Top 100 firme — Lucrări de pregătire a terenului după datorii în 2011
957 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 212,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 736,9 K RON, iar liderul atinge 15,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TERRA CONSTRUCT 2003 SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 15,5 mil. RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | -1 mil. RON | |
| 2 | 2.IMPLOZIA COMPANY SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10 mil. RON▲ 140,7 % | ▲ 140,7 % | 2 mil. RON | |
| 3 | 3.I & D DEMOLATION SRL▲ 15 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 9,6 mil. RON▲ 444,1 % | ▲ 444,1 % | -1,2 mil. RON | |
| 4 | 4.ASPA-ARHITECTURA, SISTEMATIZARE, PROIECTARE, ADMINISTRARE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,8 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -73,7 K RON | |
| 5 | 5.DIG CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 8,1 mil. RON— | — | 0 RON | |
| 6 | 6.ROCK CONSTRUCT 2000 SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,2 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 291,9 K RON | |
| 7 | 7.MTV OPERATIV PREST 91 SRLnou | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 4,9 mil. RON— | — | — | 35,9 K RON |
| 8 | 8.HADAR NATURE RESORT SRLnou | Sat Gura Siriului, Comuna Siriu, Buzău | 4,8 mil. RON— | — | — | 82 K RON |
| 9 | 9.CIFTRUT SA▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,4 mil. RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 13,2 K RON | |
| 10 | 10.TEOMED S.R.L.▼ 4 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 4,2 mil. RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 568,1 K RON | |
| 11 | 11.PETROCONSTRUCT SAnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 4,1 mil. RON— | — | — | -6,7 K RON |
| 12 | 12.LEMACONS SRL▲ 22 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 4 mil. RON▲ 222,9 % | ▲ 222,9 % | 28,9 K RON | |
| 13 | 13.AUTOBLANK SRL▲ 24 | Sat Viile, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 3,9 mil. RON▲ 219,4 % | ▲ 219,4 % | 97,2 K RON | |
| 14 | 14.ACI CONSULTING SRL▲ 21 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 3,8 mil. RON▲ 209,8 % | ▲ 209,8 % | 81,9 K RON | |
| 15 | 15.ALKINVEST COMPANY SRL▲ 23 | Sat Tuluceşti, Comuna Tuluceşti, Galaţi | 3,8 mil. RON▲ 211,7 % | ▲ 211,7 % | 73,7 K RON | |
| 16 | 16.PARASCA PREST SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,5 mil. RON— | — | — | 1,7 K RON |
| 17 | 17.RANSEM GL SRLnou | Sat Lipău, Comuna Culciu, Satu Mare | 3,5 mil. RON— | — | — | -124,2 K RON |
| 18 | 18.SLV AGRO PREST SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 3,2 mil. RON— | — | — | 121,6 K RON |
| 19 | 19.CLUB BRAVO SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 3,2 mil. RON▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | -420,5 K RON | |
| 20 | 20.VALMAR-ELMEC SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 2,9 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 111,4 K RON | |
| 21 | 21.OZON PROVIDER SRL▲ 89 | Sat Pogonele, Comuna Ţinteşti, Buzău | 2,6 mil. RON▲ 544 % | ▲ 544 % | 5,9 K RON | |
| 22 | 22.REZVAL CONSTRUCT SRL▲ 440 | Sat Mihai Bravu, Comuna Roşiori, Bihor | 2,5 mil. RON▲ 42.136,4 % | ▲ 42.136,4 % | 66,9 K RON | |
| 23 | 23.ZIMIN SRL▼ 12 | Sat Voivozi, Comuna Popeşti, Bihor | 2,2 mil. RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 1,2 K RON | |
| 24 | 24.DANADI MOTORS SRL▼ 9 | Sat Isalniţa, Comuna Isalniţa, Dolj | 2,2 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 8,5 K RON | |
