Top 100 firme — Lucrări de pregătire a terenului după datorii în 2016
1.330 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 302,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,1 mil. RON, iar liderul atinge 23,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FERMA FRÂNCEŞTI SRL= | Sat Băbeni-Olteţu, Comuna Diculeşti, Vâlcea | 23,8 mil. RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | -933,2 K RON | |
| 2 | 2.TERRA CONSTRUCT 2003 SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 15 mil. RON— | — | -175,7 K RON | |
| 3 | 3.CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL▼ 1 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 9,3 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.H&Y TERASAMENTE S.R.L.nou | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 8,8 mil. RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 443,8 K RON | |
| 5 | 5.IMPLOZIA COMPANY SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,6 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -28,3 K RON | |
| 6 | 6.NEW NIN SRL▲ 33 | Comuna Vinţu de Jos, Alba | 7,9 mil. RON▲ 220,3 % | ▲ 220,3 % | -1,5 mil. RON | |
| 7 | 7.ALINDO IMPEX SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 7,6 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -2,3 K RON | |
| 8 | 8.AMENAJARE TEREN SRLnou | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 7 mil. RON▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 324,7 K RON | |
| 9 | 9.ROX RIMERO SRL▲ 96 | Sat Petroşniţa, Comuna Bucoşniţa, Caraş-Severin | 7 mil. RON▲ 523,6 % | ▲ 523,6 % | -304,1 K RON | |
| 10 | 10.RANSEM GL SRL▼ 3 | Sat Lipău, Comuna Culciu, Satu Mare | 6 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -205,7 K RON | |
| 11 | 11.GEO MACHINES SRL▼ 2 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 5,5 mil. RON0,0% | 0,0% | -1,6 mil. RON | |
| 12 | 12.CIFTRUT SA▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,5 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | -83,4 K RON | |
| 13 | 13.BALAST EXPERT CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 5,2 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 64,4 K RON | |
| 14 | 14.TERRA CONSTRUCTION DDN SRL▲ 103 | Municipiul Arad, Arad | 4,5 mil. RON▲ 350,9 % | ▲ 350,9 % | 7,9 K RON | |
| 15 | 15.UTILAJ TECHNOLOGY SRL▼ 2 | Municipiul Deva, Hunedoara | 4,5 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 12,3 K RON | |
| 16 | 16.CRIDUS CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Iteu, Comuna Abram, Bihor | 4,5 mil. RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -228,2 K RON | |
| 17 | 17.CTP TECHNOLOGY TEAM SRL▲ 66 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 4,4 mil. RON▲ 222,2 % | ▲ 222,2 % | -390,9 K RON | |
| 18 | 18.TRANSMARIN SRL▲ 8 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 4,3 mil. RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | -1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.DALIMAR COMPEXIT SRL▼ 2 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 4,3 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 4 K RON | |
| 20 | 20.DOXTEN SRL▼ 10 | Sat Vadu Crişului, Comuna Vadu Crişului, Bihor | 4,3 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 317,3 K RON | |
| 21 | 21.H - INSTAL SRL▲ 24 | Sat Parţa, Comuna Parţa, Timiş | 4,1 mil. RON▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 127,5 K RON | |
| 22 | 22.VIASTRADA SRL▼ 6 | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 4,1 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 24,3 K RON | |
| 23 | 23.PROMEK TOOLS SRL▼ 8 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 4,1 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 355 K RON | |
| 24 | 24.CATERPILAR TRANSILVANIA SRL▼ 13 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 4 mil. RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 25 | 25.DMV START INVEST SRL▲ 4 | Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov | 3,9 mil. RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 399,7 K RON | |
| 26 | 26.VALMAR-ELMEC SRL▲ 2 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 3,5 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 9,7 K RON | |
| 27 | 27.DIGGER CONSTRUCT SRL▲ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON▲ 100,1 % | ▲ 100,1 % | 373,8 K RON | |
| 28 | 28.DAIGORO TEAM SRL▼ 8 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Arad | 3,2 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -46,6 K RON | |
| 29 | 29.NEPSIS SRL▼ 11 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 3,1 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -467 K RON | |
| 30 | 30.MARLIV CET S.R.L.▲ 1 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -231,2 K RON | |
| 31 | 31.TIMOCONS SERV SRL▲ 55 | Municipiul Oradea, Bihor | 2,8 mil. RON▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | -183,5 K RON | |
