Top 100 firme — Construcții, Suceava după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
166 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 11 %, iar liderul atinge 369,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DAQARA SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 369,9 %▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 166,3 K RON | |
| 2 | 2.AUTOTEHNOROM SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 244,8 %▲ 692,7 % | ▲ 692,7 % | 19,1 K RON | |
| 3 | 3.ZIF CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 142 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 51,8 K RON | |
| 4 | 4.COMIRA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 141,7 %▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 438,6 K RON | |
| 5 | 5.CONSTRUCT BVA SRL▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 124,3 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 1,6 K RON | |
| 6 | 6.SILCOFOR SRL▲ 38 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 121,9 %▲ 1.109,9 % | ▲ 1.109,9 % | 4,8 K RON | |
| 7 | 7.BUCS DESIGN SRLnou | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 93,4 %▲ 4.062,2 % | ▲ 4.062,2 % | 101,5 K RON | |
| 8 | 8.VOLMAR SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 79,2 %▼ 25 % | ▼ 25 % | -85,6 K RON | |
| 9 | 9.REAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Dărmăneşti, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 78,8 %▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 84 K RON | |
| 10 | 10.SCANDINAVIAN SUD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 77,6 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -111,4 K RON | |
| 11 | 11.TOP SCAV SRL▲ 30 | Municipiul Suceava, Suceava | 73,9 %▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 12,8 K RON | |
| 12 | 12.MONDOFFICE SRLnou | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 69,5 %▲ 1.252,4 % | ▲ 1.252,4 % | 25,8 K RON | |
| 13 | 13.LUX-ELECTRIC SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 62,6 %▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 953 RON | |
| 14 | 14.PRO-INTERCONTI SRL▲ 101 | Municipiul Suceava, Suceava | 60,4 %▲ 91,8 % | ▲ 91,8 % | 216,2 K RON | |
| 15 | 15.CASA GRUP SRL▲ 117 | Municipiul Suceava, Suceava | 60,3 %▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 25,5 K RON | |
| 16 | 16.LINEA CONSTRUCT SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 59,9 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 23,4 K RON | |
| 17 | 17.CITADIN CONSTRUCT SRL▲ 90 | Municipiul Suceava, Suceava | 58,8 %▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 2,1 K RON | |
| 18 | 18.TEHNO-ISOLA SRL▲ 127 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 57,3 %▲ 167,5 % | ▲ 167,5 % | 67,1 K RON | |
| 19 | 19.TIMAOS SRLnou | Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava | 54,9 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 31,6 K RON | |
| 20 | 20.VLAD SOFT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 54,9 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 44,2 K RON | |
| 21 | 21.ELECTRO VANI SRLnou | Sat Prisaca Dornei, Comuna Vama, Suceava | 54,7 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 33 K RON | |
| 22 | 22.ASTRALUX SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 49,6 %▲ 194,6 % | ▲ 194,6 % | 148,5 K RON | |
| 23 | 23.DAMI-PROD-COM SRL▼ 14 | Sat Fântâna Mare, Comuna Fântâna Mare, Suceava | 48,5 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 567,5 K RON | |
| 24 | 24.MON-GAM SRL▲ 89 | Municipiul Suceava, Suceava | 48,2 %▲ 154,3 % | ▲ 154,3 % | 76,7 K RON | |
| 25 | 25.ELECTROAXA SRL▲ 89 | Loc. Dolhasca, Oraş Dolhasca, Suceava | 48 %▲ 68,9 % | ▲ 68,9 % | 611,3 K RON | |
| 26 | 26.PETER GROUP SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 47,7 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -18 K RON | |
| 27 | 27.LUHAN SRL▲ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 47,6 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 584,4 K RON | |
| 28 | 28.GRIG-EDIL CONSTRUCT SRLnou | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 46,3 %▲ 2.950,4 % | ▲ 2.950,4 % | -171,9 K RON | |
| 29 | 29.TIBINVEST SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 45,7 %▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 16,1 K RON | |
| 30 | 30.CASA DESIGN SRL▼ 13 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 44,9 %▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 284 K RON | |
| 31 | 31.SOFI BUILDING SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 44,8 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 78,1 K RON | |
| 32 | 32.TERMO MONTAJ SRLnou | Sat Rădăşeni, Comuna Rădăşeni, Suceava | 44,7 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 12,7 K RON | |
| 33 | 33.ALCAROM SRL▲ 27 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 44,3 %▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 411,3 K RON | |
| 34 | 34.BEST STYLE CONSTRUCT SRL▲ 71 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 43,8 %▲ 184,1 % | ▲ 184,1 % | 298,2 K RON | |
| 35 | 35.MICRIS CONSTRUCT SRL▲ 68 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 43,6 %▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 31,6 K RON | |
| 36 | 36.NEW TOWN CONSTRUCT SRL▲ 54 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 40,8 %▲ 148,6 % | ▲ 148,6 % | -59,3 K RON | |
| 37 | 37.PIETRO & COT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 40,8 %▲ 81,9 % | ▲ 81,9 % | 32,3 K RON | |