| 25 | 25.ROADSTONE MODEL SRL▲ 292 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1 mil. RON▲ 3.967,9 % | ▲ 3.967,9 % | -45,4 K RON | |
| 26 | 26.LAW SRLnou | Sat Remeţi, Comuna Remeţi, Maramureş | 2 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 19,6 K RON | |
| 27 | 27.KUBIK CONSTRUCTII SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2 mil. RON▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | -556,2 K RON | |
| 28 | 28.CONSTRUCCIONES SOLIDEZ SRL▼ 24 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2 mil. RON▼ 73,9 % | ▼ 73,9 % | -381,2 K RON | |
| 29 | 29.AMENAJARE TEREN SRL▼ 15 | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 1,9 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 65,6 K RON | |
| 30 | 30.DORKA PET S.R.L.▲ 233 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 1,9 mil. RON▲ 2.060,1 % | ▲ 2.060,1 % | -29,5 K RON | |
| 31 | 31.PORTAS HOUSE CONSTRUCT SRL▲ 28 | Sat Apateu, Comuna Apateu, Arad | 1,9 mil. RON▲ 117,2 % | ▲ 117,2 % | -98,5 K RON | |
| 32 | 32.UTILAJ EXPERT SRL▲ 19 | Sat Vistea de Sus, Comuna Vistea, Braşov | 1,8 mil. RON▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 161,1 K RON | |
| 33 | 33.UTILAJ CONSTRUCT SRL▲ 254 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,8 mil. RON▲ 2.335,7 % | ▲ 2.335,7 % | -80,1 K RON | |
| 34 | 34.BANASIP CONSTRUCT SRL▼ 11 | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 1,7 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 3,8 K RON | |
| 35 | 35.MACRO PROIECT SRL▲ 463 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6 mil. RON▲ 46.948,8 % | ▲ 46.948,8 % | 64,4 K RON | |
| 36 | 36.NEPSIS SRLnou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 805 RON | |
| 37 | 37.DONRAF TRANS SRL▼ 18 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1,6 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -288,3 K RON | |
| 38 | 38.METAL CONSTRUCT IMPEX SRLnou | Loc. Călan, Oraş Călan, Hunedoara | 1,6 mil. RON— | — | — | -21,6 K RON |
| 39 | 39.TRAVIMAR CONSTRUCT SRL▲ 255 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5 mil. RON▲ 2.222,5 % | ▲ 2.222,5 % | 130 RON | |
| 40 | 40.H & H INVEST SRL▼ 14 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 1,5 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -341,6 K RON | |
| 41 | 41.PAGA SEB SRL▲ 15 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 1,5 mil. RON▲ 62,3 % | ▲ 62,3 % | -68,5 K RON | |
| 42 | 42.INTERIORS INTERNATIONAL SRL▲ 6 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 1,4 mil. RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | -19,2 K RON | |
| 43 | 43.DAY & NIGHT CONSTRUCT SRL▼ 10 | Sat Semlac, Comuna Semlac, Arad | 1,4 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | -30,1 K RON | |
| 44 | 44.NICOL ROM SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 17,2 K RON | |
| 45 | 45.DOF TURING SRL▼ 14 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | -52,7 K RON | |
| 46 | 46.ALFA DOZER AAV SRL▲ 410 | Sat Brădeşti, Comuna Brădeşti, Harghita | 1,4 mil. RON▲ 21.254,3 % | ▲ 21.254,3 % | -108,6 K RON | |
| 47 | 47.FORTUNA PREST CONSTRUCT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | -32,3 K RON | |
| 48 | 48.COLY TRANS SRL▼ 2 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,4 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | -169,6 K RON | |
| 49 | 49.RADAL CONSTRUCT SRL▼ 28 | Sat Perişor, Comuna Perişor, Dolj | 1,4 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -93,8 K RON | |
