Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Neamț după cifră de afaceri în 2014
758 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 111,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 276,8 K RON, iar liderul atinge 11,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RO COM CENTRAL SA▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,5 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.MAN GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,5 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 102,9 K RON | |
| 3 | 3.TUROAG S.R.L.= | Municipiul Roman, Neamţ | 5,7 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 6,8 K RON | |
| 4 | 4.GRAND HOTEL CEAHLAU SA= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,1 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 20,7 K RON | |
| 5 | 5.NEMASE COMPROD SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 4,8 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.RAMI IMPEX SRL▲ 1 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 3,9 mil. RON▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 186,8 K RON | |
| 7 | 7.A & C COMPANY SRL▲ 11 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 3,5 mil. RON▲ 216,9 % | ▲ 216,9 % | 1,3 K RON | |
| 8 | 8.DOLIRA SRL= | Sat Grinţieş, Comuna Grinţieş, Neamţ | 3,1 mil. RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 1,7 K RON | |
| 9 | 9.FOOD GRUP SRL= | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 3 mil. RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 59,5 K RON | |
| 10 | 10.EGBIMAR PROD COM SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,9 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 62,3 K RON | |
| 11 | 11.GRUP ROYAL SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,4 mil. RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 86,7 K RON | |
| 12 | 12.COZLA S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,8 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 180 K RON | |
| 13 | 13.COMPLEX AGROALIMENTAR SRL▼ 3 | Sat Neagra, Comuna Taşca, Neamţ | 1,7 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 1,1 K RON | |
| 14 | 14.MAGIRUS COM SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,7 mil. RON▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 109,4 K RON | |
| 15 | 15.PATIROM SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,6 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -155 K RON | |
| 16 | 16.CAMPING TROIAN SRL▼ 1 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,4 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 27,4 K RON | |
| 17 | 17.AGMADY SRL▲ 506 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 1,3 mil. RON— | — | 55,2 K RON | |
| 18 | 18.YANNIS MEALS SRL▲ 74 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 343,9 % | ▲ 343,9 % | -80,1 K RON | |
| 19 | 19.GROM ANDREPAV SRL▼ 5 | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 43,6 K RON | |
| 20 | 20.BRAVES SRL▲ 3 | Sat Pângăraţi, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 1 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 38,1 K RON | |
| 21 | 21.MARCOLAR COM SRL▲ 13 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 1 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 5,7 K RON | |
| 22 | 22.ARISTOCRATIS CENTER SRL▲ 264 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1 mil. RON▲ 1.543 % | ▲ 1.543 % | 39,3 K RON | |
| 23 | 23.MAGTEC PROD COM SRL▲ 1 | Comuna Secuieni, Neamţ | 990,8 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 9,9 K RON | |
| 24 | 24.ADA HEDGECOM SRL▲ 89 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 950,3 K RON▲ 339,3 % | ▲ 339,3 % | -186,3 K RON | |
| 25 | 25.AURA TOUR SRL▲ 178 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 938,6 K RON▲ 791,6 % | ▲ 791,6 % | -6,5 K RON | |
| 26 | 26.NOIR CINQ SRL▲ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 922,4 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | -84,8 K RON | |
| 27 | 27.MONDOPROD ARPIMEX SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 884,5 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 15,3 K RON | |
| 28 | 28.CLEM DIVERT SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 870,7 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 79,3 K RON | |
| 29 | 29.APETREI NICOLIA SRL▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 868,9 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 3,9 K RON | |
| 30 | 30.ANDACOS 2006 SRL▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 867,5 K RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 27,9 K RON | |
| 31 | 31.OLY & OLIVIAN SRL▲ 5 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 850,7 K RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | -79,3 K RON | |
| 32 | 32.SUHAN GROUP SRL▼ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 844 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 2,5 K RON | |
| 33 | 33.SNM IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 816,9 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 740 RON | |
| 34 | 34.EDENTUR SRL▲ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 807,6 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 349 RON | |
