Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Neamț după cifră de afaceri în 2012
758 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 137,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 257,6 K RON, iar liderul atinge 31,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROLEX HOLIDAY SRL▲ 488 | Sat Ungheni, Comuna Răuceşti, Neamţ | 31,4 mil. RON— | — | 6,1 K RON | |
| 2 | 2.MAN GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,1 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | -955,1 K RON | |
| 3 | 3.RO COM CENTRAL SA▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,2 mil. RON▲ 121,5 % | ▲ 121,5 % | 76,8 K RON | |
| 4 | 4.GRAND HOTEL CEAHLAU SA▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 5,5 mil. RON▼ 16 % | ▼ 16 % | 9 K RON | |
| 5 | 5.NEMASE COMPROD SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 5,2 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | -1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.TUROAG S.R.L.▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 4,7 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | -1,8 mil. RON | |
| 7 | 7.RAMI IMPEX SRL▲ 1 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 2,5 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 223,9 K RON | |
| 8 | 8.COMPLEX AGROALIMENTAR SRL▲ 2 | Sat Neagra, Comuna Taşca, Neamţ | 2,3 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -147,6 K RON | |
| 9 | 9.RESAR INVEST SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 2,2 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 764,9 K RON | |
| 10 | 10.DOLIRA SRL▼ 1 | Sat Grinţieş, Comuna Grinţieş, Neamţ | 2,2 mil. RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 24,8 K RON | |
| 11 | 11.COZLA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 374,8 K RON | |
| 12 | 12.PATIROM SRL▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 2,1 mil. RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 87,9 K RON | |
| 13 | 13.NELVIS CLUB SRL▲ 70 | Sat Scăricica, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,7 mil. RON▲ 347,6 % | ▲ 347,6 % | 5,3 K RON | |
| 14 | 14.GRUP ROYAL SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 1,6 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 115,8 K RON | |
| 15 | 15.EGBIMAR PROD COM SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,4 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -197,4 K RON | |
| 16 | 16.FIADOV 2006 SRL▲ 25 | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 1,4 mil. RON▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 7,7 K RON | |
| 17 | 17.CAMPING TROIAN SRL▲ 6 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 7,7 K RON | |
| 18 | 18.INTERFOR SRL= | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 1,3 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 6,1 K RON | |
| 19 | 19.FOOD GRUP SRL▲ 26 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 37,9 K RON | |
| 20 | 20.A & C COMPANY SRL▲ 4 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 806 RON | |
| 21 | 21.MONDOPROD ARPIMEX SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 75,1 K RON | |
| 22 | 22.PARC SA▼ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -126,8 K RON | |
| 23 | 23.AGMADY SRL▲ 13 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 19,8 K RON | |
| 24 | 24.BAHIA & NOVI SRL▲ 1 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 1,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 139,8 K RON | |
| 25 | 25.ROMA CENTER SRL▲ 14 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 48 % | ▲ 48 % | -318,5 K RON | |
| 26 | 26.CAPRIOARA SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -39,8 K RON | |
| 27 | 27.APETREI NICOLIA SRL▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | -125,8 K RON | |
| 28 | 28.MAGIRUS COM SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 119,3 K RON | |
| 29 | 29.ANDACOS 2006 SRL▼ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1 mil. RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 47,2 K RON | |
| 30 | 30.EDENTUR SRL▲ 17 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1 mil. RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 895 RON | |
| 31 | 31.GROM ANDREPAV SRL▼ 12 | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 990,5 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 1,2 K RON | |
| 32 | 32.DIVIG SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 922,8 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -23,5 K RON | |
| 33 | 33.BIMPEX BRADU SRL▲ 139 | Sat Poiana, Comuna Grinţieş, Neamţ | 876,3 K RON▲ 557,1 % | ▲ 557,1 % | 31,7 K RON | |
| 34 | 34.ROMEO CO & D SRL▼ 14 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 826,1 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 13,1 K RON | |
| 35 | 35.SNM IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 785,7 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 36 RON | |
| 36 | 36.MATINAL PROD COM SRL▼ 14 | Sat Hanul Ancuţei, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 784,3 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -127,1 K RON | |
| 37 | 37.ELVI RGH SRL▼ 4 | Sat Poiana Largului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 752,7 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 8,4 K RON | |
| 38 | 38.MAGTEC PROD COM SRL= | Comuna Secuieni, Neamţ | 747,3 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -158,2 K RON | |
| 39 | 39.BILATERAL COMPANY SRL▲ 20 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 745,8 K RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 7,1 K RON | |
| 40 | 40.KING'S PUB SRL▼ 12 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 704,1 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 683 RON | |
| 41 | 41.SAY FOOD SRL▲ 394 | Municipiul Roman, Neamţ | 687,5 K RON▲ 6.416,6 % | ▲ 6.416,6 % | 1,5 K RON | |
| 42 | 42.GIULIA TOUR SRL▼ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 675,9 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -148,6 K RON | |
| 43 | 43.HANUL ANUTEI SRL▲ 17 | Sat Hangu, Comuna Hangu, Neamţ | 670,4 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 245 RON | |
| 44 | 44.MARCOLAR COM SRL▲ 9 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 657,5 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | -11,7 K RON | |
| 45 | 45.AMETIST SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 639,4 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 1,3 K RON | |
| 46 | 46.NACRITEX SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 639,1 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -4 K RON | |
| 47 | 47.NOIR CINQ SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 612,7 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -301 K RON | |
| 48 | 48.OLY & OLIVIAN SRL▲ 61 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 610 K RON▲ 160,9 % | ▲ 160,9 % | 1,5 K RON | |
| 49 | 49.BRAVES SRL▼ 5 | Sat Pângăraţi, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 605 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 18,2 K RON | |
| 50 | 50.AMA ALFO SRL▲ 177 | Sat Bicazu Ardelean, Comuna Bicazu Ardelean, Neamţ | 595,7 K RON▲ 541,2 % | ▲ 541,2 % | 1,1 K RON | |
| 51 | 51.KAIPOS SRL▲ 21 | Sat Horia, Comuna Horia, Neamţ | 587,2 K RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 9,9 K RON | |
| 52 | 52.MOLDOTURISM SRL▼ 9 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 580,8 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 57 K RON | |
| 53 | 53.PARADIS SPERANTA SRL▲ 13 | Sat Verşeşti, Comuna Girov, Neamţ | 551,6 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | -93,7 K RON | |
| 54 | 54.CHIANTI CATERING SRL▼ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 541,1 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 1,9 K RON | |
| 55 | 55.GROUP GRECU & FRITZ SRL▲ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 529,9 K RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 31,2 K RON | |
| 56 | 56.SUHAN GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 528,7 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 716 RON | |
| 57 | 57.PRODIGYON SRL▲ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 528,5 K RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 5,6 K RON | |
| 58 | 58.SUPER CENTRAL SRL▲ 33 | Sat Zăneşti, Comuna Zăneşti, Neamţ | 501,2 K RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | -23 K RON | |
| 59 | 59.MV CLUB SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 464,5 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | -43,7 K RON | |
| 60 | 60.CONVERS COM SRL▲ 29 | Comuna Bahna, Neamţ | 461,2 K RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 616 RON | |
| 61 | 61.MACOVEI ACTGEN SNC▲ 12 | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 442,5 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 3,5 K RON | |
| 62 | 62.LAURA TURISM SRL▲ 6 | Sat Brateş, Comuna Tarcău, Neamţ | 436,5 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 68,1 K RON | |
| 63 | 63.BITCOM SRL▲ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 431,4 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 40,2 K RON | |
| 64 | 64.IRILUC SRL▲ 5 | Sat Doljeşti, Comuna Doljeşti, Neamţ | 430,3 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | -10,4 K RON | |
| 65 | 65.FORT N & A SRL▲ 15 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 429,8 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 488 RON | |
| 66 | 66.GASTROMET SRL▲ 9 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 426,7 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 32,8 K RON | |
| 67 | 67.TYK IMPEX SRL▼ 32 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 419,9 K RON▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 691 RON | |
| 68 | 68.EUROCOMPANY TOUR SRL▲ 64 | Sat Vânători-Neamţ, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 414,7 K RON▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 37,4 K RON | |
| 69 | 69.BRENDA AGROTUR SRL▼ 13 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 411,3 K RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 2,2 K RON | |
| 70 | 70.CONDOR SRL▼ 24 | Comuna Dulceşti, Neamţ | 405,3 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | -134,1 K RON | |
| 71 | 71.GOS RALMAR COM SRL▼ 1 | Sat Siliştea, Comuna Români, Neamţ | 397,1 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -41,5 K RON | |
| 72 | 72.CHIMINA TOUR SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 393 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 3,6 K RON | |
| 73 | 73.EMILIANA COM SRL▲ 81 | Comuna Bîrgăuani, Neamţ | 391,1 K RON▲ 151 % | ▲ 151 % | 4,9 K RON | |
| 74 | 74.COSITAL SRL▼ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 390,1 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 77,2 K RON | |
| 75 | 75.PROIRISHK SRL▼ 4 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 389,2 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -32,4 K RON | |
| 76 | 76.SĂTEANCA RALI S.R.L.▼ 24 | Sat Borleşti, Comuna Borleşti, Neamţ | 368,1 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 23,1 K RON | |
| 77 | 77.UNION SRL= | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 359,7 K RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | -135,1 K RON | |
| 78 | 78.TOSS SERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 353 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 2 K RON | |
| 79 | 79.MIRELANA SRL= | Sat Dolheşti, Comuna Pipirig, Neamţ | 348,9 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 27,6 K RON | |
| 80 | 80.BIMPEX SRL▼ 69 | Sat Poiana, Comuna Grinţieş, Neamţ | 344 K RON▼ 83,9 % | ▼ 83,9 % | -104,4 K RON | |
| 81 | 81.D & V TURISM SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 332 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 5 K RON | |
| 82 | 82.EUROMAXX SRL▲ 38 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 323,3 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 276 RON | |
| 83 | 83.MCT TRANSPORT SRL▼ 29 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Neamţ | 314,8 K RON▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 1 K RON | |
| 84 | 84.C & C TORIST INN SRL▲ 18 | Sat Pipirig, Comuna Pipirig, Neamţ | 311,3 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 3,8 K RON | |
| 85 | 85.VALRODIM IMPEX SRL▲ 8 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 310,2 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 82,4 K RON | |
| 86 | 86.IRISH CLUB & LOUNGE SRL▲ 6 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 307,8 K RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -34,5 K RON | |
| 87 | 87.BAR PERLA SRL▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 307,3 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 12,6 K RON | |
| 88 | 88.KSA SRL▲ 24 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 289,8 K RON▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | -8 K RON | |
| 89 | 89.GELOSTOP SRL▲ 140 | Municipiul Roman, Neamţ | 288,2 K RON▲ 211,6 % | ▲ 211,6 % | -30 K RON | |
| 90 | 90.PRO KARILI SRL▲ 7 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 285,4 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 6,2 K RON | |
| 91 | 91.DELFINUL SRL▲ 3 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 282,7 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -50,7 K RON | |
| 92 | 92.TEMPLE FOOD COMPANY SRL▲ 240 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 281,4 K RON▲ 516,8 % | ▲ 516,8 % | -59,7 K RON | |
| 93 | 93.NTK SYSTEMS SRL▲ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 281,4 K RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | -100 K RON | |
| 94 | 94.RA TAX SRL▲ 14 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 278,9 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 26,8 K RON | |
| 95 | 95.LINDOR COM SRL▲ 21 | Municipiul Roman, Neamţ | 274,9 K RON▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 10,9 K RON | |
| 96 | 96.X TWO SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 273 K RON— | — | -200,9 K RON | |
| 97 | 97.AVENUS SRLnou | Sat Săbăoani, Comuna Săbăoani, Neamţ | 268 K RON▲ 207,6 % | ▲ 207,6 % | -34,5 K RON | |
| 98 | 98.GEO ILSIMAR SRL▲ 38 | Municipiul Roman, Neamţ | 267,7 K RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | -64,9 K RON | |
| 99 | 99.MOTOR OIL & PARTS S.R.L.▼ 59 | Sat Tupilaţi, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 265,3 K RON▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | -70 K RON | |
| 100 | 100.NEW ENTERPRISE SRL▲ 24 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 257,6 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | -19,9 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Neamț
CAEN 5610
Restaurante
152 firme · 155,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
95 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
249 firme · 84,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
117 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
35 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 915,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 438,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 363,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
5 firme · 217,3 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 6 K RON