| 50 | 50.UTILAJE GERSA SRL▲ 84 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 330,4 % | ▲ 330,4 % | -129,9 K RON | |
| 51 | 51.TOMI ALEX SRL▼ 15 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 1,3 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -51,9 K RON | |
| 52 | 52.TERRA-INSTALATII SRL▲ 449 | Sat Aldea, Comuna Mărtiniş, Harghita | 1,3 mil. RON▲ 37.499,1 % | ▲ 37.499,1 % | -19,9 K RON | |
| 53 | 53.DEMIX CONST SRL▲ 59 | Sat Dobreşti, Comuna Dobreşti, Bihor | 1,3 mil. RON▲ 218,3 % | ▲ 218,3 % | 747 RON | |
| 54 | 54.TERASAMENTE AGRIES SRL▲ 275 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 2.787 % | ▲ 2.787 % | -32,8 K RON | |
| 55 | 55.MERIDIAN TRANS SRL▼ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -21,5 K RON | |
| 56 | 56.PRESTROBOTRANS SRL▲ 407 | Sat Bocsig, Comuna Bocsig, Arad | 1,2 mil. RON▲ 20.636,1 % | ▲ 20.636,1 % | 16,7 K RON | |
| 57 | 57.INROTUR SRLnou | Sat Berechiu, Comuna Sânnicolau Român, Bihor | 1,2 mil. RON— | — | — | -13,7 K RON |
| 58 | 58.TRANSMARIN SRL▼ 45 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 1,2 mil. RON▼ 53 % | ▼ 53 % | 10,7 mil. RON | |
| 59 | 59.CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL▲ 43 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 1,2 mil. RON▲ 185,4 % | ▲ 185,4 % | -48,6 K RON | |
| 60 | 60.MODEVASI SRL▲ 306 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 4.343,2 % | ▲ 4.343,2 % | 181 RON | |
| 61 | 61.DNAMAC CONSTRUCT SRLnou | Sat Gărâna, Comuna Brebu Nou, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON— | — | — | 29,3 K RON |
| 62 | 62.SAGMA SERV-CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,2 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -57,6 K RON | |
| 63 | 63.ŞARPANTE ŞI TERASAMENTE SRLnou | Loc. Pâncota, Oraş Pâncota, Arad | 1,2 mil. RON— | — | — | -10,4 K RON |
| 64 | 64.AGRONUT VEGETAL SRLnou | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | 1,2 mil. RON— | — | — | -107,2 K RON |
| 65 | 65.CHIREMIS SRL▼ 43 | Sat Perişor, Comuna Perişor, Dolj | 1,1 mil. RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -95,3 K RON | |
| 66 | 66.BERSYSTEM SRL▼ 11 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 1,1 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 416,7 K RON | |
| 67 | 67.NORDIX GHEROM SRL▲ 39 | Loc. Firiza, Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,1 mil. RON▲ 162,6 % | ▲ 162,6 % | 284,2 K RON | |
| 68 | 68.TRACK POINT SRL▲ 231 | Loc. Vânju Mare, Oraş Vânju Mare, Mehedinţi | 1 mil. RON▲ 1.540,1 % | ▲ 1.540,1 % | 0 RON | |
| 69 | 69.BARGHEN SRL▲ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 1 mil. RON▲ 59 % | ▲ 59 % | 27,4 K RON | |
| 70 | 70.DUMEXIM CONSTRUCTII SRL▼ 53 | Sat Luncasprie, Comuna Dobreşti, Bihor | 988,2 K RON▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 3,1 K RON | |
| 71 | 71.PABO START CONSTRUCT SRL▲ 388 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 987,6 K RON▲ 15.793,3 % | ▲ 15.793,3 % | 997 RON | |
| 72 | 72.FACTOR SERVICE SRL▼ 12 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 983,4 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 3,8 K RON | |
| 73 | 73.ASTMARI CONSTRUCT SRLnou | Sat Aştileu, Comuna Aştileu, Bihor | 975,5 K RON— | — | — | -78,6 K RON |
| 74 | 74.DALIMAR COMPEXIT SRL▲ 275 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 950,5 K RON▲ 2.701,9 % | ▲ 2.701,9 % | 46,5 K RON | |
| 75 | 75.VIASTRADA SRL▲ 238 | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 949,1 K RON▲ 1.710,7 % | ▲ 1.710,7 % | 43,6 K RON | |
