Top 100 firme — Transport și depozitare, Cluj după lichiditate ridicată în 2025
2.084 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,7×, iar liderul atinge 89,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TAMTRANS PRODCOM IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,4×▲ 66,3 % | ▲ 66,3 % | 198,8 K RON | |
| 2 | 2.VALTRANS EUROPA SRL▲ 8 | Sat Valea Grosilor, Comuna Vad, Cluj | 45,8×▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 124,8 K RON | |
| 3 | 3.JACOBS LOGISTICS ROMANIA SRL= | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 42×▼ 3 % | ▼ 3 % | 67,2 K RON | |
| 4 | 4.FILDER AUTO SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 27,7×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -350,6 K RON | |
| 5 | 5.VICTRANS SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,9×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -14,1 K RON | |
| 6 | 6.TENCO BUILD SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 23,5×▲ 3.161,1 % | ▲ 3.161,1 % | 563,4 K RON | |
| 7 | 7.DIADIS TRADING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,4×▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | 226,4 K RON | |
| 8 | 8.CEZI&DARI MOLDOVAN S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,4×▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 51,1 K RON | |
| 9 | 9.VAS TRAK S.R.L.nou | Sat Cămăraşu, Comuna Cămăraşu, Cluj | 21,6×▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | -37,1 K RON | |
| 10 | 10.WAVE AFTER WAVE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 21,5×▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 269,5 K RON | |
| 11 | 11.ERA EXCLUSIV SERV S.R.L.▲ 84 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,4×▲ 156,1 % | ▲ 156,1 % | 55,2 K RON | |
| 12 | 12.REDANTEO SPEED S.R.L.▲ 5 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 20×▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -6,4 K RON | |
| 13 | 13.VFVUL SRL▲ 9 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 19,3×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 85,7 K RON | |
| 14 | 14.SALMEX MP TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19×▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 88,8 K RON | |
| 15 | 15.DENI&ANTO STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18,6×▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | -57,3 K RON | |
| 16 | 16.LOGISCOPE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Gherla, Cluj | 17,7×▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 64,2 K RON | |
| 17 | 17.OVIXCARS AUTO S.R.L.▲ 6 | Sat Someşu Rece, Comuna Gilău, Cluj | 17,7×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 26 K RON | |
| 18 | 18.PHOENIX EUROINTRASTAT S.R.L.▲ 44 | Municipiul Turda, Cluj | 16,5×▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 186,9 K RON | |
| 19 | 19.MAN TOURS SRLnou | Sat Petreştii de Jos, Comuna Petreştii de Jos, Cluj | 16×▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | -32,8 K RON | |
| 20 | 20.PATRICOR EUROTRANS SRL▲ 40 | Municipiul Dej, Cluj | 14,7×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 852,9 K RON | |
| 21 | 21.AZI CIUPI S.R.L.▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14,6×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 63,7 K RON | |
| 22 | 22.RADICAL GOLD DREAMS SRLnou | Sat Bonţida, Comuna Bonţida, Cluj | 14,1×▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 87,6 K RON | |
| 23 | 23.SMART RIDE ZIAN S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 14×▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 97,3 K RON | |
| 24 | 24.HULDU-TRANS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,7×▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 182,9 K RON | |
| 25 | 25.ETE TRANS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,7×▲ 119,9 % | ▲ 119,9 % | 12,6 K RON | |
| 26 | 26.BIBIANA SRL▲ 76 | Sat Boian, Comuna Ceanu Mare, Cluj | 13,7×▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 107,1 K RON | |
| 27 | 27.A&A CAR COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,6×▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 58,3 K RON | |
| 28 | 28.SIMONIC SPED S.R.L.▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 13,3×▼ 58,3 % | ▼ 58,3 % | 32,6 K RON | |
| 29 | 29.BTA EURO TAXI SRL▲ 265 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,8×▲ 269,5 % | ▲ 269,5 % | 56,8 K RON | |
| 30 | 30.ANRO TRANS SRL▲ 262 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 12,1×▲ 248,6 % | ▲ 248,6 % | 18 K RON | |
| 31 | 31.CURIERUL FERICIT S.R.L.▲ 246 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 11,9×▲ 223,6 % | ▲ 223,6 % | 144,5 K RON | |
| 32 | 32.RENEBAS TRANS SRL▲ 108 | Municipiul Turda, Cluj | 11,4×▲ 72 % | ▲ 72 % | 123,1 K RON | |
| 33 | 33.VANE TRANS SRL▲ 45 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 11,4×▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 76,8 K RON | |
| 34 | 34.QUANTUM CARGO S.R.L.▲ 661 | Sat Bădeni, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 11,3×▲ 650,3 % | ▲ 650,3 % | 679,3 K RON | |
| 35 | 35.HBTRUCK LOGISTIC SRL▲ 181 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 10,9×▲ 139,7 % | ▲ 139,7 % | 100 K RON | |
| 36 | 36.Q&Q FUSSE DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,9×▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 48 K RON | |
