Top 100 firme — Transport și depozitare, Cluj după creștere YoY în 2009
349 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 49,2 %, iar liderul atinge 668,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LEO LIV TRANS SRLnou | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 668,6 % | 20 K RON | |
| 2 | 2.SOMESUL CALD PRODUCTIE SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 558,2 % | 819,5 K RON | |
| 3 | 3.ZOO TOM TRANSPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 506,4 % | 140,8 K RON | |
| 4 | 4.TRANS SESE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 362,7 % | 342,3 K RON | |
| 5 | 5.HISPANO TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 343,8 % | -67,2 K RON | |
| 6 | 6.TATAR TRANSINT SRLnou | Sat Urca, Comuna Viişoara, Cluj | 325,9 % | -5,9 K RON | |
| 7 | 7.KRITER SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 275 % | 69,6 K RON | |
| 8 | 8.MIGARO SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 262,6 % | -102,7 K RON | |
| 9 | 9.BILTRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 258,9 % | -142,1 K RON | |
| 10 | 10.M P R TRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 257,6 % | 43,7 K RON | |
| 11 | 11.SEBCOD TRANSCOM SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 236,2 % | 605 RON | |
| 12 | 12.BULL TRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 221,9 % | -10,3 K RON | |
| 13 | 13.GMC TRANS SPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 218,1 % | 242,2 K RON | |
| 14 | 14.C & O LOGISTIK SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 203,5 % | 37,1 K RON | |
| 15 | 15.MUSTANG TOUR SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 202,4 % | 128,5 K RON | |
| 16 | 16.ESRO TRANS SRLnou | Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj | 197,9 % | 11,7 K RON | |
| 17 | 17.AMA ROM SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 181,5 % | 51,1 K RON | |
| 18 | 18.BIATURC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 177,6 % | 46,3 K RON | |
| 19 | 19.REGIONAL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 167,8 % | 475,1 K RON | |
| 20 | 20.FANY PRESTARI TRANSPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 166,4 % | 695 K RON | |
| 21 | 21.EUROPEAN ACTIVITIES S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 166,2 % | -139 K RON | |
| 22 | 22.ZAPOTRANS SRLnou | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 155,5 % | 36,1 K RON | |
| 23 | 23.RIO IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 152 % | 949,8 K RON | |
| 24 | 24.TRANSNAPOCA SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 149,9 % | 44,1 K RON | |
| 25 | 25.CMC CARGO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 149,2 % | -6,8 K RON | |
| 26 | 26.CLAUSTRANS 83 SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 143,1 % | -101,5 K RON | |
| 27 | 27.ANSITRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 142,2 % | 36,7 K RON | |
| 28 | 28.MARI DRINDA TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 137,6 % | -40,5 K RON | |
| 29 | 29.RTF TRANS SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 126,7 % | 4 K RON | |
| 30 | 30.BOES CAR TRANSPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 119 % | -118,9 K RON | |
| 31 | 31.AUTO TRUST CORPORATION SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 115,9 % | 84,6 K RON | |
| 32 | 32.TRANS NECO SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 113,7 % | 114,5 K RON | |
| 33 | 33.CBA TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 110,3 % | -28,4 K RON | |
| 34 | 34.G L D TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 107,4 % | 25,7 K RON | |
| 35 | 35.JUNIOR SPEED SRLnou | Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 102,6 % | -120,2 K RON | |
| 36 | 36.SIRA IMPEX SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 100,9 % | -48,2 K RON | |
| 37 | 37.ATLASMART SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99 % | 27,5 K RON | |
| 38 | 38.MSM IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,3 % | -61 K RON | |
| 39 | 39.DIESEL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,9 % | 44,8 K RON | |
| 40 | 40.TEHNOLINE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,2 % | 24,9 K RON | |
| 41 | 41.MARIS TRANSPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,3 % | -21,9 K RON | |
| 42 | 42.PEDRO CURIER SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,8 % | -109,6 K RON | |
| 43 | 43.TRANSALIAS SRLnou | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 92,6 % | 33,1 K RON | |
| 44 | 44.OVIGEO TRANS SRLnou | Sat Tăuţi, Comuna Floreşti, Cluj | 91,9 % | -111,3 K RON | |
| 45 | 45.TORETO SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 90 % | 85,6 K RON | |
| 46 | 46.CORD BLOOD CENTER RO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 47 | 47.AUTO RADU TRANSPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,5 % | 121 RON | |
| 48 | 48.TRANSCRISAN LOGISTIC SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 86,1 % | -39,7 K RON | |
| 49 | 49.FRIGO COOL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,8 % | 108,8 K RON | |
| 50 | 50.SUMAROX SRLnou | Sat Cojocna, Comuna Cojocna, Cluj | 85,4 % | 15,9 K RON | |
| 51 | 51.FIA IMPEX SRLnou | Sat Chiuieşti, Comuna Chiuieşti, Cluj | 84,9 % | 427 RON | |
| 52 | 52.CHIS NORA SNCnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 83,9 % | -22,8 K RON | |
| 53 | 53.SKIPTRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 83,2 % | 3,2 mil. RON | |
| 54 | 54.CIV TRANS SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 80,7 % | 30,1 K RON | |
| 55 | 55.NIN TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,8 % | -164,8 K RON | |
| 56 | 56.SAMY & CO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,7 % | 1,3 K RON | |
| 57 | 57.MIRCOS TRANS SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 79,1 % | -1,7 K RON | |
