Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Neamț după cifră de afaceri în 2013
772 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 101,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 252,9 K RON, iar liderul atinge 11,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MAN GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,9 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 10 K RON | |
| 2 | 2.RO COM CENTRAL SA▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.TUROAG S.R.L.▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 5,4 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 16,8 K RON | |
| 4 | 4.GRAND HOTEL CEAHLAU SA= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,1 mil. RON▼ 8 % | ▼ 8 % | 28,6 K RON | |
| 5 | 5.NEMASE COMPROD SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 4,9 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -416,8 K RON | |
| 6 | 6.EGBIMAR PROD COM SRL▲ 9 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,7 mil. RON▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | 107,2 K RON | |
| 7 | 7.RAMI IMPEX SRL= | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 2,6 mil. RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 96 K RON | |
| 8 | 8.DOLIRA SRL▲ 2 | Sat Grinţieş, Comuna Grinţieş, Neamţ | 2,5 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 3,7 K RON | |
| 9 | 9.FOOD GRUP SRL▲ 10 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 2,1 mil. RON▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 254 K RON | |
| 10 | 10.COMPLEX AGROALIMENTAR SRL▼ 2 | Sat Neagra, Comuna Taşca, Neamţ | 2 mil. RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | -116,4 K RON | |
| 11 | 11.COZLA S.R.L.= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,8 mil. RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 463,7 K RON | |
| 12 | 12.PATIROM SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 1,6 mil. RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -90,4 K RON | |
| 13 | 13.GRUP ROYAL SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,5 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 127,2 K RON | |
| 14 | 14.GROM ANDREPAV SRL▲ 17 | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 22,1 K RON | |
| 15 | 15.CAMPING TROIAN SRL▲ 2 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 6,3 K RON | |
| 16 | 16.MAGIRUS COM SRL▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | -214,3 K RON | |
| 17 | 17.KING'S PUB SRL▲ 23 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 1,8 K RON | |
| 18 | 18.A & C COMPANY SRL▲ 2 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 3,4 K RON | |
| 19 | 19.CAPRIOARA SRL▲ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 37,6 K RON | |
| 20 | 20.ANDACOS 2006 SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 31,4 K RON | |
| 21 | 21.MONDOPROD ARPIMEX SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 983 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | -109 K RON | |
| 22 | 22.APETREI NICOLIA SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 942,4 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -272,3 K RON | |
| 23 | 23.BRAVES SRL▲ 26 | Sat Pângăraţi, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 937,9 K RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 67 K RON | |
| 24 | 24.MAGTEC PROD COM SRL▲ 14 | Comuna Secuieni, Neamţ | 934,8 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 4,4 K RON | |
| 25 | 25.ROMA CENTER SRL= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 924,5 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 9,4 K RON | |
| 26 | 26.DIVIG SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 879,9 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -29,8 K RON | |
| 27 | 27.SUHAN GROUP SRL▲ 29 | Municipiul Roman, Neamţ | 868,9 K RON▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 638 RON | |
| 28 | 28.INTERFOR SRL▼ 10 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 866,9 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 6,4 K RON | |
| 29 | 29.PARC SA▼ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 856,7 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | -310,1 K RON | |
| 30 | 30.NOIR CINQ SRL▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 837,1 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | -247,2 K RON | |
| 31 | 31.CLEM DIVERT SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 787,3 K RON— | — | -300,4 K RON | |
| 32 | 32.SNM IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 782 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 137 RON | |
| 33 | 33.RED PUB DELUXE SRL▲ 203 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 759,5 K RON▲ 708,3 % | ▲ 708,3 % | -75,5 K RON | |
| 34 | 34.MARCOLAR COM SRL▲ 10 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 749,5 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 535 RON | |
| 35 | 35.ELVI RGH SRL▲ 2 | Sat Poiana Largului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 683,9 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | -19,6 K RON | |