| 76 | 76.ECOSAL CONSTRUCT SRL▲ 16 | Sat Bratca, Comuna Bratca, Bihor | 897,7 K RON▲ 87,1 % | ▲ 87,1 % | -57,9 K RON | |
| 77 | 77.FORT UTIL SRL▲ 443 | Sat Belejeni, Comuna Drăgăneşti, Bihor | 889,4 K RON▲ 46.173,8 % | ▲ 46.173,8 % | -16,7 K RON | |
| 78 | 78.REWNA PREST SRLnou | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 885,8 K RON— | — | — | 179,8 K RON |
| 79 | 79.MAX CORPORATION SRL▲ 28 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 884 K RON▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 74,9 K RON | |
| 80 | 80.ANDRES ROB CONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Craiova, Dolj | 882,1 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 62,3 K RON | |
| 81 | 81.BAYER STRADA S.R.L.▲ 38 | Sat Remetea, Comuna Remetea, Harghita | 881,7 K RON▲ 139,9 % | ▲ 139,9 % | -104,7 K RON | |
| 82 | 82.ECO - GROPO SRL▼ 30 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 858,1 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 4,7 K RON | |
| 83 | 83.ASTONE TRADE SRL▼ 51 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 852,2 K RON▼ 33 % | ▼ 33 % | 5,4 K RON | |
| 84 | 84.ŞARPANTE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 843,9 K RON— | — | — | -37,1 K RON |
| 85 | 85.GERIAL INVEST SRL▼ 43 | Sat Palilula, Comuna Bucovaţ, Dolj | 839,2 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 268,3 K RON | |
| 86 | 86.KONSTANTINOS SRLnou | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 835,7 K RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 39,8 K RON | |
| 87 | 87.DINY SRL▼ 71 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 835,2 K RON▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 27,8 K RON | |
| 88 | 88.GALOR CONS SRLnou | Sat Fiziş, Comuna Finiş, Bihor | 826,8 K RON— | — | — | -125,1 K RON |
| 89 | 89.INFO-TECH SRL= | Sat Ciceu, Comuna Ciceu, Harghita | 820,4 K RON▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 774,7 K RON | |
| 90 | 90.BRIDGE ROAD CONSTRUCT SRL▼ 47 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 816,2 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 587 RON | |
| 91 | 91.INA STRADE TGA SRL▼ 14 | Sat Cergău Mare, Comuna Cergău, Alba | 792,2 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 8,6 K RON | |
| 92 | 92.MEGATONE UTILAJ SRL▲ 465 | Sat Stolnici, Comuna Stolnici, Argeş | 773,9 K RON— | — | 2,2 K RON | |
| 93 | 93.CONSTRUCT BARNISCA SRL▼ 39 | Sat Bixad, Comuna Bixad, Satu Mare | 773,2 K RON▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | -15,2 K RON | |
| 94 | 94.ELEPROD SERVICE SRL▼ 36 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 768,8 K RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | -11,8 K RON | |
| 95 | 95.ACAD BUILD SRLnou | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 766,5 K RON— | — | — | -8 K RON |
| 96 | 96.ROMKID PLUS SRLnou | Sat Mişca, Comuna Chişlaz, Bihor | 757,8 K RON— | — | — | 21,8 K RON |
| 97 | 97.ASPENDOS GRUP SRL▼ 57 | Sat Dângeni, Comuna Dângeni, Botoşani | 755,7 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 12,2 K RON | |
| 98 | 98.MARKET GROUP SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 739,8 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -40,5 K RON | |
| 99 | 99.RICA EMANUEL SRL▼ 58 | Sat Camna, Comuna Şilindia, Arad | 738,5 K RON▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | -141,1 K RON | |
| 100 | 100.CONSTRUCŢII ŞI TRANSPORT CERTEZE SRL▲ 457 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 736,9 K RON— | — | 7 RON |