| 32 | 32.OPTIM COUNTRY SERVICES SRL▲ 12 | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 2,7 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 259,1 K RON | |
| 33 | 33.IBECO BETOANE S.R.L.▲ 1 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 2,7 mil. RON0,0% | 0,0% | -90,1 K RON | |
| 34 | 34.PAGA SEB SRL▼ 1 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 2,5 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 1,6 K RON | |
| 35 | 35.DAMIDA SPECIAL CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Hărău, Comuna Hărău, Hunedoara | 2,5 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 197,7 K RON | |
| 36 | 36.TEOMED S.R.L.▼ 12 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 2,4 mil. RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | -179,4 K RON | |
| 37 | 37.AIKON SRL▲ 25 | Municipiul Dej, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 87,9 K RON | |
| 38 | 38.ALFA BAUTRANSPORT SRL▼ 8 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,4 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 39 | 39.TRAILERS BASCULANTE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,3 mil. RON0,0% | 0,0% | -10,4 K RON | |
| 40 | 40.TUR GRANIT COM SRL▲ 33 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,3 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | -179,1 K RON | |
| 41 | 41.LIS AFFAIR SRL▲ 8 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 2,2 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 647 K RON | |
| 42 | 42.PROJECT EXCAV SRL▼ 19 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 6,7 K RON | |
| 43 | 43.KRAWK SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 337,3 K RON | |
| 44 | 44.GLIONVAL LOGISTIC SRL▲ 52 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 2,2 mil. RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 119,4 K RON | |
| 45 | 45.BAKFOR SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1 mil. RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 69,7 K RON | |
| 46 | 46.TOMI ALEX SRL▼ 21 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 2 mil. RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 31,7 K RON | |
| 47 | 47.BISCRI SPECIAL SRL▼ 7 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 2 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -357,9 K RON | |
| 48 | 48.TENOS CONSTRUCT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Oradea, Bihor | 2 mil. RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | 257,4 K RON | |
| 49 | 49.VEST RURAL CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Eşelniţa, Comuna Eşelniţa, Mehedinţi | 2 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 166,7 K RON | |
| 50 | 50.REMORINI GRUP SRL▲ 575 | Sat Haieu, Comuna Sânmartin, Bihor | 2 mil. RON▲ 2.162,6 % | ▲ 2.162,6 % | 93,4 K RON | |
| 51 | 51.DOF TURING SRL▲ 4 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -14,2 K RON | |
| 52 | 52.X-WAY INFRASTRUCTURE S.R.L.▼ 25 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,8 mil. RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 462,7 K RON | |
| 53 | 53.RENARD OLUNDEN SRL▲ 47 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 1,8 mil. RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 238,7 K RON | |
| 54 | 54.COLY TRANS SRL▼ 3 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 1,8 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 956,7 K RON | |
| 55 | 55.LAW SRL▼ 9 | Sat Remeţi, Comuna Remeţi, Maramureş | 1,8 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -22,4 K RON | |
| 56 | 56.SIEGMAR SRL▼ 20 | Sat Dobreşti, Comuna Dobreşti, Bihor | 1,7 mil. RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 156,1 K RON | |
| 57 | 57.RMS INTER HOLDING SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 1,7 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 295,2 K RON | |
| 58 | 58.ANTONIO MOVITER SRL▲ 1 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,7 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -70,8 K RON | |
| 59 | 59.MERIDIAN TRANS SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | -54,7 K RON | |
| 60 | 60.CLEAN PRO CONSTRUCT INVEST SRL▲ 127 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 1,6 mil. RON▲ 168,9 % | ▲ 168,9 % | 325,7 K RON | |
| 61 | 61.DOGERIK TRANS SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 777 K RON | |
| 62 | 62.WERTYKL PROIECT SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,6 mil. RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 469,7 K RON | |
| 63 | 63.CENUSARIN DAN SRL▲ 48 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 1,6 mil. RON▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 2,3 K RON | |
| 64 | 64.UTILAJE TERASIERE PCS SRL▼ 52 | Comuna Berceni, Ilfov | 1,6 mil. RON▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | -622,9 K RON | |
| 65 | 65.HEPTAOCEAN SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 mil. RON▲ 123,2 % | ▲ 123,2 % | 496,8 K RON | |
