Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sibiu după cifră de afaceri în 2019
1.079 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 455,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,6 mil. RON, iar liderul atinge 47,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BLISS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 47,5 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 11,7 mil. RON | |
| 2 | 2.RETEZAT SA= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 25,8 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 5,4 mil. RON | |
| 3 | 3.GENERAL HOTEL GROUP S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,7 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.FOOD & SERVICES MO S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22,5 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 648,5 K RON | |
| 5 | 5.PALACE DUMBRAVA SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 20,7 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 358,9 K RON | |
| 6 | 6.DABO INTERNATIONAL SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17,3 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 123,3 K RON | |
| 7 | 7.PREMIUM TOURS SRL▲ 2 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 9,7 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 8 | 8.PARC HOTEL ARINI S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,3 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 433,6 K RON | |
| 9 | 9.JUVENTUS SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,8 mil. RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 2,8 mil. RON | |
| 10 | 10.DENIM HERMANSTADT SRL▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 7,3 mil. RON▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 188,2 K RON | |
| 11 | 11.HOTEL SILVA S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,8 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 1,3 mil. RON | |
| 12 | 12.KLINGEIS CONSULTING SRL▲ 2 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 6 mil. RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 13 | 13.CASAGRANDE SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 5,1 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.NOLEGGIO SRL▲ 2 | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 4,8 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.BUSINESS PROMOTION SRL▲ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,6 mil. RON▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 450,2 K RON | |
| 16 | 16.DABO TM S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 872,2 K RON | |
| 17 | 17.BAMA FLEX SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 18 | 18.IVAN GROUP SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,4 mil. RON▲ 36 % | ▲ 36 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.MR TOP CATERING SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,3 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 52,5 K RON | |
| 20 | 20.LUMO FOOD SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,3 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 489,3 K RON | |
| 21 | 21.DIDI UDRDE S.R.L.▲ 326 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,2 mil. RON▲ 1.698,6 % | ▲ 1.698,6 % | 7,7 K RON | |
| 22 | 22.EMY IMPEX SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,2 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 597,2 K RON | |
| 23 | 23.CASTELUL DE LUT SRL▲ 10 | Sat Porumbacu de Sus, Comuna Porumbacu de Jos, Sibiu | 4,2 mil. RON▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 24 | 24.POPAS LUPESCU SRL▼ 5 | Sat Boiţa, Comuna Boiţa, Sibiu | 4,1 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 721,4 K RON | |
| 25 | 25.LIMA COM SRL= | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 4 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 634,9 K RON | |
| 26 | 26.MARK CATERING ARTE SRL▲ 3 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 4 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 926,2 K RON | |
| 27 | 27.DABO DEUTSCHLAND S.R.L.▲ 583 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,9 mil. RON▲ 11.406,8 % | ▲ 11.406,8 % | 956,7 K RON | |
| 28 | 28.FOODLIKE SRL▲ 103 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7 mil. RON▲ 300 % | ▲ 300 % | -394,7 K RON | |
| 29 | 29.HUG THE MUG S.R.L.▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7 mil. RON▲ 78 % | ▲ 78 % | 468,3 K RON | |
| 30 | 30.HERMANNSTADT MONTANA INTERNATIONAL SRL▼ 3 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 3,7 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 817 K RON | |
| 31 | 31.LA PIAZZETTA DI GIANFRANCO SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 438,6 K RON | |
| 32 | 32.DABO MD SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 408,6 K RON | |
| 33 | 33.FOOD FESTIVAL SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 34 | 34.R&M ACTIV SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 920,7 K RON | |
| 35 | 35.DABO P& P S.R.L.▲ 50 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 143,4 % | ▲ 143,4 % | 760,6 K RON | |
| 36 | 36.OPEN BAR SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 875,3 K RON | |
| 37 | 37.TOTAL SELECT INC SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 30,8 K RON | |
| 38 | 38.SUPORTER SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 808,6 K RON | |
| 39 | 39.JOI SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 231,6 K RON | |
| 40 | 40.TIFFANY & COLE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 41 | 41.APOLLO-CENTRAL SNS S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON— | — | — | 257 K RON |
| 42 | 42.LA TURN SIBIU SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 501,9 K RON | |
| 43 | 43.MADADIA SRL▼ 9 | Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 25,3 K RON | |
| 44 | 44.SIBIUL VECHI SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 110,7 K RON | |
| 45 | 45.NANIL 1 SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 46,2 K RON | |
| 46 | 46.LANFELD CATERING SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 48,7 K RON | |
| 47 | 47.PELMOD SRL▼ 9 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 3 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 256,9 K RON | |
