Top 100 firme — Construcții, Buzău după datorii în 2015
999 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 414,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 751,7 K RON, iar liderul atinge 81,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMO INVESTMENTS ESTATE SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 81,8 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -749,7 K RON | |
| 2 | 2.TNT CONSTRUCT 2002 SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 18,8 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -37 K RON | |
| 3 | 3.INTEGRAL SA= | Municipiul Buzău, Buzău | 17,4 mil. RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | -4 mil. RON | |
| 4 | 4.PETRO CONSIND SRL▲ 14 | Municipiul Buzău, Buzău | 15 mil. RON▲ 180,2 % | ▲ 180,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 5 | 5.BEDAMIRO HOLDING PARCĂRI CONSTRUCT S.A.▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 13,8 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 825 K RON | |
| 6 | 6.CONCAS SA▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 12,7 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 7 | 7.MECAN CONSTRUCT SA▲ 3 | Loc. Patârlagele, Oraş Patârlagele, Buzău | 12,1 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 13,2 mil. RON | |
| 8 | 8.PRAKT INVEST SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 11,7 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 202 K RON | |
| 9 | 9.EDIL ENGINEERING SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 11,4 mil. RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 76,3 K RON | |
| 10 | 10.AMTRAC INTERNATIONAL SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 11,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 11 | 11.CONFERIC SRL▲ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,7 mil. RON▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 5,8 mil. RON | |
| 12 | 12.PROVALEN URBAN SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 9 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 562 K RON | |
| 13 | 13.PROVISTA TELEGRAPH SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 7,7 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -163,8 K RON | |
| 14 | 14.CONPRIF SA▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 6,3 mil. RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 255,1 K RON | |
| 15 | 15.NOA TRANS CONST SRL▲ 6 | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 6,1 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 16 | 16.URBIS SERV SRL▼ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 5,3 mil. RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 6,4 mil. RON | |
| 17 | 17.LICIU CON SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 5,1 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 389,5 K RON | |
| 18 | 18.CSI INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 5,1 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -65,7 K RON | |
| 19 | 19.TEPE SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,8 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 88,3 K RON | |
| 20 | 20.MULTIPROD ENERGO SRL▲ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,7 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 668,3 K RON | |
| 21 | 21.COMO SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,6 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 442 RON | |
| 22 | 22.PRODINVEST 94 SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,5 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 83,5 K RON | |
| 23 | 23.WEIMAR SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,4 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 31,7 K RON | |
| 24 | 24.TEHNO SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,3 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 144,9 K RON | |
| 25 | 25.AURORA INCONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,2 mil. RON▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | 627,9 K RON | |
| 26 | 26.DEZVOLTĂRI REZIDENŢIALE SRL▲ 101 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,9 mil. RON▲ 706 % | ▲ 706 % | -30,5 K RON | |
| 27 | 27.TESLA POWER SYSTEMS SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,9 mil. RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 26,3 K RON | |
| 28 | 28.ALLIANCE CONSTRUCT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 3,8 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -137,4 K RON | |
| 29 | 29.AGI CONSTRUCT SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,7 mil. RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 60,2 K RON | |
| 30 | 30.ROMOIL 2003 SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,4 mil. RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 9,1 mil. RON | |
| 31 | 31.RC ENERGO INSTALL SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,3 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 608,8 K RON | |
| 32 | 32.PRESTCOM SERV SA▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,2 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -294,2 K RON | |
| 33 | 33.AQUA SYSTEM SRL▼ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 3 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 266,5 K RON | |