| 35 | 35.SUPER CENTRAL SRL▲ 9 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 797,5 K RON▲ 36 % | ▲ 36 % | -32,6 K RON | |
| 36 | 36.KING'S PUB SRL▼ 19 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 788,4 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | -139,1 K RON | |
| 37 | 37.CAPRIOARA SRL▼ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 777,1 K RON▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 1,1 K RON | |
| 38 | 38.ALEXVAS NERO SRL▲ 1 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 668,6 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 15,8 K RON | |
| 39 | 39.PRODIGYON SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 664,9 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 22,4 K RON | |
| 40 | 40.ELVI RGH SRL▼ 5 | Sat Poiana Largului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 655,6 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -61,5 K RON | |
| 41 | 41.CASA BABYLON SRL▲ 453 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 651 K RON▲ 15.777,5 % | ▲ 15.777,5 % | 5,4 K RON | |
| 42 | 42.MOLDOTURISM SRL▲ 8 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 632,2 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 15,5 K RON | |
| 43 | 43.GIULIA TOUR SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 611,6 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | -229 K RON | |
| 44 | 44.AMETIST SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 603,7 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 810 RON | |
| 45 | 45.MID POINT SRL▲ 81 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 578,3 K RON▲ 198,6 % | ▲ 198,6 % | 1,1 K RON | |
| 46 | 46.MARYPACK SRL▲ 25 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 574,3 K RON▲ 72,1 % | ▲ 72,1 % | -80,6 K RON | |
| 47 | 47.ROMEO CO & D SRL▼ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 568 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 2,9 K RON | |
| 48 | 48.ŞER TRANS SRL▼ 1 | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 561,1 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 7 K RON | |
| 49 | 49.DANYNA IMPEX SRL▲ 231 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 545,8 K RON▲ 732,7 % | ▲ 732,7 % | -48,9 K RON | |
| 50 | 50.EDEN VALLEY SRL▲ 9 | Sat Săcăluşeşti, Comuna Agapia, Neamţ | 538,9 K RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 403 RON | |
| 51 | 51.CHIMINA TOUR SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 534,7 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 26,5 K RON | |
| 52 | 52.NACRITEX SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 523,5 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | -84,2 K RON | |
| 53 | 53.INTERFOR SRL▼ 25 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 522,5 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 4,1 K RON | |
| 54 | 54.CHIANTI CATERING SRL▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 522,2 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 114 RON | |
| 55 | 55.MCT TRANSPORT SRL▼ 7 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Neamţ | 516,6 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -52,9 K RON | |
| 56 | 56.KAIPOS SRL▼ 14 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 513,4 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 2,7 K RON | |
| 57 | 57.GROUP GRECU & FRITZ SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 501 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | -23,1 K RON | |
| 58 | 58.HANUL ANUTEI SRL▼ 4 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 497,8 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 4,4 K RON | |
| 59 | 59.FORT N & A SRL▼ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 488,1 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 7 K RON | |
| 60 | 60.MARCEST COM SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 476,3 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -81,7 K RON | |
| 61 | 61.CRIS EXPRES SRL▲ 64 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 444,7 K RON▲ 129,4 % | ▲ 129,4 % | -96,1 K RON | |
| 62 | 62.MISS CEREMONIA IMPEX SRL▲ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 442 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 21,3 K RON | |
| 63 | 63.DIVIG SRL▼ 37 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 434,8 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | -45,1 K RON | |
| 64 | 64.TOSS SERVICE SRL▲ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 433,4 K RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | -80,2 K RON | |
| 65 | 65.ALY & BEN SRL▲ 42 | Sat Ticoş-Floarea, Comuna Taşca, Neamţ | 430,5 K RON▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 44,8 K RON | |
| 66 | 66.MACOVEI ACTGEN SNC▼ 6 | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 427,7 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -5,4 K RON | |
| 67 | 67.BITCOM SRL▲ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 426,7 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | -100,7 K RON | |
| 68 | 68.DELFINUL SRL▼ 17 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 409 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -11,1 K RON | |
| 69 | 69.SĂTEANCA RALI S.R.L.▲ 4 | Sat Borleşti, Comuna Borleşti, Neamţ | 406 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 34,7 K RON | |