| 48 | 48.PARTSIB SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 3 mil. RON▲ 102,2 % | ▲ 102,2 % | 1,5 mil. RON | |
| 49 | 49.SALUT SIBIU SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3 mil. RON▲ 41,5 % | ▲ 41,5 % | 1 mil. RON | |
| 50 | 50.MEX & CO SRL▲ 60 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3 mil. RON▲ 158,2 % | ▲ 158,2 % | 425 K RON | |
| 51 | 51.CORSA TRANS SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 52 | 52.GIAMARO FOOD SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 686,4 K RON | |
| 53 | 53.PIZZERIA HAPPY FAMILY SRL▲ 14 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 745,4 K RON | |
| 54 | 54.NOVA MAI SRL▲ 2 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 940 K RON | |
| 55 | 55.PROSPERA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON— | — | 9,2 K RON | |
| 56 | 56.AMINA EVENTS SRL▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 1 mil. RON | |
| 57 | 57.PROMEDICA IMPEX SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 31,7 K RON | |
| 58 | 58.HORECA BIZ S.R.L.▲ 36 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 97,9 % | ▲ 97,9 % | 465,8 K RON | |
| 59 | 59.OCTOPUS INC SRL▲ 15 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 661,7 K RON | |
| 60 | 60.HOST SIB S.R.L.▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 664,8 K RON | |
| 61 | 61.CHRISTIAN CAR S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON— | — | 884,7 K RON | |
| 62 | 62.GBM PRODUCTION SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 184,2 K RON | |
| 63 | 63.POPASUL AVRIG SRL▼ 16 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 1 mil. RON | |
| 64 | 64.BÂLEA TURISM S.R.L.▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 602,1 K RON | |
| 65 | 65.DENNIS TURISM DEOVCO SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,5 mil. RON— | — | 433,2 K RON | |
| 66 | 66.CARAIMAN SRL▼ 7 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 829,3 K RON | |
| 67 | 67.NOMA.RO SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 519,3 K RON | |
| 68 | 68.POIANA BRADULUI SRL▼ 26 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 309,6 K RON | |
| 69 | 69.OPREAN SIB TRADE SRL▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 195,5 K RON | |
| 70 | 70.ALESI COM SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,4 mil. RON— | — | 662,7 K RON | |
| 71 | 71.TOTAL ECLIPSE SRL▼ 25 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 733 K RON | |
| 72 | 72.FUNKY MARKETING SRL▲ 61 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 156,4 % | ▲ 156,4 % | 291,4 K RON | |
| 73 | 73.LA PUERTAS PUB SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 293,5 K RON | |
| 74 | 74.TOTAL TRADING SRL▼ 24 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 2,2 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 319,3 K RON | |
| 75 | 75.METRO OIL SRL▼ 14 | Sat Poiana Sibiului, Comuna Poiana Sibiului, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 419,8 K RON | |
| 76 | 76.RECASERV SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 73,8 K RON | |
| 77 | 77.VILLA FOOD SERVICE SRL▼ 2 | Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 351,3 K RON | |
| 78 | 78.HOTEL DOBSI SRL▼ 5 | Comuna Bazna, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 594,4 K RON | |
| 79 | 79.HOPE CATERING SRL▼ 13 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 31,2 K RON | |
| 80 | 80.CAPA TOUR SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON— | — | 70,2 K RON | |
| 81 | 81.SIBIENII LA TAIFAS SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 754,2 K RON | |
| 82 | 82.CONTRAST ROM SRL▼ 22 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,1 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 250,5 K RON | |
| 83 | 83.BAVARIA GRUNWELT SONNETECH S.R.L.▼ 35 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -503,7 K RON | |
| 84 | 84.NOBLESSE BOUTIQUE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 22,4 K RON | |
| 85 | 85.SARA SUN SRL▲ 44 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 2 mil. RON▲ 113,8 % | ▲ 113,8 % | 588,1 K RON | |
| 86 | 86.GERA SERVICES SRL▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2 mil. RON0,0% | 0,0% | 348,3 K RON | |
| 87 | 87.EUROCLUB SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 288,2 K RON | |
| 88 | 88.SIMPATICO SRL▼ 12 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 336,9 K RON | |
| 89 | 89.TEM BALNEO SRL▼ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 896,2 K RON | |
| 90 | 90.VIENA CAFE SRL▼ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 469,9 K RON | |
| 91 | 91.ZILMAR IL BRACERE SRL▼ 20 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 75,9 K RON | |
| 92 | 92.KON TIKI SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 571,3 K RON | |
| 93 | 93.DIJMASU COM SRL▲ 66 | Sat Ludoş, Comuna Ludoş, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 154,4 % | ▲ 154,4 % | 684,2 K RON | |
| 94 | 94.BGB SERVICES & INVEST SRL▼ 16 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 243,5 K RON | |
| 95 | 95.ADI IMPEX SRL▼ 30 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 1,8 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 102,2 K RON | |
| 96 | 96.DABO EXPERT Z & P S.R.L.▼ 3 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 166 K RON | |
| 97 | 97.DAFILPA STUDIO SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 117,2 K RON | |
| 98 | 98.ENZO CIS SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 577,2 K RON | |
| 99 | 99.PENSIUNEA DUMBRAVA SIBIULUI SRL▼ 19 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 614 K RON | |
| 100 | 100.COFFEE TREE SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 49 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sibiu
CAEN 5611
Restaurante
146 firme · 289,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
248 firme · 236,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
377 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
203 firme · 107,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
57 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
62 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
8 firme · 601,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 409,2 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 42,8 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 377 RON