | |
| 71 | 71.COREX SRL▼ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 14,7 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 0 RON | |
| 72 | 72.RED TARGET SRL▼ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 13,8 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 4,7 K RON | |
| 73 | 73.INFO-SMART SRL▼ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 13,7 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 8,1 K RON | |
| 74 | 74.PRINT-DIGITAL SRL▼ 10 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 12,7 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | -2 K RON | |
| 75 | 75.PRIMA SERV SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,7 K RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | -1,9 K RON | |
| 76 | 76.INTELLITECH SRL▼ 15 | Sat Bogdana, Comuna Buciumi, Sălaj | 10,2 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 202 RON | |
| 77 | 77.TREISPE SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 10 K RON▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 21,1 K RON | |
| 78 | 78.ULYSSYS PARTIUM SRL▼ 34 | Sat Ilişua, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 9,2 K RON▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | 14,3 K RON | |
| 79 | 79.CHRIS SYSTEMS SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 8,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 80 | 80.ESCAPE TELECOM SRL= | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 8,6 K RON▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 150,6 K RON | |
| 81 | 81.VACODERS TECH SRLnou | Sat Sâg, Comuna Sâg, Sălaj | 8 K RON— | — | — | -4,9 K RON |
| 82 | 82.EDROM DATA EXPERT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 7,5 K RON— | — | — | 16,2 K RON |
| 83 | 83.SENTOWEB SRLnou | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 7,1 K RON— | — | — | -4,4 K RON |
| 84 | 84.TELE 2000 PLUS SRL▼ 7 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 6,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 85 | 85.MEDIA DESIGN SRL▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 6,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.GRI SERVICE SRL▼ 7 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 6,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 87 | 87.VABOIA TELECOM SRL▲ 2 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 6 K RON▲ 180,8 % | ▲ 180,8 % | 9,2 K RON | |
| 88 | 88.VESTEL COMUNICATION SRL▼ 12 | Sat Gâlgău Almaşului, Comuna Bălan, Sălaj | 5,5 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 0 RON | |
| 89 | 89.NIKI SAT TV SRL▼ 15 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 4,5 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | 0 RON | |
| 90 | 90.COLOR SPRING SRLnou | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 4 K RON— | — | — | -2,9 K RON |
| 91 | 91.PEERNETWORK 2012 SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,3 K RON— | — | — | 13,7 K RON |
| 92 | 92.M K Y COMP SRL▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,3 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 313 RON | |
| 93 | 93.COMPUSYS SRL▼ 23 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,2 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 51 K RON | |
| 94 | 94.TIPO PRES SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,9 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 14,7 K RON | |
| 95 | 95.KHARISMA ART SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 96 | 96.AGEIA LIMITED SRL▼ 33 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,5 K RON▼ 76,9 % | ▼ 76,9 % | 21,4 K RON | |
| 97 | 97.RELION IT SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,4 K RON▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | -992 RON | |
| 98 | 98.WEB INC SRL▼ 2 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 2,4 K RON▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 18,6 K RON | |
| 99 | 99.ROSYS SRL▼ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 100 | 100.MEDIADIFF PRODUCT SRLnou | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 2 K RON— | — | — | -1 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Sălaj
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
128 firme · 125,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
45 firme · 40 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
2 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
26 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
17 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
9 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 773,3 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 640,5 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 496,4 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 466,3 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 391,2 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 367,7 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
2 firme · 188,4 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
2 firme · 169,7 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 135,7 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 52 K RON
CAEN 0620
Activități de servicii în tehnologia informației
1 firme · 35,5 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 500 RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 0 RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 0 RON