Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Sălaj după cifră de afaceri în 2013
293 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 48,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 97,7 K RON, iar liderul atinge 8,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VIDALIS IMPEX SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 8,1 mil. RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | -68,1 K RON | |
| 2 | 2.ALEX-COMERT SI SERVICII SRL= | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 4,3 mil. RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 39,6 K RON | |
| 3 | 3.DAS TRANSILVANIA SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,3 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 12,4 K RON | |
| 4 | 4.HANUL DRUMETILOR SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 1,2 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 34,8 K RON | |
| 5 | 5.FRATII JECAN SRL▲ 1 | Sat Crişeni, Comuna Crişeni, Sălaj | 1,1 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 66,1 K RON | |
| 6 | 6.SIMTUR SRL▼ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 1 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,3 K RON | |
| 7 | 7.OPER TOUR SRL▲ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 934,4 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 129,5 K RON | |
| 8 | 8.OMEGA PRODCOM SRL▲ 5 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 916,7 K RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 74,8 K RON | |
| 9 | 9.TRIFAN PRODCOM SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 899,3 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 15,1 K RON | |
| 10 | 10.VERO-ZAL SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 882 K RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 5,5 K RON | |
| 11 | 11.PENSIUNEA ZAGOR SRL▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 815,1 K RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | -105,2 K RON | |
| 12 | 12.COMPLEX DESIRE SRL▲ 77 | Municipiul Zalău, Sălaj | 751,9 K RON▲ 532,2 % | ▲ 532,2 % | -514,5 K RON | |
| 13 | 13.BAR MADRIGAL SRL▼ 1 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 727,8 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 2,3 K RON | |
| 14 | 14.HOTEL MESESUL SA▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 695,4 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | -128,6 K RON | |
| 15 | 15.IMBISS IMPORT EXPORT SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 676,3 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 1,2 K RON | |
| 16 | 16.TUNYOGI SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 673,9 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | -311,7 K RON | |
| 17 | 17.MISCOM SRL▲ 9 | Sat Gârbou, Comuna Gârbou, Sălaj | 605,7 K RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 3 K RON | |
| 18 | 18.SAF-DEMARCO SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 602,6 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 9,4 K RON | |
| 19 | 19.COM CETATE SRL▲ 1 | Sat Port, Comuna Marca, Sălaj | 598,8 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 7,9 K RON | |
| 20 | 20.HOTEL HANNA SRL▲ 2 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 588,7 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 11,3 K RON | |
| 21 | 21.METEORA SERV SRL▼ 6 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 572,6 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -22 K RON | |
| 22 | 22.ANAROZA PERFECT SRL▲ 2 | Sat Popteleac, Comuna Gârbou, Sălaj | 554,7 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -30,7 K RON | |
| 23 | 23.BROADWAY CLUB SRL▼ 4 | Sat Crasna, Comuna Crasna, Sălaj | 545,7 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -19,9 K RON | |
| 24 | 24.PIF COM SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 534,7 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -109,5 K RON | |
| 25 | 25.SALADINA SRL▼ 8 | Municipiul Zalău, Sălaj | 519,1 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 11,9 K RON | |
| 26 | 26.CABANA DE LA TREI BRAZI SRL▲ 3 | Sat Gârceiu, Comuna Crişeni, Sălaj | 484,9 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 70,6 K RON | |
| 27 | 27.STAR-SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 475 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 67,5 K RON | |
| 28 | 28.PIZZA KING SRL▼ 3 | Municipiul Zalău, Sălaj | 423 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -58,2 K RON | |
| 29 | 29.HOTEL OLYMPUS SRL▲ 182 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 408,5 K RON— | — | 6 K RON | |
| 30 | 30.CAV SCORE SRL▲ 90 | Municipiul Zalău, Sălaj | 388 K RON▲ 414 % | ▲ 414 % | -4,3 K RON | |
| 31 | 31.ANCADAS-AD SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 384 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 16,3 K RON | |
| 32 | 32.MINERUL COMIMPEX SRL▲ 2 | Comuna Sărmăşag, Sălaj | 381 K RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 5 K RON | |
| 33 | 33.COMPLEX ELIZA SRL▼ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 371,9 K RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 3 K RON | |
