Top 100 firme — Lucrări de pregătire a terenului după datorii în 2017
1.363 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 339,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,3 mil. RON, iar liderul atinge 16,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AUTO BEST DIESEL SRLnou | Sat Nădrag, Comuna Nădrag, Timiş | 16,5 mil. RON▲ 874,5 % | ▲ 874,5 % | 246,8 K RON | |
| 2 | 2.FERMA FRÂNCEŞTI SRL▼ 1 | Sat Băbeni-Olteţu, Comuna Diculeşti, Vâlcea | 14 mil. RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 3 | 3.TERRA CONSTRUCT 2003 SRL▼ 1 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 12,3 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | -16,6 K RON | |
| 4 | 4.EMV - UTIL SRL▲ 275 | Sat Păltiniş, Comuna Păltiniş, Caraş-Severin | 11,1 mil. RON▲ 2.389,9 % | ▲ 2.389,9 % | 120,5 K RON | |
| 5 | 5.H&Y TERASAMENTE S.R.L.▼ 1 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 9,6 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 666,9 K RON | |
| 6 | 6.SINCROTRANS SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 8,2 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 776,8 K RON | |
| 7 | 7.CONSTRUCTII EXCAVATII DVF SRL▼ 4 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 7,9 mil. RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 502,2 K RON | |
| 8 | 8.ROX RIMERO SRL▲ 1 | Sat Petroşniţa, Comuna Bucoşniţa, Caraş-Severin | 7,6 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | -315 K RON | |
| 9 | 9.ARTUR PET CONST S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 6,7 mil. RON— | — | -6,7 mil. RON | |
| 10 | 10.DOXTEN SRL▲ 10 | Sat Vadu Crişului, Comuna Vadu Crişului, Bihor | 6,3 mil. RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 262,7 K RON | |
| 11 | 11.X-WAY INFRASTRUCTURE S.R.L.▲ 41 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,1 mil. RON▲ 235,6 % | ▲ 235,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 12 | 12.DIGGER CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6 mil. RON▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 267 K RON | |
| 13 | 13.RANSEM GL SRL▼ 3 | Sat Lipău, Comuna Culciu, Satu Mare | 6 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -683,1 K RON | |
| 14 | 14.AMENAJARE TEREN SRL▼ 6 | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 5,9 mil. RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 917,5 K RON | |
| 15 | 15.NAIRDA UTILCOM SRL▲ 132 | Sat Petreştii de Jos, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 5,5 mil. RON▲ 593,1 % | ▲ 593,1 % | 142,6 K RON | |
| 16 | 16.CIFTRUT SA▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 5,4 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -206,6 K RON | |
| 17 | 17.DAIGORO TEAM SRL▲ 11 | Sat Fântânele, Comuna Fântânele, Arad | 5,2 mil. RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 13,2 K RON | |
| 18 | 18.BALAST EXPERT CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Cihei, Comuna Sânmartin, Bihor | 4,8 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 283,9 K RON | |
| 19 | 19.KSA TEOMAR SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 4,5 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.DIGGER CONTRACTORS SRL▲ 787 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 4,4 mil. RON▲ 11.441 % | ▲ 11.441 % | -52,4 K RON | |
| 21 | 21.CRIDUS CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Iteu, Comuna Abram, Bihor | 4,4 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -311,1 K RON | |
| 22 | 22.VIASTRADA SRL= | Sat Valea Strâmbă, Comuna Suseni, Harghita | 4,3 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 151,9 K RON | |
| 23 | 23.RENARD OLUNDEN SRL▲ 30 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 4,2 mil. RON▲ 138,2 % | ▲ 138,2 % | 324,8 K RON | |
| 24 | 24.UTILAJ TECHNOLOGY SRL▼ 9 | Municipiul Deva, Hunedoara | 4,2 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 70,5 K RON | |
| 25 | 25.TERRA CONSTRUCTION DDN SRL▼ 11 | Municipiul Arad, Arad | 4 mil. RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 373,6 K RON | |
| 26 | 26.AIKON SRL▲ 11 | Municipiul Dej, Cluj | 3,9 mil. RON▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 1,5 K RON | |
| 27 | 27.REMORINI GRUP SRL▲ 23 | Sat Haieu, Comuna Sânmartin, Bihor | 3,8 mil. RON▲ 93,1 % | ▲ 93,1 % | 22,4 K RON | |
| 28 | 28.TIMOCONS SERV SRL▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 3,7 mil. RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 314,2 K RON | |
| 29 | 29.H - INSTAL SRL▼ 8 | Sat Parţa, Comuna Parţa, Timiş | 3,7 mil. RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 603,7 K RON | |
| 30 | 30.MARLIV CET S.R.L.= | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 3,5 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -456,6 K RON | |
| 31 | 31.GLOBALTEH CONTRACTOR SRL▲ 180 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 517,4 % | ▲ 517,4 % | 819,8 K RON | |
| 32 | 32.OPTIM COUNTRY SERVICES SRL= | Sat Robăneştii de Sus, Comuna Robăneşti, Dolj | 3,4 mil. RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 733,9 K RON | |
| 33 | 33.ALFA BAUTRANSPORT SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,4 mil. RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 1 mil. RON | |
| 34 | 34.DALIMAR COMPEXIT SRL▼ 15 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 3,3 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -243,5 K RON | |
| 35 | 35.CTP TECHNOLOGY TEAM SRL▼ 18 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 3,2 mil. RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 80,6 K RON | |
| 36 | 36.TRANSMARIN SRL▼ 18 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 3,2 mil. RON▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 994,1 K RON | |
| 37 | 37.PAGA SEB SRL▼ 3 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 3,2 mil. RON▲ 27 % | ▲ 27 % | 4 K RON | |
| 38 | 38.CATERPILAR TRANSILVANIA SRL▼ 14 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 3,2 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | -539,9 K RON | |
| 39 | 39.ECO GARDEN CONSTRUCT SRL▲ 50 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,1 mil. RON▲ 152,1 % | ▲ 152,1 % | 121,5 K RON | |
| 40 | 40.TUR GRANIT COM SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | -34,5 K RON | |
| 41 | 41.DMV START INVEST SRL▼ 16 | Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov | 3 mil. RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 587,2 K RON | |
| 42 | 42.LIS AFFAIR SRL▼ 1 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 2,9 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 65 K RON | |
| 43 | 43.VALMAR-ELMEC SRL▼ 17 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 2,9 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 85,6 K RON | |
| 44 | 44.PREGTER SRL▲ 146 | Municipiul Craiova, Dolj | 2,8 mil. RON▲ 345,9 % | ▲ 345,9 % | 191,9 K RON | |
| 45 | 45.KRAWK SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,7 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 566,3 K RON | |
| 46 | 46.IBECO BETOANE S.R.L.▼ 13 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 2,7 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | -88,5 K RON | |
| 47 | 47.DAMIDA SPECIAL CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Hărău, Comuna Hărău, Hunedoara | 2,6 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -473,4 K RON | |
| 48 | 48.VOICU CONSTRUCT ASIST SRL▲ 168 | Oraş Voluntari, Ilfov | 2,4 mil. RON▲ 336,7 % | ▲ 336,7 % | 69,9 K RON | |
| 49 | 49.RSV IMOBILIARE CONSTRUCT SRL▲ 1.164 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▲ 461.091,1 % | ▲ 461.091,1 % | -28,2 K RON | |
| 50 | 50.SDG CONSULTING SRL▲ 290 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 2,3 mil. RON▲ 580,7 % | ▲ 580,7 % | 90,1 K RON | |
| 51 | 51.BAKFOR SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,3 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 370,8 K RON | |
| 52 | 52.PROJECT EXCAV SRL▼ 10 | Sat Păniceni, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 7,1 K RON | |
| 53 | 53.WERTYKL PROIECT SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,2 mil. RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 112,7 K RON | |
| 54 | 54.TEOMED S.R.L.▼ 18 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 2,2 mil. RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 41,3 K RON | |
| 55 | 55.ROHEX CONS SRLnou | Sat Rontău, Comuna Sânmartin, Bihor | 2,2 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 19 K RON | |
| 56 | 56.R & B CHIOAR BUILDING SRL▲ 58 | Sat Curtuiuşu Mare, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 2,1 mil. RON▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | 126,7 K RON | |
| 57 | 57.GLIONVAL LOGISTIC SRL▼ 13 | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 2,1 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 44,1 K RON | |
| 58 | 58.DOGERIK TRANS SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,1 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 2,3 mil. RON | |
| 59 | 59.TENOS CONSTRUCT S.R.L.▼ 11 | Municipiul Oradea, Bihor | 2 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 258,2 K RON | |
| 60 | 60.NERROM CONSTRUCŢII SPECIALE SRL▲ 168 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 284,4 % | ▲ 284,4 % | 129,5 K RON | |
| 61 | 61.H & H INVEST SRL▲ 15 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 2 mil. RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 300,9 K RON | |
| 62 | 62.TOMI ALEX SRL▼ 16 | Sat Călineşti-Oaş, Comuna Călineşti-Oaş, Satu Mare | 2 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 369 K RON | |
| 63 | 63.EURO MARCA COMPANY SRL▲ 6 | Sat Ip, Comuna Ip, Sălaj | 1,9 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 4,5 K RON | |
| 64 | 64.BUILD RURAL SRL▲ 30 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,9 mil. RON▲ 59 % | ▲ 59 % | 59,9 K RON | |
| 65 | 65.CLUB BRAVO SRL▲ 2 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,9 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 96,7 K RON | |
| 66 | 66.COMPANIA TOMA SRL▲ 2 | Sat Almaş, Comuna Almaş, Arad | 1,9 mil. RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 143,9 K RON | |
| 67 | 67.KRIBALDO SRL▲ 3 | Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai, Bihor | 1,8 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | -215,1 K RON | |
| 68 | 68.AGROMERA SERV SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 448,6 K RON | |
| 69 | 69.PROD-COM SICASAU SRL▲ 12 | Sat Sicasău, Comuna Zetea, Harghita | 1,8 mil. RON▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 70 | 70.MARTINELI COM PROD SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 1,8 mil. RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 639,3 K RON | |
| 71 | 71.DOF TURING SRL▼ 20 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 1,8 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -1,2 K RON | |
| 72 | 72.LAW SRL▼ 17 | Sat Remeţi, Comuna Remeţi, Maramureş | 1,8 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 5,2 K RON | |
| 73 | 73.CARTEL BAU PRESTĂRI SRLnou | Sat Borş, Comuna Borş, Bihor | 1,8 mil. RON— | — | -34 K RON | |
| 74 | 74.REWNA PREST SRL▲ 64 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 1,8 mil. RON▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 935 K RON | |
| 75 | 75.AGROSOFIA S.R.L.▲ 304 | Sat Coroi, Comuna Craiva, Arad | 1,8 mil. RON▲ 543,2 % | ▲ 543,2 % | 26 K RON | |
| 76 | 76.BISCRI SPECIAL SRL▼ 29 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 1,8 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 215,7 K RON | |
| 77 | 77.MERIDIAN TRANS SRL▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,7 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -29,5 K RON | |
| 78 | 78.RMS INTER HOLDING SRL▼ 21 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 1,7 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 220,9 K RON | |
| 79 | 79.CLEAN PRO CONSTRUCT INVEST SRL▼ 19 | Sat Albeşti, Comuna Albeşti, Mureş | 1,7 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 451,9 K RON | |
| 80 | 80.INROTUR SRL▲ 30 | Sat Berechiu, Comuna Sânnicolau Român, Bihor | 1,7 mil. RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 81 | 81.AGT RENT MACHINERY SRL▲ 82 | Municipiul Blaj, Alba | 1,7 mil. RON▲ 134,7 % | ▲ 134,7 % | 196 K RON | |
| 82 | 82.ANTONIO MOVITER SRL▼ 24 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 1,6 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -253,1 K RON | |
| 83 | 83.AGRONUT VEGETAL SRL▼ 4 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | 1,6 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 51,5 K RON | |
| 84 | 84.UTILAJE GERSA SRL▼ 18 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 85 | 85.VMZ INFRASTRUCTURĂ SRL▲ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,5 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 35,8 K RON | |
| 86 | 86.AAV PROJECT STYLE SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 54 % | ▲ 54 % | 11,8 K RON | |
| 87 | 87.FACTOR SERVICE SRL▼ 16 | Sat Borzont, Comuna Joseni, Harghita | 1,5 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 51,5 K RON | |
| 88 | 88.CONSTRUCT BARNISCA SRL▼ 16 | Sat Bixad, Comuna Bixad, Satu Mare | 1,5 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 48,2 K RON | |
| 89 | 89.POWER-ON SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 1,8 mil. RON | |
| 90 | 90.LIR GROUP INVESTMENTS SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1,5 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 70 K RON | |
| 91 | 91.AUTOBLANK SRL▲ 69 | Sat Viile, Comuna Fârţăneşti, Galaţi | 1,4 mil. RON▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | -349,1 K RON | |
| 92 | 92.BARGHEN SRL▲ 3 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,4 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 68,5 K RON | |
| 93 | 93.DAM & BRAT LOGISTIC SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 1,4 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | -1,2 K RON | |
| 94 | 94.DYNAMIC BUSINESS SERVICE SRL▲ 19 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 1,4 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 71,9 K RON | |
| 95 | 95.TERASAMENTE AGRIES SRL▼ 12 | Sat Stramba, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 96 | 96.SIEGMAR SRL▼ 40 | Sat Dobreşti, Comuna Dobreşti, Bihor | 1,3 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 256,8 K RON | |
| 97 | 97.GIOP CONSTRUCŢII SRL▲ 40 | Sat Pietroasa, Comuna Pietroasa, Bihor | 1,3 mil. RON▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 210,4 K RON | |
| 98 | 98.OMEX PREMIUM SRL▲ 136 | Sat Grăniceri, Comuna Grăniceri, Arad | 1,3 mil. RON▲ 157,4 % | ▲ 157,4 % | -91,2 K RON | |
| 99 | 99.PROFI-GARTENBAU SRL▼ 7 | Sat Târnoviţa, Comuna Brădeşti, Harghita | 1,3 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 181,2 K RON | |
| 100 | 100.ROLENA SERV SRL▲ 36 | Sat Bunghi, Comuna Poienari, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 148,1 K RON |