Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sălaj după cifră de afaceri în 2010
263 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 47,2 mil. RON. Pragul de intrare în top este 99,2 K RON, iar liderul atinge 10,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VIDALIS IMPEX SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 10,8 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 73,4 K RON | |
| 2 | 2.ALEX-COMERT SI SERVICII SRL= | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 4 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 16,8 K RON | |
| 3 | 3.DAS TRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 2,7 mil. RON— | — | — | 25,9 K RON |
| 4 | 4.HOTEL MESESUL SA▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,1 mil. RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | -303,1 K RON | |
| 5 | 5.GOLD VOLTAIC S.R.L.▼ 2 | Sat Fildu de Mijloc, Comuna Fildu de Jos, Sălaj | 1,1 mil. RON▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 2,9 K RON | |
| 6 | 6.VERO-ZAL SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 1 mil. RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 8,5 K RON | |
| 7 | 7.HANUL DRUMETILOR SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 938,5 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 27,7 K RON | |
| 8 | 8.METEORA SERV SRL▲ 2 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 827,8 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 1,7 K RON | |
| 9 | 9.TRANSILVANIA GRUP SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 792,6 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | -40,7 K RON | |
| 10 | 10.IMBISS IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 671,2 K RON— | — | 2,1 K RON | |
| 11 | 11.OMEGA PRODCOM SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 667,6 K RON— | — | 5,9 K RON | |
| 12 | 12.FRATII JECAN SRL▲ 2 | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | 663,9 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -11,7 K RON | |
| 13 | 13.TRIFAN PRODCOM SRL▼ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 632 K RON▼ 59,1 % | ▼ 59,1 % | 13,1 K RON | |
| 14 | 14.OPER TOUR SRL▲ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 591,9 K RON▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 162,9 K RON | |
| 15 | 15.TIMEX COMIMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 567,2 K RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | -186,7 K RON | |
| 16 | 16.SALADINA SRL▲ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 535,3 K RON▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 24,9 K RON | |
| 17 | 17.ALL GAMES SRL▲ 9 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 522,3 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 1,3 K RON | |
| 18 | 18.RUSALINA - PROD SRL= | Sat Rus, Comuna Rus, Sălaj | 507,5 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 6,9 K RON | |
| 19 | 19.HOTEL HANNA SRL▲ 24 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 505,7 K RON▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 26,1 K RON | |
| 20 | 20.COM CETATE SRL▲ 1 | Sat Port, Comuna Marca, Sălaj | 494,7 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 24,3 K RON | |
| 21 | 21.COMPLEX ELIZA SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 483 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 5,6 K RON | |
| 22 | 22.TERY COM SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 461,3 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | -31 K RON | |
| 23 | 23.ALBA CA ZAPADA SRL▼ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 457,4 K RON▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | -183,5 K RON | |
| 24 | 24.MISCOM SRL▲ 16 | Sat Gârbou, Comuna Gârbou, Sălaj | 452,6 K RON▲ 48,5 % | ▲ 48,5 % | 63,7 K RON | |
| 25 | 25.COTE IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 444,5 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -230,5 K RON | |
| 26 | 26.CONCERTO SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 422 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 3,7 K RON | |
| 27 | 27.TURDANIL SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 398,2 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | -111,4 K RON | |
| 28 | 28.PIZZA KING SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 396,8 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -11,1 K RON | |
| 29 | 29.STAR-SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Zalău, Sălaj | 387,9 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -56,4 K RON | |
| 30 | 30.PENSIUNEA ZAGOR SRL▲ 12 | Municipiul Zalău, Sălaj | 383 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | -384,4 K RON | |
| 31 | 31.POPASUL ROMANILOR SRL▲ 40 | Sat Ciumărna, Comuna Românaşi, Sălaj | 366,7 K RON▲ 128,2 % | ▲ 128,2 % | 6,3 K RON | |
| 32 | 32.VAME SRL▼ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 339,8 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | -79,9 K RON | |
| 33 | 33.TOFAL SRL▼ 21 | Municipiul Zalău, Sălaj | 337,5 K RON▼ 59 % | ▼ 59 % | 13,5 K RON | |
