Top 100 firme — Activități profesionale după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2014
8.139 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 119,6 %, iar liderul atinge 524,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EURODAN SRL▲ 69 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 524,8 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 14,3 K RON | |
| 2 | 2.REINVENT BUSINESS GENERATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 452,9 %▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | -7,6 mil. RON | |
| 3 | 3.TAKENAKA EUROPE GMBH GERMANIA SUCURSALA ROMANIAnou | Oraş Otopeni, Ilfov | 407,8 %▼ 69,8 % | ▼ 69,8 % | 11,1 mil. RON | |
| 4 | 4.INOVATIVE PROMO SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 363,4 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 126,1 K RON | |
| 5 | 5.MIADI PRODUCTION SRL▲ 1.949 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 337,6 %▲ 8.867 % | ▲ 8.867 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.DWIN CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 333,5 %▲ 299,5 % | ▲ 299,5 % | 50,8 K RON | |
| 7 | 7.STORM FIELD SUPERVISOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 328,9 %▲ 59,8 % | ▲ 59,8 % | 602,5 K RON | |
| 8 | 8.ACG CONSTRUCTION & PROJECTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 327,5 %▲ 2.020,7 % | ▲ 2.020,7 % | 595,9 K RON | |
| 9 | 9.SCHLUMBERGER OILFIELD EUROPE SUPORT SRL▲ 70 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 327,1 %▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 8 mil. RON | |
| 10 | 10.ATESIM SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 257,4 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.INTER TEAM TOP SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 255,8 %▲ 169,7 % | ▲ 169,7 % | 7,5 K RON | |
| 12 | 12.AMICOM CONSULTING & STRATEGY SRL▲ 286 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 250,3 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 13 | 13.HIPOCRATE CONSULTING SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 249 %▲ 135 % | ▲ 135 % | 91,2 K RON | |
| 14 | 14.KARDINAL PREST-CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 246,9 %▲ 166,3 % | ▲ 166,3 % | -125,2 K RON | |
| 15 | 15.PMT 4 OPERATION & SERVICES SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 239,9 %▲ 120,4 % | ▲ 120,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 16 | 16.ATS PROIECT SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 239,2 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 826,1 K RON | |
| 17 | 17.JAZZ COMMUNICATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 236,6 %▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -42,9 K RON | |
| 18 | 18.B.L.U.E. COLOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 232,3 %▲ 4.634,6 % | ▲ 4.634,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 19 | 19.ŞAPTE STELE SRLnou | Sat Malu cu Flori, Comuna Malu cu Flori, Dâmboviţa | 226,4 %▲ 241,2 % | ▲ 241,2 % | 452,6 K RON | |
| 20 | 20.IAC MANAGEMENT SRL▲ 57 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 219,2 %▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | 102,5 K RON | |
| 21 | 21.INCOPRO DESIGN SRL▲ 257 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 218,9 %▲ 511,4 % | ▲ 511,4 % | 618,8 K RON | |
| 22 | 22.ICEPRONAV ENGINEERING SRL▼ 5 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 216,4 %▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 8,5 mil. RON | |
| 23 | 23.SAGE PETROCHEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 213,7 %▲ 2.394,2 % | ▲ 2.394,2 % | 12,6 K RON | |
| 24 | 24.PUBLI MEDIA BUSINESS SRL▲ 188 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 213,7 %▲ 234,5 % | ▲ 234,5 % | 3,4 mil. RON | |
| 25 | 25.AL TRADING SRL▲ 87 | Municipiul Craiova, Dolj | 210,3 %▲ 381 % | ▲ 381 % | 5,5 mil. RON | |
| 26 | 26.DHM PRINTING & ADVERTISING SRL▲ 211 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 208,5 %▲ 82,9 % | ▲ 82,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 27 | 27.ELFFE SYSTEM SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 207,5 %▲ 504,5 % | ▲ 504,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 28 | 28.PERFECT EVENTS ART SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 207,5 %▲ 75 % | ▲ 75 % | 41,4 K RON | |
| 29 | 29.PUREWORLD ENGINEERING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 202,3 %▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 3,2 mil. RON | |
| 30 | 30.ANY-ŞTEF IMPEX SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 198,9 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 35,1 K RON | |
| 31 | 31.ROCA FOOD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 198,2 %▲ 96,3 % | ▲ 96,3 % | 5,6 K RON | |
| 32 | 32.QUADRANTE PROIECTARE ŞI CONSULTANŢĂ S.R.L.▲ 1.823 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 189,7 %▲ 623,7 % | ▲ 623,7 % | 69,2 K RON | |
| 33 | 33.TOTAL DISPLAY GLOBAL SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 188,3 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 59,4 K RON | |
