Top 100 firme — Transport și depozitare, Cluj după creștere YoY în 2021
1.012 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 104,4 %, iar liderul atinge 1.406,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BYCRISTINAB S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.406,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 2 | 2.KAIROS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.019,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 3 | 3.VERDAPARK SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 752,5 % | -191,5 K RON | |
| 4 | 4.AEG PAREM S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 738,9 % | 910,5 K RON | |
| 5 | 5.CHISU PRO ENTERPRISE S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 734 % | 285 K RON | |
| 6 | 6.ATP MOVE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 580,3 % | -112,7 K RON | |
| 7 | 7.WES PRO CARGO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 545,1 % | 24,4 K RON | |
| 8 | 8.OLIVTRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 491,5 % | 785,7 K RON | |
| 9 | 9.AMOSDRIVE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 476,3 % | 147,2 K RON | |
| 10 | 10.FND IMPORT EXPORT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 394,8 % | 23,6 K RON | |
| 11 | 11.CAMIDOS LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Vânători, Comuna Ciucea, Cluj | 386,4 % | 67,9 K RON | |
| 12 | 12.MAKO TRANSGROUP S.R.L.▲ 124 | Municipiul Dej, Cluj | 368,6 % | 373 K RON | |
| 13 | 13.EVOL FLEETSUPPORT S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 341,1 % | 188,9 K RON | |
| 14 | 14.HOF LOGISTICS FREIGHT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 318,7 % | 462,5 K RON | |
| 15 | 15.DEZPEZZI AUTO SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 312 % | 101,3 K RON | |
| 16 | 16.ALBLUCA IMPEX SRLnou | Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos, Cluj | 310,8 % | 53,7 K RON | |
| 17 | 17.VOVYS SMART DRIVER S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 310 % | 154,4 K RON | |
| 18 | 18.KOLUMBUS EXPRESS SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 309,7 % | 150,7 K RON | |
| 19 | 19.TRANSILVANIA HAIDUC TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 290,1 % | -5,1 K RON | |
| 20 | 20.SORI TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 277 % | 4,7 K RON | |
| 21 | 21.ROBI-ANI EXPRESS S.R.L.nou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 268,7 % | -58,6 K RON | |
| 22 | 22.DELUC SFERA S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 267,3 % | -102,4 K RON | |
| 23 | 23.PROMAG TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 244,6 % | 69,8 K RON | |
| 24 | 24.ALGOTT IMPORT EXPORT SRL▲ 547 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 242,1 % | 45,9 K RON | |
| 25 | 25.TUBULAR HANDLING SYSTEMS RO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 238,4 % | 363,9 K RON | |
| 26 | 26.OPERA SIGNAL LMN S.R.L.nou | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 235,8 % | 9,8 K RON | |
| 27 | 27.SOON CAMP S.R.L.▲ 416 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 233,1 % | 517,1 K RON | |
| 28 | 28.AAS TRANSFREIGHT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 229,9 % | 225,3 K RON | |
| 29 | 29.SNGPARV TRANS S.R.L.▼ 18 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 228 % | 163,1 K RON | |
| 30 | 30.RENT A TOYOTA HYBRID S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 226 % | 263,5 K RON | |
| 31 | 31.VECTIS LOGISTICS S.R.L.▲ 170 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 205,6 % | 674,3 K RON | |
| 32 | 32.FASTDIDO TRANS S.R.L.▲ 119 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 201,7 % | -43,1 K RON | |
| 33 | 33.SESE LOGISTIC SRL▲ 434 | Sat Bucea, Comuna Negreni, Cluj | 197,6 % | -72,4 K RON | |
| 34 | 34.BLUEMOBRED S.R.L.nou | Sat Beliş, Comuna Beliş, Cluj | 197,2 % | 18,7 K RON | |
| 35 | 35.ILIES TOP-E TRANS S.R.L.nou | Sat Cuzdrioara, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 197,1 % | 78,3 K RON | |
| 36 | 36.CODALUK SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 194,5 % | 118,1 K RON | |
