Top 100 firme — Imobiliare, Bistrița-Năsăud după cifră de afaceri în 2021
151 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 43,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 29,1 K RON, iar liderul atinge 10,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RIVIERA REZIDENCE SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,8 mil. RON▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 4,6 mil. RON | |
| 2 | 2.BLOOM RENT IMOBIL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,1 mil. RON▲ 96,7 % | ▲ 96,7 % | 865,4 K RON | |
| 3 | 3.IMOBILIARE STELZER SRL▼ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 3,1 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 4 | 4.DEMINI SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,4 mil. RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 5 | 5.EMI CORPORATION SERV SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 87,7 K RON | |
| 6 | 6.CARBIS SA▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 94,9 K RON | |
| 7 | 7.REGRESO SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,5 mil. RON▲ 249,5 % | ▲ 249,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 8 | 8.SPANIS VALCRIS SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | -30,2 K RON | |
| 9 | 9.CRISTIRO SA▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 865,9 K RON▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | -647,2 K RON | |
| 10 | 10.SAMA GLOBAL TRUST S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 856,2 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 547 K RON | |
| 11 | 11.TRADINGMETAL SRL▼ 1 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 840 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 495,7 K RON | |
| 12 | 12.INDCOOP ENERGY S.R.L.= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 757,5 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 361,6 K RON | |
| 13 | 13.FOUR SEASONS RESIDENCE S.R.L.▲ 119 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 688 K RON— | — | 1,8 mil. RON | |
| 14 | 14.HERMES INDEPENDENTEI SA▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 542,3 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 15 | 15.GENERALCOM CORA SA▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 536,4 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | 452,9 K RON | |
| 16 | 16.NAVONA BUSINESS SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 528,3 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 4 K RON | |
| 17 | 17.GENERALCOM INVEST SA▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 493,3 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 320,8 K RON | |
| 18 | 18.HERMES DECEBAL SA▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 463,7 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 355,2 K RON | |
| 19 | 19.HERMES DOMUS SA▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 399,7 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 2 mil. RON | |
| 20 | 20.STIL PROIECT SA▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 370,3 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 77,7 K RON | |
| 21 | 21.VIMUS SRL▲ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 351,4 K RON▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 48,6 K RON | |
| 22 | 22.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA DE GRADUL 1 "TRICOTEXTIL"▲ 5 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 322,4 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 5 RON | |
| 23 | 23.HERMES ROMARTA SA▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 310,4 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 193,9 K RON | |
| 24 | 24.ANDRES DIMU SRL▲ 15 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 296,6 K RON▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 74,5 K RON | |
| 25 | 25.LIDECOMF SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 295,3 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 118 K RON | |
| 26 | 26.GRAND-CORA SRL▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 294,1 K RON▲ 70 % | ▲ 70 % | 153,5 K RON | |
| 27 | 27.GENERALCOM MERCUR SA▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 290,5 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 170,8 K RON | |
| 28 | 28.DIREKT IMOBILIARE BISTRITA SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 290,5 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 12 K RON | |
| 29 | 29.AZA RENT BUSINESS S.R.L.▼ 4 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 281,8 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 217,1 K RON | |
| 30 | 30.CTL CENTURION GROUP S.R.L.▲ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 281,4 K RON▲ 126,3 % | ▲ 126,3 % | 147,4 K RON | |
| 31 | 31.TEEKCONSTRUCT PRODCOM SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 256,4 K RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 10,4 K RON | |
| 32 | 32.BUSINESS PARK BISTRIŢA SUD SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 252 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 92,7 K RON | |
| 33 | 33.ASTER INTERNATIONAL SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 241,9 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | -41,2 K RON | |
| 34 | 34.AMG MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 239,1 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 157,1 K RON | |
| 35 | 35.SILVER CONFORT BUILDING S.R.L.▲ 75 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 232,9 K RON▲ 1.382,5 % | ▲ 1.382,5 % | -69,9 K RON | |
| 36 | 36.TOTAL TRADE SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 230,5 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 88,8 K RON | |
| 37 | 37.TRUST PROPERTIES S.R.L.▲ 95 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 224,3 K RON— | — | 128,6 K RON | |
| 38 | 38.FLAMENCO IMOB SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 216,7 K RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 208,2 K RON | |
| 39 | 39.MIRAI RENT S.R.L.▲ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 197,6 K RON▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 179,5 K RON | |
| 40 | 40.CON MAR SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 197,2 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 16,4 K RON | |
| 41 | 41.VERONESE IMOBILI SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 190,5 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 108,5 K RON | |
| 42 | 42.ROMEXINTER SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 173,6 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 95,7 K RON | |
| 43 | 43.INTERCONSULTING COMPANY SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 171,3 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 106,3 K RON | |
| 44 | 44.PAN-AROMA SRL▼ 2 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 170,7 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 97,7 K RON | |
| 45 | 45.VINCENTIO COM SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 167,8 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 2 K RON | |
| 46 | 46.AVIASPRAY S.R.L.nou | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 167 K RON▲ 2.421,7 % | ▲ 2.421,7 % | 1,6 K RON | |
| 47 | 47.RARMIR PERTA S.R.L.▲ 85 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 165,2 K RON— | — | 157,7 K RON | |
| 48 | 48.NONTEX SA MONTEMURLO SUCURSALA SIEU-SFANTU▼ 2 | Sat Sieu-Sfintu, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 147,5 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 129,8 K RON | |
| 49 | 49.OXIGENUL SA▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 141,4 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | -42,1 K RON | |
| 50 | 50.CONFPEL SA▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 140,9 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 7,8 K RON | |