| 34 | 34.EUROSTING AAW INDUSTRY SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 183,8 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 284,4 K RON | |
| 35 | 35.GREENVIRO SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 181,9 %▲ 284 % | ▲ 284 % | 465,9 K RON | |
| 36 | 36.CONSULTUS SRL▲ 1.642 | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | 177,4 %▲ 888,2 % | ▲ 888,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 37 | 37.PRO OPTICA SAnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 175,4 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 2,9 mil. RON | |
| 38 | 38.HURAD SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 175 %— | — | 742,1 K RON | |
| 39 | 39.RESOLUTE ASSET MANAGEMENT ROMANIA S.R.L.▲ 1.837 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 173,2 %▲ 307 % | ▲ 307 % | 2,6 mil. RON | |
| 40 | 40.BRANDS TALK COMMUNICATION SRL▲ 444 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 172,3 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 17,9 K RON | |
| 41 | 41.SALVATOR INGINERIA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 171,5 %▲ 150 % | ▲ 150 % | 199,4 K RON | |
| 42 | 42.ROMCOM CAPITAL PARTNERS SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 171 %▲ 463,2 % | ▲ 463,2 % | 232,4 K RON | |
| 43 | 43.BAMPRESS SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 170,3 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 392 K RON | |
| 44 | 44.ZH STYLE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 168,9 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 12,8 K RON | |
| 45 | 45.CREATIVE STRATEGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 168,5 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 85 K RON | |
| 46 | 46.BRAVO CONSULT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 164,3 %▲ 740,5 % | ▲ 740,5 % | 2,8 mil. RON | |
| 47 | 47.MACON TEHNO SRL▲ 21 | Municipiul Piteşti, Argeş | 163,8 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 659,3 K RON | |
| 48 | 48.INSPIRE THROUGH SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 160 %▲ 2.497,4 % | ▲ 2.497,4 % | 351,5 K RON | |
| 49 | 49.BLUE PROJECTS SRL▼ 34 | Municipiul Brăila, Brăila | 158,9 %▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 5,2 mil. RON | |
| 50 | 50.HYDROMET SERVICE SRL▲ 7.035 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 158,9 %▲ 347,4 % | ▲ 347,4 % | 709,8 K RON | |
| 51 | 51.DONAU CONSULT ENERGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 158,5 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 897,8 K RON | |
| 52 | 52.ENGINEERING 2B SRL▲ 33 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 155,4 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 597,5 K RON | |
| 53 | 53.STARINVEST SRL▲ 6.148 | Municipiul Oradea, Bihor | 155,4 %▲ 1.416,9 % | ▲ 1.416,9 % | 612,4 K RON | |
| 54 | 54.EXCLUSIV BUSINESS TEAM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 152,2 %▲ 7.404,5 % | ▲ 7.404,5 % | 589,9 K RON | |
| 55 | 55.MASTECA ENGINEERING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 151,9 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 218,7 K RON | |
| 56 | 56.EUROFINANCE ACCESS&CONSULTING SRL▲ 1.015 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 151,2 %▲ 307,2 % | ▲ 307,2 % | 29,2 K RON | |
| 57 | 57.A1 DESIGN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 149,3 %▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 2,3 mil. RON | |
| 58 | 58.SAFEGE SAS NANTERRE FRANCE SUCURSALA BUCURESTI▲ 200 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 149,3 %▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 4,2 mil. RON | |
| 59 | 59.MEDMEDIA SRL▲ 852 | Municipiul Braşov, Braşov | 149 %▲ 132,8 % | ▲ 132,8 % | 454,7 K RON | |
| 60 | 60.COMPLETE MEDIA GRUP SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 147,9 %▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 547,2 K RON | |
| 61 | 61.ALTIPLANO SRL▲ 46 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 145,9 %▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 50,9 K RON | |
| 62 | 62.BRIGE STONE BUILD SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 145,5 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 83,7 K RON | |
| 63 | 63.DIVERS CONSULTING GRUP SRL▲ 477 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 143,1 %▲ 140,2 % | ▲ 140,2 % | 314 K RON | |
| 64 | 64.MONTANA ENERGY ROM SRLnou | Oraş Otopeni, Ilfov | 141,4 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 65 | 65.ADVANCED DIGITAL SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 139,8 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | -125,1 K RON | |
| 66 | 66.AEDIFICIUM PROJEKTENTWICKLUNG SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 139,4 %▲ 852,9 % | ▲ 852,9 % | 449,4 K RON | |
| 67 | 67.CONCETA SILVA SRL▲ 295 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 139,3 %▲ 367,1 % | ▲ 367,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 68 | 68.MAXIMIA MEDIA PRODUCTION SRL▲ 354 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 139,1 %▲ 129,6 % | ▲ 129,6 % | 708,2 K RON | |
