Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sibiu după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2017
208 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 17,5 %, iar liderul atinge 188,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RETEZAT SA▲ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 188,8 %▲ 453,2 % | ▲ 453,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 2 | 2.JOI SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 146,3 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 152,8 K RON | |
| 3 | 3.TIME PAD DELIVERY S.R.L.nou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 110,8 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | -100,6 K RON | |
| 4 | 4.AXXA ROYAL GRUP SRLnou | Sat Dobârca, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 103,8 %▲ 96,4 % | ▲ 96,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.GIAMARO FOOD SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95,1 %▲ 67 % | ▲ 67 % | 49,1 K RON | |
| 6 | 6.DABO INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 95 %▲ 126,2 % | ▲ 126,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 7 | 7.COUNTRY CENTER SRLnou | Sat Dealu Frumos, Comuna Merghindeal, Sibiu | 83,9 %▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 2 K RON | |
| 8 | 8.SPORT FLOB PUB SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,7 %▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | 220,1 K RON | |
| 9 | 9.PREMIUM TOURS SRL▲ 49 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 78,3 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 10 | 10.LUMO FOOD SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 74,6 %▲ 73,7 % | ▲ 73,7 % | 715,9 K RON | |
| 11 | 11.CAPA TOUR SRL▲ 50 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69 %▲ 373,1 % | ▲ 373,1 % | 247,3 K RON | |
| 12 | 12.GRAND MOMENT SRL▲ 75 | Sat Ruşi, Comuna Slimnic, Sibiu | 67,2 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 233,9 K RON | |
| 13 | 13.DENIM HERMANSTADT SRL▼ 9 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 66,1 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 37,6 K RON | |
| 14 | 14.DUMI IMPEX SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 63,9 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 327,4 K RON | |
| 15 | 15.DOBSIART BAZNA S.R.L.nou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 63,5 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 292,5 K RON | |
| 16 | 16.ZILMAR IL BRACERE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59,3 %▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 153,9 K RON | |
| 17 | 17.IVAN GROUP SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 57,4 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 651,6 K RON | |
| 18 | 18.TRATTORIA DEI FIORI SRL▲ 21 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 57,2 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 581,8 K RON | |
| 19 | 19.ŞTRAND MEDIAŞ SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 51,2 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | -137,2 K RON | |
| 20 | 20.BAMA FLEX SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 49,2 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 826,2 K RON | |
| 21 | 21.COMTUR SRLnou | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 49 %▲ 144,7 % | ▲ 144,7 % | 40,8 K RON | |
| 22 | 22.BLISS SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 48,8 %▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 8,2 mil. RON | |
| 23 | 23.VALENTINO R & M SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47,8 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 154 K RON | |
| 24 | 24.DARLENA SRL▲ 73 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47,3 %▲ 128,5 % | ▲ 128,5 % | -37,6 K RON | |
| 25 | 25.CONCORDIA TOTAL SRL▲ 16 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 45,1 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 273,3 K RON | |
| 26 | 26.BTT CONCEPT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 44 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 96,1 K RON | |
| 27 | 27.FOODLIKE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 42,5 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 984 K RON | |
| 28 | 28.FOODEX TOUR SRL▲ 47 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,9 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 9,1 K RON | |
| 29 | 29.KLINGEIS CONSULTING SRL▼ 9 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 39,8 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 737,1 K RON | |
| 30 | 30.TURKISH KEBAB & SHAORMA SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 39,7 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 85,1 K RON | |
| 31 | 31.CASA SALZBURG SRL▲ 106 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 39,7 %▲ 125,8 % | ▲ 125,8 % | 71,9 K RON | |
| 32 | 32.HERMANNSTADT MONTANA INTERNATIONAL SRLnou | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 38,4 %▲ 159,4 % | ▲ 159,4 % | 23 K RON | |
| 33 | 33.R&M ACTIV SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 38,3 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 34 | 34.MON CAFE CREME SRL▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 37,8 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 149,7 K RON | |
| 35 | 35.POIANA BRADULUI SRL▼ 5 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 37,1 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 724,2 K RON | |
| 36 | 36.CONTRAST ROM SRL▲ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 36,4 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 188,2 K RON | |
| 37 | 37.TRANSFAGARASAN SRL▲ 5 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 36,1 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 59,7 K RON | |
| 38 | 38.IRINA & MIRELA SRL▲ 77 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 35,7 %▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 56,7 K RON | |
| 39 | 39.VIENA CAFE SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35,6 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 304,4 K RON | |
| 40 | 40.VAMA CUCULUI SRL▼ 5 | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 35,3 %▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 91,2 K RON | |
| 41 | 41.OVERR SRL▲ 7 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 34,9 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 69,1 K RON | |
| 42 | 42.BIANCANEVE SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 34,8 %▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 100,5 K RON | |
| 43 | 43.TURISM SADU SRL▲ 20 | Sat Râu Sadului, Comuna Râu Sadului, Sibiu | 33,9 %▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 246,9 K RON | |
| 44 | 44.REDECOR DESIGN SRL▼ 35 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 33,5 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 20,8 K RON | |
| 45 | 45.ALEXANDRU`S ROYAL SRL▼ 9 | Sat Cârţa, Comuna Cârţa, Sibiu | 33,1 %▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 65 K RON | |
| 46 | 46.FUNKY MARKETING SRL▼ 23 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 33 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 75,8 K RON | |
| 47 | 47.PIZZA POINT SRL▲ 2 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 32,1 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 76 K RON | |
| 48 | 48.POPAS LUPESCU SRL▼ 3 | Sat Boiţa, Comuna Boiţa, Sibiu | 31,2 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 855,1 K RON | |
| 49 | 49.INBAR PRODUCTION SRLnou | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 31,2 %▼ 31,2 % | ▼ 31,2 % | -125,4 K RON | |
| 50 | 50.CASAGRANDE SRL▲ 28 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 31 %▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 51 | 51.L & S COM SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,6 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 46,7 K RON | |