| 34 | 34.VASI-PUI SRL▲ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 315,5 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 44 K RON | |
| 35 | 35.KORENA SRL▲ 4 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 314,2 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -130 K RON | |
| 36 | 36.CONSULT MATCON SRLnou | Sat Ciumărna, Comuna Românaşi, Sălaj | 313,9 K RON— | — | 1,4 K RON | |
| 37 | 37.ANAROZA PERFECT SRL▲ 164 | Sat Popteleac, Comuna Gârbou, Sălaj | 309,6 K RON▲ 7.305,7 % | ▲ 7.305,7 % | 7,6 K RON | |
| 38 | 38.DRAGALEX SRL▼ 19 | Sat Poarta Sălajului, Comuna Românaşi, Sălaj | 306,9 K RON▼ 38 % | ▼ 38 % | -220,5 K RON | |
| 39 | 39.SIMTUR SRL▲ 122 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 305,5 K RON▲ 850,9 % | ▲ 850,9 % | 28,6 K RON | |
| 40 | 40.PUSCAS-TRANS SRL▲ 26 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 302,5 K RON▲ 70,6 % | ▲ 70,6 % | -12,2 K RON | |
| 41 | 41.CABANA DE LA TREI BRAZI SRL▲ 12 | Sat Gârceiu, Comuna Crişeni, Sălaj | 278,6 K RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 5,9 K RON | |
| 42 | 42.LAS VEGAS SRL▼ 26 | Sat Românaşi, Comuna Românaşi, Sălaj | 267,8 K RON▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | -186,8 K RON | |
| 43 | 43.ELY & ANDY SRL▼ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 256,4 K RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | -18 K RON | |
| 44 | 44.AURATTI SRL▼ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 256,3 K RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | -7,4 K RON | |
| 45 | 45.GALIŞ AMA SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 246,2 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | -167,9 K RON | |
| 46 | 46.VENUS PROD COM SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 245,7 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 3,9 K RON | |
| 47 | 47.MIRUNA PLUS SRL▲ 3 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 243,6 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 1,5 K RON | |
| 48 | 48.MIBER GROUP SRL▲ 63 | Municipiul Zalău, Sălaj | 242,7 K RON▲ 141,8 % | ▲ 141,8 % | 12,3 K RON | |
| 49 | 49.TIMPURI NOI SRL▼ 1 | Sat Şimişna, Comuna Şimişna, Sălaj | 233,6 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 11,7 K RON | |
| 50 | 50.IMPEX COLINA AP SRL▲ 24 | Comuna Sâg, Sălaj | 223,1 K RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | -1,4 K RON | |
| 51 | 51.BALOGH SNC▼ 13 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 222,6 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 6 K RON | |
| 52 | 52.BRASERIA SELECT SRL▲ 12 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 216,5 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | -10,5 K RON | |
| 53 | 53.ANCADAS-AD SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 213,6 K RON— | — | — | 85 K RON |
| 54 | 54.AGRO ROBERTO PREST S.R.L.▲ 8 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 212,9 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 7,5 K RON | |
| 55 | 55.PRODAS SRL▼ 19 | Municipiul Zalău, Sălaj | 212,9 K RON▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 6,7 K RON | |
| 56 | 56.POMPILICĂ CRIM SRL▼ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 210,6 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -33,2 K RON | |
| 57 | 57.RESTLAND SRL▼ 35 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 203,7 K RON▼ 54,4 % | ▼ 54,4 % | 1,5 K RON | |
| 58 | 58.PANORAMA SRL▼ 6 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 201,5 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 828 RON | |
| 59 | 59.OLIMPIC PROD SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 196,2 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -131,3 K RON | |
| 60 | 60.ZIMFOREST SRL▼ 25 | Sat Zimbor, Comuna Zimbor, Sălaj | 192 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | -20,9 K RON | |
| 61 | 61.TUNYOGI SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 187,4 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | -62,1 K RON | |
| 62 | 62.CARADI INTEX SRL▲ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 186,3 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | -27,9 K RON | |
| 63 | 63.MUREŞAN DUO SRL= | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 186 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -25 K RON | |
| 64 | 64.SANTOS MERLIN SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 184,6 K RON— | — | 4,7 K RON | |
| 65 | 65.MARIEVA SRL▲ 2 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 178 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -11,8 K RON | |
| 66 | 66.MOTORS RACING EXPERT SRL▲ 122 | Municipiul Zalău, Sălaj | 175,3 K RON▲ 1.029 % | ▲ 1.029 % | 17,8 K RON | |
| 67 | 67.BETY COM SRL▼ 9 | Sat Camăr, Comuna Camăr, Sălaj | 174,2 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | -4,8 K RON | |
| 68 | 68.ANDRA & ADE SRL▲ 7 | Sat Năpradea, Comuna Năpradea, Sălaj | 164,1 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 2,3 K RON | |
| 69 | 69.CREDO AP SRL▲ 3 | Sat Măerişte, Comuna Măerişte, Sălaj | 164 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 5,2 K RON | |