| 37 | 37.EAGLE SHARING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 193,9 % | 79,4 K RON | |
| 38 | 38.CAMBRALEX TRANS S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 184,3 % | 56,4 K RON | |
| 39 | 39.ZMA ZEICU SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 183,7 % | 307,8 K RON | |
| 40 | 40.DARV CRYS SRL▲ 498 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 181,9 % | 36,1 K RON | |
| 41 | 41.SERTRANSISS EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 181,5 % | 188,7 K RON | |
| 42 | 42.ADS SPRINT LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 180,4 % | 6,5 K RON | |
| 43 | 43.CARLOSAN COMINPEX SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 172 % | 31,5 K RON | |
| 44 | 44.ONALIS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 171,3 % | 373 K RON | |
| 45 | 45.LCS COS LEN SPEED S.R.L.nou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 168,9 % | 24 K RON | |
| 46 | 46.OVIDIUS IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 167,6 % | 367,6 K RON | |
| 47 | 47.ALPI IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 165,7 % | 196,2 K RON | |
| 48 | 48.KUB NORRKOPING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 164,5 % | 229,2 K RON | |
| 49 | 49.FIZFLO S.R.L.▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 164,2 % | 166 K RON | |
| 50 | 50.FELDIBERC TRANS SRL▲ 199 | Sat Aiton, Comuna Aiton, Cluj | 160,1 % | 577,6 K RON | |
| 51 | 51.BRS TOTAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 112 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 154,7 % | 365,4 K RON | |
| 52 | 52.CHRISTIANSAR CONNECT S.R.L.nou | Sat Frata, Comuna Frata, Cluj | 152,7 % | 139,8 K RON | |
| 53 | 53.DANMAS CARPATIC S.R.L.nou | Sat Podeni, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 152 % | 107 K RON | |
| 54 | 54.BDV.BESTAUTO S.R.L.▲ 160 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 150 % | 904 K RON | |
| 55 | 55.CATADI EXPRESS SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 147,7 % | 22 K RON | |
| 56 | 56.LOG EXPRES SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 147,1 % | 203,9 K RON | |
| 57 | 57.BT DUDANIS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 146,5 % | 10,9 K RON | |
| 58 | 58.ARDMOLD CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 144,7 % | 228 K RON | |
| 59 | 59.ACT4PETS LOGISTICS SRL▼ 42 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 141,8 % | 487,3 K RON | |
| 60 | 60.ODK LOGISTICS S.R.L.▲ 46 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 141,4 % | 122,3 K RON | |
| 61 | 61.INTRANS HANDRU SRLnou | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 140,7 % | 88,8 K RON | |
| 62 | 62.REVNIC FAST TRANS S.R.L.nou | Sat Moara de Pădure, Comuna Băişoara, Cluj | 140,3 % | 104,2 K RON | |
| 63 | 63.SPEEDALIA CARGO S.R.L.▼ 57 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 140,1 % | -129,1 K RON | |
| 64 | 64.DCX LOGISTIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 139,8 % | 200 K RON | |
| 65 | 65.SRF INTERNAȚIONAL S.R.L.▼ 32 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 137,5 % | 8,3 K RON | |
| 66 | 66.ARABU MONDIALU SRL▼ 52 | Sat Luna, Comuna Luna, Cluj | 136,9 % | 79,2 K RON | |
| 67 | 67.KARUNA WAY S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 136,9 % | 24,9 K RON | |
| 68 | 68.CLAUDIU KLD TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Mănăsturel, Comuna Cuzdrioara, Cluj | 136,8 % | 99 K RON | |
| 69 | 69.AGROMERA SERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 136,6 % | 264,4 K RON | |
| 70 | 70.SORI CRIS&GAN EXPEDITION S.R.L.▲ 286 | Sat Aiton, Comuna Aiton, Cluj | 136,5 % | 13,8 K RON | |
| 71 | 71.LOGICRIS TRANS S.R.L.▲ 230 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 136,3 % | 205,3 K RON | |
| 72 | 72.GEN & CV SRLnou | Sat Râşca, Comuna Râsca, Cluj | 135,5 % | 335 K RON | |
| 73 | 73.PATRIK SPEDITION SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 134,3 % | 225,4 K RON | |
| 74 | 74.URSAN CARGO LINE SRL▲ 498 | Sat Sântejude, Comuna Ţaga, Cluj | 130,8 % | 23,5 K RON | |
| 75 | 75.BRISPEED CARGO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 130,3 % | 68,6 K RON | |