| 34 | 34.TEOTER CONSULT SRL▲ 25 | Municipiul Zalău, Sălaj | 342,1 K RON▲ 61,5 % | ▲ 61,5 % | 13,1 K RON | |
| 35 | 35.REGA CARPAO SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 330,5 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 2,3 K RON | |
| 36 | 36.GALIŞ AMA SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 330 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 15,2 K RON | |
| 37 | 37.HOTEL PRESIDENT SRL▲ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 328,6 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | -9,9 K RON | |
| 38 | 38.FANTOM TRANS SRL▲ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 312,2 K RON▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 62 RON | |
| 39 | 39.MIBER GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 309 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 1,4 K RON | |
| 40 | 40.PUSCAS-TRANS SRL▲ 2 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 308,8 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | -3,8 K RON | |
| 41 | 41.TIMEX COMIMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Zalău, Sălaj | 304,9 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | -160 K RON | |
| 42 | 42.GOLD VOLTAIC S.R.L.▼ 15 | Sat Fildu de Mijloc, Comuna Fildu de Jos, Sălaj | 296,8 K RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | -130,3 K RON | |
| 43 | 43.AV TURISM SRL▲ 43 | Municipiul Zalău, Sălaj | 296,7 K RON▲ 133,2 % | ▲ 133,2 % | 1,2 K RON | |
| 44 | 44.LAS VEGAS SRL▼ 16 | Sat Românaşi, Comuna Românaşi, Sălaj | 295,1 K RON▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | -126 K RON | |
| 45 | 45.TERY COM SRL▲ 17 | Municipiul Zalău, Sălaj | 275,9 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 22 K RON | |
| 46 | 46.KORENA SRL▲ 11 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 254,7 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | -152,7 K RON | |
| 47 | 47.ERA - ORA SRL▲ 54 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 248,3 K RON▲ 139,4 % | ▲ 139,4 % | -70,9 K RON | |
| 48 | 48.BALOGH SNC▲ 1 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 238,4 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 16,6 K RON | |
| 49 | 49.FOREST INN SRL▲ 162 | Municipiul Zalău, Sălaj | 236,7 K RON— | — | 2,5 K RON | |
| 50 | 50.ANDRA & ADE SRL▼ 10 | Sat Năpradea, Comuna Năpradea, Sălaj | 235 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 3,4 K RON | |
| 51 | 51.AGRO ROBERTO PREST S.R.L.▼ 7 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 233,5 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 22,9 K RON | |
| 52 | 52.PANORAMA SRL▼ 9 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 226,3 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 26,8 K RON | |
| 53 | 53.BASM LOUNGE SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 226,2 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -154,1 K RON | |
| 54 | 54.BOMBYX MORI SRL▼ 7 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 221 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -26,5 K RON | |
| 55 | 55.TURDANIL SRL▼ 19 | Municipiul Zalău, Sălaj | 219,9 K RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | -351,8 K RON | |
| 56 | 56.ANDREI AS SRL▲ 13 | Municipiul Zalău, Sălaj | 215,7 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | -47,4 K RON | |
| 57 | 57.HOT PAPRIKA SRL▲ 135 | Municipiul Zalău, Sălaj | 215,7 K RON▲ 2.162,1 % | ▲ 2.162,1 % | 8,9 K RON | |
| 58 | 58.CÂMPEANU TUR SRL▲ 8 | Sat Şimişna, Comuna Şimişna, Sălaj | 215,5 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | -59,8 K RON | |
| 59 | 59.RAMY RAMO CLUB SRL▲ 140 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 198,7 K RON▲ 4.607,4 % | ▲ 4.607,4 % | -21 K RON | |
| 60 | 60.PRODAS SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 198,5 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 24,6 K RON | |
| 61 | 61.MARIEVA SRL▼ 16 | Sat Panic, Comuna Hereclean, Sălaj | 192 K RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | -38,3 K RON | |
| 62 | 62.SKYCOM SRL▲ 43 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 186,5 K RON▲ 87,8 % | ▲ 87,8 % | -21,7 K RON | |
| 63 | 63.BRASERIA SELECT SRL▼ 10 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 176,5 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -51,8 K RON | |
| 64 | 64.MIKI MC IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 174,3 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | -10,6 K RON | |
| 65 | 65.TIP TOP AP COM SRL= | Municipiul Zalău, Sălaj | 173 K RON▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | -11,3 K RON | |
| 66 | 66.OLIMPIC PROD SRL▼ 20 | Municipiul Zalău, Sălaj | 166,4 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -138,1 K RON | |
| 67 | 67.BĂI BOGHIŞ SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 162,9 K RON— | — | — | 2 K RON |
| 68 | 68.PORŢILE YOANEYYY 10 SRL▲ 94 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 161,8 K RON▲ 406,2 % | ▲ 406,2 % | 75 RON | |