| 38 | 38.INSTAL M.D.L. SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 37,1 %▲ 166,8 % | ▲ 166,8 % | 97,4 K RON | |
| 39 | 39.ONIONA COMPROD SRL▲ 10 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 35,1 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 236,5 K RON | |
| 40 | 40.COREZ SRL▼ 29 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 34,5 %▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | 25,7 K RON | |
| 41 | 41.ZET CON SRLnou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 33,7 %▲ 186,5 % | ▲ 186,5 % | 105,2 K RON | |
| 42 | 42.CONSTRIMPEX SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 33,4 %▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | 253,2 K RON | |
| 43 | 43.LUCAIUZ SRLnou | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 32,7 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 382 RON | |
| 44 | 44.CONSTRUCT FCI SRL▼ 29 | Sat Praxia, Comuna Fântâna Mare, Suceava | 32,4 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -37,7 K RON | |
| 45 | 45.AC MOBILE SRL▲ 31 | Sat Spătăreşti, Comuna Fântâna Mare, Suceava | 32,3 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 56,7 K RON | |
| 46 | 46.HIDROTERRA SA▼ 38 | Sat Slobozia Sucevei, Comuna Grăniceşti, Suceava | 32,3 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 659,1 K RON | |
| 47 | 47.VASIM ELECTRIC SRLnou | Sat Capu Codrului, Comuna Păltinoasa, Suceava | 32 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 390 RON | |
| 48 | 48.TIBIMAR COMIMEX SRL▼ 43 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 31,8 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 56,6 K RON | |
| 49 | 49.FAUN CONSTRUCT SRL▼ 29 | Sat Luncuşoara, Comuna Udeşti, Suceava | 31,5 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 9,8 K RON | |
| 50 | 50.AXLE INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 31,3 %▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | 11,3 K RON | |
| 51 | 51.MAGHEBO SRL▼ 25 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 30,8 %▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 92 K RON | |
| 52 | 52.LUCRĂRI SPECIALE CĂI FERATE DRUMURI ŞI PODURI SRLnou | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 30,1 %▲ 213,9 % | ▲ 213,9 % | 61,3 K RON | |
| 53 | 53.EUROCONECT SRLnou | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 30 %▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 85,8 K RON | |
| 54 | 54.ENERGO SISTEM SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 29 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 381,1 K RON | |
| 55 | 55.NOVA KRONOS SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 28,6 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 85,4 K RON | |
| 56 | 56.BADER SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 27,9 %▲ 338,6 % | ▲ 338,6 % | 28,9 K RON | |
| 57 | 57.LENMARCONSTRUCT SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 25,4 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | -96,4 K RON | |
| 58 | 58.CIOBANU EDIL SRLnou | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 25 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 48,5 K RON | |
| 59 | 59.ANDRIOLI SRLnou | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 24,8 %▲ 70,2 % | ▲ 70,2 % | 14,7 K RON | |
| 60 | 60.SER CONSTRUCT SRL▲ 81 | Municipiul Suceava, Suceava | 24,8 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 17,9 K RON | |
| 61 | 61.SIAFF SRL▼ 49 | Municipiul Suceava, Suceava | 23,9 %▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | 4,6 K RON | |
| 62 | 62.CONCRET CONSTRUCT A.G. SRL▼ 38 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 23,4 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 190,5 K RON | |
| 63 | 63.MAGIDA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 23,4 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 18 K RON | |
| 64 | 64.RO UTIL INSTAL SRL= | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 23,3 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 24,9 K RON | |
| 65 | 65.ANDENYS SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 23,3 %▲ 414,2 % | ▲ 414,2 % | 33,5 K RON | |
| 66 | 66.INSPIRO GLOBAL GROUP S.R.L.nou | Sat HORODNIC DE JOS, Comuna HORODNIC DE JOS, Suceava | 22,6 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 49,7 K RON | |
| 67 | 67.CONIN SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 22,5 %▼ 45,8 % | ▼ 45,8 % | 319 RON | |
| 68 | 68.GRIMI CONSTRUCT SRL▼ 23 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 22,2 %▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 65,7 K RON | |
| 69 | 69.IULI-MIHA SRL▼ 56 | Sat Dolheştii-Mari, Comuna Dolheşti, Suceava | 21,8 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 17 K RON | |
| 70 | 70.GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 89 | Municipiul Suceava, Suceava | 21,5 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 3,9 mil. RON | |
| 71 | 71.NOVEMART SRL▼ 8 | Sat Pojorâta, Comuna Pojorâta, Suceava | 21,3 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 8,7 K RON | |
| 72 | 72.CORSEM IMPEX SRL▼ 19 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 21 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 14,6 K RON | |
| 73 | 73.MALUK CO SRL▲ 44 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 21 %▲ 32,2 % | ▲ 32,2 % | 134,5 K RON | |
| 74 | 74.FIDOCAT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 20,9 %▲ 3.865,1 % | ▲ 3.865,1 % | -57,5 K RON | |
| 75 | 75.LOIAL IMPEX SRLnou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 20,7 %▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 2,2 mil. RON | |