| 37 | 37.TREI AXE SRL▲ 148 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10,8×▲ 111,1 % | ▲ 111,1 % | 57 K RON | |
| 38 | 38.ERNI COM SRL▼ 4 | Sat Vaida-Cămăraş, Comuna Căianu, Cluj | 10,7×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 38 K RON | |
| 39 | 39.ACM LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 10,4×— | — | 49,8 K RON | |
| 40 | 40.ENDRE LOGISTIC SRL▲ 74 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 10,2×▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 2 mil. RON | |
| 41 | 41.DICAILESKU STAR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 10×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 20,1 K RON | |
| 42 | 42.GOA XF SPEDITION S.R.L.nou | Sat Mănăsturu Românesc, Comuna Mănăstireni, Cluj | 9,9×▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 1,1 K RON | |
| 43 | 43.AEG FLEET & PARTNERS S.R.L.▲ 262 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,8×▲ 192,6 % | ▲ 192,6 % | 54,8 K RON | |
| 44 | 44.ALDENIA CONST SRL▲ 37 | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 9,8×▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 231,6 K RON | |
| 45 | 45.CLAR TRANS SRL▲ 115 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,7×▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | -61,6 K RON | |
| 46 | 46.LYCADO SPEED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,6×— | — | 3,8 K RON | |
| 47 | 47.KEN GO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,6×▲ 150 % | ▲ 150 % | 151,8 K RON | |
| 48 | 48.FRIGO MAS SRL▲ 121 | Sat Nădăşelu, Comuna Gârbău, Cluj | 9,3×▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | -36,3 K RON | |
| 49 | 49.BOLDTIRI S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,3×▲ 2.883,9 % | ▲ 2.883,9 % | 138,4 K RON | |
| 50 | 50.PRO AUTO LINE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,2×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 69,6 K RON | |
| 51 | 51.TYMSSA SRL▼ 3 | Municipiul Dej, Cluj | 9,2×▼ 20 % | ▼ 20 % | 33,1 K RON | |
| 52 | 52.BEAR FAMILY SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,1×▲ 2 % | ▲ 2 % | 97,4 K RON | |
| 53 | 53.KIA & STEVEN SRL▲ 374 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 9,1×▲ 252,5 % | ▲ 252,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 54 | 54.MARTIN CARGO SPEDITION S.R.L.▼ 35 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 9×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 34,9 K RON | |
| 55 | 55.STAR COMPACT TAXI SRL▲ 56 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 8,8×▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 330 RON | |
| 56 | 56.CHIS SPEDITION SRL▲ 133 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,8×▲ 75,6 % | ▲ 75,6 % | -2,9 K RON | |
| 57 | 57.C & O LOGISTIK SRL▲ 250 | Municipiul Turda, Cluj | 8,7×▲ 160,6 % | ▲ 160,6 % | -27,6 K RON | |
| 58 | 58.TOMISLY RIDE TRANS S.R.L.▲ 581 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,6×▲ 413,7 % | ▲ 413,7 % | 45,2 K RON | |
| 59 | 59.LARI SPEDITION SRL▲ 142 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,6×▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 113,2 K RON | |
| 60 | 60.MARCOS EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 8,5×— | — | — | 76,9 K RON |
| 61 | 61.MDO LOGISTIC S.R.L.▲ 33 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 8,4×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 84,9 K RON | |
| 62 | 62.ARIUS RENT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,4×▼ 97,8 % | ▼ 97,8 % | 27,4 K RON | |
| 63 | 63.ELITE CITY TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Mociu, Comuna Mociu, Cluj | 8,4×▲ 2.609,7 % | ▲ 2.609,7 % | 98,6 K RON | |
| 64 | 64.TRANSIM SA▲ 75 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 8,4×▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 10,5 K RON | |
| 65 | 65.ZULU SPEED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,3×▲ 639,3 % | ▲ 639,3 % | 95,1 K RON | |
| 66 | 66.CEVA MICUT S.R.L.▲ 158 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,2×▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 147,7 K RON | |
| 67 | 67.CONTAXIS SRL▼ 37 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,2×▼ 49,4 % | ▼ 49,4 % | -27,1 K RON | |
| 68 | 68.LAD EXPRESS S.R.L.▲ 157 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,2×▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 12,1 K RON | |
| 69 | 69.ADIGRI SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,1×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 16,3 K RON | |
| 70 | 70.DAROXDCR SRL▼ 30 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8,1×▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 69 K RON | |
| 71 | 71.CRIS & BIA TRANSPORT SRL▼ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -32,7 K RON | |
| 72 | 72.TIF TEAM SPEED S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 8×▼ 70,1 % | ▼ 70,1 % | 147,1 K RON | |
| 73 | 73.DARADEN CONV TRANS SRL▲ 181 | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 7,9×▲ 97 % | ▲ 97 % | 35,8 K RON | |
| 74 | 74.BIATURC SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,9×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 1 mil. RON | |
| 75 | 75.AIG CARS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,9×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 28,7 K RON | |
| 76 | 76.FLAVI DIRECT TRANS S.R.L.▲ 415 | Municipiul Gherla, Cluj | 7,8×▲ 252,3 % | ▲ 252,3 % | 72,2 K RON | |
