Top 100 firme — Imobiliare, Mureș după datorii în 2010
303 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 726,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 235 K RON, iar liderul atinge 484,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ERP TARGU MURES SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 484,4 mil. RON▲ 105,8 % | ▲ 105,8 % | -25 mil. RON | |
| 2 | 2.VALTECIA ACHIZITII S.R.L.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 53,1 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -9,7 mil. RON | |
| 3 | 3.PROFITEC SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 19,6 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 212,2 K RON | |
| 4 | 4.EMMEDI SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 17,1 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -210,6 K RON | |
| 5 | 5.ROMUR SA▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 8,5 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 6 | 6.TIME COM SA= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 7,8 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 379,8 K RON | |
| 7 | 7.VERTIQUAL PROPERTIES S.R.L.▲ 1 | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 7,2 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.PRINOTH IMOBIL SRL▲ 3 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 5,5 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -134,3 K RON | |
| 9 | 9.ALPINA SA▼ 2 | Municipiul Reghin, Mureş | 5,3 mil. RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.SCHONENBACH SRL= | Municipiul Sighişoara, Mureş | 5 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | -741,8 K RON | |
| 11 | 11.ZYGOTA SRLnou | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 4,7 mil. RON— | — | -222,2 K RON | |
| 12 | 12.IULIANA INVEST SRL▲ 1 | Loc. Ungheni, Oraş Ungheni, Mureş | 4,6 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -109,9 K RON | |
| 13 | 13.GERANCO SRLnou | Sat Corunca, Comuna Corunca, Mureş | 4,5 mil. RON— | — | -95,2 K RON | |
| 14 | 14.LM TRADE SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,3 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 62,6 K RON | |
| 15 | 15.BULL SRL= | Sat Gurghiu, Comuna Gurghiu, Mureş | 4,2 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -82,6 K RON | |
| 16 | 16.INDUSTRIE MICA SI PRESTATII SRL▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 22 K RON | |
| 17 | 17.DECENEUS SERV COM SRL▼ 5 | Sat Glodeni, Comuna Glodeni, Mureş | 3,9 mil. RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 44,4 K RON | |
| 18 | 18.HAYDER INDUSTRIEANLAGEN SRL▲ 1 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 3,9 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 30,7 K RON | |
| 19 | 19.LOMAS SRL▼ 3 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 3,8 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -840,8 K RON | |
| 20 | 20.SILVANA SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,5 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 733,7 K RON | |
| 21 | 21.ADRIA INVEST IMOBIL SRL▼ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3,4 mil. RON▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | 235,3 K RON | |
| 22 | 22.VITRUVIO IMMOBILIARE SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,9 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -86,3 K RON | |
| 23 | 23.DEVELOPMENT REZIDENCIAL CORUNCA SRL▼ 2 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 2,9 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -3,5 K RON | |
| 24 | 24.GEV IMOB SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 1,9 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 70,6 K RON | |
| 25 | 25.EURODU INVEST GRUP SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,9 mil. RON— | — | -216,5 K RON | |
| 26 | 26.DOLOMITI INVEST SRL▲ 7 | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 1,9 mil. RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | -806,5 K RON | |
| 27 | 27.CUNEO INVESTIMENT SRL▼ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -53,4 K RON | |
| 28 | 28.GRISOL SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | -113,6 K RON | |
| 29 | 29.ROMVEST SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | -12,2 K RON | |
| 30 | 30.ALM GRUP SA▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,8 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.FIVE STAR INVESTMENT SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -29 K RON | |
| 32 | 32.TRANZACTII IMOBILIARE SRL▼ 5 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,5 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -206,5 K RON | |
| 33 | 33.AREX FM SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 192,4 K RON | |
| 34 | 34.TRANSYLVANIA IMMOBILIARE INVESTMENT SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,5 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -30,8 K RON | |
| 35 | 35.IRIS DACIA COM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 25,8 K RON | |