| 76 | 76.DUMISIL IMPEX SRL▲ 85 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,5 %▲ 217,1 % | ▲ 217,1 % | 374,5 K RON | |
| 77 | 77.UNIINSTAL SRL▲ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 20,2 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 20,8 K RON | |
| 78 | 78.PAULIUC SRLnou | Sat Păltinoasa, Comuna Păltinoasa, Suceava | 20 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 9,2 K RON | |
| 79 | 79.PROGRESSO NEL' EDILIZIA SRL▼ 49 | Oraş Salcea, Suceava | 19,7 %▲ 13 % | ▲ 13 % | 30,1 K RON | |
| 80 | 80.ESOES SERV SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 19,5 %▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 57,6 K RON | |
| 81 | 81.MEGAUTIL SRL▼ 63 | Sat Slatina, Comuna Slatina, Suceava | 19 %▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | -238,4 K RON | |
| 82 | 82.MONOCLIMA SRL▼ 53 | Sat Ciprian Porumbescu, Comuna Ciprian Porumbescu, Suceava | 18,6 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 45,4 K RON | |
| 83 | 83.ELATRANS SRL▼ 33 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 17,8 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 70,9 K RON | |
| 84 | 84.VAMARAB SRL▲ 41 | Municipiul Suceava, Suceava | 17,7 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -9 K RON | |
| 85 | 85.CIOROIANU CONSTRUCT SRLnou | Sat Dolheştii Mici, Comuna Dolheşti, Suceava | 16,8 %▲ 99,1 % | ▲ 99,1 % | 91,8 K RON | |
| 86 | 86.GISORCON SRL▼ 64 | Sat Dumbrăveni, Comuna Dumbrăveni, Suceava | 16,7 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 376,2 K RON | |
| 87 | 87.CRISTIAN MEGA CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 16,5 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 255,6 K RON | |
| 88 | 88.ELECOVAS SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 16,5 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 45,4 K RON | |
| 89 | 89.VLAD CONSTRUCT SRLnou | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 14,9 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 16,4 K RON | |
| 90 | 90.NAF ENERGY SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 14,6 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 6,4 K RON | |
| 91 | 91.MONTAJ TERM SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 13,7 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 6,7 K RON | |
| 92 | 92.EURO EST GROUP SRL▲ 12 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 13,1 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 13,1 K RON | |
| 93 | 93.BAXCOM SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 13,1 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 309,1 K RON | |
| 94 | 94.VLASIMIR TRANS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 12,2 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 1,5 K RON | |
| 95 | 95.COSADEL SRL▼ 52 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 12,1 %▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 111 K RON | |
| 96 | 96.FLORCONSTRUCT SRL▼ 58 | Municipiul Suceava, Suceava | 11,9 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 97 | 97.DAMIENA SRL▼ 25 | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 11,4 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 340,2 K RON | |
| 98 | 98.TIM GROUP SRL▲ 55 | Municipiul Suceava, Suceava | 11,2 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 304 RON | |
| 99 | 99.BUCOVINA ENERGO CONSULT SRL▼ 47 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 11 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 67,1 K RON | |
| 100 | 100.DISCIF SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 11 %▲ 71,6 % | ▲ 71,6 % | 114,2 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Suceava
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
465 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.006 firme · 975 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
233 firme · 715,8 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
70 firme · 310,2 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
171 firme · 216,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 185,3 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
61 firme · 152,9 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
90 firme · 79,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
14 firme · 75,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
18 firme · 68,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
82 firme · 55,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
26 firme · 48,9 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
6 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
72 firme · 27 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
30 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 20,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
14 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
13 firme · 14,1 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
10 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
15 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
12 firme · 3,2 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 549,1 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 277,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 208 K RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
2 firme · 155 K RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
1 firme · 152,5 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
2 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON