Top 100 firme — Activități profesionale după datorii în 2025
102.165 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 21,3 mld. RON. Pragul de intrare în top este 62,2 mil. RON, iar liderul atinge 3,1 mld. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATEA ENERGETICĂ ELECTRICA S.A.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mld. RON▲ 314,5 % | ▲ 314,5 % | 93,1 mil. RON | |
| 2 | 2.KMG ROMPETROL SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,7 mld. RON▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 12,3 mil. RON | |
| 3 | 3.ENERGONUCLEAR SA▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,1 mld. RON▲ 196,5 % | ▲ 196,5 % | 1,6 mil. RON | |
| 4 | 4.ATTRIUS DEVELOPMENTS SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mld. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 52,9 mil. RON | |
| 5 | 5.SAIPEM ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 834,6 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 99,7 mil. RON | |
| 6 | 6.MONSSON S.R.L.▲ 3 | Sat Gălbiori, Comuna Crucea, Constanţa | 526,7 mil. RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 30,4 mil. RON | |
| 7 | 7.NEW ENERGY MANAGEMENT SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 457,8 mil. RON▲ 274,5 % | ▲ 274,5 % | 20,4 mil. RON | |
| 8 | 8.ENEVO GROUP SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 389,2 mil. RON▲ 217,4 % | ▲ 217,4 % | 58,9 mil. RON | |
| 9 | 9.D CRAIG HOLDING S.A.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 342,6 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | -4,1 mil. RON | |
| 10 | 10.VANBET SRL▲ 2 | Sat Sălcioara, Comuna Banca, Vaslui | 281,7 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 21,4 mil. RON | |
| 11 | 11.SLOBOZIA SOLAR PLANT S.R.L.▲ 19 | Oraş Voluntari, Ilfov | 280,4 mil. RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | -5,8 mil. RON | |
| 12 | 12.WEATHERFORD ATLAS GIP SA▲ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 261,2 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | -8,8 mil. RON | |
| 13 | 13.IULIUS REAL ESTATE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 240,1 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 14 | 14.VETIMEX CAPITAL S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 239,3 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 5,3 mil. RON | |
| 15 | 15.IULIUS MANAGEMENT CENTER SRL▲ 269 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 238,1 mil. RON▲ 816,2 % | ▲ 816,2 % | 29,7 mil. RON | |
| 16 | 16.ETA2U SRL▲ 10 | Municipiul Timişoara, Timiş | 219,3 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 15,4 mil. RON | |
| 17 | 17.RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 216,3 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 55 mil. RON | |
| 18 | 18.DCRE VENTURES 1 S.A.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 211,8 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 461 K RON | |
| 19 | 19.VGM SOLAR ENERGY S.R.L.▲ 1.609 | Oraş Voluntari, Ilfov | 203,6 mil. RON▲ 4.988,9 % | ▲ 4.988,9 % | -1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.ALEX MELCOVICH BH S.R.L.▲ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 198,4 mil. RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 5,1 mil. RON | |
| 21 | 21.AUTONOM INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 197,9 mil. RON▲ 117,8 % | ▲ 117,8 % | 12,1 mil. RON | |
| 22 | 22.GIASS SOLAR ENERGY S.R.L.▲ 1.644 | Oraş Voluntari, Ilfov | 192 mil. RON▲ 4.849,3 % | ▲ 4.849,3 % | -947,4 K RON | |
| 23 | 23.E.ON ROMÂNIA S.A.▲ 2 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 179,4 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -16,6 mil. RON | |
| 24 | 24.SCHLUMBERGER LOGELCO INC. PANAMA CIUDAD DE PANAMA SUCURSALA BUCURESTI▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 176,5 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 2 mil. RON | |
| 25 | 25.ORIGIN AGRI OPERATIONS SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 176 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -4,3 mil. RON | |
| 26 | 26.D CRAIG REAL ESTATE S.A.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 174,7 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 27 | 27.CAPGEMINI SERVICES ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 171,3 mil. RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -47,2 mil. RON | |
| 28 | 28.DBV MEDIA HOUSE SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 164 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 2 mil. RON | |
| 29 | 29.ERNST & YOUNG SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 158,9 mil. RON▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 5,1 mil. RON | |
| 30 | 30.AMROMCO HOLDING ACTIVITY SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 147,6 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -11,6 mil. RON | |
| 31 | 31.MONDELEZ EUROPE PROCUREMENT GMBH OPFIKON-SUCURSALA ROMANIA▲ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 144,6 mil. RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | -3,1 mil. RON | |
| 32 | 32.IPSOS INTERACTIVE SERVICES SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 136,6 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 90,1 mil. RON | |
| 33 | 33.MYRMIDON TECHNOSYSTEMS S.R.L.▲ 572 | Oraş Voluntari, Ilfov | 134,7 mil. RON▲ 1.054,1 % | ▲ 1.054,1 % | 18,2 mil. RON | |
| 34 | 34.MARATHON HOLDING S.R.L.▲ 421 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 134,6 mil. RON▲ 770,7 % | ▲ 770,7 % | -1,7 mil. RON | |
| 35 | 35.CONCRETE & DESIGN SOLUTIONS SRL▲ 52 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 133,2 mil. RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 28,3 mil. RON | |
