Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sibiu după cifră de afaceri în 2024
1.273 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 594,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 2,4 mil. RON, iar liderul atinge 83,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BLISS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 83,3 mil. RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 10,1 mil. RON | |
| 2 | 2.PALACE DUMBRAVA SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 23,2 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -7,8 mil. RON | |
| 3 | 3.ARINI HOSPITALITY S.R.L.▲ 92 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,2 mil. RON▲ 660,4 % | ▲ 660,4 % | -1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.JUVENTUS SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,8 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 5 | 5.HUG THE MUG S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 13,6 mil. RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.PREMIER HOTEL MANAGEMENT SIBIU S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,7 mil. RON— | — | — | 761,5 K RON |
| 7 | 7.PREMIUM TOURS SRL▼ 3 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 12,6 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 4,2 mil. RON | |
| 8 | 8.PARC HOTEL ARINI S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,5 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 711,6 K RON | |
| 9 | 9.GENERAL HOTEL GROUP S.R.L.▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 11,4 mil. RON▼ 44,8 % | ▼ 44,8 % | -3,1 mil. RON | |
| 10 | 10.KLINGEIS CONSULTING SRL▼ 5 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 11,3 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 718,4 K RON | |
| 11 | 11.LAKESIDE MOMENTS S.R.L.▼ 2 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 10,5 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 1 mil. RON | |
| 12 | 12.PAUL COM SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 9,5 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 381,8 K RON | |
| 13 | 13.BAUM AMUSEMENT SRL▲ 98 | Loc. Dumbrăveni, Oraş Dumbrăveni, Sibiu | 8,7 mil. RON▲ 299,9 % | ▲ 299,9 % | 75,3 K RON | |
| 14 | 14.HERMANNSTADT CONFERENCE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,1 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 577 K RON | |
| 15 | 15.HOST SIB S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,5 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.SARA SUN SRL▼ 1 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 7,3 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 1,5 mil. RON | |
| 17 | 17.RARES SRL▲ 67 | Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Sibiu | 7,3 mil. RON▲ 183,1 % | ▲ 183,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 18 | 18.MEX & CO SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 7,1 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 840,7 K RON | |
| 19 | 19.EMY IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,9 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 1 mil. RON | |
| 20 | 20.BAMA FLEX SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,8 mil. RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 21 | 21.POPAS LUPESCU SRL▲ 7 | Sat Boiţa, Comuna Boiţa, Sibiu | 6,6 mil. RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 22 | 22.STEPHY CATERING CONSULT S.R.L.▲ 26 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 6,6 mil. RON▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 86,5 K RON | |
| 23 | 23.MARK CATERING ARTE SRL▼ 2 | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 6,2 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 988,8 K RON | |
| 24 | 24.NOLEGGIO SRL▼ 8 | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 6 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 204,6 K RON | |
| 25 | 25.TURTHA SWEET & SAVOURY S.R.L.▲ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,9 mil. RON▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 397,1 K RON | |
| 26 | 26.AL YOUM FOOD AND BEVERAGE CO SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,9 mil. RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 6,7 K RON | |
| 27 | 27.VALEA SATULUI DE MUNTE S.R.L.▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,8 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 120,5 K RON | |
| 28 | 28.DOBEMAR SRL▲ 13 | Sat Şeica Mică, Comuna Şeica Mică, Sibiu | 5,6 mil. RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | -66,6 K RON | |
| 29 | 29.BUSINESS PROMOTION SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,6 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 286,2 K RON | |
| 30 | 30.VEROTRUCK CONCEPT S.R.L.▲ 991 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,6 mil. RON— | — | 322,6 K RON | |
| 31 | 31.HOTEL SILVA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -533 K RON | |
| 32 | 32.GASTRO SIBIU S.R.L.▲ 32 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3 mil. RON▲ 75 % | ▲ 75 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.LA PUERTAS PUB SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 446,8 K RON | |
| 34 | 34.CARMANGERIA IMPERIAL SRL▼ 12 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 5,3 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 324,1 K RON | |
| 35 | 35.LIMA COM SRL▼ 9 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 5,3 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 499,7 K RON | |
| 36 | 36.PIZZA BOX S.R.L.▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5,3 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 37 | 37.ATU STAFFING S.R.L.▲ 874 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 5,3 mil. RON▲ 22.649,5 % | ▲ 22.649,5 % | 133,7 K RON | |
| 38 | 38.ABAF HERMANNSTADT SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 5 mil. RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 884,4 K RON | |
| 39 | 39.APOLLO-CENTRAL SNS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,9 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 956,6 K RON | |
| 40 | 40.TRANSALY SPEED SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,9 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 72,7 K RON | |
| 41 | 41.MUSIC INTRO S.R.L.▲ 220 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,7 mil. RON▲ 447,5 % | ▲ 447,5 % | 374,7 K RON | |
| 42 | 42.MADADIA SRL▼ 2 | Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, Sibiu | 4,6 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 194,2 K RON | |
| 43 | 43.IMOBILIARE ROYAL SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,6 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 44 | 44.RETEZAT SA▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -152,6 K RON | |
| 45 | 45.NOMA.RO SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,5 mil. RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 434,5 K RON | |
| 46 | 46.TOTAL RIN S.R.L.▼ 11 | Sat Apoldu de Jos, Comuna Apoldu de Jos, Sibiu | 4,5 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.R&M ACTIV SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,3 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 48 | 48.HERMANNSTADT MONTANA INTERNATIONAL SRL▼ 9 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 4,3 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 727,1 K RON | |
| 49 | 49.JOI SRL▲ 13 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 4,3 mil. RON▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 309,1 K RON | |
| 50 | 50.DI GIANFRANCO RESTAURANT S.R.L.▼ 4 | Sat Apoldu de Sus, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 4,1 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 871,5 K RON | |
| 51 | 51.PELMOD SRL▼ 13 | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 4 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | -51,4 K RON | |
| 52 | 52.CASAGRANDE SRL▼ 7 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,9 mil. RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 70,8 K RON | |
| 53 | 53.VIENA CAFE SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,8 mil. RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 1 mil. RON | |
| 54 | 54.THE SECRET EVENTS S.R.L.▼ 12 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 3,7 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -911,2 K RON | |
| 55 | 55.ROMIVA INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 1 mil. RON | |
| 56 | 56.UNITED CUISINE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,6 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 739,9 K RON | |
| 57 | 57.GBM PRODUCTION SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 936,7 K RON | |
| 58 | 58.TOTAL SELECT INC SRL▼ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | -241,7 K RON | |
| 59 | 59.COFFEE TREE SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 75,8 K RON | |
| 60 | 60.FOODLIKE SRL▼ 47 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | -1,4 mil. RON | |
| 61 | 61.AK-YIL S.R.L.▲ 5 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 528 K RON | |
| 62 | 62.SUPORTER SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,3 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 125,6 K RON | |
| 63 | 63.FUNKY MARKETING SRL▲ 6 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 3,3 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 509,7 K RON | |
| 64 | 64.SIBIUL VECHI SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,3 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 169,3 K RON | |
| 65 | 65.HANUL PATRISIEI S.R.L.▲ 33 | Sat Cârţişoara, Comuna Cârţişoara, Sibiu | 3,3 mil. RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 440,1 K RON | |
| 66 | 66.DAPALTIN TRANS S.R.L.▲ 955 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON— | — | 285,8 K RON | |
| 67 | 67.DENIM HERMANSTADT SRL▼ 48 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,1 mil. RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 21,2 K RON | |
| 68 | 68.CLONSILLA PREMIER S.R.L.▼ 8 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,1 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 569,7 K RON | |
| 69 | 69.HOTEL DOBSI SRL▼ 15 | Comuna Bazna, Sibiu | 3,1 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 263,8 K RON | |
| 70 | 70.PERFECT STEFANI SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,1 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 632,9 K RON | |
| 71 | 71.VICSAR SRL▲ 56 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 11,2 K RON | |
| 72 | 72.F&S PRIMA COMP S.R.L.▲ 163 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3 mil. RON▲ 199 % | ▲ 199 % | 208,7 K RON | |
| 73 | 73.F & M PRIMA SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 15,2 K RON | |
| 74 | 74.TURKISH KEBAB & SHAORMA SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 28 K RON | |
| 75 | 75.ESCAPE CONCEPT SIBO COM S.R.L.▲ 91 | Sat Daia, Comuna Roşia, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 86,2 % | ▲ 86,2 % | 58,7 K RON | |
| 76 | 76.SHAKA BOWL S.R.L.▲ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 197,4 K RON | |
| 77 | 77.LA CIOLAC - DEN SRL▲ 6 | Loc. Copşa Mică, Oraş Copşa Mică, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 326,4 K RON | |
| 78 | 78.POPASUL AVRIG SRL▼ 8 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 2,7 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 615 K RON | |
| 79 | 79.GIRLS FOOD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 11,7 K RON | |
| 80 | 80.DENNIS TURISM DEOVCO SRL▼ 25 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,7 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 27,2 K RON | |
| 81 | 81.EUROCLUB SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 38,1 K RON | |
| 82 | 82.SORIANA PUB SRL▼ 24 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 100,1 K RON | |
| 83 | 83.CONCEPT DESIGN GRUP SRL▼ 6 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 2,6 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 70,4 K RON | |
| 84 | 84.PER TUTTI SIBIU S.R.L.▲ 150 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 162,6 % | ▲ 162,6 % | 234,2 K RON | |
| 85 | 85.CRILEX FOOD SRL▲ 12 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 199,5 K RON | |
| 86 | 86.COUNTRY CENTER SRL▲ 1 | Sat Dealu Frumos, Comuna Merghindeal, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 250,4 K RON | |
| 87 | 87.COMPLEX TURISTIC ALPINA S.R.L.▲ 270 | Comuna Poplaca, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 420,3 % | ▲ 420,3 % | 794,4 K RON | |
| 88 | 88.ZEGAS TOUR SRL▲ 45 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 662,9 K RON | |
| 89 | 89.URBAN SLOWFOOD S.R.L.▲ 62 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 317,8 K RON | |
| 90 | 90.NOVA MAI SRL▼ 22 | Sat Răşinari, Comuna Răşinari, Sibiu | 2,5 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 247,3 K RON | |
| 91 | 91.BUCĂTARUL SIBIAN S.R.L.▲ 19 | Sat Jina, Comuna Jina, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -143,5 K RON | |
| 92 | 92.LUMO FOOD SRL▲ 57 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | -640,2 K RON | |
| 93 | 93.REAL ARINVEST SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -375,5 K RON | |
| 94 | 94.SIM SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 87,6 K RON | |
| 95 | 95.DOBSI SRL▲ 12 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 684,4 K RON | |
| 96 | 96.ADI & NICOL SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 471,5 K RON | |
| 97 | 97.DANYS SIB SRL▼ 6 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,4 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -268 K RON | |
| 98 | 98.PENSIUNEA MIMI SRL▲ 31 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 228,5 K RON | |
| 99 | 99.PARTSIB SRL▲ 222 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 300,5 % | ▲ 300,5 % | 260,8 K RON | |
| 100 | 100.KON TIKI SRL▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 92,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sibiu
CAEN 5611
Restaurante
146 firme · 289,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
248 firme · 236,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
377 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
203 firme · 107,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
57 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
62 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
8 firme · 601,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 409,2 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 42,8 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 377 RON