| 77 | 77.ARON TRANSPORT RAPID SRL▲ 747 | Sat Săcel, Comuna Băişoara, Cluj | 7,8×▲ 512,6 % | ▲ 512,6 % | 51,6 K RON | |
| 78 | 78.DECODAN SERV SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,8×▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 4,7 K RON | |
| 79 | 79.CTMDRIVERS S.R.L.▲ 633 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,7×▲ 419,6 % | ▲ 419,6 % | 113,3 K RON | |
| 80 | 80.ADAC FAVORIT S.R.L.▲ 204 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 7,7×▲ 115,5 % | ▲ 115,5 % | 97,6 K RON | |
| 81 | 81.MELYMED SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 7,7×▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -32 RON | |
| 82 | 82.VISTA LINES INTERNATIONAL S.R.L.▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,6×▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 308,6 K RON | |
| 83 | 83.RIO SPEED SRL▲ 66 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,6×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 26,9 K RON | |
| 84 | 84.NORDIC MARIN SURVEY S.R.L.▲ 308 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,6×▲ 171,3 % | ▲ 171,3 % | 287,4 K RON | |
| 85 | 85.APITUR SRL▼ 21 | Sat Tureni, Comuna Tureni, Cluj | 7,6×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 10,2 K RON | |
| 86 | 86.RADU GRUP SRL▲ 2 | Sat Mociu, Comuna Mociu, Cluj | 7,5×▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 38,3 K RON | |
| 87 | 87.DAMIAL TYM TRANS S.R.L.▲ 94 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,5×▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 84,5 K RON | |
| 88 | 88.SANMIHAI TRANS SRL▲ 176 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,3×▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | -183,6 K RON | |
| 89 | 89.INTERNATIONAL CHARTER DESK S.R.L.▲ 308 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,2×▲ 162 % | ▲ 162 % | 574,1 K RON | |
| 90 | 90.RUYCANS DAVID & SARA S.R.L.nou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 7,1×▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 57,3 K RON | |
| 91 | 91.BRISPEED CARGO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7×▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | -37,1 K RON | |
| 92 | 92.CARGOPLANNER TRANSPORT S.R.L.▼ 36 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 7×▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 44,2 K RON | |
| 93 | 93.ROAD PULSE S.R.L.▲ 189 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,9×▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 31,8 K RON | |
| 94 | 94.LDR IDEAL PROFIT S.R.L.▲ 157 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 6,9×▲ 70 % | ▲ 70 % | 173,6 K RON | |
| 95 | 95.ZDC FRESH PLUS S.R.L.▲ 398 | Municipiul Turda, Cluj | 6,9×▲ 210 % | ▲ 210 % | 247,1 K RON | |
| 96 | 96.VLADIATRANS SRL▲ 3 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 6,8×▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 15,3 K RON | |
| 97 | 97.TRANSMARC SRLnou | Comuna Poieni, Cluj | 6,8×▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 71,3 K RON | |
| 98 | 98.TOTALUS WHITE POINT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,8×▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 56,5 K RON | |
| 99 | 99.SAMANDREI SRL▲ 8 | Sat Aghireşu-Fabrici, Comuna Aghireşu, Cluj | 6,7×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 128,7 K RON | |
| 100 | 100.YOUNG DRIVERS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,7×▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | 57,3 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Cluj
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.961 firme · 4,8 mld. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
22 firme · 385 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 365,3 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
46 firme · 347,3 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
11 firme · 285,1 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
6 firme · 223,4 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
687 firme · 208,5 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
18 firme · 192,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
68 firme · 175,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
290 firme · 133,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
1.623 firme · 96,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
111 firme · 74,1 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
9 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
568 firme · 50,6 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
25 firme · 21,4 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
6 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
6 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
5 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4950
Transporturi prin conducte
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 946,6 K RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
3 firme · 712,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 439,2 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
3 firme · 370,7 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 285,5 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
1 firme · 201,2 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
2 firme · 0 RON