| 36 | 36.SASSY SRL▼ 7 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 1,4 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 382,5 K RON | |
| 37 | 37.TIMMER ESTATE SRL= | Municipiul Reghin, Mureş | 1,4 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -3,1 K RON | |
| 38 | 38.ZWAAN ROM SRL= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -2,4 K RON | |
| 39 | 39.DAICHI & VEIKKO MANAGEMENT SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -59,9 K RON | |
| 40 | 40.AMAZON CONSULTING SRL▼ 10 | Municipiul Reghin, Mureş | 1,3 mil. RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 239,6 K RON | |
| 41 | 41.PJW SRLnou | Sat Icland, Comuna Ernei, Mureş | 1,3 mil. RON— | — | — | -31,8 K RON |
| 42 | 42.EUROCAN SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -43,7 K RON | |
| 43 | 43.EURO MANAGEMENT & CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Târnăveni, Mureş | 1,1 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 342,6 K RON | |
| 44 | 44.HANSVIL INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -60,8 K RON | |
| 45 | 45.ADORA HOUSE SRL▲ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 1 mil. RON▲ 99,8 % | ▲ 99,8 % | 2,3 K RON | |
| 46 | 46.PARTENERUL ENGLEZ SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 999,8 K RON0,0% | 0,0% | -4,6 K RON | |
| 47 | 47.CHARME COM SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 996 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -30,8 K RON | |
| 48 | 48.2P SRL▼ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 937,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 49 | 49.EURO MURES SRL▼ 1 | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 933 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | -102,8 K RON | |
| 50 | 50.ATLAS IMOBILIARE SRL▼ 30 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 913,4 K RON▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 124,9 K RON | |
| 51 | 51.EGO GRUP SRL▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 892,4 K RON▲ 104,7 % | ▲ 104,7 % | -62,9 K RON | |
| 52 | 52.WORLD IMOBILIARE SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 885,2 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -94,7 K RON | |
| 53 | 53.ROMARK SAnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 853,7 K RON— | — | -9 K RON | |
| 54 | 54.BEST HOUSE SRL▲ 12 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 831,7 K RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | -15,5 K RON | |
| 55 | 55.ROSENBERG S.R.L.▼ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 831,5 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 1,1 mil. RON | |
| 56 | 56.TEMESI & TARSA SRL▼ 7 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 811,6 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -4,5 K RON | |
| 57 | 57.GROPIUS HOLDING SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 796,9 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | -133,6 K RON | |
| 58 | 58.INTER AS SRL▼ 6 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 781,1 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | -29,5 K RON | |
| 59 | 59.VAMPAIR RO SRL▲ 36 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 770,4 K RON▲ 237,9 % | ▲ 237,9 % | 13,9 K RON | |
| 60 | 60.PROFIS CONSULTING SRL▲ 97 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 759,8 K RON▲ 1.037,9 % | ▲ 1.037,9 % | 231,9 K RON | |
| 61 | 61.LUTEX SA▲ 80 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 681,8 K RON▲ 630,1 % | ▲ 630,1 % | -47,8 K RON | |
| 62 | 62.RAIBOL SRLnou | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 655,3 K RON— | — | — | -3,5 K RON |
| 63 | 63.LAKATOS LTB SRL▲ 168 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 644,9 K RON▲ 5.507,4 % | ▲ 5.507,4 % | -2,9 K RON | |
| 64 | 64.MURA CENTER SRL▼ 7 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 629,8 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 13,2 K RON | |
| 65 | 65.DABASI LILIOM SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 626,9 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -278 K RON | |
| 66 | 66.ARGENTA INVEST SRL▲ 12 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 622,6 K RON▲ 75,3 % | ▲ 75,3 % | -191 K RON | |
| 67 | 67.EAST INVEST SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 615,8 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | -207,9 K RON | |
| 68 | 68.ALPHA INVEST SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 612,6 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -7,6 K RON | |
| 69 | 69.IMOBILIARE B&B SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 587,4 K RON— | — | -25,5 K RON | |
| 70 | 70.PLASTISYS INVEST SRL▼ 17 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 572,5 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 61,6 K RON | |