| 66 | 66.UTILAJE GERSA SRL▲ 1 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 67 | 67.CLUB BRAVO SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,5 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -248,9 K RON | |
| 68 | 68.COMPANIA TOMA SRL▼ 5 | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 1,5 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 671,7 K RON | |
| 69 | 69.EURO MARCA COMPANY SRL▼ 22 | Sat Ip, Comuna Ip, Sălaj | 1,5 mil. RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 26,5 K RON | |
| 70 | 70.KRIBALDO SRLnou | Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai, Bihor | 1,5 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -46,2 K RON | |
| 71 | 71.FACTOR SERVICE SRL▲ 31 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 1,5 mil. RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 54,1 K RON | |
| 72 | 72.CONSTRUCT BARNISCA SRL▲ 6 | Sat Bixad, Comuna Bixad, Satu Mare | 1,5 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -383,3 K RON | |
| 73 | 73.DAURES CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,5 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -286,1 K RON | |
| 74 | 74.NORDIX GHEROM SRL▲ 39 | Loc. Firiza, Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,4 mil. RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | -39,1 K RON | |
| 75 | 75.BEZOSTAIA SRL▲ 99 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,4 mil. RON▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 83,1 K RON | |
| 76 | 76.H & H INVEST SRL▲ 8 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 184,8 K RON | |
| 77 | 77.SPASSI CONSTRUCT S.R.L.▼ 24 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 1,4 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | -130,4 K RON | |
| 78 | 78.ALDIMCRIS SRL▼ 3 | Sat Frumuşiţa, Comuna Frumuşiţa, Galaţi | 1,4 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 56 K RON | |
| 79 | 79.AGRONUT VEGETAL SRL▼ 5 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | 1,4 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 162,7 K RON | |
| 80 | 80.AGROMERA SERV SRL▲ 73 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 76,1 % | ▲ 76,1 % | 3,9 K RON | |
| 81 | 81.PROD-COM SICASAU SRL▲ 8 | Sat Sicasău, Comuna Zetea, Harghita | 1,3 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 541,6 K RON | |
| 82 | 82.IAV CONSTRUCT SRL▲ 30 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 398,4 K RON | |
| 83 | 83.TERASAMENTE AGRIES SRL▲ 4 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 84 | 84.PRESTROBOTRANS SRL▲ 4 | Sat Bocsig, Comuna Bocsig, Arad | 1,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 85 | 85.ALTONI COM SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 66,6 K RON | |
| 86 | 86.TRANS LMG SRLnou | Sat Marca, Comuna Marca, Sălaj | 1,3 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 16,2 K RON | |
| 87 | 87.MANAGER DRUMPREST SRL▼ 26 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 1,3 mil. RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 6,3 K RON | |
| 88 | 88.ECOSAL CONSTRUCT SRL▲ 15 | Sat Bratca, Comuna Bratca, Bihor | 1,2 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 73,2 K RON | |
| 89 | 89.ECO GARDEN CONSTRUCT SRL▲ 124 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 131,6 % | ▲ 131,6 % | 22,4 K RON | |
| 90 | 90.NARWILDE SRL▼ 14 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,2 mil. RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 10,9 K RON | |
| 91 | 91.D V V CONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Orzeşti, Comuna Padeş, Gorj | 1,2 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -204,3 K RON | |
| 92 | 92.PROFI-GARTENBAU SRL▲ 42 | Sat Târnoviţa, Comuna Brădeşti, Harghita | 1,2 mil. RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 1,8 K RON | |
| 93 | 93.ROADSTONE MODEL SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 145,3 K RON | |
| 94 | 94.BUILD RURAL SRL▲ 340 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 476,6 % | ▲ 476,6 % | 286,9 K RON | |
| 95 | 95.BARGHEN SRL▼ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,2 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 174,8 K RON | |
| 96 | 96.RUS & BEN CONSTRUCT SRL▲ 56 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,2 mil. RON▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 71,4 K RON | |
| 97 | 97.CRUSCON SRL▲ 23 | Sat Băişeşti, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 5,3 K RON | |
| 98 | 98.LIR GROUP INVESTMENTS SRL▲ 64 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 18 K RON | |
| 99 | 99.ZOLD-EM BAU SRL▲ 44 | Sat Păuleni-Ciuc, Comuna Păuleni-Ciuc, Harghita | 1,2 mil. RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 40,1 K RON | |
| 100 | 100.DIVES S.R.L.nou | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 1,1 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -120,7 K RON |