Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sibiu după cifră de afaceri în 2015
938 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 246,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 779,3 K RON, iar liderul atinge 21,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BLISS SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21,5 mil. RON▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 2 | 2.GENERAL HOTEL GROUP S.R.L.▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 18,4 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 3 | 3.PALACE DUMBRAVA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,9 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | -1 mil. RON | |
| 4 | 4.BINDERBUBI TURISM S.A.▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 13,2 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -843,1 K RON | |
| 5 | 5.JUVENTUS SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 10,2 mil. RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.DENNIS TURISM DEOVCO SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 8,2 mil. RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 55,1 K RON | |
| 7 | 7.MR TOP CATERING SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8 mil. RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 138,7 K RON | |
| 8 | 8.HOTEL SILVA S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,9 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 153,6 K RON | |
| 9 | 9.PARC HOTEL ARINI S.R.L.▲ 425 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,7 mil. RON▲ 7.388,8 % | ▲ 7.388,8 % | 4,5 K RON | |
| 10 | 10.LA PIAZZETTA DI GIANFRANCO SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▲ 54,4 % | ▲ 54,4 % | 327,7 K RON | |
| 11 | 11.GOLDEN LION SRL▼ 4 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,5 mil. RON▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 370,6 K RON | |
| 12 | 12.FOODLIKE SRL▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,5 mil. RON▲ 130,7 % | ▲ 130,7 % | 649,6 K RON | |
| 13 | 13.CASAGRANDE SRL▼ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 481,1 K RON | |
| 14 | 14.DENIM HERMANSTADT SRL▲ 20 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3,4 mil. RON▲ 146,5 % | ▲ 146,5 % | -51,7 K RON | |
| 15 | 15.MR RESTAURANT SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 3,2 mil. RON▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 454,7 K RON | |
| 16 | 16.BV CATERING SRL▼ 5 | Sat Mohu, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 3 mil. RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 404,1 K RON | |
| 17 | 17.BIERHAUS HERMANNSTADT SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 405,9 K RON | |
| 18 | 18.POPAS LUPESCU SRL▲ 10 | Sat Boiţa, Comuna Boiţa, Sibiu | 2,9 mil. RON▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 668,8 K RON | |
| 19 | 19.KLINGEIS CONSULTING SRL▲ 3 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 2,8 mil. RON▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 816,2 K RON | |
| 20 | 20.NANIL 1 SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7 mil. RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 58,5 K RON | |
| 21 | 21.SUPORTER SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 84,4 % | ▲ 84,4 % | 445,5 K RON | |
| 22 | 22.MADADIA SRL▼ 7 | Sat Axente Sever, Comuna Axente Sever, Sibiu | 2,6 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 118,8 K RON | |
| 23 | 23.EMY IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 206,4 K RON | |
| 24 | 24.LIMA COM SRL▼ 10 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 240 K RON | |
| 25 | 25.BAMA FLEX SRL▲ 35 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 151,1 % | ▲ 151,1 % | 631 K RON | |
| 26 | 26.R&M ACTIV SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 86 % | ▲ 86 % | 648,9 K RON | |
| 27 | 27.MARK CATERING ARTE SRL= | Sat Tilişca, Comuna Tilişca, Sibiu | 2,4 mil. RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 265,2 K RON | |
| 28 | 28.TOTAL SELECT INC SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 163,4 K RON | |
| 29 | 29.IVAN GROUP SRL▲ 51 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,3 mil. RON▲ 210,2 % | ▲ 210,2 % | 678,4 K RON | |
| 30 | 30.PROMEDICA IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 169,4 K RON | |
| 31 | 31.JOI SRL▲ 149 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 2,2 mil. RON▲ 737,7 % | ▲ 737,7 % | 203,9 K RON | |
| 32 | 32.PELMOD SRL= | Loc. Sălişte, Oraş Sălişte, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 303,1 K RON | |
| 33 | 33.CORSA TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,9 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 523,3 K RON | |
| 34 | 34.GREEN VISION THIRTEEN SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 117,5 % | ▲ 117,5 % | 253,9 K RON | |
| 35 | 35.SIBIUL VECHI SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 163,2 K RON | |
| 36 | 36.CARAIMAN SRL▲ 15 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 258,6 K RON | |
| 37 | 37.MIHAI COM SRL▼ 18 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 15,4 K RON | |
| 38 | 38.ZILMAR IL BRACERE SRL▲ 91 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,7 mil. RON▲ 310,8 % | ▲ 310,8 % | 51,1 K RON | |
| 39 | 39.BÂLEA TURISM S.R.L.▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 242 K RON | |
| 40 | 40.OPREAN SIB TRADE SRL▲ 330 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 1.966,3 % | ▲ 1.966,3 % | 73,1 K RON | |
| 41 | 41.METRO OIL SRL▼ 6 | Sat Poiana Sibiului, Comuna Poiana Sibiului, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | -19,1 K RON | |
| 42 | 42.POIANA BRADULUI SRL▲ 25 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 82,3 % | ▲ 82,3 % | 433,3 K RON | |
| 43 | 43.LIBRA TURISM SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6 mil. RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 174 K RON | |
| 44 | 44.PREMIUM TOURS SRL▼ 5 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 80,3 K RON | |
| 45 | 45.SALUT SIBIU SRL▲ 28 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | 309,2 K RON | |
| 46 | 46.RESTPOLD SRL▼ 37 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 1,5 mil. RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 164,1 K RON | |
| 47 | 47.LA TURN SIBIU SRL▲ 577 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON— | — | -46 K RON | |
| 48 | 48.DOBSI SRL▼ 18 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,4 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 390,1 K RON | |
| 49 | 49.BUON GUSTO SPECIALE SRL▼ 25 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,4 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 171,6 K RON | |
| 50 | 50.SIBIU EVENTS SRL▲ 4 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 194,7 K RON | |
| 51 | 51.OUR COFFEESHOP SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,4 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 65,5 K RON | |
| 52 | 52.EUROCLUB SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 38,4 K RON | |
| 53 | 53.PERFECT STEFANI SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 82,2 K RON | |
| 54 | 54.MAYA SRL▼ 12 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,3 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 95,5 K RON | |
| 55 | 55.ADI IMPEX SRL▼ 3 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 24,9 K RON | |
| 56 | 56.CONTRAST ROM SRL▲ 21 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 89,9 K RON | |
| 57 | 57.RECASERV SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 44,7 K RON | |
| 58 | 58.POPASUL AVRIG SRL▲ 1 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 123,2 K RON | |
| 59 | 59.PROSPERA SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 15,1 K RON | |
| 60 | 60.LA GRECU SRL▼ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 75,5 K RON | |
| 61 | 61.TEM BALNEO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 197,2 K RON | |
| 62 | 62.SAVCOR SRL▼ 5 | Sat Veştem, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 39,7 K RON | |
| 63 | 63.VIENA CAFE SRL▲ 42 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 356 K RON | |
| 64 | 64.DABO INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -167,5 K RON | |
| 65 | 65.R M B INVEST SRL▲ 559 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,1 mil. RON— | — | 292,8 K RON | |
| 66 | 66.KING SIZE ENTERTAINMENT SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | -803,8 K RON | |
| 67 | 67.DOBRA COM SRL▲ 1 | Sat Brădeni, Comuna Brădeni, Sibiu | 1,1 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 15,3 K RON | |
| 68 | 68.JAP MOOD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 61,6 K RON | |
| 69 | 69.PROTECT MED SRL▼ 6 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 161 K RON | |
| 70 | 70.PERLA PĂLTINIŞULUI SRL▼ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 49,3 K RON | |
| 71 | 71.AXXA ROYAL GRUP SRL= | Sat Dobârca, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 1 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -12,9 K RON | |
| 72 | 72.DOBSIART BAZNA S.R.L.▲ 93 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1 mil. RON▲ 253,3 % | ▲ 253,3 % | 589,4 K RON | |
| 73 | 73.KON TIKI SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 992,1 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 95,9 K RON | |
| 74 | 74.SIMPATICO SRL▲ 4 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 986,3 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 273 K RON | |
| 75 | 75.ANDIAMO SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 964,1 K RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | -84,7 K RON | |
| 76 | 76.NOVA TRADE INTERNATIONAL SRL▼ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 962,7 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 1,8 K RON | |
| 77 | 77.LA PUERTAS PUB SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 956,2 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | -165,1 K RON | |
| 78 | 78.INTERGROUP HERMANNSTADT SRL▼ 25 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 950,9 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 5,6 K RON | |
| 79 | 79.BUCSA & COMP PART SRL▼ 31 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 930,2 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 45,2 K RON | |
| 80 | 80.REDDISON SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 926,5 K RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 81,4 K RON | |
| 81 | 81.LUMO FOOD SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 925,3 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 68,3 K RON | |
| 82 | 82.LEONIDAS CAFE SRL▼ 27 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 924,3 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 100 K RON | |
| 83 | 83.DECOLANT SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 916,6 K RON▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 47,4 K RON | |
| 84 | 84.REAL ARINVEST SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 914,5 K RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 6,8 K RON | |
| 85 | 85.FEDE2009 SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 905,1 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | -39,2 K RON | |
| 86 | 86.GEO FUN SRL▼ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 904,6 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 182,3 K RON | |
| 87 | 87.JUNIOR CLUB SRL▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 896 K RON▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | 189,3 K RON | |
| 88 | 88.FRIULI SRL▼ 16 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 889,6 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 65 K RON | |
| 89 | 89.LANFELD CATERING SRL▲ 275 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 876,7 K RON▲ 981,6 % | ▲ 981,6 % | 71 K RON | |
| 90 | 90.MCGOWANS SRL▼ 26 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 875,8 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -1,2 mil. RON | |
| 91 | 91.UNIONSIB CAFFE SRL▲ 26 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 872,4 K RON▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | -49,3 K RON | |
| 92 | 92.F & M PRIMA SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 862,9 K RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 59,9 K RON | |
| 93 | 93.ALESI COM SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 851,4 K RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 45,1 K RON | |
| 94 | 94.ŞTRAND MEDIAŞ SRL▲ 154 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 841,7 K RON▲ 381,9 % | ▲ 381,9 % | -400,2 K RON | |
| 95 | 95.FRESH SPECIALIST SRL▼ 11 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 835,3 K RON▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | -196,4 K RON | |
| 96 | 96.PIZZA POINT SRL▲ 13 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 809 K RON▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 78 K RON | |
| 97 | 97.PENSIUNEA DUMBRAVA SIBIULUI SRL▼ 11 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 806,5 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 76,2 K RON | |
| 98 | 98.RONDIR SRL▼ 23 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 797 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -17,1 K RON | |
| 99 | 99.MUSIC MIND SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 793,8 K RON— | — | — | 359,1 K RON |
| 100 | 100.MINA EXPRES SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 779,3 K RON— | — | — | 232,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sibiu
CAEN 5611
Restaurante
146 firme · 289,9 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
248 firme · 236,5 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
80 firme · 160,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
377 firme · 132,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
203 firme · 107,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
57 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
62 firme · 26,9 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
10 firme · 4,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
8 firme · 601,1 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
16 firme · 409,2 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 42,8 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 377 RON