Top 100 firme — IT și comunicații, Sălaj după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2025
57 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4 %, iar liderul atinge 73,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CELUS SOFTWARE S.R.L.nou | Sat Recea, Comuna Vârşolţ, Sălaj | 73,4 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 475,8 K RON | |
| 2 | 2.NANOPIXEL S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 69 %▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 534,1 K RON | |
| 3 | 3.STEALTHY OWL TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Sat Sâg, Comuna Sâg, Sălaj | 67,4 %▲ 212,7 % | ▲ 212,7 % | 707,1 K RON | |
| 4 | 4.COLUCI CONSULT SRL▲ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 57,2 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 273,7 K RON | |
| 5 | 5.INSTANT SYNC S.R.L.nou | Sat Sâg, Comuna Sâg, Sălaj | 50 %▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 622,7 K RON | |
| 6 | 6.B-SMART SOFT S.R.L.nou | Sat Almaşu, Comuna Almaşu, Sălaj | 49,3 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 234,1 K RON | |
| 7 | 7.DOLPHIN DESIGN S.R.L.▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 41,2 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 88,6 K RON | |
| 8 | 8.ACTION DIGITAL SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 38,7 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 409,5 K RON | |
| 9 | 9.VALERIAN SOFTWARE S.R.L.nou | Sat Sighetu Silvaniei, Comuna Chieşd, Sălaj | 37,7 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 882,7 K RON | |
| 10 | 10.SRA AUTOMATION S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 35,2 %▲ 79 % | ▲ 79 % | 427,4 K RON | |
| 11 | 11.EPEIOS S.R.L.▼ 9 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 34,5 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 270,5 K RON | |
| 12 | 12.CODA COMMUNICATIONS SRL▼ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 33,4 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 13 | 13.HRD SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 33,2 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 159,2 K RON | |
| 14 | 14.AUTHENTIC MEDIA SRL▼ 7 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 31,8 %▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 541,7 K RON | |
| 15 | 15.SWITCH SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 30,5 %▼ 44 % | ▼ 44 % | 259,4 K RON | |
| 16 | 16.INTELLIBYTE S.R.L.nou | Sat Bocşa, Comuna Bocşa, Sălaj | 30 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 197,9 K RON | |
| 17 | 17.AFACEREA CORMOS S.R.L.▲ 7 | Sat Aluniş, Comuna Benesat, Sălaj | 27,8 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 283,2 K RON | |
| 18 | 18.SCP ERP IT S.R.L.▲ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | 23,2 %▲ 60,2 % | ▲ 60,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.MEDIA IT SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 22,1 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 631 K RON | |
| 20 | 20.FIRESTORM SRL▲ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 22,1 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 56,7 K RON | |
| 21 | 21.SMART SOFT SOLUTIONS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 21,9 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 263,2 K RON | |
| 22 | 22.WHITEX DESIGN S.R.L.nou | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 20,7 %▲ 80,1 % | ▲ 80,1 % | 107,3 K RON | |
| 23 | 23.SEDO ELECTRIC SRL▼ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 20,3 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 2 mil. RON | |
| 24 | 24.SILVER BULLET S.R.L.nou | Sat Peceiu, Comuna Bănişor, Sălaj | 18,9 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 299,8 K RON | |
| 25 | 25.BRIDGE GROUP IT S.R.L.▼ 3 | Sat Ilişua, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 18 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 291,7 K RON | |
| 26 | 26.NEXTTECH INTERNATIONAL SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 18 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 24,5 mil. RON | |
| 27 | 27.FLYTHROUGH TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 17,7 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 172,1 K RON | |
| 28 | 28.6S-IT VISIONS S.R.L.▲ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15,5 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 510,6 K RON | |
| 29 | 29.SWIFTKAGE S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 15,5 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 396,7 K RON | |
| 30 | 30.CONCEPTUAL - BOX & DESIGN S.R.L.▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 15,4 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 239 K RON | |
| 31 | 31.KANBAN RT SOFT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 14,7 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 340,7 K RON | |
| 32 | 32.MMD SMART SOFT S.R.L.nou | Sat Bănişor, Comuna Bănişor, Sălaj | 14,5 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 130,7 K RON | |
| 33 | 33.BRISROM CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 14,4 %▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | 149,1 K RON | |
