Top 100 firme — Lucrări de pregătire a terenului după datorii în 2020
2.120 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 479 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,5 mil. RON, iar liderul atinge 35,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STEF-INVEST SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,7 mil. RON▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | 2 mil. RON | |
| 2 | 2.X-WAY INFRASTRUCTURE S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,8 mil. RON▲ 366 % | ▲ 366 % | 3 mil. RON | |
| 3 | 3.KEMPINSKI S.R.L.▲ 556 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 27,6 mil. RON▲ 13.247,6 % | ▲ 13.247,6 % | -88 K RON | |
| 4 | 4.FERMA FRÂNCEŞTI SRL▲ 2 | Sat Băbeni-Olteţu, Comuna Diculeşti, Vâlcea | 21,4 mil. RON▲ 104 % | ▲ 104 % | 6,1 mil. RON | |
| 5 | 5.CTT CONSTRUCŢII SAFE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 19,6 mil. RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 13,8 mil. RON | |
| 6 | 6.EMV - UTIL SRL▼ 2 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 17,4 mil. RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 442,9 K RON | |
| 7 | 7.ASPREM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 15,2 mil. RON▲ 34.497,3 % | ▲ 34.497,3 % | 4,2 K RON | |
| 8 | 8.CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL▲ 5 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 12,2 mil. RON▲ 92,5 % | ▲ 92,5 % | 880,5 K RON | |
| 9 | 9.ROMARIS SRL▼ 6 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 11 mil. RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 6,5 mil. RON | |
| 10 | 10.H&Y TERASAMENTE S.R.L.nou | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 10,1 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 856 RON | |
| 11 | 11.STEF INVEST LOGISTIC SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,5 mil. RON▲ 93,1 % | ▲ 93,1 % | 311,7 K RON | |
| 12 | 12.DRUPO GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8,2 mil. RON▲ 253,8 % | ▲ 253,8 % | 350,8 K RON | |
| 13 | 13.WBW LOGISTIC SRL▲ 8 | Sat Remetea Mare, Comuna Remetea Mare, Timiş | 7,4 mil. RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.CTP TECHNOLOGY TEAM SRL▼ 3 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 7,2 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | -219,4 K RON | |
| 15 | 15.BALAST EXPERT CONSTRUCT SRL▲ 5 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 7 mil. RON▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.KRAWK SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,8 mil. RON▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 17 | 17.UTILAJ TECHNOLOGY SRL▲ 11 | Municipiul Deva, Hunedoara | 6,6 mil. RON▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 104,4 K RON | |
| 18 | 18.ECO GARDEN CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,8 mil. RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 177,5 K RON | |
| 19 | 19.TUR GRANIT COM SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,7 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 318,2 K RON | |
| 20 | 20.BOGALI TRANS SRL▲ 4 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 5,4 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 21 | 21.DAIGORO TEAM SRL▼ 7 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Arad | 5,4 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 73,9 K RON | |
| 22 | 22.AUTO BEST DIESEL SRL▼ 15 | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 5,3 mil. RON▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 361,3 K RON | |
| 23 | 23.NAIRDA UTILCOM SRL▲ 34 | Sat Petreştii de Jos, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 4,9 mil. RON▲ 126,9 % | ▲ 126,9 % | 960,2 K RON | |
| 24 | 24.PROMEK TOOLS SRL▲ 7 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 4,8 mil. RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 251,5 K RON | |
| 25 | 25.RSV IMOBILIARE CONSTRUCT SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,5 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -144,7 K RON | |
| 26 | 26.RANSEM GL SRL▼ 10 | Sat Lipău, Comuna Culciu, Satu Mare | 4,4 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 27 | 27.MIREALTIS SRL▲ 24 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 4,1 mil. RON▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 706,7 K RON | |
| 28 | 28.PAGA SEB SRL▼ 1 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 4 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 496 K RON | |
| 29 | 29.ELIMAG CONSTRUCT SRL▲ 121 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 3,9 mil. RON▲ 324 % | ▲ 324 % | 34,2 K RON | |
| 30 | 30.OPTIM COUNTRY SERVICES SRL▼ 8 | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 3,9 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 31 | 31.INROTUR SRL▼ 5 | Sat Berechiu, Comuna Sânnicolau Român, Bihor | 3,6 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 32 | 32.KSA TEOMAR SRL▲ 5 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 3,5 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 37,8 K RON | |
