Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sibiu după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2021
179 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,8 %, iar liderul atinge 173,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LUXURY HOME S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 173,8 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 881,4 K RON | |
| 2 | 2.DABO EXCLUSIVE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120 %▲ 320,7 % | ▲ 320,7 % | 343 K RON | |
| 3 | 3.ASET GASTRO S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 106,9 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 112,5 K RON | |
| 4 | 4.DOUA GENERATII H&H S.R.L.nou | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 101,8 %▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 345,4 K RON | |
| 5 | 5.HERMANNSTADT CONCEPT S.R.L.▲ 1 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 92,7 %▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | 642,7 K RON | |
| 6 | 6.LA CIOLAC - DEN SRL▲ 7 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 89,6 %▲ 114 % | ▲ 114 % | 275,2 K RON | |
| 7 | 7.DIDI UDRDE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,4 %▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | -1,7 mil. RON | |
| 8 | 8.DANYS SIB SRL▲ 65 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 73,4 %▲ 182,8 % | ▲ 182,8 % | 221,1 K RON | |
| 9 | 9.FOODLIKE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 62,4 %▲ 115,1 % | ▲ 115,1 % | 434,5 K RON | |
| 10 | 10.TUTTI PIZZA SRL▼ 8 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 62,2 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 13,1 K RON | |
| 11 | 11.MEX & CO SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 60,3 %▲ 155,1 % | ▲ 155,1 % | 1 mil. RON | |
| 12 | 12.HANUL PATRISIEI S.R.L.nou | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 54,5 %▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 510,2 K RON | |
| 13 | 13.TOURISM & ACCOMODATION SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54 %▲ 125,8 % | ▲ 125,8 % | 327,9 K RON | |
| 14 | 14.SARA SUN SRL▼ 9 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 53,9 %▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 15 | 15.HOST SIB S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 52,2 %▲ 143,6 % | ▲ 143,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 16 | 16.PENSIUNEA LA CETATE SRL▲ 34 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 50,9 %▲ 189,9 % | ▲ 189,9 % | 35,8 K RON | |
| 17 | 17.CENTER HOST SIB S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 50,8 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 376,9 K RON | |
| 18 | 18.JOHN CATERING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,9 %▲ 232,9 % | ▲ 232,9 % | 84 K RON | |
| 19 | 19.SORGENFREI SRLnou | Sat Alma Vii, Comuna Moşna, Sibiu | 46,4 %▲ 96 % | ▲ 96 % | 150,6 K RON | |
| 20 | 20.AL YOUM FOOD AND BEVERAGE CO SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 46,2 %▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 211,6 K RON | |
| 21 | 21.LA PUERTAS PUB SRL▲ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,9 %▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.MAGIC ALY GRILL S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 42,4 %▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | -20,3 K RON | |
| 23 | 23.NEGOIU TURISM SRLnou | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 42 %▲ 1.290,6 % | ▲ 1.290,6 % | 222,7 K RON | |
| 24 | 24.CRISTION SRL▲ 25 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 40,9 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 299,5 K RON | |
| 25 | 25.AZUR COM SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 40,6 %▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 637,2 K RON | |
| 26 | 26.GRIZZLY FOOD SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 39,7 %▲ 158,7 % | ▲ 158,7 % | 8,3 K RON | |
| 27 | 27.COMPLEX SELECT BOOK SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 39,1 %▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | -427,7 K RON | |
| 28 | 28.CRILEX FOOD SRL▼ 17 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 36,5 %▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 206 K RON | |
| 29 | 29.NICOLAUS COM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35,9 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 30 | 30.AMIS FOREST SRLnou | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 35,5 %▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 81,1 K RON | |
| 31 | 31.VESEUD 11 SRL▼ 3 | Sat Veseud, Comuna Chirpăr, Sibiu | 34,5 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 492,3 K RON | |
| 32 | 32.MAX PRO SRLnou | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 33,5 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 84,5 K RON | |
| 33 | 33.DABO P& P S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 32,9 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 461 K RON | |
| 34 | 34.PIZZA PAN SIBIU SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31,5 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 202,3 K RON | |