| 36 | 36.ERNST & YOUNG SUPPORT SERVICES SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 131,8 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 31,7 mil. RON | |
| 37 | 37.GAUSS SRL▲ 114 | Municipiul Timişoara, Timiş | 131,2 mil. RON▲ 159,8 % | ▲ 159,8 % | 9,3 mil. RON | |
| 38 | 38.AS-WORK CONSTRUCTION S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 129,7 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -800,7 K RON | |
| 39 | 39.OPTIMUM MEDIA DIRECTION PLAN & BUY SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 128,7 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 6,9 mil. RON | |
| 40 | 40.INTACT BUSINESS CONSULTANTS S.A.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 121,5 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -399,9 K RON | |
| 41 | 41.MEDIA INVESTMENT COMMUNICATION SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 120,8 mil. RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 23,9 mil. RON | |
| 42 | 42.UNITED MEDIA SERVICES SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 119,1 mil. RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 9,3 mil. RON | |
| 43 | 43.WINDSON S.R.L.▲ 99.438 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 118,1 mil. RON▲ 76.690.539 % | ▲ 76.690.539 % | -2,8 K RON | |
| 44 | 44.INSPIRE ASSET MANAGEMENT S.R.L.▲ 29 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 117,3 mil. RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 3,7 mil. RON | |
| 45 | 45.B.V. McCann-Erickson SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 116,2 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 18,5 mil. RON | |
| 46 | 46.ALERION CLEAN POWER RO S.R.L.▲ 70 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 115,6 mil. RON▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | -9,8 mil. RON | |
| 47 | 47.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE - DEZVOLTARE PENTRU FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA " HORIA HULUBEI " - IFIN - HH▲ 42 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 114,7 mil. RON▲ 45,8 % | ▲ 45,8 % | 471,1 K RON | |
| 48 | 48.REGISTRUL AUTO ROMAN RAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 112 mil. RON— | — | 251,3 mil. RON | |
| 49 | 49.CONECTYS SERV TELECOM SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 111,5 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -36,9 mil. RON | |
| 50 | 50.EXIMPROD ENGINEERING S.A.▼ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 111 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 29 mil. RON | |
| 51 | 51.HANWHA AEROSPACE ROMANIA S.R.L.▲ 17.287 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 109,1 mil. RON▲ 41.713,7 % | ▲ 41.713,7 % | -8,8 mil. RON | |
| 52 | 52.ADREM ENGINEERING S.A.▲ 85 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 108,9 mil. RON▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 29 mil. RON | |
| 53 | 53.CRISTAL PROIECT SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 107,3 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -10,1 mil. RON | |
| 54 | 54.ASCO CONSTRUCTII SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 104,7 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 2,6 mil. RON | |
| 55 | 55.S7 MANGALIA PROPERTY S.R.L.▲ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 100,9 mil. RON▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | -5,5 mil. RON | |
| 56 | 56.HAGAG DEVELOPMENT PALLADY 66 S.R.L.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,9 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | -5,6 mil. RON | |
| 57 | 57.PROACTIV SRL▲ 19 | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 96,9 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 11,9 mil. RON | |
| 58 | 58.UTI GRUP S.R.L.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 96,9 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -2,5 mil. RON | |
| 59 | 59.PRO OPTICA SA▲ 29 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,3 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 6,3 mil. RON | |
| 60 | 60.FORWARD MUSIC AGENCY SRL▲ 47 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,8 mil. RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 467,5 K RON | |
| 61 | 61.GEOTOP SRL▲ 1.032 | Municipiul Slatina, Olt | 89,2 mil. RON▲ 1.395,3 % | ▲ 1.395,3 % | 15,5 mil. RON | |
| 62 | 62.LEVIATAN DESIGN SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 88,7 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 7,1 mil. RON | |
| 63 | 63.D CRAIG FINANCE S.A.▲ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 86,7 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -3,1 mil. RON | |
| 64 | 64.ACCOR HOTELSERVICES MAGYARORSZAG KFT BUDAPESTA - SUCURSALA BUCURESTI▲ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,7 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | -7,4 mil. RON | |
| 65 | 65.S7 BUCHAREST TITAN PROPERTY S.R.L.▲ 197 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84,1 mil. RON▲ 190,1 % | ▲ 190,1 % | -1,7 mil. RON | |
| 66 | 66.HNRD S.R.L.▲ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 84 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -2,9 mil. RON | |
| 67 | 67.HELIOPOLISRO WIND MANAGEMENT S.R.L.▲ 627 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 83,9 mil. RON▲ 720,1 % | ▲ 720,1 % | 32,3 mil. RON | |
| 68 | 68.BAYWA R.E. ROMANIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 83,2 mil. RON▲ 188,8 % | ▲ 188,8 % | -32,3 mil. RON | |
| 69 | 69.FIRST ALL ENERGY EUROPE S.R.L.▲ 54 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 82,2 mil. RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 51,4 mil. RON | |