| 34 | 34.ROMTERM SRL▲ 5 | Sat Sărata-Monteoru, Comuna Merei, Buzău | 2,9 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 10,8 K RON | |
| 35 | 35.SEB CONSTRUCT SRL▲ 6 | Sat Căldaruşeanca, Comuna Glodeanu Sărat, Buzău | 2,6 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 686,5 K RON | |
| 36 | 36.BAREX COM SRL▼ 3 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,6 mil. RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 37 | 37.SPEED AUTO GAS SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2,5 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 0 RON | |
| 38 | 38.AL KARON SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 2,5 mil. RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 775,2 K RON | |
| 39 | 39.REPSOND COMPANY SRL▼ 7 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 2,5 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 267,6 K RON | |
| 40 | 40.MJC STRADE INFRASTRUCTURI SRL▲ 5 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 2,4 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -122,1 K RON | |
| 41 | 41.ELMAFLUX INDUSTRIES SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,4 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -1,2 K RON | |
| 42 | 42.VOINEA CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,2 mil. RON▼ 46,2 % | ▼ 46,2 % | -305,8 K RON | |
| 43 | 43.SOLO PROD SRL▲ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,2 mil. RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 373,6 K RON | |
| 44 | 44.DAVIDANA SRL▲ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,2 mil. RON▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 109,5 K RON | |
| 45 | 45.KOMPAKT ROHBAU SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 2,1 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 62,2 K RON | |
| 46 | 46.BETOMAX SRL▼ 15 | Municipiul Buzău, Buzău | 2 mil. RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | -283,3 K RON | |
| 47 | 47.AS PIN SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 1,9 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 254,9 K RON | |
| 48 | 48.IMPERIAL CONSTRUCT SRL= | Municipiul Buzău, Buzău | 1,9 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 119 K RON | |
| 49 | 49.CLIMA PROD SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,8 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 164 K RON | |
| 50 | 50.GEDA COM SRL▲ 153 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,8 mil. RON▲ 634 % | ▲ 634 % | 4,8 mil. RON | |
| 51 | 51.TEHNOGRUP ENERGO PETROL SRL▲ 32 | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 1,6 mil. RON▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 118,4 K RON | |
| 52 | 52.SIGMA MONTAJ SRL▲ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | -59,8 K RON | |
| 53 | 53.DESIGN PRODUCT SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 54 | 54.DRILLCON SRL▼ 12 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 1,5 mil. RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 5,7 K RON | |
| 55 | 55.GRUP ECOSERV SRL▲ 5 | Loc. Sibiciu de Sus, Oraş Patârlagele, Buzău | 1,4 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -140,3 K RON | |
| 56 | 56.PREST COMERCIAL 2000 SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -438,7 K RON | |
| 57 | 57.TEAM ONE SOLUTION S.R.L.nou | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 1,3 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 291,5 K RON | |
| 58 | 58.LUCIAN LKW SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 3,4 K RON | |
| 59 | 59.ELECTRO & CONSTRUCT SRL▲ 11 | Sat Verneşti, Comuna Verneşti, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 73,8 K RON | |
| 60 | 60.I&A NITU SISTEMS SRL-D▲ 32 | Sat Cislău, Comuna Cislău, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 386,1 K RON | |
| 61 | 61.GESIC PROD SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 24,1 K RON | |
| 62 | 62.LIM IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,3 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 150,3 K RON | |
| 63 | 63.MARISIA CONSTRUCT SRL▲ 17 | Sat Năeni, Comuna Năeni, Buzău | 1,3 mil. RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 94,4 K RON | |
| 64 | 64.D PRESS SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,3 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 17,1 K RON | |
| 65 | 65.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▲ 59 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 152,2 % | ▲ 152,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 66 | 66.BIA CONSEL 2003 SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 139 K RON | |
| 67 | 67.LUC INVEST SRL▼ 2 | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 480,5 K RON | |
| 68 | 68.VIA ATLANTIS SRL▲ 47 | Oraş Patârlagele, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 501,6 K RON | |
| 69 | 69.CONSTRUCT TRANS SRL▲ 130 | Sat Caşoca, Comuna Siriu, Buzău | 1,2 mil. RON▲ 350,1 % | ▲ 350,1 % | 263,9 K RON | |
| 70 | 70.DACOM TRANS SRL▼ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,2 mil. RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 48,2 K RON | |
| 71 | 71.ESP PROMOTOR 2005 SRL▼ 5 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 375,3 K RON | |