| 76 | 76.CHC LOGISTIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 130 % | 323,5 K RON | |
| 77 | 77.CORNUT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 127 % | 8,8 K RON | |
| 78 | 78.NICODELI CARO SRL▲ 72 | Municipiul Turda, Cluj | 127 % | 321 K RON | |
| 79 | 79.SIRAD TRANS SRLnou | Sat Bologa, Comuna Poieni, Cluj | 126,2 % | 308,8 K RON | |
| 80 | 80.OPVAS COS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 126 % | 6 K RON | |
| 81 | 81.BURIAN TRANS SRL▲ 36 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 124,3 % | 158,6 K RON | |
| 82 | 82.NAPOCA EXPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 121 % | -711,7 K RON | |
| 83 | 83.SIMETIB SRLnou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 120,5 % | 48,5 K RON | |
| 84 | 84.OPTIMUS TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 120,3 % | 60,1 K RON | |
| 85 | 85.SOFI ALE SPEDITION S.R.L.nou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 120,2 % | -14,7 K RON | |
| 86 | 86.WHITE GLOBAL EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 119,4 % | 14,3 K RON | |
| 87 | 87.ZAPOTRANS SRLnou | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 117,3 % | 515,5 K RON | |
| 88 | 88.BUSCAT SRLnou | Sat Băişoara, Comuna Băişoara, Cluj | 117,1 % | 161,1 K RON | |
| 89 | 89.COSMIN TOUR & DENISA S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 116 % | 88,3 K RON | |
| 90 | 90.TMG CARGO LINE S.R.L.▼ 70 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 116 % | -93,9 K RON | |
| 91 | 91.OVI & VIO TRANS SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 114,8 % | 142,4 K RON | |
| 92 | 92.MAKO TRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 113,4 % | 96,4 K RON | |
| 93 | 93.SMP FULFILLMENT S.R.L.nou | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 111,1 % | 133,7 K RON | |
| 94 | 94.IULIKING TRANS S.R.L.nou | Sat Moldoveneşti, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 110,4 % | 54,3 K RON | |
| 95 | 95.NEW ERA DISPATCH S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 108,3 % | 185,4 K RON | |
| 96 | 96.BEN & DAN HAS SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 108,1 % | 149,2 K RON | |
| 97 | 97.ONCA DIALOG S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 107,2 % | 286,3 K RON | |
| 98 | 98.IULIA TRANS SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 107 % | 398,5 K RON | |
| 99 | 99.SPD LOGISTIC SRL▼ 31 | Municipiul Dej, Cluj | 104,6 % | 1,7 K RON | |
| 100 | 100.BOGDAN & IOANA CARGO S.R.L.nou | Sat Iara, Comuna Iara, Cluj | 104,4 % | 11,2 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Cluj
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.961 firme · 4,8 mld. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
22 firme · 385 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 365,3 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
46 firme · 347,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
11 firme · 285,1 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
6 firme · 223,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
687 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
18 firme · 192,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
68 firme · 175,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
290 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
1.623 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
111 firme · 74,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
9 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
568 firme · 50,6 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
25 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
6 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 946,6 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
3 firme · 712,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 439,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
3 firme · 370,7 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 285,5 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 201,2 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
2 firme · 0 RON