| 51 | 51.UMMCO IMOBIL SRL▲ 55 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 129,3 K RON▲ 618,7 % | ▲ 618,7 % | 86,9 K RON | |
| 52 | 52.BINAURA CONSULT SRL▲ 13 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 127,3 K RON▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 79,3 K RON | |
| 53 | 53.STANCA IMOBIL SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 120 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 91,9 K RON | |
| 54 | 54.SOVGRUP IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 119,5 K RON— | — | 18,6 K RON | |
| 55 | 55.SAVETUCA PROD SRL▲ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 114,9 K RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 64,1 K RON | |
| 56 | 56.LOGISTIK TOP IDEEA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 113,9 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 91,5 K RON | |
| 57 | 57.TRANSILVANIA SPORT TEAM S.R.L.▲ 5 | Loc. Sigmir, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 113,7 K RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 58,8 K RON | |
| 58 | 58.ARDITA COM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 113,7 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 89,5 K RON | |
| 59 | 59.MULTITRUST SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 106,2 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 32,1 K RON | |
| 60 | 60.VI-CRIS PRODCOM SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 105,5 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 10,4 K RON | |
| 61 | 61.ANERTI-VENTURE SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 99,2 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 54,9 K RON | |
| 62 | 62.EURO CONSTRUCT 63 SRL▲ 1 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 93,8 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 75,2 K RON | |
| 63 | 63.TODEXIM IMBR S.R.L.nou | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 92,6 K RON— | — | — | 82,3 K RON |
| 64 | 64.CARPATI SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,4 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 45,9 K RON | |
| 65 | 65.DIACONTACT SRL▲ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 80,4 K RON▲ 104,1 % | ▲ 104,1 % | 61,8 K RON | |
| 66 | 66.CITI PROPERTIES SRL▲ 5 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 79,2 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 45,6 K RON | |
| 67 | 67.IMOBRAPID S.R.L.▲ 25 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78,1 K RON▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 33,3 K RON | |
| 68 | 68.SCHEER PROD SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 77,3 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | -23 K RON | |
| 69 | 69.PMV RENT S.R.L.▲ 6 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 74,5 K RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 55,3 K RON | |
| 70 | 70.DIACRIS PROD COM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 74,4 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 31,6 K RON | |
| 71 | 71.ALO SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 73,1 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 13 K RON | |
| 72 | 72.ANDRE CONSTRUCT BISTRITA S.R.L.▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 72,7 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 7,2 K RON | |
| 73 | 73.TEXRON SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 69,7 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 562 RON | |
| 74 | 74.MAJESTIC SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 68,3 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 18,8 K RON | |
| 75 | 75.IMMOBFASTSELL SRL▲ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 67,2 K RON▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | 47,4 K RON | |
| 76 | 76.ATA CLUB 2002 SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 65,3 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 14 K RON | |
| 77 | 77.MAD-ANCA SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 64,7 K RON▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 2,6 K RON | |
| 78 | 78.LIA-MARO LUX COMSERV SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 62,3 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 36,3 K RON | |
| 79 | 79.LIMITLESS ESTATE ARA S.R.L.▲ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,2 K RON▲ 588,1 % | ▲ 588,1 % | 41,9 K RON | |
| 80 | 80.SINELLI SRL▼ 2 | Sat Milas, Comuna Milas, Bistriţa-Năsăud | 60 K RON0,0% | 0,0% | 47,1 K RON | |
| 81 | 81.CERBUL SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 58,2 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -2,2 K RON | |
| 82 | 82.RICCO LAND S.R.L.▼ 64 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 57,5 K RON▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 3,3 mil. RON | |
| 83 | 83.BIOSANTA SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,5 K RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | 9,2 K RON | |
| 84 | 84.LIDOM MARIO SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,4 K RON▲ 26 % | ▲ 26 % | -2,7 K RON | |
| 85 | 85.LATINUS SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48,3 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 13,1 K RON | |
| 86 | 86.NICDAMARUS COM SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 47,2 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 432,3 K RON | |
| 87 | 87.ICOGRAN SRL▲ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,5 K RON▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 30,8 K RON | |
| 88 | 88.BISTRITZ PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45 K RON— | — | — | 43,4 K RON |
| 89 | 89.GENEALOGIC SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,9 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 19,2 K RON | |
| 90 | 90.DEPOGRUP S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,5 K RON— | — | — | 38 K RON |
| 91 | 91.TENC-ZEN TRUST SRL▼ 10 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,2 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 9,2 K RON | |
| 92 | 92.SAMUS SRL▼ 1 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 39,4 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | -9,6 K RON | |
| 93 | 93.CONDOR SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 38,5 K RON▲ 99 % | ▲ 99 % | 1,5 K RON | |
| 94 | 94.BISTRITA DELUXE SRL▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 37,5 K RON▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | -5,4 K RON | |
| 95 | 95.M.Z. ITALY IMOBILIAR SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 37,4 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 29,5 K RON | |
| 96 | 96.PUNCTUAL COM IMPEX SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 34,4 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -23 K RON | |
| 97 | 97.OLTEA & CAMI SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,4 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 11,8 K RON | |
| 98 | 98.NOA SELECT SOLUTION S.R.L.▼ 63 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 33,3 K RON▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | -12,8 K RON | |
| 99 | 99.VICA SRL▼ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 30 K RON0,0% | 0,0% | 21,3 K RON | |
| 100 | 100.SARA IMOBIL SRL▲ 9 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 29,1 K RON▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | -8,6 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Bistrița-Năsăud
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
143 firme · 66,9 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
7 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
77 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
13 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
15 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
6 firme · 1,6 mil. RON