| 33 | 33.STRABAD DESIGN SRL▲ 15 | Municipiul Sebeş, Alba | 3,5 mil. RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 219,1 K RON | |
| 34 | 34.PREGTER SRL▼ 22 | Municipiul Craiova, Dolj | 3,5 mil. RON▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 35 | 35.VALEX ORIZONT SRL▲ 71 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,4 mil. RON▲ 172,1 % | ▲ 172,1 % | 497,1 K RON | |
| 36 | 36.VIACOM MUS GRUP S.R.L.▲ 88 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,4 mil. RON▲ 205 % | ▲ 205 % | 1,5 mil. RON | |
| 37 | 37.TOMI ALEX SRL▲ 7 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 3,3 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 702,3 K RON | |
| 38 | 38.MIHDAN SRL▼ 8 | Municipiul Băileşti, Dolj | 3,3 mil. RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 3,5 K RON | |
| 39 | 39.MARLIV CET S.R.L.▼ 4 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3,2 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 1,9 K RON | |
| 40 | 40.AGT RENT MACHINERY SRL= | Municipiul Blaj, Alba | 3,1 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 421,8 K RON | |
| 41 | 41.ADKOS VEST SRL▲ 39 | Sat Bazoşu Nou, Comuna Bucovăţ, Timiş | 3,1 mil. RON▲ 89 % | ▲ 89 % | 184 K RON | |
| 42 | 42.LIS AFFAIR SRL▼ 13 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 3 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 43 | 43.PROJECT EXCAV SRL▲ 11 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 3 mil. RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 44 | 44.KIAARI RESIDENCE CONCEPT SRL▲ 189 | Municipiul Timişoara, Timiş | 2,9 mil. RON▲ 341,3 % | ▲ 341,3 % | -21,7 K RON | |
| 45 | 45.GRITCO GRUP SRL▲ 71 | Sat Brebeni, Comuna Brebeni, Olt | 2,9 mil. RON▲ 150,5 % | ▲ 150,5 % | 329,3 K RON | |
| 46 | 46.BULDEX CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 176,3 K RON | |
| 47 | 47.MĂDBETON SRL▲ 141 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 2,7 mil. RON▲ 231,6 % | ▲ 231,6 % | 836,1 K RON | |
| 48 | 48.RICOMIAGRO CONSTRUCT SRL▲ 29 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,7 mil. RON▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 311,9 K RON | |
| 49 | 49.TSD VEST SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 66 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 2,7 mil. RON▲ 132 % | ▲ 132 % | 926 K RON | |
| 50 | 50.VEROPRIME CONSTRUCT SRL▲ 23 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 2,6 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 122,3 K RON | |
| 51 | 51.DOGERIK TRANS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 3,9 mil. RON | |
| 52 | 52.HIDRO CONSTRUCT SATU MARE SRL▲ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,5 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 1,3 mil. RON | |
| 53 | 53.LUKACOM INVEST SRL▼ 15 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,5 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 54 | 54.LGM CONCEPT S.R.L.▲ 550 | Sat Dăeşti, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 2,5 mil. RON▲ 1.213,4 % | ▲ 1.213,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 55 | 55.CLUB BRAVO SRL▼ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,5 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -237,9 K RON | |
| 56 | 56.DÂRJAN CONSTRUCT SRL▲ 202 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 317,5 % | ▲ 317,5 % | 467,3 K RON | |
| 57 | 57.DARCONTI INVEST S.R.L.▲ 166 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,5 mil. RON▲ 247,7 % | ▲ 247,7 % | 715,9 K RON | |
| 58 | 58.WERTYKL PROIECT SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,4 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -225,5 K RON | |
| 59 | 59.DAMIDA SPECIAL CONSTRUCT SRL▼ 3 | Sat Hărău, Comuna Hărău, Hunedoara | 2,4 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 447,4 K RON | |
| 60 | 60.DIGGER CONSTRUCT SRL▼ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 46,8 K RON | |
| 61 | 61.VECONS COPĂCEL S.R.L.▲ 669 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3 mil. RON▲ 1.620,6 % | ▲ 1.620,6 % | 7,8 K RON | |
| 62 | 62.DALIMAR COMPEXIT SRL▼ 19 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -42,9 K RON | |
| 63 | 63.RENT UTILAJE SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,2 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 412,8 K RON | |
| 64 | 64.EURO MARCA COMPANY SRL▼ 5 | Sat Ip, Comuna Ip, Sălaj | 2,2 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | -138,8 K RON | |
| 65 | 65.TOCARI & CO SRL▲ 27 | Oraş Măgurele, Ilfov | 2,1 mil. RON▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 531,3 K RON | |
| 66 | 66.BAKFOR SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 405,9 K RON | |
