Top 100 firme — Activități profesionale, București după cifră de afaceri în 2015
25.658 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 10,6 mld. RON. Pragul de intrare în top este 34,9 mil. RON, iar liderul atinge 941,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SCHLUMBERGER LOGELCO INC. PANAMA CIUDAD DE PANAMA SUCURSALA BUCURESTI= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 941,3 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 79,8 mil. RON | |
| 2 | 2.RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 631,4 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 26,9 mil. RON | |
| 3 | 3.UTI GRUP S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 491,5 mil. RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | -23,2 mil. RON | |
| 4 | 4.NOVARTIS PHARMA SERVICES ROMANIA SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 448,2 mil. RON▲ 111,2 % | ▲ 111,2 % | 17,7 mil. RON | |
| 5 | 5.SOCIETATEA ENERGETICĂ ELECTRICA S.A.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 383,8 mil. RON▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 300,9 mil. RON | |
| 6 | 6.GLOBAL E-BUSINESS OPERATIONS CENTRE SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 336,6 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 99,4 mil. RON | |
| 7 | 7.REGISTRUL AUTO ROMAN RA▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 282,9 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 59 mil. RON | |
| 8 | 8.GE VERNOVA INTERNATIONAL LLC WILMINGTON SUCURSALA BUCURESTI▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 265,6 mil. RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 29,1 mil. RON | |
| 9 | 9.IPSOS INTERACTIVE SERVICES SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 216,7 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 47,1 mil. RON | |
| 10 | 10.KMG ROMPETROL SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 194,1 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -42 mil. RON | |
| 11 | 11.PROSPECTIUNI SA▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 191,9 mil. RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -34,8 mil. RON | |
| 12 | 12.BRITISH AMERICAN SHARED SERVICES (EUROPE) SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 164,6 mil. RON▲ 67,6 % | ▲ 67,6 % | -911,1 K RON | |
| 13 | 13.IAC MANAGEMENT SRL▲ 38 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 156,3 mil. RON▲ 157,2 % | ▲ 157,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 14 | 14.INSOFT DEVELOPMENT & CONSULTING SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 155,5 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 15 | 15.COMPANIA NATIONALA A URANIULUI SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 149,3 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -143,4 mil. RON | |
| 16 | 16.EVRYO POWER S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 142 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 3,5 mil. RON | |
| 17 | 17.CONCEPT CONSULT & PROSPECT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 137,2 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 18 | 18.MEDIA INVESTMENT COMMUNICATION SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129,5 mil. RON▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 19 | 19.B.V. McCann-Erickson SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 124,9 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 2,4 mil. RON | |
| 20 | 20.SCHLUMBERGER OILFIELD EUROPE SUPORT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 122,1 mil. RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 7,8 mil. RON | |
| 21 | 21.PAREXEL INTERNATIONAL ROMANIA SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 119,8 mil. RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 13,1 mil. RON | |
| 22 | 22.ERNST & YOUNG SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 119,4 mil. RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 10,8 mil. RON | |
| 23 | 23.MYWORLD RETAIL SERVICES SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 113 mil. RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 99,7 K RON | |
| 24 | 24.MMS COMMUNICATIONS ROMANIA S.R.L.▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 111 mil. RON▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 4 mil. RON | |
| 25 | 25.MCKINSEY & COMPANY SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 108,8 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 17,6 mil. RON | |
| 26 | 26.ADREM INVEST S.A.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 105,4 mil. RON▼ 42,2 % | ▼ 42,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 27 | 27.ERNST & YOUNG SUPPORT SERVICES SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 98,9 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 8,3 mil. RON | |
| 28 | 28.EXPLEO ROMANIA S.R.L.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 98,9 mil. RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 16 mil. RON | |
| 29 | 29.Servier Pharma SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94,6 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 5,5 mil. RON | |
| 30 | 30.INITIATIVE MEDIA SA▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 94 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.ASTRAZENECA PHARMA SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 91,6 mil. RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 373,5 K RON | |
| 32 | 32.ABBVIE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 91,2 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 5,3 mil. RON | |
| 33 | 33.EMERSON PROCESS MANAGEMENT ROMANIA SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 90 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 5,9 mil. RON | |
| 34 | 34.HP INC ROMANIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 90 mil. RON— | — | — | -915,7 K RON |
| 35 | 35.LION COMMUNICATION SERVICES S.A.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 88,6 mil. RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 3,6 mil. RON | |
| 36 | 36.KPMG ROMANIA SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,3 mil. RON▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 11,5 mil. RON | |
