Top 100 firme — Transport și depozitare, Cluj după creștere YoY în 2010
490 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 76,3 %, iar liderul atinge 2.288,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SEVASE TRANS EXPEDITII SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 2.288,3 % | 584,4 K RON | |
| 2 | 2.ATEGOSPEED TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.430,3 % | 7,3 mil. RON | |
| 3 | 3.APRIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 793,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.MIRON MANAGEMENT SRLnou | Sat Bonţida, Comuna Bonţida, Cluj | 787,6 % | -120,7 K RON | |
| 5 | 5.CARGO NEL SRL▲ 132 | Municipiul Turda, Cluj | 692 % | 2,1 K RON | |
| 6 | 6.DIRECT POST SERVICES SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 543,3 % | 18,8 K RON | |
| 7 | 7.EMILIO SERVICII SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 526,4 % | -1,8 K RON | |
| 8 | 8.SORI TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 430,6 % | 37,2 K RON | |
| 9 | 9.BEBE TOUR SRLnou | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 363,2 % | -12,3 K RON | |
| 10 | 10.NAPOCA S.R.L.▲ 128 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 339,4 % | 308,3 K RON | |
| 11 | 11.ADRIANDRA SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 338,5 % | -56,4 K RON | |
| 12 | 12.EUROPA INTERSPEED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 334,8 % | 98,1 K RON | |
| 13 | 13.TEO & VIO TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 320,7 % | 79,8 K RON | |
| 14 | 14.ENTRADA INTERNATIONAL SRL▲ 236 | Municipiul Turda, Cluj | 311,4 % | 108,1 K RON | |
| 15 | 15.EXUBIS SRL▲ 125 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 285,3 % | -38 K RON | |
| 16 | 16.GLIGOR TRANS SRLnou | Sat Morlaca, Comuna Poieni, Cluj | 265,5 % | 24,1 K RON | |
| 17 | 17.BIPAS CAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 262,7 % | 19,3 K RON | |
| 18 | 18.VAS TOUR SRLnou | Sat Cămăraşu, Comuna Cămăraşu, Cluj | 262,1 % | 8,9 K RON | |
| 19 | 19.CLIFORD SRL▲ 187 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 258,5 % | 24 K RON | |
| 20 | 20.RUS & TENTEAN SNCnou | Comuna Palatca, Cluj | 236,1 % | 129 RON | |
| 21 | 21.NL NAPOCA LOGISTIK SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 229 % | -19 K RON | |
| 22 | 22.TRANSNAPOCA SRL▲ 2 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 210,2 % | 231,3 K RON | |
| 23 | 23.TRANSFIL COMP SRLnou | Sat Ceanu Mare, Comuna Ceanu Mare, Cluj | 201,3 % | 3,6 K RON | |
| 24 | 24.HERMANOS M & S SRLnou | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 189,3 % | 20,4 K RON | |
| 25 | 25.TRANSTURIA SRLnou | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 186,8 % | 20,1 K RON | |
| 26 | 26.EUROPAEXPEDITIE SRLnou | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 179 % | 646,2 K RON | |
| 27 | 27.TRI & TRI SRL▲ 247 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 178,3 % | 45 K RON | |
| 28 | 28.RYN & G TRANS SERVICE SRLnou | Sat Surduc, Comuna Iara, Cluj | 176 % | -168,9 K RON | |
| 29 | 29.TAD GLOBAL SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 173,5 % | 149,5 K RON | |
| 30 | 30.MEZOO SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 171,8 % | 151,2 K RON | |
| 31 | 31.FIMEL PROD SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 170,2 % | 10,8 K RON | |
| 32 | 32.MEKY TRANS SRLnou | Sat Ceanu Mare, Comuna Ceanu Mare, Cluj | 170,1 % | -32,3 K RON | |
| 33 | 33.FLO & NEL SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 165,9 % | -620 RON | |
| 34 | 34.ROX CARGO SRL▲ 211 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 164,2 % | 646 RON | |
| 35 | 35.INTESA LOGISTICS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 163,8 % | 437,9 K RON | |
| 36 | 36.ALEGRE TRANSPORT SRLnou | Sat Frata, Comuna Frata, Cluj | 153,4 % | -41 K RON | |
| 37 | 37.MUTANTII SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 152,1 % | 53,9 K RON | |
| 38 | 38.OVIMAX COMPREST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 151,5 % | 57 K RON | |
| 39 | 39.YSEG MIHAI SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 141,8 % | 91,8 K RON | |
| 40 | 40.DANITA IMPEX SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 136,7 % | 2,8 K RON | |
| 41 | 41.VICALI TAXI SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 135,7 % | 12,2 K RON | |
| 42 | 42.ENGLMAYER ROMANIA SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 133,8 % | -47,7 K RON | |
| 43 | 43.CRISTI INTERNACIONAL SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 132,7 % | 7,8 K RON | |
| 44 | 44.FODOR CADIS SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 126,4 % | -55 RON | |
| 45 | 45.CRAMI SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 125,1 % | 21,3 K RON | |
| 46 | 46.NAGY TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 117,9 % | 76,2 K RON | |
| 47 | 47.TRANSBUCUR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 113,3 % | -38,9 K RON | |
| 48 | 48.ZIBERLINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 112,4 % | 91,2 K RON | |
| 49 | 49.GABI ALEXANDRA TRANS SRLnou | Sat Cojocna, Comuna Cojocna, Cluj | 111,3 % | -21,8 K RON | |
| 50 | 50.KIA & STEVEN SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 109 % | 68 K RON | |
| 51 | 51.FRIGO COOL SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 108,6 % | -58,5 K RON | |
| 52 | 52.EM SALT SRL▲ 171 | Sat Valea Grosilor, Comuna Vad, Cluj | 108,1 % | 25,7 K RON | |
| 53 | 53.TRANSILVANIA POST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 105,6 % | 177 K RON | |
| 54 | 54.MAXIM INVEST SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 105,1 % | 57,4 K RON | |
| 55 | 55.LEKO TRANS SRL▲ 228 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 104,1 % | 3,7 K RON | |
| 56 | 56.SABCAR SRLnou | Sat Morlaca, Comuna Poieni, Cluj | 102,2 % | 63,3 K RON | |