| 67 | 67.ROLENA SERV SRL▼ 31 | Sat Bunghi, Comuna Poienari, Neamţ | 2,1 mil. RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 68 | 68.PEDANT SERV SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 2,1 mil. RON▲ 1.013,8 % | ▲ 1.013,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 69 | 69.TRILOGY TRADE CO SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 205,5 % | ▲ 205,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 70 | 70.COMPANIA TOMA SRL▼ 6 | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 2 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 2 mil. RON | |
| 71 | 71.COLY TRANS SRL▲ 25 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 2 mil. RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 2 mil. RON | |
| 72 | 72.VOICU CONSTRUCT ASIST SRL▼ 11 | Oraş Voluntari, Ilfov | 1,9 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -31,6 K RON | |
| 73 | 73.BARGHEN SRL▼ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,9 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 74 | 74.BULDO VITAL TRANS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,9 mil. RON— | — | 165,1 K RON | |
| 75 | 75.LAW SRL▼ 7 | Sat Remeţi, Comuna Remeţi, Maramureş | 1,9 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -65,5 K RON | |
| 76 | 76.FACTOR SERVICE SRL▼ 24 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 1,9 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 388,8 K RON | |
| 77 | 77.TENOS CONSTRUCT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,8 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 78 | 78.CARTEL BAU PRESTĂRI SRL▼ 9 | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 1,8 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.DUŞE CONSTRUCŢII S.R.L.▲ 120 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 1,7 mil. RON▲ 121,3 % | ▲ 121,3 % | -60 K RON | |
| 80 | 80.DYNAMIC BUSINESS SERVICE SRL▼ 8 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,7 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 155,6 K RON | |
| 81 | 81.TRANS PETRE SRL▲ 57 | Sat Blejeşti, Comuna Blejeşti, Teleorman | 1,7 mil. RON▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 231,6 K RON | |
| 82 | 82.MERIDIAN TRANS SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 14,1 K RON | |
| 83 | 83.LIR GROUP INVESTMENTS SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,7 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 69 K RON | |
| 84 | 84.GIOP CONSTRUCŢII SRL▼ 9 | Sat Pietroasa, Comuna Pietroasa, Bihor | 1,7 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 390,3 K RON | |
| 85 | 85.SOV ETRAC SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 1 mil. RON | |
| 86 | 86.STEAND ENERGY CONSTRUCT SRL▲ 76 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 1,6 mil. RON▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 87 | 87.DOF TURING SRL▼ 24 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 122,5 K RON | |
| 88 | 88.ISCUSITUL SRL▼ 21 | Sat Sânnicolau de Beiuş, Comuna Şoimi, Bihor | 1,6 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 845,6 K RON | |
| 89 | 89.CARDINAL D.P. CONSTRUCT S.R.L.▲ 69 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,6 mil. RON▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 90 | 90.BEST FAVORIT DESIGN SRLnou | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,6 mil. RON▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 232,2 K RON | |
| 91 | 91.DAVIANIRA SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 1,6 mil. RON— | — | 257,8 K RON | |
| 92 | 92.RODAN PROGRACE S.R.L.▲ 1.043 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 5.114,2 % | ▲ 5.114,2 % | 79,5 K RON | |
| 93 | 93.BORODI CONSTRUCT SELECT SRL▲ 39 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Maramureş | 1,6 mil. RON▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 251,7 K RON | |
| 94 | 94.INA STRADE TGA SRL▲ 206 | Sat Cergău Mare, Comuna Cergău, Alba | 1,6 mil. RON▲ 224,4 % | ▲ 224,4 % | 692,2 K RON | |
| 95 | 95.AGRONUT VEGETAL SRL▲ 3 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | 1,6 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 96 | 96.UTILAJE GERSA SRL▼ 13 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.OLIMAR COM SRL▲ 8 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 1,6 mil. RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 98 | 98.TEHNO ASSTADI SRL▼ 9 | Sat Şerbăneşti, Comuna Şerbăneşti, Olt | 1,5 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 79,2 K RON | |
| 99 | 99.DAVAS BY EUROEXPRES SRL▼ 15 | Sat Daia Română, Comuna Daia Română, Alba | 1,5 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 22,5 K RON | |
| 100 | 100.CORA STEIN SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 1,5 mil. RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 214,8 K RON |