| 36 | 36.OLY & OLIVIAN SRL▲ 12 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 670,9 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 6 K RON | |
| 37 | 37.LAURA TURISM SRL▲ 25 | Sat Brateş, Comuna Tarcău, Neamţ | 647,1 K RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | -198,1 K RON | |
| 38 | 38.NACRITEX SRL▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 647 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -39,5 K RON | |
| 39 | 39.ALEXVAS NERO SRL▲ 464 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 621,6 K RON— | — | 82,8 K RON | |
| 40 | 40.EDENTUR SRL▼ 10 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 611,9 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 1 K RON | |
| 41 | 41.PRODIGYON SRL▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 605,1 K RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 9,8 K RON | |
| 42 | 42.KAIPOS SRL▲ 9 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 598,2 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 15,3 K RON | |
| 43 | 43.ROMEO CO & D SRL▼ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 597 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 2,4 K RON | |
| 44 | 44.SUPER CENTRAL SRL▲ 14 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 586,2 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | -49,9 K RON | |
| 45 | 45.GIULIA TOUR SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 545 K RON▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | -395,8 K RON | |
| 46 | 46.AMETIST SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 541,7 K RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 696 RON | |
| 47 | 47.ŞER TRANS SRLnou | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 539 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 6,2 K RON | |
| 48 | 48.MCT TRANSPORT SRL▲ 35 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Neamţ | 517,6 K RON▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 3,2 K RON | |
| 49 | 49.PARADIS SPERANTA SRL▲ 4 | Sat Verşeşti, Comuna Girov, Neamţ | 516,7 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -59,5 K RON | |
| 50 | 50.MOLDOTURISM SRL▲ 2 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 494,6 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 31,3 K RON | |
| 51 | 51.DELFINUL SRL▲ 40 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 483,3 K RON▲ 71 % | ▲ 71 % | 79,2 K RON | |
| 52 | 52.LINDOR COM SRL▲ 43 | Municipiul Roman, Neamţ | 467,2 K RON▲ 69,9 % | ▲ 69,9 % | -8,2 K RON | |
| 53 | 53.GROUP GRECU & FRITZ SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 466,5 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | -3,2 K RON | |
| 54 | 54.HANUL ANUTEI SRL▼ 11 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 465,3 K RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 815 RON | |
| 55 | 55.IULI CLUB SRL▲ 100 | Sat Români, Comuna Români, Neamţ | 464,1 K RON▲ 193,4 % | ▲ 193,4 % | 2,1 K RON | |
| 56 | 56.CHIMINA TOUR SRL▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 457,3 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 4,1 K RON | |
| 57 | 57.CHIANTI CATERING SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 457,1 K RON▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 1,9 K RON | |
| 58 | 58.FORT N & A SRL▲ 7 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 428,6 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 626 RON | |
| 59 | 59.EDEN VALLEY SRL▲ 281 | Sat Săcăluşeşti, Comuna Agapia, Neamţ | 425,1 K RON▲ 772,1 % | ▲ 772,1 % | 1,2 K RON | |
| 60 | 60.MACOVEI ACTGEN SNC▲ 1 | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 424,9 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 9 K RON | |
| 61 | 61.BILATERAL COMPANY SRL▼ 22 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 417,6 K RON▼ 44 % | ▼ 44 % | 17,4 K RON | |
| 62 | 62.MIRELANA SRL▲ 17 | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 413,4 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 22,4 K RON | |
| 63 | 63.MV CLUB SRL▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 403,6 K RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -99,5 K RON | |
| 64 | 64.BIMPEX BRADU SRL▼ 31 | Sat Poiana, Comuna Grinţieş, Neamţ | 393,9 K RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | -166,1 K RON | |
| 65 | 65.MARCEST COM SRL▲ 61 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 392,5 K RON▲ 84,3 % | ▲ 84,3 % | -38,9 K RON | |
| 66 | 66.IRILUC SRL▼ 2 | Sat Doljeşti, Comuna Doljeşti, Neamţ | 363 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | -4,6 K RON | |
| 67 | 67.IUSTI & OVI SRL▲ 54 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 357,1 K RON▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 5,5 K RON | |
| 68 | 68.MATINAL PROD COM SRL▼ 32 | Sat Hanul Ancuţei, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 353 K RON▼ 55 % | ▼ 55 % | -172,5 K RON | |
| 69 | 69.CONDOR SRL▲ 1 | Comuna Dulceşti, Neamţ | 351,5 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 25,6 K RON | |
| 70 | 70.IRISH CLUB & LOUNGE SRL▲ 16 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 340,9 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | -9,3 K RON | |