| 52 | 52.RAMBO COM SRL▼ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,1 %▲ 28,2 % | ▲ 28,2 % | 177,3 K RON | |
| 53 | 53.GAME SPOT CASINO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,8 %▲ 100 % | ▲ 100 % | -68,9 K RON | |
| 54 | 54.JUNIOR CLUB SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,8 %▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 159,9 K RON | |
| 55 | 55.PROSPERA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,7 %▲ 150,4 % | ▲ 150,4 % | 7,8 K RON | |
| 56 | 56.TOTAL TRADING SRL▼ 38 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 29,5 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 330,9 K RON | |
| 57 | 57.AZUR COM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 29,3 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 132,2 K RON | |
| 58 | 58.ROMNEL SRL▲ 42 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 29 %▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 16,3 K RON | |
| 59 | 59.GASTRO INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 28,3 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 181,3 K RON | |
| 60 | 60.KALISIA INCENTRO S.R.L.▲ 102 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 27,8 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 65,5 K RON | |
| 61 | 61.SIMPATICO SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 27,7 %▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 414,1 K RON | |
| 62 | 62.SALINAS SRLnou | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 27 %▲ 97,8 % | ▲ 97,8 % | 61,6 K RON | |
| 63 | 63.SIBIUL VECHI SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 26,9 %▲ 9 % | ▲ 9 % | -79,6 K RON | |
| 64 | 64.ANKY COM SRLnou | Sat Hosman, Comuna Nocrich, Sibiu | 26,7 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 7,7 K RON | |
| 65 | 65.ORLAT COM SRL▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,1 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | -41,3 K RON | |
| 66 | 66.SAF COM SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24,2 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 290,3 K RON | |
| 67 | 67.LA PUERTAS PUB SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 24,2 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 218 K RON | |
| 68 | 68.UNIVERS STAR SRLnou | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 23,9 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 57,6 K RON | |
| 69 | 69.TEL TRADE SIBIU SRL▼ 55 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,8 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 23,2 K RON | |
| 70 | 70.M.P.M.CATERING SRL▲ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,7 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 28,8 K RON | |
| 71 | 71.HONEY SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,2 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 160,6 K RON | |
| 72 | 72.KING SIZE ENTERTAINMENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,1 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -313,5 K RON | |
| 73 | 73.REAL ARINVEST SRL▼ 58 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22,7 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 1,8 K RON | |
| 74 | 74.SAFARI SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22,5 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 153 K RON | |
| 75 | 75.COLDRAM INVEST SRLnou | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 22,4 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 16,6 K RON | |
| 76 | 76.POPASUL AVRIG SRL▲ 13 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 22,2 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 455,1 K RON | |
| 77 | 77.GRUPINVEST HERMANNSTADT SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22,1 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 217,3 K RON | |
| 78 | 78.EMY IMPEX SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22,1 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 285,5 K RON | |
| 79 | 79.FIN GROUP SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 27,4 K RON | |
| 80 | 80.RECASERV SRL▲ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 73,3 K RON | |
| 81 | 81.SCORILO SRL▼ 25 | Sat Scoreiu, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 22 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 9,4 K RON | |
| 82 | 82.PREMIER SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,3 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 160 K RON | |
| 83 | 83.BÂLEA TURISM S.R.L.▼ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,2 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 497,3 K RON | |
| 84 | 84.LA PIAZZETTA DI GIANFRANCO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,1 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 540,2 K RON | |
| 85 | 85.TEM BALNEO SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 579,2 K RON | |
| 86 | 86.PINZ CAFFE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,6 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 12,7 K RON | |
| 87 | 87.CARAIMAN SRL▲ 29 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 20,6 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 472,9 K RON | |
| 88 | 88.BIERHAUS HERMANNSTADT SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,2 %▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 240,5 K RON | |
| 89 | 89.SIBIU EVENTS SRL▼ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 20,1 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 453,8 K RON | |
| 90 | 90.F & M PRIMA SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,1 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -2,8 K RON | |
| 91 | 91.MARK CATERING ARTE SRL▼ 57 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 19,3 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 114,7 K RON | |
| 92 | 92.ALAN IMPEX SRL▲ 84 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,1 %▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 88,7 K RON | |
| 93 | 93.FOOD&EVENT SERVICES SRL▼ 69 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19 %▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 45,5 K RON | |
| 94 | 94.DELIMAR SRL▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,6 %▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 16,1 K RON | |
| 95 | 95.IMMA SRL▲ 39 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,3 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 72,3 K RON | |
| 96 | 96.TOTAL SELECT INC SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,3 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 93,2 K RON | |
| 97 | 97.NICO - RADO SRL▼ 50 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18 %▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | -6 K RON | |
| 98 | 98.AMIS FOREST SRL▼ 81 | Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu | 17,7 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 44,5 K RON | |
| 99 | 99.LA MARI SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17,7 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 71 K RON | |
| 100 | 100.BEPA INVESTITII CONSULT SRL▼ 27 | Sat Copşa Mare, Comuna Biertan, Sibiu | 17,5 %▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -141,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sibiu
CAEN 5611
Restaurante
146 firme · 289,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
248 firme · 236,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
377 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
203 firme · 107,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
57 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
62 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
8 firme · 601,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 409,2 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 42,8 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 377 RON