Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Neamț după capitaluri în 2025
716 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 233,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 411,9 K RON, iar liderul atinge 22,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENJOY MOMENT TIME S.R.L.= | Municipiul Roman, Neamţ | 22,5 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 444,8 K RON | |
| 2 | 2.SUPERCOOP SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 19,7 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 95,3 K RON | |
| 3 | 3.RO COM CENTRAL SA▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 17,1 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 360,9 K RON | |
| 4 | 4.CONDOR SRL▼ 2 | Comuna Dulceşti, Neamţ | 15,1 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 23,2 K RON | |
| 5 | 5.COZLA S.R.L.= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 13 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 124,4 K RON | |
| 6 | 6.GRAND HOTEL CEAHLAU SA= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 8,9 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 236,1 K RON | |
| 7 | 7.EGBIMAR PROD COM SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 6,2 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 652,4 K RON | |
| 8 | 8.NEMASE COMPROD SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 6,1 mil. RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -488,6 K RON | |
| 9 | 9.DURO INVEST SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 5,1 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 55,6 K RON | |
| 10 | 10.ARISTOCRATIS CENTER SRL= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 4,7 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 591,4 K RON | |
| 11 | 11.EDEN VALLEY SRL▲ 1 | Sat Săcăluşeşti, Comuna Agapia, Neamţ | 4,5 mil. RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 550 K RON | |
| 12 | 12.TURNUL BERARILOR SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,4 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.CITY FOOD TRUST S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,6 mil. RON▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.GEONA CONST SRL▲ 1 | Sat Petru Vodă, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 2,8 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -41,8 K RON | |
| 15 | 15.PIZZERIA FRATELLI SRL▲ 18 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,8 mil. RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 16 | 16.PAULVAS NERO S.R.L.▲ 9 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 2,7 mil. RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 792,9 K RON | |
| 17 | 17.THEBA COMP SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 2,5 mil. RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 906,9 K RON | |
| 18 | 18.KAI REPUBLIK SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,5 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 25,6 K RON | |
| 19 | 19.S & B COMP SRLnou | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 2,3 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 3 K RON | |
| 20 | 20.R & G DESIGN SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,3 mil. RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -53,2 K RON | |
| 21 | 21.MIRAPAM SRL▼ 4 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 2,3 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 372,5 K RON | |
| 22 | 22.CAPRIOARA SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 6,7 K RON | |
| 23 | 23.DANIA SHAORMA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 24 | 24.L OMM HOSPITALITY SRL= | Sat Negreşti, Comuna Negreşti, Neamţ | 2,1 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 1,7 K RON | |
| 25 | 25.REI COM SRL▼ 4 | Sat Lunca, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 2 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -261,8 K RON | |
| 26 | 26.STRĂJERII CETĂȚII S.R.L.▲ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 2 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 357,8 K RON | |
| 27 | 27.LAGUODERA ANOCATO SRL▲ 32 | Municipiul Roman, Neamţ | 2 mil. RON▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 28 | 28.ROTMARK SRL▲ 7 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 2 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 29 | 29.HOTEL VICTORIA S.R.L.▼ 6 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,9 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 517,4 K RON | |
| 30 | 30.IRIS NET SRL▼ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,8 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 11,3 K RON | |
| 31 | 31.CRISIVAPROD SRL▲ 5 | Sat Pîrîul Pîntei, Comuna Borca, Neamţ | 1,8 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 215,6 K RON | |
| 32 | 32.KING'S PUB SRL▼ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,8 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 68 K RON | |
| 33 | 33.DELY DONATELLO SRL▼ 20 | Oraş Roznov, Neamţ | 1,7 mil. RON▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 34 | 34.A' LA BARTA COM SRL▼ 2 | Sat Rugineşti, Comuna Hangu, Neamţ | 1,7 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 851 RON | |