| 69 | 69.TECHRUS S.R.L.▲ 413 | Municipiul Arad, Arad | 137,8 %▲ 192,2 % | ▲ 192,2 % | 380,7 K RON | |
| 70 | 70.SETRACO HOLDING SAnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 136,3 %▲ 362,4 % | ▲ 362,4 % | 52,8 K RON | |
| 71 | 71.HYDRO-CARPAŢI SRL▲ 486 | Municipiul Slatina, Olt | 135,7 %▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | 992,6 K RON | |
| 72 | 72.TEAM DELTA PROIECT SRLnou | Sat Petreşti, Comuna Corbeanca, Ilfov | 135,4 %▼ 64 % | ▼ 64 % | 372,1 K RON | |
| 73 | 73.DANTE'S MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 134 %— | — | -287,2 K RON | |
| 74 | 74.INNOVACION Y DESARROLLO LOCAL S.L. MADRID SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 133,8 %▲ 1.642,3 % | ▲ 1.642,3 % | 3,6 mil. RON | |
| 75 | 75.PANE SERVICES PROVIDER SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 133,7 %▲ 38 % | ▲ 38 % | 59,1 K RON | |
| 76 | 76.HOSPITAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 133,3 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 28 K RON | |
| 77 | 77.INTERNATIONAL FOCUS LOBBY SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 133 %▲ 364 % | ▲ 364 % | 622,8 K RON | |
| 78 | 78.ARCHIDATA SRL MILANO - SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 132,5 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 765,8 K RON | |
| 79 | 79.BAKERS DIGITAL COMMUNICATION SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 130,8 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 176,8 K RON | |
| 80 | 80.ROMANELLI & PARTNERS SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 130 %▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 347,5 K RON | |
| 81 | 81.CRITERIA INC S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 127,3 %— | — | 577 RON | |
| 82 | 82.TOPO LAND GIS SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 126,5 %▲ 3.125,4 % | ▲ 3.125,4 % | 202,8 K RON | |
| 83 | 83.PANDORRA STORY STYLE S.R.L.nou | Comuna Baloteşti, Ilfov | 125,5 %▲ 260 % | ▲ 260 % | 255,3 K RON | |
| 84 | 84.SCHINKEL CONFERINTE SOLUTII (S.C.S.) SRL▲ 310 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 125,5 %▲ 85 % | ▲ 85 % | 325,6 K RON | |
| 85 | 85.SIGM - HOME PROJECTS SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 125,3 %▲ 403,2 % | ▲ 403,2 % | 203,3 K RON | |
| 86 | 86.TOPO - EXPERT GROUP SRLnou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 124,8 %▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | -582 K RON | |
| 87 | 87.CONSLOG SERV S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 123,8 %▲ 91 % | ▲ 91 % | -30,4 K RON | |
| 88 | 88.IMAGIC PRODUCTION SRL▲ 1.284 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 123,2 %▲ 733,9 % | ▲ 733,9 % | 38,6 K RON | |
| 89 | 89.OMEGA CONSULTANCE SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 122,6 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 135,6 K RON | |
| 90 | 90.GTM NETWORK SRLnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 122,5 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 4,2 K RON | |
| 91 | 91.BIPRAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 122,1 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 768,1 K RON | |
| 92 | 92.FIFTY5BLUE AUDIENCES S.R.L.▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 121,9 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 810,8 K RON | |
| 93 | 93.CHALLENGE FINANCAL SERVICES SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 121,8 %— | — | 8 K RON | |
| 94 | 94.ACVA VET SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 121,5 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 17,6 K RON | |
| 95 | 95.VLD MANAGEMENT SRL▲ 853 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 121,1 %▲ 476 % | ▲ 476 % | 16,6 K RON | |
| 96 | 96.BCV OFFICE TRADE GROUP SRL▲ 36 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 120,7 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 17,2 K RON | |
| 97 | 97.OPTIM DISCOVERY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 120,4 %▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 762 RON | |
| 98 | 98.EML MEDIA CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 120 %▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 748,2 K RON | |
| 99 | 99.ACHA KONSTRUKTION SRL▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 119,8 %▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | -78,4 K RON | |
| 100 | 100.L & G ABSOLUT ADMIN SRL▲ 2.407 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 119,6 %▲ 494,7 % | ▲ 494,7 % | 537,2 K RON |
Activități profesionale pe județe
București (30.123)Cluj (7.343)Ilfov (6.438)Timiș (4.902)Brașov (3.855)Iași (3.700)Constanța (3.523)Bihor (2.992)Prahova (2.928)Sibiu (2.182)Mureș (2.146)Argeș (2.136)Dolj (2.033)Arad (1.884)Bacău (1.658)Suceava (1.582)Galați (1.507)Alba (1.467)Maramureș (1.436)Dâmbovița (1.273)Hunedoara (1.228)Neamț (1.139)Harghita (1.119)Buzău (1.108)Satu Mare (1.029)Vâlcea (990)Bistrița-Năsăud (968)Gorj (865)Vrancea (809)Olt (795)Sălaj (793)Brăila (662)Botoșani (630)Teleorman (581)Vaslui (580)Covasna (567)Ialomița (559)Tulcea (554)Giurgiu (543)Caraș-Severin (537)Călărași (523)Mehedinți (444)