| 37 | 37.SADE INGENIERIE S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 84,8 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 38 | 38.PRICEWATERHOUSECOOPERS AUDIT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,3 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 39 | 39.SGS ROMANIA SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 80,1 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 9,7 mil. RON | |
| 40 | 40.COCA-COLA ROMANIA SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 79 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 40,4 mil. RON | |
| 41 | 41.DELOITTE AUDIT SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 78,5 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 7,3 mil. RON | |
| 42 | 42.ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L.▲ 36 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74,5 mil. RON▲ 98,2 % | ▲ 98,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 43 | 43.ENGINEERING WATER AND WASTE S.R.L.▲ 106 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 74,3 mil. RON▲ 297,4 % | ▲ 297,4 % | 4,2 mil. RON | |
| 44 | 44.NTT DATA SERVICES INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 73,6 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 45 | 45.CAPGEMINI SERVICES ROMANIA SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 73,6 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 3,5 mil. RON | |
| 46 | 46.KPMG AUDIT SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 72 mil. RON▲ 44 % | ▲ 44 % | 3,9 mil. RON | |
| 47 | 47.ROMAIR CONSULTING SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70 mil. RON▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 14,6 mil. RON | |
| 48 | 48.MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69,4 mil. RON▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 3 mil. RON | |
| 49 | 49.ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 68,9 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 50 | 50.RENERGY POWER PLANTS SRL▲ 326 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 67,8 mil. RON▲ 806,4 % | ▲ 806,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 51 | 51.SANDOZ PHARMA SERVICES SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 67,7 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 9,2 mil. RON | |
| 52 | 52.COMPANIA NAŢIONALĂ PENTRU CONTROLUL CAZANELOR, INSTALAŢIILOR DE RIDICAT ŞI RECIPIENTELOR SUB PRESIUNE - (CNCIR) SA▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,2 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 20 mil. RON | |
| 53 | 53.BERLIN- CHEMIE A.MENARINI SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,9 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 2,6 mil. RON | |
| 54 | 54.PRICEWATERHOUSECOOPERS TAX SERVICES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,4 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 16,1 mil. RON | |
| 55 | 55.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE AEROSPATIALA "ELIE CARAFOLI" - I.N.C.A.S. BUCURESTI▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 61,1 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 56 | 56.GfK ROMANIA-INSTITUT DE CERCETARE DE PIATA SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 59,7 mil. RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 2,4 mil. RON | |
| 57 | 57.ADEVARUL HOLDING SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 57,1 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -8,3 mil. RON | |
| 58 | 58.METROUL SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 56,2 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 22,1 mil. RON | |
| 59 | 59.BRAVO CONSULT SRL▼ 46 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,9 mil. RON▼ 64,8 % | ▼ 64,8 % | 287,7 K RON | |
| 60 | 60.EPTISA ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54,8 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 11,5 mil. RON | |
| 61 | 61.RAMBOLL SOUTH EAST EUROPE SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54,2 mil. RON▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 6,1 mil. RON | |
| 62 | 62.BEARINGPOINT SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 7,1 mil. RON | |
| 63 | 63.PPC SERVICII COMUNE S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 54 mil. RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 3,3 mil. RON | |
| 64 | 64.ADMINISTRATIA NATIONALA DE METEOROLOGIE RA▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 53,9 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 1,7 mil. RON | |
| 65 | 65.WORLD CLASS ROMANIA S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50,9 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | -11,3 mil. RON | |
| 66 | 66.AECOM INGENIERIA SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 50,5 mil. RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -453,9 K RON | |
| 67 | 67.ACNIELSEN ROMANIA SRL▲ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 50,4 mil. RON▲ 57,6 % | ▲ 57,6 % | 6 mil. RON | |
| 68 | 68.TUV AUSTRIA ROMANIA SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,3 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 3,8 mil. RON | |
| 69 | 69.MIADI PRODUCTION SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 49,9 mil. RON▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 70 | 70.ADREM ENGINEERING S.A.▲ 66 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,1 mil. RON▲ 133,1 % | ▲ 133,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 71 | 71.MEDIA ONE S.R.L.▲ 166 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,7 mil. RON▲ 298 % | ▲ 298 % | 30,7 K RON | |
| 72 | 72.CONVERSION MARKETING S.R.L.▲ 36 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 46,8 mil. RON▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 73 | 73.KRKA ROMANIA SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 46 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 74 | 74.MERCURY360 COMMUNICATIONS SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 45,5 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 645,7 K RON | |
| 75 | 75.ECOPAN SRL▲ 135 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 44,5 mil. RON▲ 241,9 % | ▲ 241,9 % | -25 K RON | |
| 76 | 76.PRO OPTICA SA▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 41,7 mil. RON▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 2,2 mil. RON | |
| 77 | 77.PUBLICIS GROUPE MEDIA BUCHAREST S.A.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 41,5 mil. RON— | — | — | 2,6 mil. RON |
| 78 | 78.WNS GLOBAL SERVICES (ROMANIA) SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 41,2 mil. RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -1,6 mil. RON | |
| 79 | 79.MEDIA GROUP SERVICES INTERNATIONAL SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 41 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 3,1 mil. RON | |
| 80 | 80.BRISTOL-MYERS SQUIBB MARKETING SERVICES SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 40,6 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 600 K RON | |
| 81 | 81.BGP PRODUCTS SRL▲ 18.404 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 40,3 mil. RON— | — | -7,7 mil. RON | |
| 82 | 82.GEOMETRY GLOBAL ROMANIA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,6 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 83 | 83.CERTSIGN SA▲ 16 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 39,3 mil. RON▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 5,4 mil. RON | |
| 84 | 84.ANTISEL RO SRL▲ 166 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 39,3 mil. RON▲ 250 % | ▲ 250 % | 6,6 mil. RON | |
| 85 | 85.PPC-PUBLIC POWER CORPORATION ROMANIA S.A.▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,7 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 86 | 86.MINDSHARE MEDIA SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,3 mil. RON▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 87 | 87.MONDELEZ EUROPE PROCUREMENT GMBH OPFIKON-SUCURSALA ROMANIA▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 38,2 mil. RON▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 3 mil. RON | |
| 88 | 88.AIRBUS DEFENCE AND SPACE ROMANIA SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,7 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 89 | 89.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU INGINERIE ELECTRICA ICPE - CA BUCURESTI▲ 48 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 37,7 mil. RON▲ 85 % | ▲ 85 % | 107,4 K RON | |
| 90 | 90.PROCESS ENGINEERING SRL▲ 61 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,7 mil. RON▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 5,8 mil. RON | |
| 91 | 91.DELOITTE TAX SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,2 mil. RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 6 mil. RON | |
| 92 | 92.ACCENTURE CENTRAL EUROPE B.V AMSTERDAM, OLANDA-SUCURSALA BUCURESTI▼ 39 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 37,2 mil. RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 4,5 mil. RON | |
| 93 | 93.DELOITTE CONSULTANTA SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36,6 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 218,5 K RON | |
| 94 | 94.ADVANCED RETAIL SYSTEM S.A.▲ 41 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 36,3 mil. RON▲ 76 % | ▲ 76 % | -1,7 mil. RON | |
| 95 | 95.DENTSU BUCURESTI S.R.L.▲ 51 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36,2 mil. RON▲ 86,3 % | ▲ 86,3 % | -499,6 K RON | |
| 96 | 96.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE TURBOMOTOARE - COMOTI▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 36,1 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 322,2 K RON | |
| 97 | 97.KPMG Tax SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,6 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 6,8 mil. RON | |
| 98 | 98.AZROM AGRO PT SRL▲ 7.241 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,5 mil. RON▲ 20.628,7 % | ▲ 20.628,7 % | 225,8 K RON | |
| 99 | 99.INSTORE POWER PROVIDER SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,5 mil. RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 252,7 K RON | |
| 100 | 100.C.R. CONSULTING SRL▲ 242 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 34,9 mil. RON▲ 324 % | ▲ 324 % | -2,4 mil. RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — București
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
4.008 firme · 9,8 mld. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
5.291 firme · 8,6 mld. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
2.857 firme · 7,1 mld. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
5.309 firme · 4,2 mld. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
3.450 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
376 firme · 2,8 mld. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
485 firme · 2,1 mld. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
2.059 firme · 1,5 mld. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
425 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
155 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
475 firme · 775,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
1.012 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
404 firme · 456 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
173 firme · 398,6 mil. RON
CAEN 7010
Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
91 firme · 263,1 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
999 firme · 244,8 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
185 firme · 191,8 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
544 firme · 152 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
384 firme · 137,1 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
854 firme · 134,7 mil. RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
123 firme · 113,3 mil. RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
55 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
94 firme · 36,4 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
111 firme · 26,4 mil. RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
37 firme · 24 mil. RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
122 firme · 21,3 mil. RON
CAEN 7491
Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
16 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 6910
Activități juridice
28 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 0721
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON