Top 100 firme — Construcții, Prahova după creștere YoY în 2015
487 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 98,5 %, iar liderul atinge 1.798,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAGNICONST SRLnou | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 1.798,4 % | 762 K RON | |
| 2 | 2.DELCONOS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1.024,5 % | 574,9 K RON | |
| 3 | 3.INGAZ FOR CONSTRUCT SRLnou | Sat Rotari, Comuna Ceptura, Prahova | 805,4 % | 590,9 K RON | |
| 4 | 4.ABAU TEHNIK CONSULT SRLnou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 705,1 % | 181,7 K RON | |
| 5 | 5.CREŢU & IONUŢ INTERCONSTRUCT SRLnou | Sat Ciupelniţa, Comuna Dumbrava, Prahova | 699,2 % | 541 RON | |
| 6 | 6.URBAN CONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 593,9 % | 317,9 K RON | |
| 7 | 7.DIAROM INSTAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 572 % | 112,3 K RON | |
| 8 | 8.EUBAU TECH INDUSTRY SRL▲ 41 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 514,8 % | 2,4 mil. RON | |
| 9 | 9.ACDALEX PREST CONSTRUCT SRLnou | Sat Lunca Mare, Comuna Şotrile, Prahova | 491,8 % | 430,6 K RON | |
| 10 | 10.SAISEN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 482,5 % | 90,1 K RON | |
| 11 | 11.ALGI CIT INVEST SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 460,6 % | 4,2 K RON | |
| 12 | 12.BLASTIM MASCHINEN SRL▲ 15 | Sat Cocorăştii Colţ, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 419,1 % | 897,9 K RON | |
| 13 | 13.AXDROM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 417,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.STRABENBAU LOGISTIC SRLnou | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 414,7 % | 359,9 K RON | |
| 15 | 15.ASCENSIS SUNLIGHT SRLnou | Sat Cheia, Comuna Măneciu, Prahova | 408 % | 13,8 K RON | |
| 16 | 16.AMOS TECHNOLOGY SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 403,7 % | 58,1 K RON | |
| 17 | 17.CIPDUM STAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Slon, Comuna Ceraşu, Prahova | 395,2 % | 387,6 K RON | |
| 18 | 18.KONLINE PROJECT SRLnou | Sat Bărcăneşti, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 358,3 % | 84,5 K RON | |
| 19 | 19.ANDRADA SÂNZIANA EXPERT CONSTRUCT SRLnou | Oraş Breaza, Prahova | 358 % | 407,8 K RON | |
| 20 | 20.ROMCONSTRUCT GROUP SRL▲ 61 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 351,5 % | 4,5 K RON | |
| 21 | 21.RAVEDIA CONSTRUCT SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 313 % | 19,8 K RON | |
| 22 | 22.AQUILA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 304,6 % | 3,8 mil. RON | |
| 23 | 23.MAR CESEMERE CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 302,3 % | 69,3 K RON | |
| 24 | 24.EOS CORPORATION SRLnou | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 289,6 % | 8,3 K RON | |
| 25 | 25.ASFALT SUD EXPERT SRLnou | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 273,3 % | 176,1 K RON | |
| 26 | 26.GABONI CONSTRUCT SRLnou | Sat Valea Dulce, Comuna Podenii Noi, Prahova | 256 % | 148,9 K RON | |
| 27 | 27.ANDEMI CONSTRUCT SRLnou | Sat Valea Largă, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 253 % | 685 K RON | |
| 28 | 28.AMIRA CONS SRLnou | Sat Drajna de Jos, Comuna Drajna, Prahova | 252,4 % | 6,6 K RON | |
| 29 | 29.ALIZO CONSTRUCT SERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 252 % | 23,9 K RON | |
| 30 | 30.TEA INVEST SRLnou | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 251,7 % | 159,1 K RON | |
| 31 | 31.NOVA MECANICA PRODEXIM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 249,3 % | -52,8 K RON | |
| 32 | 32.VIALIS ENGINEERING S.A.▼ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 244,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 33 | 33.RIST EXPERT CONSTRUCT SRL▲ 58 | Sat Poienarii Apostoli, Comuna Gorgota, Prahova | 236,1 % | 169,3 K RON | |
| 34 | 34.CRISBOR INSTAL IMPEX SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 230,5 % | 106,2 K RON | |
| 35 | 35.VEGA INSTAL SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 218,3 % | 51,3 K RON | |
| 36 | 36.ECOLI SERVICES SRLnou | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 212 % | 43 K RON | |
| 37 | 37.IRISH TOWN DEVELOPMENT SRLnou | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 206,9 % | -685,1 K RON | |
| 38 | 38.COSMI CONSTRUCT SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 196,2 % | 20,1 K RON | |
| 39 | 39.RONI CIVIL INTEROUTE SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 192,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.ARRET DOM - CONS SRLnou | Sat Sângeru, Comuna Sângeru, Prahova | 188,4 % | 82,4 K RON | |
| 41 | 41.RECONSTRUCTIA SRL▲ 360 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 177,8 % | 83,8 K RON | |
| 42 | 42.CORZAM CONSTRUCT SRL▲ 30 | Sat Moara, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 175,8 % | -19,4 K RON | |
| 43 | 43.STIZO TEL SAnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 166,8 % | 61,2 K RON | |
| 44 | 44.NECRINI CONSINSTAL SRLnou | Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 165 % | 6,1 K RON | |
| 45 | 45.ALTIKON SRLnou | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 163,2 % | 16,5 K RON | |
| 46 | 46.ALPACCESS SRL▲ 294 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 160,9 % | 5,2 mil. RON | |
| 47 | 47.IANIS CONSTRUCT SRLnou | Sat Găgeni, Comuna Păuleşti, Prahova | 160 % | 54,1 K RON | |
| 48 | 48.NICLAM SERV SRL▲ 189 | Sat Făgetu, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 157,3 % | 103,3 K RON | |
| 49 | 49.DAGEN DESIGN SRLnou | Sat Ungureni, Comuna Vadu Săpat, Prahova | 153,7 % | 145,4 K RON | |
| 50 | 50.ADYRAL CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 152,8 % | 119,1 K RON | |
| 51 | 51.EGO DOMOTICA INSTAL SRL▲ 209 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 151,3 % | 237,6 K RON | |
| 52 | 52.BOBCONSTRUCT INSTAL EXPERT SRLnou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 151,2 % | 30,4 K RON | |
| 53 | 53.BELO EXPERT CONSTRUCT SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 150,5 % | 90,5 K RON | |
| 54 | 54.LIMET IND CONS SRL▲ 225 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 150 % | 254,1 K RON | |
| 55 | 55.KATWNYK CON SRLnou | Sat Poienarii Apostoli, Comuna Gorgota, Prahova | 148,9 % | 82,3 K RON | |
| 56 | 56.TERRA STRADE TOTAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Pleaşa, Comuna Bucov, Prahova | 147,7 % | 292,8 K RON | |
| 57 | 57.AURVAS CONSTRUCT SRL▲ 280 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 146,5 % | 141 K RON | |
| 58 | 58.ALIXDANY TEHNO EXPERT SRLnou | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 145,3 % | 9 K RON | |
| 59 | 59.CONI SRLnou | Sat Măneşti, Comuna Măneşti, Prahova | 144,5 % | 27,7 mil. RON | |
| 60 | 60.GALI PROD SRLnou | Loc. Breaza de Sus, Oraş Breaza, Prahova | 144,3 % | 178,9 K RON | |
| 61 | 61.CIPRIS TEHNICAL SOLUTIONS SRL▲ 209 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 141,5 % | 183 K RON | |
| 62 | 62.EOLICA TECHNICAL SUPPORT SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 141,3 % | 425,4 K RON | |
| 63 | 63.RYON CONSTRUCT SRL▲ 305 | Sat Şoimari, Comuna Şoimari, Prahova | 141,1 % | 256,5 K RON | |
| 64 | 64.BITACOM SERV SRL▲ 110 | Sat Drăgăneşti, Comuna Drăgăneşti, Prahova | 140,2 % | -122,7 K RON | |
| 65 | 65.NORWEST ROMANIA SRL▼ 42 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 137,8 % | 919,6 K RON | |
| 66 | 66.SHELLY EXPERT DESIGN SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 137,4 % | 47,2 K RON | |
| 67 | 67.MONTAJ CARPATI SA▲ 275 | Sat Puchenii Mari, Comuna Puchenii Mari, Prahova | 136,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 68 | 68.MILIANA INTER CONSTRUCT SRLnou | Sat Lipăneşti, Comuna Lipăneşti, Prahova | 136,2 % | 207,4 K RON | |
| 69 | 69.TIGER MXN SERV SRLnou | Sat Goga, Comuna Râfov, Prahova | 135,6 % | 216,6 K RON | |
| 70 | 70.TALEDI TELECOM SRLnou | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 134,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 71 | 71.MIRCOST SRL▼ 9 | Municipiul Câmpina, Prahova | 132,5 % | 86,7 K RON | |
| 72 | 72.VEXOCLIMA SRL▲ 280 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 129,2 % | 97,4 K RON | |
| 73 | 73.TROMIK CONS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 128 % | 402 K RON | |
| 74 | 74.DANUBIU SERV CONSTRUCT SRLnou | Sat Măneciu-Ungureni, Comuna Măneciu, Prahova | 126,5 % | -71 K RON | |
| 75 | 75.STILCON SRL▲ 47 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 123,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 76 | 76.MIRECO REP SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 122,2 % | -76,6 K RON | |
| 77 | 77.BITROM ACTIVE INSTAL SRLnou | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 121 % | -75 K RON | |