| 35 | 35.DUMILEX SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,7 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 150,9 K RON | |
| 36 | 36.CORA DO PRODCOM SRL▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,5 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 65,8 K RON | |
| 37 | 37.CHIMINA TOUR SRL▲ 108 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,5 mil. RON▲ 550 % | ▲ 550 % | 1,1 K RON | |
| 38 | 38.DMC TRADE CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 1,5 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 53,9 K RON | |
| 39 | 39.PADCONS SRL▲ 3 | Sat Tupilaţi, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 1,5 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 12,8 K RON | |
| 40 | 40.ŞER TRANS SRL▲ 4 | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 1,5 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 54,8 K RON | |
| 41 | 41.AMADEUS EVENIMENTE SRL▲ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 271,1 K RON | |
| 42 | 42.GRUP ROYAL SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 261 RON | |
| 43 | 43.EUROCOMPANY TOUR SRL▼ 9 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 1,3 mil. RON▼ 24 % | ▼ 24 % | -261,3 K RON | |
| 44 | 44.TAVERNA CEAHLĂU SRL▲ 5 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 2,1 K RON | |
| 45 | 45.IANIS TRADING SRL▲ 1 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,3 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 193,6 K RON | |
| 46 | 46.MAGTEC PROD COM SRL▼ 3 | Comuna Secuieni, Neamţ | 1,3 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -154,3 K RON | |
| 47 | 47.EDENTUR SRL▼ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,3 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 185,6 K RON | |
| 48 | 48.DAVIDONIX INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 27,5 K RON | |
| 49 | 49.CAMPING TROIAN SRL▲ 2 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 56,2 K RON | |
| 50 | 50.KAIPOS SRL= | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -57,5 K RON | |
| 51 | 51.MOLDOTURISM SRL▼ 21 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 248,1 K RON | |
| 52 | 52.DANIA SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 45,5 K RON | |
| 53 | 53.MINERVA SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 21,4 K RON | |
| 54 | 54.MONDOPROD ARPIMEX SRL▲ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 384,5 K RON | |
| 55 | 55.ALEX & CRISTIAN SRL▲ 2 | Sat Bălţăteşti, Comuna Bălţăteşti, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 2,6 K RON | |
| 56 | 56.FLORIPIN SRL▼ 2 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 1 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 27,2 K RON | |
| 57 | 57.ADMIRAZ PRODEX S.R.L.nou | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 1 mil. RON— | — | -77 K RON | |
| 58 | 58.MILVA TOUR SRL▲ 3 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 1 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 11,7 K RON | |
| 59 | 59.ATLANTA IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 957,1 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 247,5 K RON | |
| 60 | 60.DAIDE COM SRL▼ 12 | Sat Luţca, Comuna Sagna, Neamţ | 939 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 935,4 K RON | |
| 61 | 61.ELVI RGH SRL▲ 3 | Sat Poiana Largului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 912,3 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 49,7 K RON | |
| 62 | 62.TOSCA IMPEX SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 881,5 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 8,4 K RON | |
| 63 | 63.UNIVERSALL PAMCOST S.R.L.▲ 14 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 876,2 K RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 211 K RON | |
| 64 | 64.RA TAX SRL▲ 4 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 859,6 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 136,4 K RON | |
| 65 | 65.BAICONUR IMPEX SRL▲ 11 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 844,8 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 177,3 K RON | |
| 66 | 66.UPS OVIDIU SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 828,9 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 90,2 K RON | |
| 67 | 67.ER & CO CONCEPT AUTOMOTIVE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 815,1 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 82,1 K RON | |
| 68 | 68.RIO VERMAR SRL▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 798,1 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 741,6 K RON | |
| 69 | 69.MONEDY SRL= | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 791,3 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 20,7 K RON | |
| 70 | 70.VENEZIA STUDIO S.R.L.▼ 41 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 785,5 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | -671,5 K RON | |
| 71 | 71.MATINAL PROD COM SRL= | Sat Hanul Ancuţei, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 759,4 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 29,2 K RON | |