| 70 | 70.GASTROMET SRL▲ 8 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 401,5 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 74,4 K RON | |
| 71 | 71.GOS RALMAR COM SRL▲ 15 | Sat Siliştea, Comuna Români, Neamţ | 394,4 K RON▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | -31,8 K RON | |
| 72 | 72.TEMPLE FOOD COMPANY SRL▲ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 390,6 K RON▲ 36 % | ▲ 36 % | -45,4 K RON | |
| 73 | 73.CONVERS COM SRL▲ 3 | Comuna Bahna, Neamţ | 378,9 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | -28,6 K RON | |
| 74 | 74.IRILUC SRL▼ 8 | Sat Doljeşti, Comuna Doljeşti, Neamţ | 378,3 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 24,7 K RON | |
| 75 | 75.PARADIS SPERANTA SRL▼ 26 | Sat Verşeşti, Comuna Girov, Neamţ | 372,7 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | -61 K RON | |
| 76 | 76.AVENUS SRL▲ 4 | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 364,3 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 18 K RON | |
| 77 | 77.SAYMUR SRL▲ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 355,4 K RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | -19,3 K RON | |
| 78 | 78.RA TAX SRL▲ 13 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 352,2 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 91,8 K RON | |
| 79 | 79.IRISH CLUB & LOUNGE SRL▼ 9 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 347,7 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 13,6 K RON | |
| 80 | 80.DUMILEX SRL▲ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 344,4 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 6,3 K RON | |
| 81 | 81.CORA DO PRODCOM SRL▲ 20 | Municipiul Roman, Neamţ | 339,3 K RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 10,9 K RON | |
| 82 | 82.LINDOR COM SRL▼ 30 | Municipiul Roman, Neamţ | 336 K RON▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 1,4 K RON | |
| 83 | 83.ROMA CENTER SRL▼ 58 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 333,6 K RON▼ 63,9 % | ▼ 63,9 % | -149,2 K RON | |
| 84 | 84.PINTO KLUB SRL▲ 35 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 327,9 K RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | -23,9 K RON | |
| 85 | 85.BILATERAL COMPANY SRL▼ 24 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 326,4 K RON▼ 21,8 % | ▼ 21,8 % | -12,3 K RON | |
| 86 | 86.AMADEUS EVENIMENTE SRL▲ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 324,5 K RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 28,3 K RON | |
| 87 | 87.UNION SRL▲ 12 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 324,1 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 224,7 K RON | |
| 88 | 88.CASICRIN SRL▲ 257 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 312,6 K RON▲ 668,5 % | ▲ 668,5 % | 67 K RON | |
| 89 | 89.PRO KARILI SRL▼ 8 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 308,7 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 611 RON | |
| 90 | 90.CAFFITALY SRL▲ 207 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 308,5 K RON▲ 438,7 % | ▲ 438,7 % | -158,2 K RON | |
| 91 | 91.MIRELANA SRL▼ 29 | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 304,3 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | -64,1 K RON | |
| 92 | 92.IULI CLUB SRL▼ 37 | Sat Români, Comuna Români, Neamţ | 303 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | -9,7 K RON | |
| 93 | 93.MONEDY SRL= | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 300 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 4,8 K RON | |
| 94 | 94.RYDMO-DANY SRLnou | Sat Pîţîligeni, Comuna Pipirig, Neamţ | 299,1 K RON— | — | — | 26,9 K RON |
| 95 | 95.EUROMAXX SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 297,9 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 1,3 K RON | |
| 96 | 96.ADIABAR SRL▲ 73 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 297,5 K RON▲ 114,7 % | ▲ 114,7 % | 12,8 K RON | |
| 97 | 97.ENJOY MOMENT TIME S.R.L.▲ 34 | Municipiul Roman, Neamţ | 296,4 K RON▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 84,4 K RON | |
| 98 | 98.TYK IMPEX SRL▼ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 296,3 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 19,8 K RON | |
| 99 | 99.AGROTEC DML SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 114 | Sat Săcăluşeşti, Comuna Agapia, Neamţ | 288,3 K RON▲ 184,7 % | ▲ 184,7 % | 97,6 K RON | |
| 100 | 100.RO TRONIC SRL▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 276,8 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | -3,7 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Neamț
CAEN 5610
Restaurante
152 firme · 155,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
95 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
249 firme · 84,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
117 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
35 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 915,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 438,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 363,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
5 firme · 217,3 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 6 K RON