| 58 | 58.Y Z Y TRANS SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 79,1 % | 15,6 K RON | |
| 59 | 59.RAILCONS SRLnou | Sat Rădaia, Comuna Baciu, Cluj | 78,1 % | 62,9 K RON | |
| 60 | 60.TRANSWORLD SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,2 % | 12,2 K RON | |
| 61 | 61.RAZVANICU TRANS SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 76,7 % | 18 K RON | |
| 62 | 62.NELSTEF CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 76,7 % | 50,7 K RON | |
| 63 | 63.TAXI PRO NAPOCA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76 % | 37,9 K RON | |
| 64 | 64.MUREVA SRLnou | Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj | 76 % | -156,8 K RON | |
| 65 | 65.C & C LOGISTIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,6 % | 43,8 K RON | |
| 66 | 66.MIDIBUS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,6 % | -43,2 K RON | |
| 67 | 67.LAR TRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 71,9 % | 60,2 K RON | |
| 68 | 68.AUTO TRUKS SERV SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 70,9 % | -1,9 mil. RON | |
| 69 | 69.POP & DIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70 % | -14,5 K RON | |
| 70 | 70.RIKY & ALI TRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 69,6 % | 19,3 K RON | |
| 71 | 71.ALINDORIN TUR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,4 % | 37,6 K RON | |
| 72 | 72.RND LOGISTIC SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 66,4 % | -59,9 K RON | |
| 73 | 73.TOURS CLAUS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,1 % | 529,5 K RON | |
| 74 | 74.TRANSAVAA SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 66,1 % | 13,8 K RON | |
| 75 | 75.GINARIUS IMPEX SRLnou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 65,7 % | 78,1 K RON | |
| 76 | 76.CAMELEON EXPRES SRLnou | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 65,2 % | -12,1 K RON | |
| 77 | 77.EDA COMTRANS IMPORT EXPORT SRLnou | Sat Berindu, Comuna Sinpaul, Cluj | 64,4 % | 3,3 mil. RON | |
| 78 | 78.EULIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63,1 % | -48,5 K RON | |
| 79 | 79.DOGHY TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63 % | 28,8 K RON | |
| 80 | 80.TASICRIS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 61,8 % | 163,3 K RON | |
| 81 | 81.PIT TRANS SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 61,2 % | 68,2 K RON | |
| 82 | 82.DISCORDIA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59,5 % | 20 K RON | |
| 83 | 83.PARCROM SERVICE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 58,3 % | 87,9 K RON | |
| 84 | 84.CARGO TRUCK DANIEL SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 58,2 % | -147,8 K RON | |
| 85 | 85.CUCU DAN SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 58,1 % | -45,5 K RON | |
| 86 | 86.UBU TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 56,2 % | -55,4 K RON | |
| 87 | 87.CIAD INVEST SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 55,4 % | -154,5 K RON | |
| 88 | 88.LIG 50 TRANSPORTURI SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 55 % | -69,1 K RON | |
| 89 | 89.AEROPORTUL INTERNAȚIONAL AVRAM IANCU CLUJ RAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54,9 % | 0 RON | |
| 90 | 90.GRUP SPEDITION SRLnou | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 54,8 % | 45 K RON | |
| 91 | 91.IULYTRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54,6 % | -20,1 K RON | |
| 92 | 92.C M C PRACTIC SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 54,2 % | -2,1 K RON | |
| 93 | 93.ILCAMIR SRLnou | Sat Urisor, Comuna Caseiu, Cluj | 53,5 % | 35,1 K RON | |
| 94 | 94.SM CARGO TRANS SRLnou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 52,6 % | -37,1 K RON | |
| 95 | 95.SMS EXPRES SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 52,1 % | 226,4 K RON | |
| 96 | 96.ALYANA CAR SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 51,6 % | 37,1 K RON | |
| 97 | 97.LUCAS DRIVE SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 51,2 % | -297,5 K RON | |
| 98 | 98.OPTIM CARGO SPED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,6 % | -251,3 K RON | |
| 99 | 99.HERAL TRAVEL SRLnou | Sat Mintiu Gherlii, Comuna Mintiu Gherlii, Cluj | 49,6 % | 16,2 K RON | |
| 100 | 100.COOKY IMPEX SRLnou | Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu, Cluj | 49,2 % | 2,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Cluj
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.961 firme · 4,8 mld. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
22 firme · 385 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 365,3 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
46 firme · 347,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
11 firme · 285,1 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
6 firme · 223,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
687 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
18 firme · 192,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
68 firme · 175,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
290 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
1.623 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
111 firme · 74,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
9 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
568 firme · 50,6 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
25 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
6 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 946,6 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
3 firme · 712,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 439,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
3 firme · 370,7 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 285,5 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 201,2 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
2 firme · 0 RON