Top 100 firme — Activități profesionale, Călărași după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2014
43 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,7 %, iar liderul atinge 84,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROCERA GENETICS SRLnou | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 84,3 %▲ 150,9 % | ▲ 150,9 % | 63,5 K RON | |
| 2 | 2.ATELIER ARHITECTURA FIRIMITA SRL▼ 1 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 71,8 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | -69,2 K RON | |
| 3 | 3.PROLIFE VET SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 47,3 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 5,1 K RON | |
| 4 | 4.IRON & STEEL DESIGN S.R.L.nou | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 40,2 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 183,9 K RON | |
| 5 | 5.DELTA SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 31,9 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 3,7 K RON | |
| 6 | 6.STEFYPROIECT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 27,8 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 228,8 K RON | |
| 7 | 7.FMCG MUNTENIA SRL▼ 2 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 27,4 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 85,4 K RON | |
| 8 | 8.LOGISTIC PLUS SRL▲ 38 | Sat Buzoeni, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 26,1 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | -184,6 K RON | |
| 9 | 9.ALISA FARM MANAGEMENT SRL▲ 19 | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 25,3 %▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | -327,5 K RON | |
| 10 | 10.PACCIOLI CONT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 20,8 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 96,1 K RON | |
| 11 | 11.WELDCONS SRL▲ 7 | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 20,4 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 21,4 K RON | |
| 12 | 12.VEST INSTAL S.R.L.▲ 25 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 19,7 %▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 21,7 K RON | |
| 13 | 13.AN CONTAB SRL▲ 1 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 19,7 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 9,3 K RON | |
| 14 | 14.SWR ASSIST SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,7 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -758 RON | |
| 15 | 15.PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 17 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,8 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 30,8 K RON | |
| 16 | 16.VET PLUS SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,4 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 9,9 K RON | |
| 17 | 17.CONTAB CONSULT SRL▲ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,7 %▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 73,4 K RON | |
| 18 | 18.AGROAUTOTEST SRL▼ 9 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 16,5 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 24,8 K RON | |
| 19 | 19.NEW ECO SOL CONCEPT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15,1 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 84,2 K RON | |
| 20 | 20.KOMORA SRL▼ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 15 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 585,6 K RON | |
| 21 | 21.GEOPROIECT SRL▲ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,1 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 145 K RON | |
| 22 | 22.CONT INFO MP SRL▼ 5 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 12,3 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 70,2 K RON | |
| 23 | 23.ZENIT SRL▲ 2 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 11,1 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 72,7 K RON | |
| 24 | 24.PROVITCOM SRL▲ 11 | Comuna Gradiştea, Călăraşi | 10,7 %▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 82,1 K RON | |
| 25 | 25.CONT AUDIT SRL▼ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,9 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 44 K RON | |
| 26 | 26.I.C.P.C.I.S.Z.S.D. FUNDULEA▲ 8 | Orasul Fundulea, Călăraşi | 9,7 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | -213,1 K RON | |
| 27 | 27.AGROMEX SRL▼ 16 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,3 %▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 162,6 K RON | |
| 28 | 28.A & A CONSULTING SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 126,4 K RON | |
| 29 | 29.STINGLINE PROTECT SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,1 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 42,6 K RON | |
| 30 | 30.ROMSVTI SRL▼ 26 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7,8 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 84,7 K RON | |
| 31 | 31.RELLI VET SRLnou | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 7,3 %▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 53,6 K RON | |
| 32 | 32.PAGNONCELLI CONSTRUCT SRLnou | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 7,2 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 232,1 K RON | |
| 33 | 33.PROFCONT SRL▲ 3 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 7 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 167,8 K RON | |
| 34 | 34.LONER SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 33,1 K RON | |
| 35 | 35.INSTITUTUL NAŢIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AGRICOLĂ-FUNDULEA▼ 9 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 5,9 %▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 36 | 36.MIG IRP SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,9 %▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 9,4 K RON | |
| 37 | 37.KADAL SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 4,2 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | -54,1 K RON | |
| 38 | 38.INDICAD SRL▼ 8 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 3,1 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 59 K RON | |
| 39 | 39.2B ADVERTISING SRL▼ 37 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,9 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 22,8 K RON | |
| 40 | 40.ENA ORIENT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 2,8 %▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 8 K RON | |
| 41 | 41.PUBLITEC SRL▼ 14 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,4 %▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 44,6 K RON | |
| 42 | 42.EURO CONFORT SRL▼ 19 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 2,1 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 855,2 K RON | |
| 43 | 43.TEHNOPRO ENGINEERING S.R.L.nou | Sat Orăşti, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 0,7 %▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 1,3 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Călărași
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
52 firme · 83,1 mil. RON
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
71 firme · 82,2 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
61 firme · 31,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
88 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
52 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
5 firme · 17,9 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
26 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
22 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
41 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
24 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
31 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
12 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
7 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 899,1 K RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
6 firme · 840,6 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
3 firme · 791,4 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 136,9 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
1 firme · 89,5 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
1 firme · 76,2 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 4,4 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 0 RON