| 72 | 72.IMOBILIAR CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | -61,6 K RON | |
| 73 | 73.CONLOC SA▲ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 17,6 K RON | |
| 74 | 74.SĂNDOIU UTIL CONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -242 RON | |
| 75 | 75.BAU ENGINEERING MOTION SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 76 | 76.CONSTRUCTII COMPLEXE BUZAU SA▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 797,3 K RON | |
| 77 | 77.METCONF INDUSTRY CONSTRUCT SRL▲ 118 | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 306,5 % | ▲ 306,5 % | 2,9 K RON | |
| 78 | 78.DI MORO CONSTRUCT SRL▼ 41 | Sat Merei, Comuna Merei, Buzău | 1,1 mil. RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 20,4 K RON | |
| 79 | 79.DKV PREST SRL▼ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 1,1 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 41 K RON | |
| 80 | 80.TRITAN HOME SRL▲ 5 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 42,5 K RON | |
| 81 | 81.SIMA CONSTRUCT 2001 SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 1,1 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | -84,9 K RON | |
| 82 | 82.INEL SA▲ 20 | Municipiul Buzău, Buzău | 1 mil. RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 83 | 83.SUN MAMAIA INVEST SRL▼ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 1 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 14,1 K RON | |
| 84 | 84.AVF DOTA COM SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 980,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 85 | 85.PROVILA CON 2002 SRL▼ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 980 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 18 K RON | |
| 86 | 86.ELENET 2005 SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 945,1 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 191,8 K RON | |
| 87 | 87.URBANGLASS SRL▼ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 929,2 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -12 K RON | |
| 88 | 88.CONSTANT COMPEX SRL▼ 32 | Municipiul Buzău, Buzău | 920,8 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 579,7 K RON | |
| 89 | 89.NIKOST IMPEX SRL▼ 21 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 877,1 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 21,9 K RON | |
| 90 | 90.AZEN SYSTEME SRL▼ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 872,5 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -88,9 K RON | |
| 91 | 91.MIRAMAR VALIENTE SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 864,5 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | -914,5 K RON | |
| 92 | 92.CONSEM CONSTRUCT SRL▲ 21 | Municipiul Buzău, Buzău | 821,5 K RON▲ 38,9 % | ▲ 38,9 % | 27 K RON | |
| 93 | 93.GV ELECTRO TOTAL SRL▼ 7 | Sat Niculeşti, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 814,6 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 336,5 K RON | |
| 94 | 94.PANAIT PANFORT SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 807,8 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | -166,2 K RON | |
| 95 | 95.NEW A B C COM SRL▼ 8 | Sat Căpăţîneşti, Comuna Mărăcineni, Buzău | 806,4 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 59,1 K RON | |
| 96 | 96.GENERAL STAN ENERGO SRL▼ 6 | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Buzău | 789,8 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 179,8 K RON | |
| 97 | 97.CONCORD OPTIM SRL▲ 47 | Municipiul Buzău, Buzău | 779,1 K RON▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 73,9 K RON | |
| 98 | 98.PRESCON 2000 SRL▲ 83 | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 769,1 K RON▲ 163,9 % | ▲ 163,9 % | 262,8 K RON | |
| 99 | 99.ELECTRO MONTAJ PETROL SRL▼ 6 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 768,9 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 110,4 K RON | |
| 100 | 100.MATEIU TRANS SRL▼ 6 | Sat Zărneşti, Comuna Zărneşti, Buzău | 751,7 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 10,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Buzău
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
322 firme · 732,1 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
54 firme · 501,5 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 439 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
335 firme · 430,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
135 firme · 279,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 110,7 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
23 firme · 50,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
62 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
40 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
24 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
10 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
41 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
13 firme · 12,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
18 firme · 11,1 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
13 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 290,1 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 218,9 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 79,5 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
2 firme · 24,4 K RON