Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sibiu după cifră de afaceri în 2025
1.211 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 656,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2,5 mil. RON, iar liderul atinge 91,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BLISS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91,1 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 9,4 mil. RON | |
| 2 | 2.PREMIER HOTEL MANAGEMENT SIBIU S.R.L.▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,5 mil. RON▲ 101,1 % | ▲ 101,1 % | 800,1 K RON | |
| 3 | 3.PALACE DUMBRAVA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,9 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -7,6 mil. RON | |
| 4 | 4.ARINI HOSPITALITY S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,3 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 968,6 K RON | |
| 5 | 5.JUVENTUS SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15,3 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 3,7 mil. RON | |
| 6 | 6.HUG THE MUG S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 14,9 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 1 mil. RON | |
| 7 | 7.HOST SIB S.R.L.▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,4 mil. RON▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 8 | 8.LAKESIDE MOMENTS S.R.L.▲ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 12,4 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 9 | 9.PARC HOTEL ARINI S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,8 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 450,7 K RON | |
| 10 | 10.PREMIUM TOURS SRL▼ 3 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 11,7 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 11 | 11.KLINGEIS CONSULTING SRL▼ 1 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 11,4 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 12 | 12.STEPHY CATERING CONSULT S.R.L.▲ 10 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 9,9 mil. RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 1,9 mil. RON | |
| 13 | 13.BAUM AMUSEMENT SRL= | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 8,9 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 170,7 K RON | |
| 14 | 14.ATU STAFFING S.R.L.▲ 23 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 8,9 mil. RON▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 211,2 K RON | |
| 15 | 15.N & A TRADE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,6 mil. RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 16 | 16.TURTHA SWEET & SAVOURY S.R.L.▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,3 mil. RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 800,1 K RON | |
| 17 | 17.SARA SUN SRL▼ 1 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 8,3 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 1,6 mil. RON | |
| 18 | 18.POPAS LUPESCU SRL▲ 3 | Sat Boiţa, Comuna Boiţa, Sibiu | 8,2 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 2,5 mil. RON | |
| 19 | 19.HERMANNSTADT CONFERENCE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | -1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.EMY IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,9 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 780,9 K RON | |
| 21 | 21.SMART FRANCHISE S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,6 mil. RON▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 22 | 22.MEX & CO SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,4 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 23 | 23.BAMA FLEX SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,3 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 24 | 24.CARMANGERIA IMPERIAL SRL▲ 10 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 6,8 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 161,6 K RON | |
| 25 | 25.MARK CATERING ARTE SRL▼ 2 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 6,5 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 504,4 K RON | |
| 26 | 26.TRANSALY SPEED SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,4 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 84,3 K RON | |
| 27 | 27.AL YOUM FOOD AND BEVERAGE CO SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,2 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 168,9 K RON | |
| 28 | 28.ABAF HERMANNSTADT SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 728,7 K RON | |
| 29 | 29.PROINVEST 2023 S.R.L.▲ 169 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5,8 mil. RON▲ 376 % | ▲ 376 % | 839,7 K RON | |
| 30 | 30.VEROTRUCK CONCEPT S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,7 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 57,6 K RON | |
| 31 | 31.PIZZA BOX S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,7 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 32 | 32.BUSINESS PROMOTION SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,6 mil. RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 210,7 K RON | |
| 33 | 33.HOTEL SILVA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,6 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 101,8 K RON | |
| 34 | 34.LA PUERTAS PUB SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,6 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 120,6 K RON | |
| 35 | 35.DOBEMAR SRL▼ 7 | Sat Şeica Mică, Comuna Şeica Mică, Sibiu | 5,4 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -368,1 K RON | |
| 36 | 36.LIMA COM SRL▼ 1 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 5,1 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 189,7 K RON | |
| 37 | 37.GASTRO SIBIU S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 776,6 K RON | |
| 38 | 38.RARES SRL▼ 21 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 5 mil. RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 334,9 K RON | |
| 39 | 39.GENERAL HOTEL GROUP S.R.L.▼ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,9 mil. RON▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 728,7 K RON | |
| 40 | 40.NANIL 1 SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,9 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 882,5 K RON | |
| 41 | 41.ZACARIA K.C. S.R.L.▲ 120 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,8 mil. RON▲ 208,1 % | ▲ 208,1 % | -3,6 mil. RON | |
| 42 | 42.RETEZAT SA▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,8 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 8 K RON | |
| 43 | 43.IMOBILIARE ROYAL SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,8 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 44 | 44.TOTAL RIN S.R.L.▲ 2 | Sat Apoldu de Jos, Comuna Apoldu de Jos, Sibiu | 4,6 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 964,1 K RON | |
| 45 | 45.JOI SRL▲ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 4,6 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 86,2 K RON | |
| 46 | 46.MADADIA SRL▼ 4 | Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, Sibiu | 4,5 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 279,5 K RON | |
| 47 | 47.MUSIC INTRO S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 166,4 K RON | |
| 48 | 48.DI GIANFRANCO RESTAURANT S.R.L.▲ 2 | Sat Apoldu de Sus, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 4,4 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 569,4 K RON | |
| 49 | 49.APOLLO-CENTRAL SNS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,4 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 50 | 50.VALEA SATULUI DE MUNTE S.R.L.▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,4 mil. RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 22,5 K RON | |
| 51 | 51.FUNKY MARKETING SRL▲ 12 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 4,4 mil. RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 958,6 K RON | |
| 52 | 52.DENNIS TURISM DEOVCO SRL▲ 28 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 4,3 mil. RON▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 901 K RON | |
| 53 | 53.PIZZA & DELIVERY CRISS S.R.L.▲ 78 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 4,3 mil. RON▲ 126,2 % | ▲ 126,2 % | 826,5 K RON | |
| 54 | 54.PELMOD SRL▼ 3 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 4,2 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 74,6 K RON | |
| 55 | 55.R&M ACTIV SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 834 K RON | |
| 56 | 56.CASAGRANDE SRL▼ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 4,1 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 200,9 K RON | |
| 57 | 57.VIENA CAFE SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,1 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 978,5 K RON | |
| 58 | 58.UNITED CUISINE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,9 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 599,3 K RON | |
| 59 | 59.COFFEE TREE SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,8 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 18,6 K RON | |
| 60 | 60.SIBIUL VECHI SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,8 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 311,7 K RON | |
| 61 | 61.GBM PRODUCTION SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,8 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 861,5 K RON | |
| 62 | 62.DAPALTIN TRANS S.R.L.▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,8 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 369,3 K RON | |
| 63 | 63.HERMANNSTADT MONTANA INTERNATIONAL SRL▼ 15 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 3,8 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | -72,4 K RON | |
| 64 | 64.HANUL PATRISIEI S.R.L.▲ 1 | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 3,7 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 180,7 K RON | |
| 65 | 65.STILETTO SALES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 308,5 K RON | |
| 66 | 66.F & M PRIMA SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6 mil. RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 286,3 K RON | |
| 67 | 67.NOMA.RO SRL▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6 mil. RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | -196,9 K RON | |
| 68 | 68.THE SECRET EVENTS S.R.L.▼ 14 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 3,6 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 151,6 K RON | |
| 69 | 69.AUGUST EXPERIENCE S.R.L.▲ 40 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,5 mil. RON▲ 58,4 % | ▲ 58,4 % | 935,3 K RON | |
| 70 | 70.F&S PRIMA COMP S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 581,8 K RON | |
| 71 | 71.SUPORTER SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 11,4 K RON | |
| 72 | 72.TOTAL SELECT INC SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -453,7 K RON | |
| 73 | 73.PARTSIB SRL▲ 26 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 3,3 mil. RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 497,5 K RON | |
| 74 | 74.PERFECT STEFANI SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,3 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 315,9 K RON | |
| 75 | 75.VICSAR SRL▼ 4 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 11,8 K RON | |
| 76 | 76.HOTEL DOBSI SRL▼ 7 | Comuna Bazna, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 154,5 K RON | |
| 77 | 77.TOURISM & ACCOMODATION SRL▲ 45 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | 336,3 K RON | |
| 78 | 78.PER TUTTI SIBIU S.R.L.▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 281,8 K RON | |
| 79 | 79.CRILEX FOOD SRL▲ 6 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 311,1 K RON | |
| 80 | 80.DENIM HERMANSTADT SRL▼ 13 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 1,4 K RON | |
| 81 | 81.PAUL COM SRL▼ 69 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3 mil. RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | 420 K RON | |
| 82 | 82.BUCĂTARUL SIBIAN S.R.L.▲ 9 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 269,9 K RON | |
| 83 | 83.URBAN SLOWFOOD S.R.L.▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 326,7 K RON | |
| 84 | 84.MEX ADVERTISING SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,8 mil. RON— | — | -783,5 K RON | |
| 85 | 85.TURKISH KEBAB & SHAORMA SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,8 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 14,8 K RON | |
| 86 | 86.NOVA MAI SRL▲ 4 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 245,3 K RON | |
| 87 | 87.ESCAPE CONCEPT SIBO COM S.R.L.▼ 12 | Sat Daia, Comuna Roşia, Sibiu | 2,8 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -77,1 K RON | |
| 88 | 88.EUROCLUB SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 2,2 K RON | |
| 89 | 89.DELICATESELE JULIEI S.R.L.▲ 238 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 387,5 % | ▲ 387,5 % | 164,1 K RON | |
| 90 | 90.SHAKA BOWL S.R.L.▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 104,1 K RON | |
| 91 | 91.FRIULI SRL▲ 12 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 155,7 K RON | |
| 92 | 92.REAL ARINVEST SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | -161,7 K RON | |
| 93 | 93.CASA SALZBURG SRL▲ 225 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 339,8 % | ▲ 339,8 % | 695 K RON | |
| 94 | 94.SIMPATICO SRL▲ 19 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 413,3 K RON | |
| 95 | 95.DANYS SIB SRL▲ 2 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -90,2 K RON | |
| 96 | 96.COUNTRY CENTER SRL▼ 10 | Sat Dealu Frumos, Comuna Merghindeal, Sibiu | 2,5 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 99,7 K RON | |
| 97 | 97.LA NELU KLEIN SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 98 | 98.KON TIKI SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 1,3 K RON | |
| 99 | 99.LA CIOLAC - DEN SRL▼ 22 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 2,5 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 12 K RON | |
| 100 | 100.LA VILLA HILL RESORT SRL▲ 8 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 17 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sibiu
CAEN 5611
Restaurante
146 firme · 289,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
248 firme · 236,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
377 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
203 firme · 107,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
57 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
62 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
8 firme · 601,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 409,2 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 42,8 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 377 RON