| 72 | 72.TRANZITOUR SA▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 709,9 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -67,7 K RON | |
| 73 | 73.BRADUL ALB PROD COM SRL▼ 1 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 695,2 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 4,1 K RON | |
| 74 | 74.SAFOUR DANIA SRLnou | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 685,4 K RON— | — | 12,9 K RON | |
| 75 | 75.A & C COMPANY SRL▼ 1 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 680,2 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 1,4 K RON | |
| 76 | 76.ARIS GO SERV SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 662,7 K RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | -111,6 K RON | |
| 77 | 77.BRAVES SRL▲ 2 | Sat Pângăraţi, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 647,1 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 5,5 K RON | |
| 78 | 78.ADDOBBART MARY SRL▲ 32 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 642,8 K RON▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 604 K RON | |
| 79 | 79.PRODIGYON SRL▲ 49 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 632,6 K RON▲ 130,9 % | ▲ 130,9 % | 611,3 K RON | |
| 80 | 80.CRIS EXPRES SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 627,5 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 5,7 K RON | |
| 81 | 81.LAURA TURISM SRL= | Sat Brateş, Comuna Tarcău, Neamţ | 620,1 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 15,2 K RON | |
| 82 | 82.ALEXVAS NERO SRLnou | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 610 K RON— | — | -233,9 K RON | |
| 83 | 83.VIEW CEAHLĂU SRL▲ 4 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 584 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 62,1 K RON | |
| 84 | 84.CIAO GRUP DISTRIBUTION SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 550,1 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 8,3 K RON | |
| 85 | 85.PAPA PUI S.R.L.▲ 3 | Sat Ghindăoani, Comuna Ghindăoani, Neamţ | 544,6 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 24,4 K RON | |
| 86 | 86.ADITORIA HOTEL SRL▲ 4 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 526 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 30,5 K RON | |
| 87 | 87.MARYPACK SRL▲ 67 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 516,8 K RON▲ 141,1 % | ▲ 141,1 % | 422 K RON | |
| 88 | 88.IL-MAT SRL▲ 3 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 499,3 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 9,3 K RON | |
| 89 | 89.SAYMUR SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 495,9 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 9,5 K RON | |
| 90 | 90.POINT MP MASTER S.R.L.▲ 3 | Sat Bicaz-Chei, Comuna Bicaz-Chei, Neamţ | 487,6 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 5 K RON | |
| 91 | 91.SABMELIUS RESIDENCE SRL▼ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 474,4 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 7,9 K RON | |
| 92 | 92.U-LOUNGE RISTO&BAR S.R.L.▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 438 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 36,4 K RON | |
| 93 | 93.BACHUS BAR SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 434,5 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -19,7 K RON | |
| 94 | 94.OLIMIR ORIGINAL CATERING SRLnou | Sat Răuceşti, Comuna Răuceşti, Neamţ | 430,9 K RON— | — | 20,7 K RON | |
| 95 | 95.HYPER PIZZA CGP S.R.L.▲ 163 | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 429,1 K RON▲ 469,2 % | ▲ 469,2 % | 428,9 K RON | |
| 96 | 96.ANCA ANDREI COM SRL▼ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 424,6 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -30,9 K RON | |
| 97 | 97.MIETKOECHE DER WELT S.R.L.▲ 110 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 420,1 K RON▲ 241,8 % | ▲ 241,8 % | 419,9 K RON | |
| 98 | 98.MMG GÂRBEA TOUR S.R.L.= | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 416,4 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 3,1 K RON | |
| 99 | 99.CORNELIUS COMPANY SRL▼ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 415 K RON▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | -262,2 K RON | |
| 100 | 100.BAHIA & NOVI SRL▼ 74 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 411,9 K RON▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 52,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Neamț
CAEN 5610
Restaurante
152 firme · 155,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
95 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
249 firme · 84,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
117 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
35 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 915,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 438,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 363,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
5 firme · 217,3 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 6 K RON