Top 100 firme — Imobiliare, Bistrița-Năsăud după cifră de afaceri în 2024
236 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 81,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 104,4 K RON, iar liderul atinge 13,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AVIASPRAY S.R.L.▲ 2 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 13,3 mil. RON▲ 359,5 % | ▲ 359,5 % | 3,2 mil. RON | |
| 2 | 2.RIVIERA REZIDENCE SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,8 mil. RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 153,4 K RON | |
| 3 | 3.GREEN CITY RESIDENCE S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,5 mil. RON▲ 451,8 % | ▲ 451,8 % | 556,6 K RON | |
| 4 | 4.EMI CORPORATION SERV SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,5 mil. RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 164,1 K RON | |
| 5 | 5.BLOOM RENT IMOBIL S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,1 mil. RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 486,4 K RON | |
| 6 | 6.FOUR SEASONS RESIDENCE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,4 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.HERMES DECEBAL SA= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2 mil. RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 8 | 8.GSA IMOBIL S.R.L.▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,8 mil. RON▲ 115,8 % | ▲ 115,8 % | 547 K RON | |
| 9 | 9.TRADINGMETAL SRL▲ 3 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 867,6 K RON | |
| 10 | 10.IMOBILIARE STELZER SRL▼ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 845,7 K RON | |
| 11 | 11.CENTRO-TREI-C SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 72,6 K RON | |
| 12 | 12.ETTERA TRANZACTII IMOBILIARE S.R.L.▲ 117 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 4.177,4 % | ▲ 4.177,4 % | 401,9 K RON | |
| 13 | 13.GENERALCOM CORA SA= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 721 K RON | |
| 14 | 14.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM DE GRADUL 2 "FEDERALCOOP BISTRITA NASAUD"nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 18,9 K RON | |
| 15 | 15.DIGITAL FLYSPACE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1 mil. RON▲ 122,4 % | ▲ 122,4 % | 243,8 K RON | |
| 16 | 16.DOKA INVEST S.R.L.▲ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 993,2 K RON▲ 364,6 % | ▲ 364,6 % | 84,5 K RON | |
| 17 | 17.MEI RENT S.R.L.▲ 143 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 918,3 K RON— | — | 767,6 K RON | |
| 18 | 18.BHB CONSULT S.R.L.▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 913,2 K RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 165,3 K RON | |
| 19 | 19.SAMA GLOBAL TRUST S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 893,4 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 487,6 K RON | |
| 20 | 20.BUSINESS PARK BISTRIŢA SUD SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 889,2 K RON▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 193,5 K RON | |
| 21 | 21.ANDRES DIMU SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 888,1 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 453,4 K RON | |
| 22 | 22.DEMINI SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 817,4 K RON▼ 54,8 % | ▼ 54,8 % | 203,9 K RON | |
| 23 | 23.EMI CENTER S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 815,7 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 769,4 K RON | |
| 24 | 24.CARBIS SA▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 739,9 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 22,1 K RON | |
| 25 | 25.STRENIMEX CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 726,9 K RON▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 315,7 K RON | |
| 26 | 26.HERMES BROTHERS S.R.L.▲ 90 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 722,7 K RON▲ 1.550,3 % | ▲ 1.550,3 % | 614,3 K RON | |
| 27 | 27.GENERALCOM INVEST SA▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 606,6 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 344,6 K RON | |
| 28 | 28.LANCEA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 525 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 232,3 K RON | |
| 29 | 29.CRISTIRO SA▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 512,4 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -351,5 K RON | |
| 30 | 30.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DE GRADUL 1 "TRICOTEXTIL"▲ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 436,4 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | -35,1 K RON | |
| 31 | 31.TEXRON SRL▲ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 410,2 K RON▲ 126,8 % | ▲ 126,8 % | 250,8 K RON | |
| 32 | 32.FORMAT RENT S.R.L.▲ 128 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 399 K RON— | — | 215,7 K RON | |
| 33 | 33.STIL PROIECT SA▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 398,9 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 69,6 K RON | |
| 34 | 34.HARDZONE TRADING SRL▲ 6 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 384,9 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 214 K RON | |