| 35 | 35.ARREDITALIA SRLnou | Sat Dobârca, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 30,8 %▲ 91,3 % | ▲ 91,3 % | 114 K RON | |
| 36 | 36.SIBIU EVENTS SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 29,8 %▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | 47,7 K RON | |
| 37 | 37.GLOBAL CONSULT CENTER SRL▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,4 %▼ 6 % | ▼ 6 % | 8,1 K RON | |
| 38 | 38.TURTHA SWEET & SAVOURY S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,6 %▲ 61,4 % | ▲ 61,4 % | 347,6 K RON | |
| 39 | 39.HUG THE MUG S.R.L.▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,3 %▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 234,3 K RON | |
| 40 | 40.CLASSIC SRL▲ 40 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,2 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 108,8 K RON | |
| 41 | 41.SIM SRL▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,1 %▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 8,6 K RON | |
| 42 | 42.LA NELU KLEIN SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28 %▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 478,5 K RON | |
| 43 | 43.KRISS & ANDRE LOGISTICS S.R.L.nou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 26,9 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | -10,8 K RON | |
| 44 | 44.DIJMASU COM SRL▼ 12 | Sat Ludoş, Comuna Ludoş, Sibiu | 26,4 %▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 206 K RON | |
| 45 | 45.MAT VACATION SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,8 %▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 106,7 K RON | |
| 46 | 46.INTERGROUP HERMANNSTADT SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 25,5 %▲ 1.275,2 % | ▲ 1.275,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 47 | 47.MAISON ELYSEE TRANSILVANIA S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,5 %▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 194,9 K RON | |
| 48 | 48.TRANSFĂGĂRĂŞAN TOUR SRL▼ 30 | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 24,9 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 149,1 K RON | |
| 49 | 49.COMTUR SRL▼ 13 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 24,5 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 672,1 K RON | |
| 50 | 50.OCTOPUS INC SRL▼ 46 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 23,6 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 851,7 K RON | |
| 51 | 51.GT TURISM SRLnou | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | 22,5 %▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 43,6 K RON | |
| 52 | 52.ROSSO-DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22 %▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 162,4 K RON | |
| 53 | 53.LA MITICĂ ŞI DANIELA STERP SRLnou | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 21,7 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -18,8 K RON | |
| 54 | 54.HORECA BIZ S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,5 %▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 371,7 K RON | |
| 55 | 55.CASTEL TRANSFĂGĂRĂŞAN S.R.L.nou | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | 21,5 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 650,4 K RON | |
| 56 | 56.SALINAS SRL▲ 48 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 19,2 %▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 186,8 K RON | |
| 57 | 57.TERRA SANO SRL▲ 18 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 19,1 %▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 80,3 K RON | |
| 58 | 58.GASTHOF CLARA TUR S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,7 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 145,9 K RON | |
| 59 | 59.KALISIA INCENTRO S.R.L.▲ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 18,6 %▲ 75,9 % | ▲ 75,9 % | 107,8 K RON | |
| 60 | 60.CITY BURGER SRL▼ 51 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,4 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 141 K RON | |
| 61 | 61.MIK TOUR SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | -49,8 K RON | |
| 62 | 62.ZEGAS TOUR SRL▼ 43 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17,8 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 444,1 K RON | |
| 63 | 63.NOD PUB SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,6 %▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 341,5 K RON | |
| 64 | 64.DELIMAR SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,5 %▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | 20 K RON | |
| 65 | 65.RARA TRIP SRL▼ 31 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 16 %▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 626,3 K RON | |
| 66 | 66.HOTEL DOBSI SRLnou | Comuna Bazna, Sibiu | 16 %▲ 118,7 % | ▲ 118,7 % | 905,5 K RON | |
| 67 | 67.BRUKENTHAL CAFE SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 15,9 %▲ 139,2 % | ▲ 139,2 % | 98,1 K RON | |
| 68 | 68.ANDRA SIBTURISM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15,6 %▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 744,8 K RON | |
| 69 | 69.REMSO INN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15,5 %▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 191,8 K RON | |
