Top 100 firme — Activități profesionale după datorii în 2012
71.554 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 12,6 mld. RON. Pragul de intrare în top este 41 mil. RON, iar liderul atinge 1,4 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.F.V.D. GLOBAL HOUSE S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mld. RON— | — | 402 RON | |
| 2 | 2.WOOD ITALIANA S.R.L. CORSICO SUCURSALA PLOIESTI▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 467,4 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 18,8 mil. RON | |
| 3 | 3.ADEVARUL HOLDING SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 455,2 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -144,3 mil. RON | |
| 4 | 4.EVRYO POWER S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 437,4 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.LIBERTY CENTER SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 397,7 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 6 | 6.SMITHFIELD ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 369,3 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | -25,8 mil. RON | |
| 7 | 7.UTI GRUP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 353,3 mil. RON▲ 450,1 % | ▲ 450,1 % | 39,2 mil. RON | |
| 8 | 8.VARDEV S.A.▼ 1 | Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara | 327,1 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | -1,9 mil. RON | |
| 9 | 9.GLOBAL ENGINEERING SRL▲ 2.813 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 284,9 mil. RON▲ 25.019,8 % | ▲ 25.019,8 % | -82,9 K RON | |
| 10 | 10.SCHLUMBERGER LOGELCO INC. PANAMA CIUDAD DE PANAMA SUCURSALA BUCURESTI▲ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 273,7 mil. RON▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | -14,7 mil. RON | |
| 11 | 11.SOCIETATEA NATIONALA A CAILOR FERATE ROMANE RA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 267,6 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -197,7 K RON | |
| 12 | 12.IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 249,2 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 9,6 mil. RON | |
| 13 | 13.AUTAX AGRO 2 COM SRL▲ 70 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 238 mil. RON▲ 489,6 % | ▲ 489,6 % | -1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.SOCIETATEA ENERGETICĂ ELECTRICA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 217 mil. RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 15,4 mil. RON | |
| 15 | 15.ADAMA MANAGEMENT SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 212,9 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -19,5 mil. RON | |
| 16 | 16.B.K.P. TRUST INVEST SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 196,5 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -1,5 mil. RON | |
| 17 | 17.TENDER SA= | Municipiul Timişoara, Timiş | 180,4 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | -4,5 mil. RON | |
| 18 | 18.REISTEM GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 173,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 1,6 K RON | |
| 19 | 19.INVESTMENT SUPPORT SYSTEM SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 168,8 mil. RON0,0% | 0,0% | -34,2 K RON | |
| 20 | 20.KMG ROMPETROL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 162,6 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -16,2 mil. RON | |
| 21 | 21.GE VERNOVA INTERNATIONAL LLC WILMINGTON SUCURSALA BUCURESTI▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 140,3 mil. RON▼ 40,9 % | ▼ 40,9 % | 31,9 mil. RON | |
| 22 | 22.AGRI CONCEPT EUROPE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 139,9 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | -3,8 mil. RON | |
| 23 | 23.SHIR INVESTMENT SRL▼ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 139,8 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -3 mil. RON | |
| 24 | 24.EMERSON SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 136,4 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 40,2 mil. RON | |
| 25 | 25.AUTO COURIER SRL▲ 22.238 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 128,5 mil. RON▲ 170.810,5 % | ▲ 170.810,5 % | -25,3 K RON | |
| 26 | 26.ADREM INVEST S.A.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 126,8 mil. RON▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 13,9 mil. RON | |
| 27 | 27.WEATHERFORD ATLAS GIP SA▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 118 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 8 mil. RON | |
| 28 | 28.SAMAX ROMANIA S.R.L.▲ 4 | Sat Crişcior, Comuna Crişcior, Hunedoara | 115,6 mil. RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | -14,7 mil. RON | |
| 29 | 29.RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 109,1 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 22,9 mil. RON | |
| 30 | 30.PROSPECTIUNI SA▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 102,3 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 17,3 mil. RON | |
| 31 | 31.CALIHORY COMPANY SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 99,1 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 160,2 K RON | |
| 32 | 32.EUROPEAN AUTO MULTITRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 98,9 mil. RON— | — | — | -1,5 mil. RON |
| 33 | 33.EUROPROIECT SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 98,1 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -1,8 K RON | |