| 35 | 35.DATABIN SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 379,9 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 126,5 K RON | |
| 36 | 36.DIREKT IMOBILIARE BISTRITA SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 374,6 K RON▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 7,6 K RON | |
| 37 | 37.MIRAI RENT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 355,3 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 284,1 K RON | |
| 38 | 38.TEEKCONSTRUCT PRODCOM SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 350,9 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 28,3 K RON | |
| 39 | 39.NUVO CATERING SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 335,5 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 205,5 K RON | |
| 40 | 40.LIDECOMF SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 328,1 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 88,6 K RON | |
| 41 | 41.TRUST PROPERTIES S.R.L.▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 324,9 K RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | -47,7 K RON | |
| 42 | 42.HERMES VENTURE S.R.L.▼ 28 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 324,5 K RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | -13,5 K RON | |
| 43 | 43.DOK TIPDOKA S.R.L.▲ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 312,9 K RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | -100,3 K RON | |
| 44 | 44.AMG MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 311,8 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 104,5 K RON | |
| 45 | 45.SERVMOTOR SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 305,3 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 100,5 K RON | |
| 46 | 46.SUNRISE PROPERTY S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 304,8 K RON▲ 44,5 % | ▲ 44,5 % | 36,1 K RON | |
| 47 | 47.BISTRITA PARK RESIDENCE S.R.L.▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 300 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 173 K RON | |
| 48 | 48.GRAND-CORA SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 296 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 99,5 K RON | |
| 49 | 49.ASM IMOB BUSINESS S.R.L.▼ 6 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 270,3 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 143,9 K RON | |
| 50 | 50.AZA RENT BUSINESS S.R.L.▼ 2 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 268,2 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 36,4 K RON | |
| 51 | 51.VMS UP S.R.L.▲ 28 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 255,5 K RON▲ 134,9 % | ▲ 134,9 % | 182,6 K RON | |
| 52 | 52.RARMIR PERTA S.R.L.▲ 10 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 251,7 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | -2,4 K RON | |
| 53 | 53.TOTAL TRADE SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 245,3 K RON▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 122,8 K RON | |
| 54 | 54.ASTER INTERNATIONAL SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 244,7 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 71,2 K RON | |
| 55 | 55.BXB STONE HOUSE S.R.L.▲ 80 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 238,7 K RON▲ 1.054,3 % | ▲ 1.054,3 % | 150,5 K RON | |
| 56 | 56.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM DE GRADUL 1 "CONSUMCOOP ZAGRA"nou | Sat Zagra, Comuna Zagra, Bistriţa-Năsăud | 232,8 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 8,7 K RON | |
| 57 | 57.BINAURA CONSULT SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 223,2 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 138,8 K RON | |
| 58 | 58.PAN-AROMA SRL▼ 3 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 216 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 114,9 K RON | |
| 59 | 59.SAVETUCA PROD SRL▲ 18 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 210,6 K RON▲ 89,6 % | ▲ 89,6 % | 130,3 K RON | |
| 60 | 60.UMMCO IMOBIL SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 206 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 113,5 K RON | |
| 61 | 61.SUNRISE PRO S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 204,8 K RON— | — | — | 89,5 K RON |
| 62 | 62.BIOSANTA SRL▲ 40 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 203 K RON▲ 208,8 % | ▲ 208,8 % | 17,4 K RON | |
| 63 | 63.IMOBILIARE BIST S.R.L.▲ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 199 K RON▲ 125,7 % | ▲ 125,7 % | 48,8 K RON | |
| 64 | 64.IMB IMOBILIARE INDUSTRIALE S.R.L.▲ 16 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 193,9 K RON▲ 79 % | ▲ 79 % | 31,1 K RON | |
| 65 | 65.SPANIS VALCRIS SRL▼ 37 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 191,7 K RON▼ 58 % | ▼ 58 % | -28,6 K RON | |
| 66 | 66.GENTIANA DOINA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 189,1 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 119,2 K RON | |
| 67 | 67.FRD TRANSILVANIA S.R.L.▲ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 188,6 K RON▲ 120,7 % | ▲ 120,7 % | 82,9 K RON | |
| 68 | 68.INTERCONSULTING COMPANY SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 181,6 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 90,5 K RON | |
| 69 | 69.SACALUL SRL▼ 15 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 176,9 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | -73,4 K RON | |
| 70 | 70.CON MAR SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 172,6 K RON▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 39,7 K RON | |
| 71 | 71.STANCA IMOBIL SRL▲ 34 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 169,9 K RON▲ 180,8 % | ▲ 180,8 % | 83 K RON | |
| 72 | 72.ANDRE CONSTRUCT BISTRITA S.R.L.▲ 47 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 161,8 K RON▲ 279 % | ▲ 279 % | 48,9 K RON | |
| 73 | 73.L & M FOREVER HOME SERVICES S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 157,5 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 60,7 K RON | |
| 74 | 74.INA SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 156,5 K RON▲ 35 % | ▲ 35 % | -47,6 K RON | |
| 75 | 75.LAMARC S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 156,4 K RON— | — | — | 91,9 K RON |
| 76 | 76.ROMEXINTER SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 155 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 57 K RON | |
| 77 | 77.FARMACIA-MULTIVITA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 143,3 K RON▼ 78,7 % | ▼ 78,7 % | 100,6 K RON | |
| 78 | 78.MYM ACTIV S.R.L.▲ 45 | Sat Caila, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 138,1 K RON▲ 295,2 % | ▲ 295,2 % | 47 K RON | |
| 79 | 79.M.Z. ITALY IMOBILIAR SRL▲ 64 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 135,3 K RON▲ 1.089,5 % | ▲ 1.089,5 % | 62,1 K RON | |
| 80 | 80.VINCENTIO COM SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 134,6 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 12,8 K RON | |
| 81 | 81.SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM DE GRADUL 1 " CONSUMCOOP VIISOARA"nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 132,2 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | -8 K RON | |
| 82 | 82.CLASS INTEGRITY S.R.L.▼ 36 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 132 K RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 83 | 83.SĂLĂUȚA S.R.L.▲ 77 | Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc, Bistriţa-Năsăud | 131,4 K RON— | — | 17,1 K RON | |
| 84 | 84.CONFPEL SA▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 129,6 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 8,5 K RON | |
| 85 | 85.IMMOBFASTSELL SRL▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 125,7 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 50,5 K RON | |
| 86 | 86.SAMUS SRL▼ 27 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 122,4 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 8,9 K RON | |
| 87 | 87.REAL-SPACE S.R.L.▲ 10 | Sat Orheiu Bistriţei, Comuna Cetate, Bistriţa-Năsăud | 119,4 K RON▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | -2,2 K RON | |
| 88 | 88.ABC IMOBIL S.R.L.▲ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 117,9 K RON▲ 124,2 % | ▲ 124,2 % | 58,5 K RON | |
| 89 | 89.ESTIMO EXPERT EVAL S.R.L.▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 117,8 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 344 RON | |
| 90 | 90.SWIFT ADMINISTRATOR S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 116,5 K RON— | — | — | 32,3 K RON |
| 91 | 91.OXIGENUL SA▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 112,1 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -52,4 K RON | |
| 92 | 92.NONTEX SA MONTEMURLO SUCURSALA SIEU-SFANTU▼ 28 | Sat Sieu-Sfintu, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 111,9 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 60,6 K RON | |
| 93 | 93.EMI CENTER RENT S.R.L.▼ 74 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 111,8 K RON▼ 86 % | ▼ 86 % | 88,4 K RON | |
| 94 | 94.REEA NEW VISION S.R.L.▼ 52 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 110,8 K RON▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | -35,3 K RON | |
| 95 | 95.CARPATI SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 107,8 K RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 85 K RON | |
| 96 | 96.ICRA SRL▼ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 107,2 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 97 | 97.VI-CRIS PRODCOM SRL▼ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 106,7 K RON▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | -28,8 K RON | |
| 98 | 98.DELTA ALFA ONE IMOBIL S.R.L.▼ 17 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 105,3 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -5,6 K RON | |
| 99 | 99.ALEXSMARTINVEST S.R.L.▲ 23 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 104,6 K RON▲ 186,5 % | ▲ 186,5 % | 20,7 K RON | |
| 100 | 100.ARDITA COM SRL▲ 42 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 104,4 K RON▲ 807,8 % | ▲ 807,8 % | 85,9 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Bistrița-Năsăud
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
143 firme · 66,9 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
7 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
77 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
13 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
15 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
6 firme · 1,6 mil. RON