| 70 | 70.ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 81 mil. RON▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -2,4 mil. RON | |
| 71 | 71.TOPO DESIGN SOLUTIONS S.R.L.▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,9 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 1,9 mil. RON | |
| 72 | 72.HS TIMBER PRODUCTIONS BUCURESTI S.R.L.▼ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,8 mil. RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 73 | 73.ADEVARUL HOLDING SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 80,2 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 12,4 mil. RON | |
| 74 | 74.INNOVA INTEGRATION S.R.L.▲ 269 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 79,7 mil. RON▲ 274,8 % | ▲ 274,8 % | 8,4 mil. RON | |
| 75 | 75.AEDIFICIUM PROJEKTENTWICKLUNG SRL▲ 77 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,5 mil. RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 6,7 mil. RON | |
| 76 | 76.THEMATIC CHANNELS SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 77,7 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 22,6 mil. RON | |
| 77 | 77.CASCADE DEVELOPMENT CONSULT SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 77 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | -6 mil. RON | |
| 78 | 78.BRITISH AMERICAN SHARED SERVICES (EUROPE) SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 76,7 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 27,8 mil. RON | |
| 79 | 79.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE TURBOMOTOARE - COMOTI▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 76,5 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 305,9 K RON | |
| 80 | 80.OFFNET SRL▲ 4.284 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 75,7 mil. RON▲ 5.538,8 % | ▲ 5.538,8 % | 92 mil. RON | |
| 81 | 81.ASTRAZENECA PHARMA SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 73,2 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 12,2 mil. RON | |
| 82 | 82.PROCESS ENGINEERING SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 72,1 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 18,3 mil. RON | |
| 83 | 83.TMF ROMANIA SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 72,1 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | -7,8 mil. RON | |
| 84 | 84.NGB CONSTRUCTII & MANAGEMENT SRL▲ 76 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 71,9 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 4,7 mil. RON | |
| 85 | 85.WNS GLOBAL SERVICES (UK) LIMITED LONDRA SUCURSALA BUCURESTI▲ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 71,5 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 86 | 86.VALIANT TMS RO SRL▲ 99 | Municipiul Oradea, Bihor | 71,4 mil. RON▲ 79,2 % | ▲ 79,2 % | 5,1 mil. RON | |
| 87 | 87.ATTICA CONSTRUCT SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 71,4 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -2,7 mil. RON | |
| 88 | 88.START APP MANAGEMENT S.R.L.▲ 94 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 71,2 mil. RON▲ 73 % | ▲ 73 % | 18,2 mil. RON | |
| 89 | 89.FAVBET GAMING SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,5 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 90 | 90.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AEROSPATIALA "ELIE CARAFOLI" - I.N.C.A.S. BUCURESTI▲ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 70,4 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 91 | 91.GILA INVESTMENT SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70,1 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -2,6 mil. RON | |
| 92 | 92.TENDER ASSET MANAGEMENT S.R.L.▲ 51 | Municipiul Timişoara, Timiş | 66,9 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -1,4 mil. RON | |
| 93 | 93.ADREM INVEST S.A.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,5 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 13,3 mil. RON | |
| 94 | 94.ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A.▲ 60 | Municipiul Oradea, Bihor | 66,5 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 76,3 K RON | |
| 95 | 95.VIMETCO MANAGEMENT ROMANIA SRL▲ 137 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 66,3 mil. RON▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 16 mil. RON | |
| 96 | 96.DATA FINANCE GROUP SRL▲ 33 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 64,4 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | -1,6 mil. RON | |
| 97 | 97.ATNOM SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 63,1 mil. RON— | — | -2 mil. RON | |
| 98 | 98.RGC DISTRIBUZIONE HI-TECH SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 62,8 mil. RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 220,6 K RON | |
| 99 | 99.CONSITRANS SRL▲ 203 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 62,7 mil. RON▲ 155,9 % | ▲ 155,9 % | 3,8 mil. RON | |
| 100 | 100.ARMAND CONSULTING SRL▲ 33 | Municipiul Timişoara, Timiş | 62,2 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | -9,5 mil. RON |
Activități profesionale pe județe
București (30.123)Cluj (7.343)Ilfov (6.438)Timiș (4.902)Brașov (3.855)Iași (3.700)Constanța (3.523)Bihor (2.992)Prahova (2.928)Sibiu (2.182)Mureș (2.146)Argeș (2.136)Dolj (2.033)Arad (1.884)Bacău (1.658)Suceava (1.582)Galați (1.507)Alba (1.467)Maramureș (1.436)Dâmbovița (1.273)Hunedoara (1.228)Neamț (1.139)Harghita (1.119)Buzău (1.108)Satu Mare (1.029)Vâlcea (990)Bistrița-Năsăud (968)Gorj (865)Vrancea (809)Olt (795)Sălaj (793)Brăila (662)Botoșani (630)Teleorman (581)Vaslui (580)Covasna (567)Ialomița (559)Tulcea (554)Giurgiu (543)Caraș-Severin (537)Călărași (523)Mehedinți (444)