| 34 | 34.MEDIA INVESTMENT COMMUNICATION SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97,8 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 8,1 mil. RON | |
| 35 | 35.OILFIELD EXPLORATION BUSINESS SOLUTIONS S.A.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 95,2 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 15,5 mil. RON | |
| 36 | 36.BLUE PLANET INVESTMENTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91 mil. RON— | — | -27,2 mil. RON | |
| 37 | 37.ALERRIA MANAGEMENT COMPANY SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 89,6 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -13,3 mil. RON | |
| 38 | 38.THE MEDIA PARTNERSHIP SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,4 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 39 | 39.CONFORT BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 71 | Oraş Otopeni, Ilfov | 83,5 mil. RON▲ 149 % | ▲ 149 % | 20,5 mil. RON | |
| 40 | 40.REINVEST IN BUSINESS DEVELOPMENT STOCKS SRL▲ 31 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 83,1 mil. RON▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 267,8 K RON | |
| 41 | 41.MEDIA POINT MARKETING SERVICES SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,8 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | -63,2 mil. RON | |
| 42 | 42.B.V. McCann-Erickson SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,4 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 6,6 mil. RON | |
| 43 | 43.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH▲ 55 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 82 mil. RON▲ 129 % | ▲ 129 % | 795,7 K RON | |
| 44 | 44.MCKINSEY & COMPANY SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,5 mil. RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 12,1 mil. RON | |
| 45 | 45.FS ENGINEERING S.P.A. ROMA - SUCURSALA BUCURESTI▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78,3 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 546,6 K RON | |
| 46 | 46.DESBORIA SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75,5 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 0 RON | |
| 47 | 47.GRANT CPC SRL▲ 765 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 74,4 mil. RON▲ 1.540,8 % | ▲ 1.540,8 % | 3 mil. RON | |
| 48 | 48.COMAU ROMANIA SRL▲ 70 | Municipiul Oradea, Bihor | 74,4 mil. RON▲ 129,2 % | ▲ 129,2 % | 2 mil. RON | |
| 49 | 49.INDIANA EXPERT S.A.▲ 24 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 73,6 mil. RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 50 | 50.ENTERPRISE CONTEXPERT SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 73,3 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -10,4 K RON | |
| 51 | 51.PPC-PUBLIC POWER CORPORATION ROMANIA S.A.▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 72,6 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 2 mil. RON | |
| 52 | 52.MONSSON S.R.L.▼ 1 | Sat Gălbiori, Comuna Crucea, Constanţa | 71,8 mil. RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 491,6 K RON | |
| 53 | 53.ALWAYS REBORN SRL▲ 55 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 69,9 mil. RON▲ 106 % | ▲ 106 % | 48,9 mil. RON | |
| 54 | 54.SITY HOLDING SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 68,3 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | -178,6 K RON | |
| 55 | 55.AMROMCO HOLDING ACTIVITY SRL▼ 47 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 67,8 mil. RON▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | -4,6 mil. RON | |
| 56 | 56.VILA 23 SNAGOV SRL▼ 1 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 67 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -7,6 mil. RON | |
| 57 | 57.BITDEFENDER TECHNOLOGIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 66,8 mil. RON— | — | — | -47,3 K RON |
| 58 | 58.NORDEXO MANUFACTURING SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 66,4 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 4,4 mil. RON | |
| 59 | 59.METROPOL CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,2 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | -5,9 mil. RON | |
| 60 | 60.GILA INVESTMENT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,1 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -3,4 mil. RON | |
| 61 | 61.INITIATIVE MEDIA SA▼ 25 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 62,7 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 62 | 62.IPSOS INTERACTIVE SERVICES SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 62,1 mil. RON▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | 41,3 mil. RON | |
| 63 | 63.ADEVĂRUL DIGITAL MEDIA SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 61,7 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -5,8 mil. RON | |
| 64 | 64.MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,9 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 7,1 mil. RON | |
| 65 | 65.ASTELLAS PHARMA SRL▲ 134 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,8 mil. RON▲ 206,3 % | ▲ 206,3 % | 4,3 mil. RON | |
| 66 | 66.ALEWIJNSE MARINE GALAŢI SOCIETATE PE ACŢIUNI▼ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,1 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 4,6 mil. RON | |
| 67 | 67.COLDPLAY ARHITECTURA IMOBILIARA SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 59,3 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -5,5 mil. RON | |
| 68 | 68.GSE ROMANIA SRL▲ 685 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 59,2 mil. RON▲ 1.109,1 % | ▲ 1.109,1 % | 6,3 mil. RON | |