| 71 | 71.AMAS IMOB SRL▼ 8 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 503,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.BIEFFE IMOBILIARE SRL▼ 8 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 487,5 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -8,3 K RON | |
| 73 | 73.LOCATIV SA▲ 16 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 470,7 K RON▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | 110,8 K RON | |
| 74 | 74.ROZSA LASZLO INVEST SRL▲ 12 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 430,4 K RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 21 K RON | |
| 75 | 75.SELSYR CONSTRUCT SRL▼ 7 | Loc. Luduş, Oraş Luduş, Mureş | 419,4 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -2,3 K RON | |
| 76 | 76.DECENEUS IMOBILIARE SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 418,3 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -27,6 K RON | |
| 77 | 77.RCB ADMINISTRARE SI INCHIRIERE SPATII SRL▼ 26 | Sat Sâncraiu de Mureş, Comuna Sâncraiu de Mureş, Mureş | 406,2 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 78 | 78.TOGAN CAR TRADING SRLnou | Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureş | 400,6 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 18,7 K RON | |
| 79 | 79.GULDEN HOUSE SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 395 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | -122,1 K RON | |
| 80 | 80.SMARA SRL▼ 10 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 390,9 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -11,7 K RON | |
| 81 | 81.SERMI SRL▼ 8 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 383,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 0 RON | |
| 82 | 82.PROTECTOR SRL▼ 2 | Sat Nicoleşti, Comuna Crăciuneşti, Mureş | 381,6 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -11,5 K RON | |
| 83 | 83.DOCTORS&CO SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 381,2 K RON— | — | — | -698 RON |
| 84 | 84.M&I COMP SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 371,2 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 135,6 K RON | |
| 85 | 85.TRANSPORT AUTO MARFA SA▲ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 370,7 K RON▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 61 K RON | |
| 86 | 86.IMOBIL PLANET SRL▼ 7 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 370,2 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -20,2 K RON | |
| 87 | 87.PLATINIUM SRL▼ 16 | Municipiul Reghin, Mureş | 367,4 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -21,7 K RON | |
| 88 | 88.INTERCASA SRL▼ 13 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 354,1 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 9 K RON | |
| 89 | 89.OVIDIUS IMO SRL▼ 8 | Municipiul Sighişoara, Mureş | 351 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 16,5 K RON | |
| 90 | 90.CRIS REAL ESTATE SRL▼ 31 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 348,2 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | -73,4 K RON | |
| 91 | 91.MURESTEX SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 341 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 10,3 K RON | |
| 92 | 92.GAMIS HAUSE SRLnou | Loc. Sângeorgiu de Pădure, Oraş Sângeorgiu de Pădure, Mureş | 333,3 K RON— | — | -95,9 K RON | |
| 93 | 93.TONYRENT SRL▼ 19 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 325,4 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | -39,4 K RON | |
| 94 | 94.DEAL PROPRIETATI SRL▲ 102 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 319,9 K RON▲ 1.031,2 % | ▲ 1.031,2 % | -12,6 K RON | |
| 95 | 95.ATCOM SOCIETATE COOPERATIVA▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 274,5 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 11,2 K RON | |
| 96 | 96.MORDIA IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 271,5 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | -114,7 K RON | |
| 97 | 97.OLESTE SRL▼ 4 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 256 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -12,1 K RON | |
| 98 | 98.BORSA IMOBILIARE SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 254,6 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -4,5 K RON | |
| 99 | 99.BUCIN TURISM SRL▼ 54 | Municipiul Reghin, Mureş | 235,7 K RON▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | -26,7 K RON | |
| 100 | 100.IOMAR TURIST SRL▼ 40 | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 235 K RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 9,5 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Mureș
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
322 firme · 284,4 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
25 firme · 106,7 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
32 firme · 34,9 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
151 firme · 18,6 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
41 firme · 13 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
13 firme · 6,6 mil. RON