| 71 | 71.MARYPACK SRL▲ 30 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 333,7 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -58,7 K RON | |
| 72 | 72.TYK IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 327,4 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 4 RON | |
| 73 | 73.SĂTEANCA RALI S.R.L.▲ 3 | Sat Borleşti, Comuna Borleşti, Neamţ | 319 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 13,6 K RON | |
| 74 | 74.BAHIA & NOVI SRL▼ 50 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 314,9 K RON▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | -2,7 K RON | |
| 75 | 75.GELOSTOP SRL▲ 14 | Municipiul Roman, Neamţ | 313,5 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | -20,8 K RON | |
| 76 | 76.CONVERS COM SRL▼ 16 | Comuna Bahna, Neamţ | 309,8 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 62 RON | |
| 77 | 77.MISS CEREMONIA IMPEX SRL▲ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 306,3 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 17,6 K RON | |
| 78 | 78.GASTROMET SRL▼ 12 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 304,5 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 39,7 K RON | |
| 79 | 79.ARLES SRL▲ 50 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 300,1 K RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | -93,6 K RON | |
| 80 | 80.AVENUS SRL▲ 17 | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 299,4 K RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -53,9 K RON | |
| 81 | 81.PRO KARILI SRL▲ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 298,7 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 1,9 K RON | |
| 82 | 82.TOSS SERVICE SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 297,5 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -67,4 K RON | |
| 83 | 83.SAY FOOD SRL▼ 42 | Municipiul Roman, Neamţ | 296,4 K RON▼ 56,9 % | ▼ 56,9 % | -113,3 K RON | |
| 84 | 84.C & C TORIST INN SRL= | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 295 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 5,8 K RON | |
| 85 | 85.EMILIANA COM SRL▼ 12 | Comuna Bîrgăuani, Neamţ | 293,7 K RON▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 7,7 K RON | |
| 86 | 86.GOS RALMAR COM SRL▼ 15 | Sat Siliştea, Comuna Români, Neamţ | 293 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | -80,2 K RON | |
| 87 | 87.KSA SRL▲ 1 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 292,5 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -9,1 K RON | |
| 88 | 88.DUMILEX SRL▲ 36 | Municipiul Roman, Neamţ | 289,9 K RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 1,4 K RON | |
| 89 | 89.BITCOM SRL▼ 26 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 288,6 K RON▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 6,5 K RON | |
| 90 | 90.TEMPLE FOOD COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 287,1 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -128,2 K RON | |
| 91 | 91.RA TAX SRL▲ 3 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 282,2 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 2,2 K RON | |
| 92 | 92.YANNIS MEALS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 279,6 K RON— | — | — | -134,9 K RON |
| 93 | 93.MONEDY SRL▲ 64 | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 277,9 K RON▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 5,3 K RON | |
| 94 | 94.VALRODIM IMPEX SRL▼ 9 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 276,2 K RON▼ 11 % | ▼ 11 % | 67,4 K RON | |
| 95 | 95.ECOTUR SRL▲ 23 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 275 K RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | -24,9 K RON | |
| 96 | 96.LAGUODERA ANOCATO SRL▲ 39 | Municipiul Roman, Neamţ | 272,5 K RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 92,9 K RON | |
| 97 | 97.LICIU TANCĂU SRL▲ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 265,7 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 1 K RON | |
| 98 | 98.D & V TURISM SRL▼ 17 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 262,9 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 556 RON | |
| 99 | 99.UNION SRL▼ 22 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 261,1 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -77,8 K RON | |
| 100 | 100.SAYMUR SRL▲ 170 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 252,9 K RON▲ 224,7 % | ▲ 224,7 % | -93,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Neamț
CAEN 5610
Restaurante
152 firme · 155,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
95 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
249 firme · 84,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
117 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
35 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 915,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 438,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 363,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
5 firme · 217,3 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 6 K RON