| 69 | 69.GLOBAL BUSINESS ADVISORS S.A.▲ 281 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,8 mil. RON▲ 433 % | ▲ 433 % | -1,4 mil. RON | |
| 70 | 70.INSOFT DEVELOPMENT & CONSULTING SRL▲ 166 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 58,7 mil. RON▲ 235,1 % | ▲ 235,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 71 | 71.AECOM SPAIN DCS, S.L., MADRID SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,6 mil. RON— | — | -129,6 K RON | |
| 72 | 72.JAYPART SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,6 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 190,9 K RON | |
| 73 | 73.HNRD S.R.L.▼ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 58,3 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -1,9 mil. RON | |
| 74 | 74.CENTRUM CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 57,2 mil. RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 104,9 K RON | |
| 75 | 75.PPC SERVICII COMUNE S.R.L.▼ 31 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54,6 mil. RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 4,8 mil. RON | |
| 76 | 76.LETRINI INVESTMENTS SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,5 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 676,4 K RON | |
| 77 | 77.TAKENAKA EUROPE GMBH GERMANIA SUCURSALA ROMANIA▲ 565 | Oraş Otopeni, Ilfov | 54 mil. RON▲ 825,8 % | ▲ 825,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 78 | 78.INTER INDUSTRIES MANAGEMENT SRL▲ 361 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 53,5 mil. RON▲ 496,6 % | ▲ 496,6 % | 19,1 K RON | |
| 79 | 79.BROWN-FORMAN WORLDWIDE, L.L.C. WILMINGTON SUCURSALA BUCURESTI▲ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,8 mil. RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 8,7 mil. RON | |
| 80 | 80.LUDAN ENGINEERING SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 52,2 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -2,1 mil. RON | |
| 81 | 81.SEARCH CORPORATION SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 82 | 82.CRISO CONSULT SRL▲ 2.895 | Municipiul Braşov, Braşov | 49,1 mil. RON▲ 4.521,3 % | ▲ 4.521,3 % | -41,9 K RON | |
| 83 | 83.TIPART GROUP SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 49 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.SCHLUMBERGER OILFIELD EUROPE SUPORT SRL▲ 492 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 48,9 mil. RON▲ 641 % | ▲ 641 % | 798,3 K RON | |
| 85 | 85.IRI CAPITAL SA▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,8 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -77 K RON | |
| 86 | 86.GREENGOLD TIMBERLANDS 3 S.R.L.▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | -1,4 mil. RON | |
| 87 | 87.KELAVENT CHARLIE SRL▲ 253 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,1 mil. RON▲ 301,1 % | ▲ 301,1 % | 39,5 K RON | |
| 88 | 88.MEDIA DIRECTION SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 45,9 mil. RON▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 89 | 89.STARCOM MEDIAVEST GROUP SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,1 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 8,7 mil. RON | |
| 90 | 90.SAMSUNG ELECTRONICS MAGYAR ZARTKORUEN MUKODO RESZVENYTARSASAG JASZFENYSZARU SUCURSALA BIHOR▼ 43 | Municipiul Oradea, Bihor | 45,1 mil. RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 477,5 K RON | |
| 91 | 91.ASKAR CAPITAL ROMANIA SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 92 | 92.PROFUTURE SRL▼ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,8 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -1,6 mil. RON | |
| 93 | 93.JCR CHRISTOF SERVICES S.R.L.▼ 19 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 43,5 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 3,4 mil. RON | |
| 94 | 94.MILLER INVESTITII SRL▼ 15 | Municipiul Braşov, Braşov | 43,1 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -1,1 mil. RON | |
| 95 | 95.VIVENDI INTERNATIONAL SRL▲ 52.494 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,6 mil. RON▲ 786.148,9 % | ▲ 786.148,9 % | 259 K RON | |
| 96 | 96.UTI SECURITY ENGINEERING SA▼ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42,4 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 97 | 97.INSTITUTUL DE STUDII SI PROIECTARI HIDROENERGETICE - ISPH SA▲ 43 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 42,2 mil. RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | -7,9 mil. RON | |
| 98 | 98.ROBYKO LAST LINE PROMO SRL▲ 3.512 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41,6 mil. RON▲ 4.674,4 % | ▲ 4.674,4 % | -7,1 mil. RON | |
| 99 | 99.AECOM INGENIERIA SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,2 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 100 | 100.CASCADE DEVELOPMENT CONSULT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -3,9 mil. RON |
Activități profesionale pe județe
București (30.123)Cluj (7.343)Ilfov (6.438)Timiș (4.902)Brașov (3.855)Iași (3.700)Constanța (3.523)Bihor (2.992)Prahova (2.928)Sibiu (2.182)Mureș (2.146)Argeș (2.136)Dolj (2.033)Arad (1.884)Bacău (1.658)Suceava (1.582)Galați (1.507)Alba (1.467)Maramureș (1.436)Dâmbovița (1.273)Hunedoara (1.228)Neamț (1.139)Harghita (1.119)Buzău (1.108)Satu Mare (1.029)Vâlcea (990)Bistrița-Năsăud (968)Gorj (865)Vrancea (809)Olt (795)Sălaj (793)Brăila (662)Botoșani (630)Teleorman (581)Vaslui (580)Covasna (567)Ialomița (559)Tulcea (554)Giurgiu (543)Caraș-Severin (537)Călărași (523)Mehedinți (444)