| 69 | 69.CONSULT MATCON SRL▼ 13 | Sat Ciumărna, Comuna Românaşi, Sălaj | 161,5 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 593 RON | |
| 70 | 70.ELY & ANDY SRL▼ 20 | Municipiul Zalău, Sălaj | 157,7 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | -14,2 K RON | |
| 71 | 71.POMPILICĂ CRIM SRL▼ 10 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 156,1 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | -1,7 K RON | |
| 72 | 72.BETY COM SRL▼ 1 | Sat Camăr, Comuna Camăr, Sălaj | 147,6 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | -10,2 K RON | |
| 73 | 73.RESTLAND SRL▼ 3 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 142,1 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 367 RON | |
| 74 | 74.CIRESICA PROD SRL▲ 21 | Municipiul Zalău, Sălaj | 142 K RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 435 RON | |
| 75 | 75.RANIERO SRL▲ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 141,7 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -44,4 K RON | |
| 76 | 76.SWEET KARAMEL SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 139,4 K RON— | — | — | -36 K RON |
| 77 | 77.ALBA CA ZAPADA SRL▼ 22 | Municipiul Zalău, Sălaj | 137,7 K RON▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | -32,9 K RON | |
| 78 | 78.CORA A.P. SRL▲ 10 | Municipiul Zalău, Sălaj | 136 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | -120 RON | |
| 79 | 79.ALL GAMES SRL▼ 15 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 134,4 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -216,1 K RON | |
| 80 | 80.GAVAS COM SRL▲ 5 | Sat Aghireş, Comuna Meseşenii de Jos, Sălaj | 128,7 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -5,9 K RON | |
| 81 | 81.CAMINERO SRL▲ 38 | Sat Sărmăşag, Comuna Sărmăşag, Sălaj | 119,3 K RON▲ 52,1 % | ▲ 52,1 % | 1,6 K RON | |
| 82 | 82.ZAL TEG COM SRL▲ 20 | Municipiul Zalău, Sălaj | 118 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 5 K RON | |
| 83 | 83.PIRUCU SRL▲ 29 | Municipiul Zalău, Sălaj | 116,4 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -8,7 K RON | |
| 84 | 84.NOVO BLISS SRL▲ 44 | Sat Hida, Comuna Hida, Sălaj | 113 K RON▲ 65,9 % | ▲ 65,9 % | 3 K RON | |
| 85 | 85.POIANA MESESULUI SRL▼ 17 | Sat Ciumărna, Comuna Românaşi, Sălaj | 112,4 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | -5,7 K RON | |
| 86 | 86.PAPRIKO RAISIS SRL▲ 46 | Municipiul Zalău, Sălaj | 111,6 K RON▲ 69 % | ▲ 69 % | -11,7 K RON | |
| 87 | 87.MAJESTIC SRL▲ 56 | Municipiul Zalău, Sălaj | 109,1 K RON▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | -49,7 K RON | |
| 88 | 88.IOSIF COM SERV SRL▲ 6 | Loc. Cehu Silvaniei, Oraş Cehu Silvaniei, Sălaj | 108,3 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -3,8 K RON | |
| 89 | 89.CLAN SRL▼ 2 | Municipiul Zalău, Sălaj | 107,6 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | -69,1 K RON | |
| 90 | 90.SABANI PUB SRL▼ 23 | Sat Zăuan, Comuna Ip, Sălaj | 107,5 K RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -21,8 K RON | |
| 91 | 91.VIOLETA SRL▲ 6 | Municipiul Zalău, Sălaj | 106,7 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -2,4 K RON | |
| 92 | 92.MADONA DELLA NEVE SRL▼ 1 | Municipiul Zalău, Sălaj | 106,2 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | -60,2 K RON | |
| 93 | 93.DRAGALEX SRL▼ 45 | Sat Poarta Sălajului, Comuna Românaşi, Sălaj | 103 K RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 314 RON | |
| 94 | 94.CIOCAN PROD SRL▼ 14 | Loc. Jibou, Oraş Jibou, Sălaj | 102,4 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | -15,6 K RON | |
| 95 | 95.PLUS MARGARETA-PROD SRL▼ 5 | Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, Sălaj | 102 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | -10,4 K RON | |
| 96 | 96.OVZALANDRA SRL▲ 29 | Sat Romita, Comuna Românaşi, Sălaj | 101,5 K RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 13,9 K RON | |
| 97 | 97.MIRUNA PLUS SRL▼ 20 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 100 K RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | -21,7 K RON | |
| 98 | 98.ATLANTE-HOTEL SRL▼ 17 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 98,5 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | -26,9 K RON | |
| 99 | 99.AROMĂ DE PRIMĂVARĂ SRL▲ 112 | Sat Boghiş, Comuna Boghiş, Sălaj | 98 K RON— | — | -113 K RON | |
| 100 | 100.CAMDORA SRL▲ 10 | Sat Pericei, Comuna Pericei, Sălaj | 97,7 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 1,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Sălaj
CAEN 5611
Restaurante
47 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
99 firme · 66 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
17 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
111 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
9 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
46 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
14 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
2 firme · 156,7 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 100,8 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 0 RON