| 57 | 57.SRB SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 99,8 % | 98,1 K RON | |
| 58 | 58.MARI DRINDA TRANS SRL▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,8 % | -11,6 K RON | |
| 59 | 59.MIC AUTO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,2 % | -144,5 K RON | |
| 60 | 60.LUCA & LEO SPEDITION SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 99 % | -2,6 K RON | |
| 61 | 61.MARIA TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,1 % | 13,9 K RON | |
| 62 | 62.PORTOTRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 97,7 % | 9,3 K RON | |
| 63 | 63.SOSIM TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,3 % | 31,7 K RON | |
| 64 | 64.MOTORSPIN TRANS SRLnou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 97,3 % | 1,1 K RON | |
| 65 | 65.ELV TRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 96,2 % | -32,7 K RON | |
| 66 | 66.HISPANO TRANS SRL▼ 61 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,1 % | -80,5 K RON | |
| 67 | 67.GEO & ANY CONSTRUCT SRLnou | Sat Ciuleni, Comuna Mărgău, Cluj | 93,8 % | -97,2 K RON | |
| 68 | 68.SERAVERO GROUP S.R.L.▲ 195 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,1 % | 57,5 K RON | |
| 69 | 69.MAS PRATS SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 93,1 % | 23,1 K RON | |
| 70 | 70.OVIVAS SRL▲ 208 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 91,5 % | 23 K RON | |
| 71 | 71.LIA MARIA TRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 91,2 % | -85,1 K RON | |
| 72 | 72.EUROPEAN ACTIVITIES S.R.L.▼ 51 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 91,1 % | -214,5 K RON | |
| 73 | 73.PBI CARGO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,7 % | -16 K RON | |
| 74 | 74.PERA TRANS IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,2 % | 5 K RON | |
| 75 | 75.FLO & ALEX TRANSPORT SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,8 % | 27,7 K RON | |
| 76 | 76.LAMUREAN TRANS SRLnou | Sat Bogata, Comuna Călărasi, Cluj | 89,6 % | -30,4 K RON | |
| 77 | 77.TRANSNAD SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89 % | 32 K RON | |
| 78 | 78.ERT COMP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,4 % | -7,9 K RON | |
| 79 | 79.FATTON SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,9 % | -141,1 K RON | |
| 80 | 80.TRANSKOV SERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,4 % | -36,9 K RON | |
| 81 | 81.C & O LOGISTIK SRL▼ 67 | Municipiul Turda, Cluj | 86,4 % | 24 K RON | |
| 82 | 82.FLOREAN TRANS SRLnou | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 85 % | -2,2 K RON | |
| 83 | 83.TODO MAR SRL▲ 239 | Sat Bogata, Comuna Călărasi, Cluj | 84,3 % | -41 K RON | |
| 84 | 84.VIALDIUS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 83,8 % | 26,7 K RON | |
| 85 | 85.VASMIR TRANS SRL▲ 243 | Municipiul Turda, Cluj | 83,3 % | 10,9 K RON | |
| 86 | 86.AIGLE CONSULT SRLnou | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 82,8 % | 33 K RON | |
| 87 | 87.CORO TRANS IMPEX SRL▲ 168 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 80,9 % | 199,1 K RON | |
| 88 | 88.CUBLE TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,1 % | 84,8 K RON | |
| 89 | 89.ASTRID IMPEX SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 79,5 % | 88,6 K RON | |
| 90 | 90.TRANSCROWN SRLnou | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 79,2 % | 26,4 K RON | |
| 91 | 91.REGIONAL SRL▼ 72 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,7 % | 820,9 K RON | |
| 92 | 92.TRANS NECO SRL▼ 60 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 78,3 % | 246,2 K RON | |
| 93 | 93.FRIGOLINE IND SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,3 % | -284,3 K RON | |
| 94 | 94.ROBTRANS SRL▲ 84 | Municipiul Dej, Cluj | 77,7 % | 12,9 K RON | |
| 95 | 95.CARAUSUL SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,3 % | -22 K RON | |
| 96 | 96.OPTIM CARGO SPED SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,1 % | 499,4 K RON | |
| 97 | 97.GELMURTRANS SRLnou | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 77 % | -63,3 K RON | |
| 98 | 98.VIDTRANS LOGISTIK SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 76,8 % | 1,1 K RON | |
| 99 | 99.BANDI SERVICE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,6 % | -3,6 K RON | |
| 100 | 100.LIVIU TRANS AUTO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,3 % | -124,7 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Cluj
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.961 firme · 4,8 mld. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
22 firme · 385 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 365,3 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
46 firme · 347,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
11 firme · 285,1 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
6 firme · 223,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
687 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
18 firme · 192,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
68 firme · 175,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
290 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
1.623 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
111 firme · 74,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
9 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
568 firme · 50,6 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
25 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
6 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 946,6 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
3 firme · 712,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 439,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
3 firme · 370,7 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 285,5 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 201,2 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
2 firme · 0 RON