| 78 | 78.COLEN IMPEX SRL▲ 251 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 120,6 % | 136,3 K RON | |
| 79 | 79.ALCAST CONSTRUCT SERV SRL▲ 97 | Municipiul Câmpina, Prahova | 119,8 % | 247,7 K RON | |
| 80 | 80.EPO CONSTRUCT SRLnou | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 119 % | -73,6 K RON | |
| 81 | 81.NED ENERGOWAT SRL▼ 43 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 117,3 % | 66,7 K RON | |
| 82 | 82.STIZO INDUSTRIAL SERVICES SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 113,5 % | 82,9 K RON | |
| 83 | 83.BELLCALIN INSTAL ELECTRIC SRL▲ 108 | Sat Loloiasca, Comuna Tomşani, Prahova | 112,2 % | 77,5 K RON | |
| 84 | 84.BEROX CONSTRUCT SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 111,2 % | 21 K RON | |
| 85 | 85.EVOCLIMA SISTEM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 110,9 % | 388 K RON | |
| 86 | 86.PAULUS SRL▲ 261 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 110,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 87 | 87.VASGEO ELECTRICA SRLnou | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 110,3 % | 137,6 K RON | |
| 88 | 88.TOMAR CONSTRUCT SRL▲ 160 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Prahova | 110,2 % | 167,3 K RON | |
| 89 | 89.STEROFLOR IMPEX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 109,5 % | 43 K RON | |
| 90 | 90.UZINA DE SPALAT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 108,7 % | 44,8 K RON | |
| 91 | 91.DDAO STEEL PROTECTION S.R.L.▲ 275 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 108,4 % | 208,4 K RON | |
| 92 | 92.GENERAL ME.EL ELECTRIC S.R.L.nou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 106,8 % | 2,8 mil. RON | |
| 93 | 93.S.O.S. SERVICE SRL▼ 75 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 104,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 94 | 94.CONSARO INVEST CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 104,1 % | 130,1 K RON | |
| 95 | 95.TIMINI SERV SRL▲ 97 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 103,8 % | 93,9 K RON | |
| 96 | 96.DALIGA CONS SRL▲ 292 | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 100,7 % | 257,2 K RON | |
| 97 | 97.ANDAUR CONSTRUCŢII SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 100,2 % | 1,2 K RON | |
| 98 | 98.COMBIS-CONPREST SRL▲ 228 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 99 % | 6 K RON | |
| 99 | 99.SC FARG SERVPREST SRL▲ 223 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 99 % | 117,6 K RON | |
| 100 | 100.CONELINI INSTAL SRLnou | Sat Ghighiu, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 98,5 % | 56,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Prahova
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
417 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.413 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
71 firme · 807,3 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
309 firme · 757,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
398 firme · 501,8 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
31 firme · 438,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
185 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
64 firme · 292,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
75 firme · 141,5 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
117 firme · 128,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
16 firme · 101,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 90,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
124 firme · 76,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
79 firme · 60,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
49 firme · 44,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
64 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
46 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
8 firme · 23,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
17 firme · 21,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
9 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
12 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
9 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
3 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
17 firme · 5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
11 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
9 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 545,5 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 0 RON