| 70 | 70.MUSIC VIBE SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15,1 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 198,8 K RON | |
| 71 | 71.FUNKY MARKETING SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 15 %▲ 81 % | ▲ 81 % | 270,3 K RON | |
| 72 | 72.KIMAXIM MEDIAŞ S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 15 %▲ 100,6 % | ▲ 100,6 % | 107 K RON | |
| 73 | 73.BUSINESS PROMOTION SRL▼ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,6 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | -279,1 K RON | |
| 74 | 74.FAUST CAFE SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,6 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 212,4 K RON | |
| 75 | 75.TRANSFAGARASAN SRL▼ 27 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 14,5 %▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 271,9 K RON | |
| 76 | 76.KLINGEIS CONSULTING SRL▲ 37 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 14,4 %▲ 57 % | ▲ 57 % | 3,3 mil. RON | |
| 77 | 77.DOMENIUL ORLANDEA SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 13,9 %▲ 158,6 % | ▲ 158,6 % | 174,9 K RON | |
| 78 | 78.REAL ARINVEST SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,6 %▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 541,1 K RON | |
| 79 | 79.MGD SIB SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 13,4 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 103,2 K RON | |
| 80 | 80.COFFEE TREE SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,1 %▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 147,3 K RON | |
| 81 | 81.ARINUL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13 %▲ 117,2 % | ▲ 117,2 % | 135,8 K RON | |
| 82 | 82.ALEXANDRU`S ROYAL SRLnou | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | 12,8 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | -13,8 K RON | |
| 83 | 83.IVAN GROUP SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,8 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 84 | 84.RESTAURANT DOBSI SRLnou | Comuna Bazna, Sibiu | 12,6 %▲ 108,2 % | ▲ 108,2 % | 300,4 K RON | |
| 85 | 85.TIFFANY & COLE SRL▼ 50 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,6 %▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 2,3 mil. RON | |
| 86 | 86.PARC HOTEL ARINI S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,3 %▲ 148,5 % | ▲ 148,5 % | 826,9 K RON | |
| 87 | 87.SANA-POWER SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 12 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 21,8 K RON | |
| 88 | 88.FOOD&EVENT SERVICES SRL▼ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,9 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 28,6 K RON | |
| 89 | 89.COSTINA RESTAURANT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,8 %▲ 434,9 % | ▲ 434,9 % | 70,5 K RON | |
| 90 | 90.SIBIEL TURISM SG SRL▼ 35 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 11,7 %▲ 71,1 % | ▲ 71,1 % | 910,3 K RON | |
| 91 | 91.DABO EXPERT Z & P S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 11,6 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 416,8 K RON | |
| 92 | 92.HERMANNSTADT MONTANA INTERNATIONAL SRL▼ 84 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 11,5 %▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 494,4 K RON | |
| 93 | 93.FOOD FESTIVAL SRL▼ 71 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,9 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 94 | 94.LA MITICĂ ȘI DANIELA SRL▼ 52 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 10,5 %▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -17,1 K RON | |
| 95 | 95.COUNTRY CENTER SRLnou | Sat Dealu Frumos, Comuna Merghindeal, Sibiu | 10,1 %▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 59,5 K RON | |
| 96 | 96.BAS VALEA OLTULUI SRL▲ 12 | Sat Boiţa, Comuna Boiţa, Sibiu | 10 %▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 86,9 K RON | |
| 97 | 97.NATURAL AUTENTIC DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10 %— | — | 131,8 K RON | |
| 98 | 98.TEOLIN FIVE SRLnou | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 10 %▲ 82,7 % | ▲ 82,7 % | 65,5 K RON | |
| 99 | 99.MADADIA SRL▼ 39 | Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, Sibiu | 9,9 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 83,4 K RON | |
| 100 | 100.EUROFERMA SRL▼ 4 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 9,8 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 82,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sibiu
CAEN 5611
Restaurante
146 firme · 289,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
248 firme · 236,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
377 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
203 firme · 107,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
57 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
62 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
8 firme · 601,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 409,2 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 42,8 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 377 RON