| 70 | 70.TIBI COM SRL▲ 36 | Municipiul Zalău, Sălaj | 163,1 K RON▲ 48,9 % | ▲ 48,9 % | 896 RON | |
| 71 | 71.TIP TOP AP COM SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 162,8 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -23,2 K RON | |
| 72 | 72.ANDREI AS SRL▲ 25 | Municipiul Zalău, Sălaj | 162 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | -210,3 K RON | |
| 73 | 73.MADONA DELLA NEVE SRL▲ 83 | Municipiul Zalău, Sălaj | 158,4 K RON▲ 314,2 % | ▲ 314,2 % | -35,8 K RON | |
| 74 | 74.GAVAS COM SRL▲ 11 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 153,1 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | -3,7 K RON | |
| 75 | 75.SIMCLUB SRL▼ 18 | Municipiul Zalău, Sălaj | 151,1 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | -13,5 K RON | |
| 76 | 76.RICO TRADE SRL▲ 22 | Sat Ileanda, Comuna Ileanda, Sălaj | 140,6 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 4,6 K RON | |
| 77 | 77.CAMINERO SRL▼ 4 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 139,7 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -41,1 K RON | |
| 78 | 78.BOMBYX MORI SRL▼ 29 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 138,6 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | -52,4 K RON | |
| 79 | 79.CAMDORA SRL▲ 25 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 136,5 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 10,6 K RON | |
| 80 | 80.SKYCOM SRLnou | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 133,4 K RON— | — | -56,8 K RON | |
| 81 | 81.GRETAD COM SRL▲ 2 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 130,8 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -4,5 K RON | |
| 82 | 82.CORA A.P. SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 128,5 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -678 RON | |
| 83 | 83.PLUS MARGARETA-PROD SRL▲ 5 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 126,8 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 1,7 K RON | |
| 84 | 84.MIKI MC IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Zalău, Sălaj | 126,7 K RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -11,3 K RON | |
| 85 | 85.AV TURISM SRL▼ 44 | Municipiul Zalău, Sălaj | 124,8 K RON▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 679 RON | |
| 86 | 86.DALIA SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 124,1 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -7,3 K RON | |
| 87 | 87.CIOCAN PROD SRL▲ 87 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 119,1 K RON▲ 467,4 % | ▲ 467,4 % | 6,1 K RON | |
| 88 | 88.TRANZIT SRL▲ 5 | Municipiul Zalău, Sălaj | 118,4 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -8,8 K RON | |
| 89 | 89.BASM LOUNGE SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 118 K RON— | — | — | -77,5 K RON |
| 90 | 90.TUŞER PARTY SRLnou | Sat Chieşd, Comuna Chieşd, Sălaj | 114,8 K RON— | — | — | 3,7 K RON |
| 91 | 91.VIOLETA SRL▲ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | 111,6 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 6,1 K RON | |
| 92 | 92.KYRACOM SRL▲ 25 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 107,8 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 422 RON | |
| 93 | 93.ERI IMPEX SRL▼ 25 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 106,5 K RON▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | -14,5 K RON | |
| 94 | 94.DOR & ELIS SRL▼ 7 | Sat Surduc, Comuna Surduc, Sălaj | 106 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -45,6 K RON | |
| 95 | 95.MOARA EMINESCU-SRL▲ 14 | Sat Preoteasa, Comuna Valcău de Jos, Sălaj | 105,7 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 9,8 K RON | |
| 96 | 96.ULTIMUL GONG SRL▼ 59 | Municipiul Zalău, Sălaj | 104,7 K RON▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 5,9 K RON | |
| 97 | 97.LAMIRA IMPEX SRL▼ 15 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 104,4 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 3,8 K RON | |
| 98 | 98.CIRESICA PROD SRL▲ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | 104 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 8,6 K RON | |
| 99 | 99.LUPOU TRANS SRL▲ 3 | Sat Plopiş, Comuna Plopiş, Sălaj | 102 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | -534 RON | |
| 100 | 100.CLAN SRL▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 99,2 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -68,1 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sălaj
CAEN 5611
Restaurante
47 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
99 firme · 66 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
17 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
111 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
9 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
46 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
14 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
2 firme · 156,7 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 100,8 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 0 RON