| 34 | 34.SPARECASH SRLnou | Sat Iaz, Comuna Plopiş, Sălaj | 13,9 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 218,8 K RON | |
| 35 | 35.INFO GRAPH SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 13,9 %▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 123,4 K RON | |
| 36 | 36.FUTUREINVESTING S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 13,6 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 93,6 K RON | |
| 37 | 37.ALFA SOFTWARE SA▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 13,4 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 5,8 mil. RON | |
| 38 | 38.WING DEVELOPMENT S.R.L.▼ 30 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 13,2 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 277,3 K RON | |
| 39 | 39.WORLD WIDE BIZCOM S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,4 %— | — | 2,1 K RON | |
| 40 | 40.FO SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 11,4 %▲ 1.001,1 % | ▲ 1.001,1 % | 274,6 K RON | |
| 41 | 41.CODEFLUENT LABS S.R.L.nou | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 9,4 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 912,6 K RON | |
| 42 | 42.CODECARE S.R.L.▼ 28 | Sat Surduc, Comuna Surduc, Sălaj | 7,9 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 569,6 K RON | |
| 43 | 43.DATANDIS S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 7,9 %▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | 154,6 K RON | |
| 44 | 44.INFO PLUS SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 7 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 793,3 K RON | |
| 45 | 45.SANTA WEBNET S.R.L.▼ 8 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 6,9 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 91,1 K RON | |
| 46 | 46.ADAPT LOGIQ ONLINE SRL▼ 36 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 6,8 %▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 47,5 K RON | |
| 47 | 47.INFOAD IT SĂLAJ S.R.L.nou | Municipiul Zalău, Sălaj | 6 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 41,2 K RON | |
| 48 | 48.SIMAR SRL▼ 21 | Municipiul Zalău, Sălaj | 5,3 %▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 369 RON | |
| 49 | 49.ARCANUM WONDERS S.R.L.nou | Sat Bădăcin, Comuna Pericei, Sălaj | 4,6 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 398,4 K RON | |
| 50 | 50.BUSINESS CLOUDWARE S.R.L.▼ 41 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,5 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 374,1 K RON | |
| 51 | 51.RSA SOFT S.R.L.▼ 47 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,4 %▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 171,1 K RON | |
| 52 | 52.THETA SOFTWARE S.R.L.▼ 33 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,1 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 409,5 K RON | |
| 53 | 53.LEAF TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 27 | Municipiul Zalău, Sălaj | 3,1 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 168,6 K RON | |
| 54 | 54.PRESTHOME SRLnou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 2,6 %▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 258,7 K RON | |
| 55 | 55.WEB INC SRLnou | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 0,8 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 137,2 K RON | |
| 56 | 56.ARTOFCHRIS MULTIMEDIA SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 0,7 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 204,7 K RON | |
| 57 | 57.NO-SB SYSTEMS S.R.L.▼ 51 | Sat Hereclean, Comuna Hereclean, Sălaj | 0,4 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 399,7 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Sălaj
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
128 firme · 125,2 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
45 firme · 40 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
2 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
5 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
12 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
26 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
17 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
9 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
4 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 773,3 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
4 firme · 640,5 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
1 firme · 496,4 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
4 firme · 466,3 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 391,2 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 367,7 K RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
2 firme · 188,4 K RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
2 firme · 169,7 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
3 firme · 135,7 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 52 K RON
CAEN 0620
Activități de servicii în tehnologia informației
1 firme · 35,5 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 500 RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
2 firme · 0 RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 0 RON